Vietnam – Holandsko 0:7 (kon.) | Portugalsko – USA 0:0 (kon.) | Čína – Anglicko 1:6 (kon.)
Haiti – Dánsko 0:2 (kon.)
Vietnam
0:7 (0:5)
Holandsko
cz Utorok 01.08.2023, 09:00 • Forsyth Barr Stadium, Dunedin • Majstrovstvá sveta žien • Skupina E

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (10:59:30)

Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 0:17. Střely mimo: 4:12. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:12.

Je konec. Nizozemsko zvítězilo nad Vietnamem 7:0 a vyhrává tak skupinu E. Od začátku se hrálo takřka na jednu bránu a v 8. minutě otevřela brankový účet Martensová. O tři minuty později se trefila Snoeijsová. Klid na kopačky dodala v 18. minutě Brugtsová a o pět minut posléze Roordová. Poločas ukončila svým gólem van de Donková. V 57. minutě se podruhé famózně trefila Brugtsová. V 83. minutě ukončila gólostroj posledním zásahem Roordová.

90+7

90+6
    Nguyễn Thị Thanh Nhã se řítila dopředu po pravém křídle, ale míč nedokázala zastavit na hrací ploše.

90+5
    Jill Roordová našla Lieke Martensovou, ale její zakončení letělo pouze doprostřed brány.

90+4
    V nastaveném čase se toho na hrací ploše příliš neděje.

90+2
    Velmi nebezpečný centr letěl do vápna domácích, ale Khổng Thị Hằng míč nekompromisně vyboxovala.

90+1
    Katja Snoeijsová nedokázala udržet míč na hrací ploše a Vietnam se postará o autové vhazování.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje sedm minut.

89
    Damaris Egurrolaová se po dalším rohu sice dostala ke hlavičce, ovšem tu poslala jen vedle levé tyče.

88
    Jill Roordová je při chuti, ale její další pokus byl sražen mimo a následuje roh.

86
    Další pokus hostů. Kerstin Casparijová si narazila, ale její rána zpoza vápna skončila nad bránou.

84
    Trần Thị Hải Linh se dostala do zakončení po rohovém kopu, ale její pokus letěl jen vedle brány.
    83. Jill ROORDOVÁ - 0:7

83
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    A je to o sedm branek! Stefanie van der Gragtová si sběhla na nákop z volného kopu a hlavou posunula míč do míst, kde si sbíhala JILL ROORDOVÁ, která z bezprostřední blízkosti dotlačila balón za brankovou čáru.

83
    Dương Thị Vân obdržela kartu žluté barvy za svůj faul, kdy loktem udeřila soupeřku do brady.

82
    Vietnamky opět pouze pod tlakem odkopávají míč ze své poloviny.

80
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Esmee Brugtsová, přichází Merel van Dongenová.

Michal Raška

Góly: 8. Martensová, 11. Snoeijsová, 18. Brugtsová, 23. Roordová, 45. van de Donková, 57. Brugtsová, 83. Roordová

Karty:   83. Dương Thị Vân (VIE)

Vietnam: Trần Thị Kim Thanh (46. Khổng Thị Hằng) – Trần Thị Thu Thảo, Lương Thị Thu Thương (28. Nguyễn Thị Mỹ Anh), Lê Thị Diễm My, Trần Thị Thu, Hoàng Thị Loan (28. Chương) – Nguyễn Thị Bích Thùy (60. Nguyễn Thị Tuyết Dung), Trần Thị Hải Linh, Dương Thị Vân, Nguyễn Thị Thanh Nhã – Phạm Hải Yến (C) (60. Huỳnh Như).
    Náhradníci: Đào Thị Kiều Oanh – Vũ Thị Hoa, Ngân Thị Vạn Sự, Nguyễn Thị Thúy Hằng, Thái Thị Thảo, Trần Thị Thúy Nga, Trần Thị Thùy Trang.

Tréner: Chung Mai

Holandsko: van Domselaarová – Spitseová (C) (73. Dijkstraová), van der Gragtová, Janssenová – Pelovaová (46. Casparijová), Roordová, Groenenová (62. Egurrolaová), van de Donková (46. Kapteinová), Brugtsová (80. van Dongenová) – Snoeijsová, Martensová.
    Náhradníci: Kopová, Weimarová – Baijingsová, Jansenová, Nouwenová, Wilmsová.

Tréner: Andries Jonker

Rozhodca: Martinčičová – Rodaková, Kaivojová