WTA Ču-chaj (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
2:6
Konec zápasu. Petra Kvitová se raduje ze zcela zaslouženého vítězství v Ču-chaj, když za celý turnaj neztratila ani set. Dnes musela poprvé otáčet nepříznivý stav 1:4, šňůrou šesti vyhraných gemů v řadě ale nakročila k vítězství a třebaže si neodpustila dvě ztracená podání, vždy po sérii dvojchyb, byla až na tyto ojedinělé výpadky v celém utkání lepší hráčkou. Svitolinová s ní prohrává poměrem 0:2 na sety od srpna už čtvrtý zápas a začíná z ní mít mírný komplex.
Z pohledu statistik byl mezi oběma hráčkami největší rozdíl ve vítězných úderech, na které Kvitová vyhrála 31:9, a Svitolinové největší slabinou bylo její druhé podání, po kterém ztratila tři čtvrtiny všech míčků. Kuriozitou je, že ani jedna hráčka nedokázala během celého zápasu uhrát jediný míček na síti.
Sezónu 2016 tedy česká žebříčková dvojka končí na 11. místě, v první polovině roku ovšem moc bodů neobhajuje a tak by se měla snad brzy vrátit do elitní desítky světového pořadí.
Petra si za chviličku půjde před nastoupenou jednotkou pro trofej, honorovanou navíc 650 tisíci dolary, Vám přeji hezkou neděli a u onlajnů zase někdy nashledanou.