B. Bystrica – Košice 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Humenné 4:3 (po pr.) | Michalovce – Zvolen 2:6 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:5 (po pr.) | Nové Zámky – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Poprad – Trenčín 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC MIKRON Nové Zámky
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HK Nitra
Piatok 27.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky, Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu trinásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.

“Corgoni” začali sezónu katastrofálne, až na výhru po predĺžení s Michalovcami boli mimoriadne dlho bez bodu. Pomyselný odrazový mostík prišiel vo ôsmom kole, kedy zverenci trénera Antonína Stavjaňu porazili vonku nováčika z Humenného. Odvtedy, až na tesnú prehru v Košiciach, bodovali hneď trikrát. Po piatkovom sfúknutí Banskej Bystrice 10:1 na domácom ľade zvládla Nitra aj napínavý duel v Poprade, kde triumfovala 4:3 po predĺžení. Na presné zásahy Roberta Jacksona, Brenta Gatesa a Sahira Gilla nadviazal aj po sekundárnej asistencii brankára Libora Kašíka ostrieľaný Filip Bajtek. Tím je tak vo výrazne lepšej nálade, než v úvode sezóny.

Novozámčanom sa v novom extraligovom ročníku pomerne výrazne darí, v tabuľke okupujú po dvanástich dueloch výborné tretie miesto. V doterajšom priebehu zatiaľ naviac vo všetkých bezbodových zápasoch zviedli tesný súboj až do konca stretnutí. Zmena nastala až v dvanástom kole, na ľade Spišskej Novej Vsi. Zverenci trénera Erika Čaládiho padli vysoko, konkrétne výsledkom 1:6. O jediný, čestný presný zásah tímu, sa postaral v samom závere skúsený Václav Stupka. Motivácia a cieľ na trináste kolo sú tak jednoznačné – napraviť si chuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu.

Videorozhodca: Juraj Konc st.

Duel sa čoskoro začne, na oboch stranách dnes nastúpi viacero hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v súperovom celku. Dokonca aj tréner Nových Zámkov Erik Čaládi sa pohyboval v štruktúrach HK Nitra.

00:01

00:12
    Hra bola ihneď po začiatku zápasu prerušená, puk skončil mimo ľadovej plochy.

00:58
    Novozámčania sa snažili prebiť do protiútoku, proti bol však dobre brániaci Oliver Fatul.

01:09
    Nebezpečný pokus vyslal na Kantorovu bránku Miloš Bubela, domáci brankár však uspel.

02:02
    Pri mantineli zabojoval Hrnka, zaujímavý teč vymyslel Čederle. Domáci majú problémy s defenzívou a nedokážu sa dostať vpred.

02:47
    Nitrania to prehnali s ofenzívnou aktivitou a pridlhý pas skončil zakázaným uvoľnením.

02:57
    Hostia sa ihneď po icingu dostali do útoku a ohrozili Kantora, po práci Slováka šikovne pálil Lacka.

03:25
    Pas medzi kruhy dostal Samuel Buček, medzi dvojicou brániacich protihráčov sa však nedokázal prepracovať do zakončenia.

04:18
    Nitra sa rútila do prečíslenia troch hráčov proti jedinému domácemu, hostia však skórovať nedokázali. Pavel Kantor si naďalej drží čisté konto, zlikvidoval ranu Alexa Cottona.

04:54
    Stupka ohrozil Kašíka spomedzi kruhov, nitriansky brankár zakročil betónmi a puk vyrazil preč.

05:21
    Spomedzi kruhov strieľal aj Ondrušek, prihral mu Stupka. Kašíka však neohrozil, jeho pokus bol zablokovaný.

06:36
    S pukom najskôr v útočnom pásme manévroval Okoličány, defenzívu Nových Zámkov ale neprepálil. Strieľal až Buček, nebolo to ale ideálne.

08:05
    Gates po výbornej sťahovačke ohrozil Kantora, domáci brankár opäť uspel.

08:40
    Kantor s ďalším úspešným zákrokom, Nové Zámky zatiaľ neinkasovali len vďaka nemu.

09:51
    Od modrej čiary vystrelil František Gajdoš, Kantor zakročil betónmi.

10:43
    Z ničoho nič mali domáci obrovskú šancu, zoči voči Kašíkovi zakončoval Roy. Prudká strela z bezprostrednej blízkosti bránky gólom neskončila, hosťujúci brankár situáciu zvládol.

10:55
    Na opačnej strane ľadovej plochy uspel aj Kantor, vhadzovanie prebehne pred jeho bránkou.

11:37
    Prehrané buly Nitranov po zakázanom uvoľnení narobilo Kašíkovej defenzíve poriadne problémy, ani táto situácia však presným zásahom neskončila.

12:14
    Novozámčania pokračujú v ofenzívnom znovuzrodení, po šanci Števuliaka dal Kašíkovi zabrať aj Loggins.

12:34
    Laurenčík nahodil puk na nitriansku bránku, prišiel aj teč. Domáci pomaly preberajú iniciatívu.

13:08
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Jakub Lacka – 2 min., hákovanie.

13:08
    Nové Zámky hrajú v početnej výhode piatich proti štyrom.

13:20
    Nahodený puk od modrej čiary musel likvidovať mimoriadne zamestnaný Libor Kašík.

13:50
    Od modrej čiary po príprave vypálil Lee, cez skrumáž tiel pred Kašíkovou bránkou však puk do siete nezapadol. Vhadzovať sa bude v nitrianskom obrannom pásme.

14:01
    Loggins trafil iba brániaceho Mezeia.

14:10
    Aj druhýkrát za sebou trafil Troy Loggins brániaceho Branislava Mezeia.

14:23
    Števuliak opečiatkoval bránkovú konštrukciu.

15:08
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

16:17
    Novozámčania vracajú hosťom požičané a držia puk v blízkosti Libora Kašíka.

16:52
    Od modrej čiary neúspešne pálil domáci obranca Andrej Hatala.

17:10
    Protiútok domácich sa zakončením neskončil, prečíslenie bolo zablokované.

17:49
    Gajdoš poslal prudký puk na domácu bránku, tú len tesne tečom netrafil Čederle.

18:33
    Tím HK Nitra dal gól! Famózna akcia hostí znamená otvorenie skóre stretnutia. FRANTIŠEK GAJDOŠ to zvládol až na druhý pokus, v prvom prípade bol zablokovaný. Marek Slovák mu adresoval fantastickú zadovku z pravej strany, nitriansky obranca prepálil Kantora z pozície ľavého krídla – 0:1.
    Asistencia: Marek Slovák.

19:02
    Novozámčania boli blízko vyrovnávacieho gólu, svoju šancu však nevyužil Mamčics.

19:55
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Roberts Mamčics – 2 min., nedovolené bránenie v hre.

19:55
    Nitra hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.

20:00

Po prvej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra priaznivejší pre hostí, teda 0:1. O jediný presný zásah sa v záverečných desiatkach sekúnd postaral obranca František Gajdoš. Druhá tretina sa začne najskôr o 18:50.

20:01

20:24
    Gates a Jackson poslali spolu puk na ľavú stranu, kde ho dokázali vybojovať a vyhodiť preč z pásma brániaci Novozámčania.

20:50
    Jacksona zneškodnil Kantor.

21:00
    Kantor ostáva naďalej neprekonaný, z bočnej strany trafil jeho sieť Robert Jackson.

21:33
    Tím HK Nitra dal gól! Hostia využili presilovú hru, skvelú prácu odviedol Miloš Bubela. Po jeho akcii a prihrávke strieľal do bránkovej konštrukcie Marek Slovák, gólovú dorážku zapísal TOMÁŠ HRNKA. Domáca obrana a Pavel Kantor boli bezmocní – 0:2.
    Asistencia: Marek Slovák a Miloš Bubela.

21:33

22:29
    Kantor si po inkasovanom góle napravil chuť úspešným zákrokom proti strele spomedzi kruhov.

22:40
    Tím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Chybu hostí domáci chladnokrvne potrestali. Súboj o puk v rohu klziska skončil prihrávkou pred bránku, autorom bol nitriansky útočník Miloš Bubela. Hrací nástroj ukoristil RADEK PROKEŠ a šikovným bekhendovým zakončením znížil nepriaznivý stav skóre z pohľadu svojho mužstva – 1:2.
    Bez asistencie.

24:08
    Branislav Mezei – 2 min., nedovolené bránenie v hre.

24:08

24:15
    Plexisklá na novozámockom štadióne sú mimoriadne zarosené.

25:15
    Marc-Olivier Roy to skúšal švihom spomedzi kruhov, zablokoval ho však brániaci Čederle.

25:41
    O úspešný strelecký pokus sa pokúsil aj Troy Loggins, uspieť však nedokázal.

26:08

27:20
    Kantor musel zasahovať, pri jeho bránke sa následne strhla menšia potýčka.

28:37
    Novozámčania síce držia puk v útočnej tretine, už dlho ale nezakončili.

28:50
    Domáci sa ocitli v ofsajde.

29:11
    Šikovnú individuálnu akciu predviedol Loggins, hostia sa však dokázali ubrániť.

30:20
    Buček famóznou zadovkou našiel v šanci Harpera, ten ale netrafil Kantorovu bránku.

31:35
    Vzhľadom na tesný stav je pochopiteľné, že ani jedno z mužstiev nechce zbytočne chybovať.

32:28
    Od modrej strieľal Vitaloš, bol však zablokovaný. Nitrania ostávajú v útočnom pásme.

33:50
    Už takmer dve minúty sa hrá bez prerušenia a výraznejšej príležitosti.

34:30
    Avizované je vylúčenie hostí, Novozámčania však stále držia puk a útočia.

35:24
    Takmer minútu držali domáci hostí v pomyselnom napätí, gól ale počas avizovaného vylúčenia nestrelili.

35:24
    Oliver Fatul – 2 min., držanie protihráča.

35:24

36:03
    Hostia sa ubránili enormnému ofenzívnemu tlaku domácich, Mezei zablokoval hneď dvojitý pokus Logginsa.

37:08
    Tím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Je vyrovnané, domáci využili presilovú hru. Priam mimoriadny tlak sprevádzaný jednou ranou za druhou skončil presným zásahom AUSTINA FARLEYHO z dorážky – 2:2.
    Asistencia: Albert Michnáč a Roberts Mamčics.

37:08

37:14
    Albert Michnáč – 2 min., krosček.

37:14

37:44
    Lukáš Kozák – 2 min., pästný súboj, hrubosť.

37:44
    Stephen Harper – 2+2 min., krosček, nešportové správanie sa.

37:44
    Hrá sa vo formáte štyria proti štyrom.

38:15
    Tomáš Mikúš – 2 min., podrazenie.

38:15
    Nitra hrá v početnej výhode štyroch proti trom.

39:14

39:44

39:59
    Alex Cotton – trestné strieľanie, seknutie.

39:59
    Richard Ondrušek trestné strieľanie nepremenil, Libor Kašík ho dokázal zneškodniť.

40:00

Po druhej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra vyrovnaný, teda 2:2. Hostia zvýšili svoj náskok ihneď v úvode tretiny, v presilovej hre skóroval Tomáš Hrnka. Zníženie prišlo do niekoľkých sekúnd, chybu súpera využil Radek Prokeš. V závere potom vyrovnal Austin Farley. Tretia tretina sa začne najskôr o 19:45.

40:01

40:15

41:05
    Hra bola prerušená, puk sa rozhodcom stratil z dohľadu. Vhadzovanie prebehne pred Kašíkom.

41:44
    Osobný trest Stephena Harpera sa skončil.

41:55
    Bačov strelecký pokus zlikvidoval pozorný domáci brankár Kantor.