HC Slovan – Trenčín 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Humenné 6:3 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 1:4 (kon.)
Zvolen – Nitra 4:3 (1:0 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – B. Bystrica 4:2 (kon.) | Košice – Michalovce 2:3 (kon.)
HC Košice
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Nedeľa 18.02.2024, 18:00 • STEEL Arena, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

51:17
    Patrik Lamper to v komunikácii s rozhodcami prehnal, vylúčili ho na dve minúty za nešportové správanie. Za rovnaký priestupok vyfasoval aj desaťminútový osobný trest, v dueli tak dohral. Na trestnej lavici ho nahradil Marek Slovák.

47:22
    Jakub Cibák vyfasoval svoj druhý dvojminútový trest v zápase, previnil sa nedovolenou hrou klasifikovanou ako napadnutie hlavy alebo krku.

39:34
    V závere druhej časti hry prišiel ďalší nedovolený zákrok, krosčekom sa previnil Eduard Šedivý. Košický obranca bol vylúčený na dve minúty.

38:48
    Rozhodcovia sa rozhodli pre vzájomné vylúčenie, počet hráčov na ľadovej ploche tak nezmenili. Za seknutie dostali dvojminútové tresty domáci Marek Bartánus a hosťujúci Mathew Santos.

33:27
    Za seknutie bol na dve minúty vylúčený domáci obranca Radek Deyl.

31:13
    Košičania si vybojovali ďalšiu presilovú hru. Za držanie protihráča bol na dve minúty vylúčený obranca Jakub Cibák.

19:55
    Ďalší dvojminútový trest ešte stihli do konca tretiny aj Košičania, za seknutie ho schytal Tomáš Mikúš.

18:19
    Prišlo ďalšie vylúčenie, opäť na strane Michaloviec. Adam Drgoň sa už druhýkrát v stretnutí previnil podrazením, vyslúžil si tak dvojminútový trest.

14:16
    Max Newton zasiahol Eduarda Šimuna hokejkou do tváre, rozhodcovia ho tak vylúčili na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:39
    Košice si vybojovali presilovú hru, za podrazenie bol na dve minúty vylúčený Kaspars Daugaviņš.

02:10
    Presilovka Košíc sa skončila, Brett Pollock sa previnil hákovaním v súboji s dobiedzajúcim Filipom Vašašom. Vyfasoval tak dvojminútový trest.

01:22
    Hru prerušilo podrazenie, autorom bol Adam Drgoň. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.

Matej Valkár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 7. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan), 34. Mikúš (Breton) – 11. Buc (Kabáč, Vašaš), 35. Puliš (Solenský, Valach), 59. Puliš (Santos)

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Lalonde, Breton, Šedivý, Deyl (A), Bartoš – Fejes, Pollock, Lunter – Mikúš, Chovan (C), Jääskeläinen – Bartánus (A), Slovák, Lamper – Šimun, Havrila, Rogoň
    Tréner: Dan Ceman

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugaviņš (C) – Wilkins, Solenský (A), Heard – Puliš, Suja (A), Valach – Kabáč, Buc, Vašaš
    Tréner: Tomek Valtonen

Rozhodca: Novák, Klejna – Stanzel, Šoltés – Ország

Diváci: 5 169