Boston – Seattle 1:4 (kon.) | Buffalo – Florida 0:4 (kon.) | NJ Devils – LA Kings 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 7:4 (kon.) | Ottawa – Anaheim 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Colorado 6:3 (kon.)
Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | St. Louis – Edmonton 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 2:9 (kon.)
Chicago – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Calgary – San Jose 3:6 (kon.) | Vancouver – Detroit 4:1 (kon.)
Calgary Flames
3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
San Jose Sharks
cz Piatok 16.02.2024, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou a mějte se fajn. Hezký den všem. (06:03:54)

3. Luke Kunin (SJS) 2+0

I poslední třetina nabídla čtyři branky. První dvě branky této třetiny dal Filip Zadina, který na ně potřeboval jen 36 sekund. Nejprve Zadina šikovně vložil hůl do střely Sturma, a pak po nahrávce Baileyho mířil Zadina z levého kruhu pod břevnem Wolfovy branky. V 56. minutě pak unikl Kunin poté, co Coleman u mantinelu přišel o puk a Kuninova střela kousek za pravým kruhem prošla nad ramenem Wolfa do sítě. Domácí pak už pouze snížili, když Tanevovu ránu od modré před brankou tečoval Kuzmenko. San Jose tak našlo v tomto zápase dva dvougólové střelce a bere velmi cenné vítězství. Naopak Calgary se bude muset rychle otřepat z porážky a hodně dobře potrénovat ztráty puku, protože těch mělo dnes hodně a i díky tomu několikrát inkasovalo.

Po konci zápasu se ještě na ledě strhla potyčka mezi hráči. Hráčům San Jose se totiž nelíbil nájezd do Zadiny, kterého jeden z domácích hráčů po konci zápasu zcela zbytečně poslal k ledu.

59:39
    Duehrova střela z pozice před brankou skončila zákrokem Blackwooda, jenž ránu vyrazil.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    U střídačky se strhla další rozmíška, ale rozhodčí ji včas roztrhli.

58:01
    Ofsajd San Jose. Buly ve středním pásmu.

57:25
    Kuzmenkovo forhendové zakončení vyrazil Blackwood.
    56:40 Andrej KUZMENKO - 3:6

56:40
    Calgary právě vstřelilo branku! Calgary ale odpovídá rychlým snížením! Tanev dostal nahrávku na modrou čáru a vypálil. Před brankou vložil do jeho střely hůl ANDREJ KUZMENKO a Blackwood byl bez šance zasáhnout. Asistence: Chris Tanev a Jonathan Huberdeau.
    55:30 Luke KUNIN - 2:6

55:30
    San Jose právě vstřelilo branku! Je tu další gól hostů! Znovu za to mohla ztráta puku domácích, tentokrát to byl Coleman u mantinelu. K puku se díky tomu dostal LUKE KUNIN, který vystřelil kousek za pravým kruhem a jeho střela proletěla nad ramenem Wolfa do sítě. Bez asistence.

54:54
    Kadri dostal nabito na modrou čáru, ale při střele zlomil hůl.

54:26
    Icing San Jose. Hra se stěhuje před Blackwooda, kde se bude vhazovat.

53:50
    Wolf pomohl svým spoluhráčům za brankou s rozehrávkou.

52:57
    Calgary ostřeluje hostujícího brankáře. Blackwood nyní musel řešit ránu jednoho z domácích hráčů z pravé strany, ale poradil si a vyrazil střelu.

Mateo

Góly a asistencie: 5. Kadri (Pospíšil), 40. Backlund (C. Tanev, Hanifin), 57. Kuzmenko (C. Tanev, Huberdeau) – 25. Granlund (Zadina), 28. Bailey (Zadina), 33. Kunin (Eklund, Burroughs), 45. Zadina (Sturm, Bailey), 46. Zadina (Bailey, M. Vlasic), 56. Kunin

Calgary Flames: Wolf (Markström) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Weegar, Pachal, Kylington – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Duehr, Rooney, Schwindt.
    Tréner: Ryan Huska

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Rutta, Ferraro (A), Emberson, M. Vlasic, Addison, Burroughs – Duclair, Granlund, Zetterlund – Kunin, Eklund, Barabanov – MacDonald, Sturm, Hoffman – Zadina, Carpenter, Bailey.
    Tréner: David Quinn

Rozhodca: McIsaac, Pochmara – Alphonso, Gawryletz