Carolina – NY Islanders 2:1 (kon.) | Boston – Florida 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:3 (po pr.)
Edmonton – LA Kings 3:4 (po pr.)
Dallas Stars
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
Minnesota Wild
cz Utorok 18.04.2023, 03:50 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    92:20 Ryan HARTMAN - 2:3

92:20
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Ve třiadevadesáté minutě nastal smutný konec pro Dallas, který doplácí na neproměňování šancí! Harley bekhendem odvracel Steelovu přihrávku do rohu. Colin Miller chtěl posunout puk podél hrazení na Marchmenta, jenže odraz od Steela zničehonic uvolnil zapomenutého RYANA HARTMANA. Muž, který od prvního prodloužení bojuje se zraněním, si vyjel před brankoviště a zblízka zvedl puk nad bezmocně klečícího Jakea Oettingera. Asistence: Sam Steel.

89:18
    Zase nic! Prudká střela zápěstím z produkce Hintze se zastavila o tyč Gustavssonovy branky. Stars pokračují v zámku.

89:13
    Kritické okamžiky pro Wild! Jamie Benn byl podražen Gaudreauem a Dallas bude mít v polovině druhého prodloužení přesilovou hru!

89:01
    Ani na prahu devadesáté minuty není konec! Domi před nárazem do protihráče posunul puk na Dellandreu. Jeho střela z pravého kruhu se od vyrážečky Gustavssona přesunula mezi kruhy a Marchmentovu dorážku do prázdné branky vychytal obětavým skokem Faber.

86:24
    Johansson se přiřítil k Oettingerovi za bravurní přihrávkou Gaudreaua, ovšem bekhendem nepřehodil gólmanův levý beton!

67:38
    O pár sekund později už se vylučuje! Spurgeon neopatrně podrazil Dadonova, který zrovna protečoval na Gustavssona nástřel Benna.

62:57
    Druhý hvězdný moment pro Oettingera v tomto prodloužení! Proti přihrávce Gaudreaua a teči Boldyho nastavil svůj levý beton a ve finále ukryl do lapačky bekhendovou dorážku Johanssona.

61:01
    Zuccarello narýsoval milimetrovou přihrávku na hůl Dumby. Nejméně oblíbený muž na stadionu mohl po minutě prodloužení rozhodnout, jenže puk zvedl přímo do Oettingerovy lapačky.

53:15
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Jared Spurgeon – 2 min., podrážení.

45:40
    Ani teď si tým rozhodčích moc fanoušků v Dallasu nezískal. Foligno sice byl vyloučen za podrážení, ale na trestnou lavici si za údajné simulování sedl i Jason Robertson.

45:17
    Hintz se prezentoval zakončením z otočky do betonu Gustavssona. Při švédském brankáři pak stálo i štěstí – po nabídce Sutera vypálil Heiskanen do tyče.
    34:25 Sam STEEL - 2:2

34:25
    V American Airlines Center opět platí remízový stav! SAM STEEL zablokoval střelu Robertsona a prostřednictvím Nyquista byl vyslán do samostatného úniku, v němž použil forhendový blafák k uklizení puku nad Oettingerovu vyrážečku. Asistence: Gustav Nyquist.

32:02
    Matt Dumba nakonec vyvázl pouze s menším trestem za hrubost. Více trestných minut paradoxně posbíral Domi, který byl za svou mstu odměněn i desetiminutovým osobním trestem. Hraje se čtyři na čtyři.

Dallas právě vstřelil branku!
    První přesilovku Stars proměnili za tři sekundy, druhou za šest! Z buly dostal Pavelski puk za sebe. Heiskanen ho u modré čáry nechal JASONU ROBERTSONOVI a křížná střela zpoza pravého kruhu se zase zastavila až za zády brankáře Gustavssona. Asistence: Miro Heiskanen, Joe Pavelski.

24:07
    Marcus Foligno – 2 min., sekání.
    22:08 Roope HINTZ - 1:1

22:08
    Necelé tři sekundy stačily hráčům Stars na dosazení přesilovkového gólu! Jamie Benn vyhrál vhazování na ROOPEHO HINTZE a jeho rychlá střela zápěstím se přes spodní hranu Gustavssonovy lapačky překulila do sítě. Asistence: Jamie Benn.

22:05
    Ryan Hartman – 2 min., vražení na hrazení.
    19:12 Kirill KAPRIZOV - 0:1

19:12
    Druhá početní výhoda Wild končí gólem do šatny! KIRILL KAPRIZOV za brankou pomohl udržet ležícímu Johanssonovi a po předávce Zuccarellovi se šel postavit před Oettingera, kterému do protipohybu protečoval střelu Spurgeona. Asistence. Jared Spurgeon, Mats Zuccarello.

18:36
    Wyatt Johnston – 2 min., sekání.

11:52
    Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl.

05:20
    Robertson v obranném pásmu nechal puk za sebou a z toho vyústila nenápadná střela Nyquista, kterou Oettinger nejistým způsobem vyrazil na tyč.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 23. Hintz (Ja. Benn), 25. J. Robertson (Heiskanen, Pavelski) – 20. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello), 35. Steel (Nyquist), 93. Hartman (Steel)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Domi, Marchment – Dellandrea, Glendening, Faksa.
    Tréner: Peter DeBoer

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Faber, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, M. Johansson – Nyquist, Steel, M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.
    Tréner: Dean Evason

Rozhodca: O´Rourke, Luxmore – Kovachik, Flemington

Diváci: 18 532