Spišská N. Ves – Zvolen 0:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Stav série: 3:3
HKM Zvolen
Utorok 11.04.2023, 18:00 • ZŠ Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Aj v tejto semifinálovej sérii sa rozhodne v siedmom zápase! Zvolen odvrátil mečbal Spišskej Novej Vsi, keď zvíťazil 3:0. Víťazný gól patrí Stupkovi a Trenčan si pripisuje čisté konto. Séria sa presúva na zvolenský ľad, kde spoznáme finalistu Tipos Extraligy. S konštatovaním, že Zvolen vyhral na ľade Spišskej Novej Vsi vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (20:28:12)

58:45 MARCINEK - 0:3

58:45
    Zvolen dal gól! Odrazený puk od mantinelu podcenil Réway, zobral mu ho PATRIK MARCINEK a ten poslal puk do opustenej brány.
    Asistencia: Csányi.

58:22
    Zachytená prihrávka. Následná strela netrafila prázdnu svätyňu.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22
    Melicherčík odkorčuľoval na striedačku a domáci sú v šestici!

57:05
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Kubka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

55:05
    Vandas nevyužil odkrytú bránu Zvolena a prestrelil!

53:00
    Zvolenčania si vydýchli o niečo viac. Naopak Spišiaci majú pred sebou veľa práce.
    50:51 HECL - 0:2

50:51
    Zvolen dal gól! Huntebrinker získal vo vlastnom pásme puk, korčuľoval po pravej strane a cez dvoch domácich hráčov dokázal presne prihrať na hokejku MAREKA HECLA, ktorý zvýšil na 2:0!
    Asistencia: Huntebrinker.

50:24
    Hecl strieľal z otočky a gólman Spišskej nemal puk pod kontrolou. Pred bránou sa začal boj o puk, Melicherčík ležal na ľade a snažil sa puk priľahnúť, ale do bezpečia mu ho pomohli dostať spoluhráči.

49:50
    Hain je pri chuti aj v tomto zápase. Vyslal strelu od modrej čiary, ale Melicherčík stál na správnom mieste.

48:08
    Romaňák spôsobil závar v obrannom pásme Zvolena, keď svojimi strelami potrápil Trenčana.

47:03
    Bekhendový pokus Marcineka tesne minul bránu.

46:28
    Zvolenskí rytieri poslali puk len na zakázané uvoľnenie.

45:57
    Aktivita domácich pozastavená odpískaným ofsajdom.

45:46
    Trenčan puk kryje pod svojou lapačkou.

45:01
    Sideroff operoval pred bránou po strele Huntebrinkera. Pre domácich táto situácia dopadla dobre.

44:40
    Strela z prvej od Vandasa nepresná.

43:30
    Hrá sa zo strany na stranu bez prerušenia hry.

42:08
    Postavenie mimo hry Spišiakov.

41:23
    Marcinek strieľal z prvej medzi kruhmi, strela mu ideálne nesadla a puk skončil na hrudi Melicherčíka.

40:01

Zvolenčania sú po druhej tretine o niečo spokojnejší. Vyhrávajú 1:0 po dobrom teči Stupku pred bránou. Spišiakom chýba presnosť. Či sa zápas skončí v riadnom hracom čase sa dozvieme od 19:51.

40:00

39:15
    Huntebrinker sa s pukom natlačil až na Melicherčíka a bolo to tvrdé, keďže hráč Zvolena bol poriadne rozbehnutý. Brána je posunutá.

38:40
    Ďalší skvelý moment od Réwaya, tentokrát sa dostal cez dvoch hráčov, ale opäť sa netešil z gólu.

37:40
    Rysy zatlačili súpera, ale ani jedna zo striel nebola nebezpečná.

36:56
    Kerbashian narazil Haina na mantinel. Zvolenský obranca sa až po chvíli postavil na nohy a zamieril na striedačku.

36:17
    Zachytal si aj Paterson na striedačke, ku ktorému bol puk tečovaný.

35:46

35:14
    Hecl s Huntebrinkerom v prečíslení, ale slovenský forward už nedokázal prihrať.

34:40
    Hostia podcenili situáciu v obrannej tretine. Domáci sa zmocnili puku, ale Rapáč ani na dvakrát nedostal puk do brány.

33:51
    Spišiaci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

32:24
    Šikovné ručičky Réwaya! Neprihrával, sám si prešiel cez obrancu Kubku a nebezpečne zakončil bekhendom.

31:39
    Bondra uchmatol puk pri domácej bráne a pokúsil sa bekhendom prekonať Melicherčíka, neúspešne.

30:38
    Réway posúval na spoluhráča, ten vystrelil a Trenčan puk vyrazil ľavým betónom.
    28:46 STUPKA - 0:1

28:46
    Zvolen dal gól! Zvolen sa ujíma vedenia! V blízkosti pravého kruhu strieľal Kubka, pred bránu si dobre prešiel VÁCLAV STUPKA, ktorý puk tečoval do brány.
    Asistencia: Kubka.

27:16
    Nellis zapol svoju rýchlosť, ale mal pri sebe aj hosťujúceho hráča a nemohol ideálne zakončiť.

27:00
    Puk na striedačke Zvolena.

26:20
    Hanna už nezachytil puk na modrej čiare, ofsajd hostí a reklamná prestávka.

25:07
    Hostia v plnom počte.

24:35
    Dobrý projektil Valacha od modrej, pred bránou číhal Nellis na teč a Trenčan chytá.

23:34
    Kerbashian s individuálnym prechodom do pásma. Jeho strela švihom minula bránu.

23:16
    Domáci sa sami vyhnali z pásma.

23:07
    Stupka – 2 min., podrazenie.

21:35
    Hanna so streleckým pokusom, ale zblokovaným.

20:51
    Vhadzovanie pred Trenčanom po zakázanom uvoľnení.

20:01

Prvá tretina bol v skôr znamení opatrnosti, aj keď mohli sme vidieť zopár sľubných akcií. Obe mužstvá hrali aj presilovú hru, ale ani jedna strana sa nedokázala presadiť. Druhá tretina začne približne o 18:55.

20:00

19:09
    Puk skončil mimo hraciu plochu. Reklamná prestávka.

19:00
    Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:38
    Rytieri držia puk na svojich hokejkách.

16:52
    Csányiho strelu Melicherčík len vyrazil pred seba, tam boli ďalší dvaja hráči hostí, ktorým chýbalo málo, aby strelili úvodný gól. Všetko odvrátil Beaudry.

15:31
    Rauhauser strieľal vedľa, Mudrák už bránu trafil a Melicherčík si pripísal úspešný zákrok.

14:39
    Huntebrinker chcel zaskočiť Melicherčíka so strelou z uhla, ale domáci gólman bol pozorný.

13:47
    Zakázané uvoľnenie na strane Zvolena.

13:21
    Nasleduje reklamná prestávka.

13:11
    Hostia boli v útočnom pásme, ale Csányi prihral len na hokejku súpera.

11:51
    Zblokovaná zvolenská strela. Spišiaci vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

09:36
    Valach veľmi zle prihrával na Belluša, puk zachytili hostia a mierili do protiútoku, ktorý im ale nevyšiel.

08:48
    Zvolenčania vyhodili puk. Domáci hrajú presilovú hru dobre.

08:10
    Réway nastreľoval puk na bránu, pred ňou ho tečoval Vandas do žrde!

08:00
    Mudrák – 2 min., krosček.

07:39
    Strelu Langkowa Melicherčík vyrazil, na druhej strane strieľal Vandas od modrej a Trenčan puk podržal.

07:19
    Zvolenčanom sa črtala príležitosť, ale rozhodcovia prerušili hru, pretože Vartovník ostal ležať na ľade.

06:22

06:12
    Rauhauser vyhodil puk z pásma.

05:38
    Domáci v plnom počte.

05:22
    Trenčan si poradil s pokusom od Kerbashiana.

04:51
    Stupka mal puk na dlhú hokejku, ale podarilo sa mu vystreliť na bránu.

04:20
    Jedlička – 2 min., napadnutie.

04:02
    Hecl vystrelil zľava rovno do lapačky Melicherčíka.

03:53
    Zuzinova nepresná krížna prihrávka na Hecla.

03:38
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Belluš – 2 min., sekanie.

02:24
    Na Melicherčíka išla strela z diaľky a radšej puk podržal.

02:03
    Melicherčík si posunul bránu, čo okamžite avizoval.

01:24
    Valach nebezpečne vystrelil, nasledovala dorážka, ktorá ale nesmerovala na bránu.

00:50
    Hra prvýkrát prerušená. Dôvodom je ofsajdové postavenie hostí.

00:01

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ališauskas – Romaňák, Beaudry – Ulander, Valach – Groch; – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Réway, Nellis, Myklukha – Belluš, Vartovník, Giľák
    Tréner: Vlastimil Wojnar

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner – Rauhauser, Mudrák – Hanna, Kubka; – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Bondra, Langkow, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka
    Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés.

Všetkých priaznivcov hokejovej Tipos Extraligy vítam pri tomto online prenose! HK GROTTO Spišská Nová Ves si vybojovala postupový mečbal na ľade HKM Zvolen, ktorý v dramatickom a oku lahodiacom zápase porazila 6:5. Spišiaci vyhrávali 4:1, Zvolenčania vstali z mŕtvych a otočili na 4:5, ale Spišská po chvíli vyrovnala a už sa zdalo, že sa pôjde do predĺženia, ale Rysy niečo cez minútu do konca riadneho hracieho času strelili víťazný gól. Hviezdou zápasu bol Anthony Nellis, ktorý strelil hattrick a rozhodol tento duel.
    Spišská Nová Ves môže dnes po víťazstve postúpiť premiérovo do finále. Zvolen bol prakticky od začiatku série favoritom, ale v základnej časti mali tieto dva tímy vyrovnané zápasy. Zverencom Petra Oremusa to trochu škrípe v ofenzíve, góly v posledných zápasoch strieľajú najmä obrancovia, ale nie je ich veľa a takisto Zvolen nedokáže využívať presilové hry. Čo sa týka Spišiakov, tak tí sa môžu spoliehať na svojich legionárov. Dôležití sú hlavne Kerbashian, Verbeek a Nellis a takisto slovenský útočník Martin Réway.

Stav série: 3:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 29. Stupka (Kubka), 51. Hecl (Huntebrinker), 59. Marcinek (Csányi)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ališauskas – Romaňák, Beaudry – Ulander, Valach – Groch; – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Réway, Nellis, Myklukha – Belluš, Vartovník, Giľák

Rozhodca: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés