Darmstadt – Lipsko 1:3 (kon.) | Freiburg – Bochum 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Frankfurt 1:3 (kon.)
Union Berlín – Stuttgart 0:3 (kon.) | Wolfsburg – Leverkusen 1:2 (kon.) | Mainz – Bayern 1:3 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (1:3)
Eintracht Frankfurt
cz Sobota 21.10.2023, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Nemecká Bundesliga • 8. kolo

Po nadprůměrně produktivním poločase už žádný gól nepadl. Půjdeme-li po stopách skóre, zjistíme, že ho už ve 3. minutě otevřel Maximilian Beier. Frankfurt ale potom třemi góly, které postupně vstřelili Umar Marmúš, Ansgar Knauff a těsně před přestávkou Iljás Schirí, otočil průběh ve svůj prospěch a na hřišti Hoffenheimu zvítězil 3:1. Zajímavostí a docela i raritou je, že oba brankáři odešli ze zápasu s asistencí.

Přesně za týden se Kadeřábkův Hoffenheim vydá na půdu v tabulce druhého Stuttgartu, zatímco Frankfurt o den později vyzve v domácím prostředí Dortmund. (17:38:22)
    Frankfurt po obratu ještě v prvním poločase uspěl na hřišti Hoffenheimu a svému soupeři se přiblížil na dva body

Držení míče: 54% : 46%.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:8.
    Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:7.

90+4

90+4
    Poslední útok hosté odvrátili a ještě šli dopředu. Pro křižný pas si došel Jens Hauge, avšak podle asistenta rozhodčího z ofsajdu. Hoffenheim pak ještě chvíli kombinoval v blízkosti středového kruhu, než Matthias Jöllenbeck foukl do píšťalky naposled.

90+3
    Hoffenheim po autu rozehrává od vlastního brankáře a v tuto chvíli už je jasné, že tenhle zápas nezvládne.

90+2
    Do rychlé kombinace však vstoupil Jens Hauge, míč na chvíli podržel a pak ho přihrál Schirímu. Na paty.

90+1
    Hoffenheim se pokouší o závěrečný tlak.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

88
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Hrvoje Smolčić.

87
    Ještě to mohlo být drama! Marius Bülter po rohovém kopu přehlavičkoval na přední tyči Williama Pacha a nechybělo moc, aby míč zapadl do bližší levé šibenice.

86
    Mërgim Berisha prováhal ideální možnost na snížení! Překvapen tím, že se k němu dostal Bülterův nízký pas, nedokázal z první zakončit a lépe zorientovaný soupeř mu odkopl míč na roh.

85
    Další útok TSG vedený tentokrát po levé straně. Na vysoký míč Florian Grillitsch nedosáhl, takže si ho za ním stojící Jens Grahl pohodlně stáhl k sobě.

83
    Přestože v rohu pokutového území zůstal po souboji ležet Philipp Max, domácí se tím nijak nezaobírali a rozhodli se pokračovat ve hře. Před pokutovým územím si na přihrávku naběhl Grischa Prömel, který bohužel pro Hoffenheim neměl přesnou mušku.

81
    Faul uprostřed hřiště, po kterém Tuta hledal nákopem některého ze střídajících hráčů snědé pleti. Náhradníka ale vysoký míč přeletěl a ten spolehlivě ukořistil domácí gólman Baumann.

80
    Tento souboj skončil opakovaným rohový kopem, neboť při tom prvním srazil Bülterovu ránu Robin Koch. V následné mezihře se Grischa Prömel nechal chytit do ofsajdu, takže Frankfurt rozehraje z klidu.

79
    Dlouhý míč na Mariuse Bültera, který si před Pachem zpracoval míč tělem. Ze souboje jeden na jednoho je rázem souboj dva na dva.

78
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Tom Bischof.

78
    ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Marius Bülter.

Lukáš Jasoněk

Góly: 3. Beier (Baumann) – 12. Marmúš (Grahl), 23. Knauff (Chaibi), 45+3. Skhiri

Karty:   41. Grillitsch (HOF), 51. Prömel (HOF), 61. Szalai (HOF)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:7.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Vogt, Brooks (46. Akpoguma), Szalai (65. F. Becker) – Kadeřábek, Prömel, Grillitsch, Stach (78. Bischof), Skov – Weghorst (78. Bülter), Beier (65. Berisha).
    Náhradníci: L. Philipp – Bebou, Samassékou, Tohumcu.

Tréner: Pellegrino Matarazzo.

Eintracht Frankfurt: Grahl – Tuta, Koch (C), Pacho – Buta, Larsson, Skhiri, Max (88. Smolčić) – Knauff (75. Hauge), Chaibi (63. Dina Ebimbe) – Marmúš (75. Ngankam).
    Náhradníci: Trapp – P. Aaronson, Hasebe, Ferri, Nkounkou.