6 6
Anna Karolína Schmiedlová
0
3 2
Utorok 28.05.2024, 19:44 • kurt č. 12, Paríž (FRA) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 1. kolo

Anna Karolína Schmiedlová dnes nemala nárok proti skúsenej talianskej tenistke Sare Erraniovej, ktorá potvrdila svoje kvality na antuke a bola v zápase prakticky po celý čas jasne lepšou hráčkou. Schmiedlová predviedla hlavne katastrofálny výkon na podaní, keď na ňom prehrala všetkých deväť hier, čo je naozaj unikátny prípad aj v ženskom tenise. Preto Schmiedlovej ani zďaleka nestačilo, keď získala podanie Erraniovej hneď päťkrát v zápase, keďže sama nedokázala získať ani jedinú hru na podaní. Erraniová sa tak môže tešiť z postupu do druhého kola na French Open, v ktorom sa stretne s americkou tenistkou Emmou Navarrovou. Naopak slovenský tenis na druhom grandslame sezóny už definitívne nemá žiadne zastúpenie v ženskej dvojhre. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera! (21:20:06)

Koniec zápasu

6:2
    Na záver zápasu dlhý forhend Schmiedlovej a Sara Erraniová zaslúžene postupuje do druhého kola na French Open po víťazstve v dvoch setoch 6:3 a 6:2!

40-15
    Po vyhodenom forhende Schmiedlovej sú tu dva mečbaly pre Erraniovú!

30-15
    Erraniová je už blízko k mečbalom, pretože Schmiedlová namierila bekhend do siete.

15-15
    Vzápätí si však Schmiedlová pripisuje piatu dvojchybu v zápase.

0-15
    Schmiedlová na podaní začína lepšie, keďže Erraniovej krížny bekhend sa tesne nezmestil do kurtu.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Schmiedlová poslala bekhend za základnú čiaru a Erraniová vedie 5:2 v druhom sete, takže slovenská tenistka ide podávať na udržanie v zápase a pritom platí, že prehrala všetkých osem hier na podaní!

40-15
    Erraniová na sieti zahrala presný krátky bekhendový volej a má dva gembaly.

30-15
    Erraniová mala prevahu vo výmene a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.

15-15
    Ale Erraniová si tiež pomohla skrátením a následne mala priestor na zakončenie víťazným bekhendom.

0-15
    Schmiedlová dobre rozohranú výmenu doviedla do víťazného konca úspešným dropshotom.

4:2
    Erraniová zakončila čistú hru pri podaní Schmiedlovej víťazným forhendom po čiare a vedie 4:2 v druhom sete!

40-0
    Ani pokus o dropshot sa Schmiedlovej nevydaril, preto má Erraniová ďalšie tri brejkbaly!

30-0
    Schmiedlová tlačila z forhendovej strany, ale napokon prišiel jej nečisto trafený úder, ktorý jej pokazila celú výmenu.

15-0
    Erraniová vytiahla ďalšie perfektné skrátenie, za ktorým sa Schmiedlová ani nerozbehla.

3:2

3:2

3:2
    Takisto Schmiedlová pokazila aj forhend a po dlhej dobe si Erraniová podržala podanie, takže vedie 3:2 v druhom sete.

40-15
    Schmiedlovej bekhendový return po čiare bol nepresný a Erraniová má dva gembaly.

30-15
    Teraz aj úspešný prechod na sieť v podaní Erraniovej, kde zakončila krátkym forhendovým volejom.

15-15
    Erraniová však opäť predviedla nechytateľný dropshot.

0-15
    Vysoká loptička z forhendu Erraniovej nepadla do kurtu.

2:2
    Schmiedlovej bekhend doletel za základnú čiaru a ani na siedmy pokus sa jej nepodarilo vyhrať hru na podaní, preto Erraniová vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

A-40
    Teraz je z toho už ďalší brejkbal pre Erraniovú, keďže Schmiedlová vyhodila forhend!

40-40
    No tak to je neuveriteľné, ani v tejto chvíli z toho nie je prvé podržané podanie pre Schmiedlovú, keďže na sieti úplne pokazila smeč.

40-A
    Dokonca aj gembal pre Schmiedlovú, keď Erraniová namierila bekhend do siete.

40-40
    Schmiedlová ho však odvracia víťazným forhendom po čiare.

40-30
    Lenže Erraniová vytiahla skvelý dropshot, ktorý Schmiedlová už nevrátila a talianska tenistka má opäť brejkbal!

30-30
    Erraniovej bekhend zastavila sieť.

30-15
    Priamy bod pre Schmiedlovú.

30-0
    Erraniová si pripravila pozíciu na sieti a zakončila smečom.

15-0
    Ani v tejto chvíli Schmiedlová nezačína na podaní dobre, keďže bekhend poslala do siete.

1:2

1:2

1:2
    Na tretíkrát už Schmiedlová uspela po vydarenom returne na sieti zakončila víťazným forhendom a vedie 2:1 v druhom sete!

30-40
    Schmiedlovej bekhendový return skončil za základnou čiarou.

15-40
    V dlhšej výmene Schmiedlová neuspela a jej bekhend skončil v sieti.

0-40
    Teraz sa Schmiedlovej podaril zopakovať víťazný return aj z bekhendovej strany a priniesol jej tiež tri brejkbaly!

0-30
    Víťazný forhendový return v podaní Schmiedlovej.

0-15
    Schmiedlovej dobrý útok, ktorým si vynútila bekhendovú chybu Erraniovej.

1:1
    Erraniová však trafila víťazný forhendový return po čiare a ihneď si berie stratené podanie späť, takže je vyrovnané 1:1 v druhom sete!

40-15
    Prvý sa Schmiedlovej podarilo odvrátiť priamym bodom.

40-0
    Schmiedlová si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase a Erraniová má tri brejkbaly!

30-0
    Navyše Schmiedlová poslala forhend za základnú čiaru.

15-0
    Erraniová však pri podaní Schmiedlovej začína víťazným bekhendovým returnom.

0:1
    Schmiedlová dobrým returnom prinútila Erraniovú k forhendovej chybe a do druhého setu vstupuje dôležitým brejkom!

40-A
    Schmiedlová si vyslúžila druhý brejkbal, keď výmenu zakončila víťazným krížnym bekhendom!

40-40
    Schmiedlová sa naďalej nevzdáva a Erraniová jej pomáha trafeným bekhendom do siete.

A-40
    Erraniová mala v bekhendovej výmene navrch a zakončila ju víťazným úderom po čiare.

40-40
    Schmiedlová v tejto výmene nebola trpezlivá a nakoniec vyhodila bekhend.

40-A
    Erraniovej bekhendový úder po čiare nepadol do kurtu a Schmiedlová má brejkbal!

40-40
    Schmiedlová si však vybojovala zhodu, keď prinútila Erraniovú k forhendovej chybe.

40-30
    Schmiedlovej sa však nepodarilo ideálne zareagovať na slajzovaný bekhend Erraniovej, keďže svoj bekhendový úder poslala do siete.

30-30
    Erraniová poslala forhend do siete a Schmiedlová môže zabojovať o brejkbal.

30-15
    V tejto výmene už Schmiedlová mala navrch a vynútila si Erraniovej bekhendovú chybu.

30-0
    Schmiedlovej nevyšiel ani slajzovaný bekhend, ktorý doletel za základnú čiaru.

15-0
    Druhý set začína vyhodeným forhendom Schmiedlovej.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Sara Errani.

0:0

6:3
    Erraniová prinútila kvalitným forhendovým returnom Schmiedlovú k chybe a talianska tenistka vyhrala prvý set výsledkom 6:3 najmä vďaka tomu, že Schmiedlová si ani raz z piatich pokusov nepodržala podanie!

A-40
    Erraniová si už vybojovala prvý setbal, keď najprv skrátila hru a následne zahral víťazný bekhend do otvorenej časti kurtu!

40-40
    Ani v tejto chvíli sa to nepodarilo, keďže Schmiedlovej nevyšiel posledný forhendový úder.

40-A
    Lenže Schmiedlová zahrala víťazný krížny forhend a má výhodu.

40-40
    Zatiaľ však z toho stále nie je zisk prvej hry na podaní, keďže Schmiedlová poslala bekhend do siete.

30-40
    Schmiedlová po dobrom podaní zakončila víťazným forhendom a má gembal.

30-30
    Erraniovej slajzovaný forhend sa nezmestil do kurtu.

30-15
    Krížny bekhend Schmiedlovej nepadol do kurtu a Erraniová sa približuje k setbalom.

15-15
    Lenže Erraniová odpovedá víťazným forhendovým returnom.

0-15
    V tejto chvíli si už Schmiedlová musí podržať podanie a začína víťazným forhendom po čiare.

5:3
    Do tretice však už Schmiedlová našla cestu za víťazným bekhendom, po ktorom znižuje na 3:5 v prvom sete!

30-40
    Ani na druhýkrát sa Schmiedlovej nepodarilo dostať loptičku do výmeny.

15-40
    Erraniová prvý odvrátila priamym bodom.

0-40
    Vzápätí ďalší víťazný bekhend pre Schmiedlovú, ktorá má hneď tri brejkbaly!

0-30
    Tentokrát víťazný bekhend po čiare v podaní Schmiedlovej.

0-15
    Schmiedlová si pripravila pozíciu na úspešný smeč.

5:2

5:2

5:2
    Schmiedlová zakončila ďalšiu stratenú hru na podaní dvojchybu, keď sa jej nepodarilo podanie udržať ani po štvrtýkrát a Erraniová vedie 5:2 v prvom sete!

40-15
    Veľmi vysoké loptičky od Erraniovej, ktoré napokon prinútili Schmiedlovú pokaziť forhend a talianska tenistka má ďalšie brejkbaly!

30-15
    Schmiedlová zaskočila Erraniovú presným forhendom po čiare.

30-0
    Erraniová využila slabé druhé podanie Schmiedlovej na víťazný forhendový return po čiare.

15-0
    Schmiedlová však na podaní začína len vyhodeným krížnym bekhendom.

4:2
    Schmiedlovej sa vydaril útok, ktorý dokončila víťazným forhendom a opäť po brejku znižuje na 2:4 v prvom sete!

30-40
    Najprv skvelá defenzíva Erraniovej, ale nakoniec jej nevyšiel pokus o dropshot a Schmiedlová má brejkbal!

30-30
    Erraniová dáva Schmiedlovej šancu vďaka nepresnému forhendu.

30-15
    Teraz sa Schmiedlovej aspoň podaril víťazný bekhendový return po čiare.

30-0
    Schmiedlová naopak len vyhodila krížny forhend.

15-0
    Erraniová začína na podaní víťazným forhendom.

4:1

4:1

4:1
    Erraniová v bekhendovej výmene pretlačila Schmiedlovú, keďže si vynútila jej chybu a dostáva sa do vedenia 4:1 v prvom sete!

40-15
    Erraniová si pripravila pozíciu na víťazný forhendový return po čiare a má dva brejkbaly!

30-15
    Schmiedlová napálila bekhend do siete a opäť si komplikuje situáciu na podaní.

15-15
    Vzápätí však Schmiedlová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

0-15
    Schmiedlová začína dobrým spôsobom aj na podaní, keďže Erraniovej bekhend skončil v sieti.

3:1
    Teraz to Schmiedlová zahrala perfektne a po víťaznom bekhend po čiare zaslúžene znižuje na 1:3 v prvom sete!

40-A
    Erraniová pomáha pokazeným čopovaným bekhendom a Schmiedlová má tretí brejkbal!

40-40
    Druhú príležitosť Erraniová odvrátila dokonalým dropshotom.

30-40
    Prvý z nich Schmiedlová zahodila len nevynútenou chybou z bekhendovej strany.

15-40
    Schmiedlová má úvodné brejkbaly v zápase, keď sa dočkala víťazného forhendu!

15-30
    V tejto chvíli vytiahla Schmiedlová nechytateľný bekhendový return po čiare.

15-15
    Schmiedlová však ďalšiu výmenu zakončila len nepresným forhendom.

0-15
    Erraniová pomáha aspoň trafeným bekhendom do siete.

3:0

3:0

3:0
    Erraniová potvrdzuje svoju dominanciu v úvode zápasu víťazným forhendom po čiare, po ktorom vedie už 3:0 v prvom sete!

A-40
    Schmiedlová nestihla ideálne zareagovať na return Erraniovej a forhend poslala do siete, preto bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!

40-40
    Erraniová odpovedá pripraveným prechodom na sieť a úspešným bekhendovým volejom.

40-A
    Tentokrát Schmiedlová zahrala šikovný víťazný bekhend do protipohybu Erraniovej a má výhodu.

40-40
    Schmiedlová však zabojovala a dobehla skrátenie Erraniovej, po ktorom na sieti zakončila presným volejom.

A-40
    No a prichádza prvá dvojchyba v zápase na strane Schmiedlovej, ktorá znamená ďalší brejkbal pre Erraniovú!

40-40
    Schmiedlová si pripravila vynikajúcu pozíciu na zakončenie, ale posledný forhendový úder nezvládla.

30-40
    Schmiedlová si pripisuje prvé eso v zápase a má gembal.

30-30
    Teraz však bola defenzíva Erraniovej vynikajúca a Schmiedlovej posledný bekhend skončil v sieti.

15-30
    Schmiedlová opäť vytiahla ďalší víťazný bekhend po čiare.

15-15
    Predchádzajúcu chybu Schmiedlová napravila víťazným bekhendom.

15-0
    V tejto chvíli bolo Schmiedlovej dostatočne účinné, ale následne pokazila forhendové obhodenie.

2:0
    Ďalšie skrátenie Schmiedlovej nezafungovalo, keďže Erraniová ho dobehla a trafila víťazný bekhend, po ktorom vedie 2:0 v prvom sete.

40-15
    Ani v tejto dlhšej výmene Schmiedlová nemala šancu, lebo Erraniová ju zakončila víťazným bekhendom po čiare.

30-15
    Schmiedová stála ďaleko za základnou čiarou, čo Erraniová šikovne využila na úspešný dropshot.

15-15
    Aj Erraniová sa však dopustila nevynútenej chyby z forhendovej strany.

15-0
    Schmiedlovej sa vo výmenách zatiaľ príliš nedarí, pretože tentokrát bekhend poslala do siete.

1:0
    Vzápätí však Schmiedlová veľmi rýchlo vyhodila forhend a Erraniová vstupuje do zápasu brejkom!

40-30
    Prvý z nich však Erraniová sama zahodila nevydareným forhendom.

40-15
    Eranniová dobehla skrátenie Schmiedlovej a zahrala víťazný bekhend, ktorý jej priniesol hneď dva brejkbaly!

30-15
    Tentokrát však príliš dlhý forhend z rakety Schmiedlovej.

15-15
    Eranniová sa pošmykla a aj vďaka tomu Schmiedlová zahrala prvý víťazný forhend v zápase.

15-0
    Úvodná výmena nebola príliš dlhá a skončila sa nepresným bekhendom Schmiedlovej.

0:0

Vitajte pri sledovaní zápasu prvého kola ženskej dvojhry na French Open, v ktorom zabojuje o postup slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová proti skúsenej 37-ročnej talianskej tenistke Sare Erraniovej. Tá svoj najväčší úspech v kariére dosiahla práve na tomto grandslamovom turnaji, keď si v Paríži v roku 2012 zahrala finále, ale v ňom prehrala s ruskou tenisovou legendou Mariou Šarapovou. V tomto ročníku sa už Erraniová musela predrať do hlavnej súťaže úspešnou kvalifikáciou a potvrdzuje, že na antukovom povrchu je aj vo vysokom tenisovom veku stále nebezpečnou súperkou. Presvedčiť sa o tom môže aj Schmiedlová, ktorá sa na Roland Garros naladila celkom prekvapivým triumfom na challengeri v Parme, ktorý jej po slabšej forme v úvode sezóny môže dodať sebavedomie a uvidíme, či naňho nadviaže aj v tomto zápase prvého kola proti veľmi nebezpečnej talianskej súperke a bývalej piatej najlepšej hráčky na svete Erraniovej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:05.