Elche – Real Betis 2:3 (kon.)
Elche CF
2:3 (2:0)
Real Betis
cz Piatok 24.02.2023, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) • Španielska LaLiga • 23. kolo

Děkuji za pozornost a přeji krásný víkend. (23:11:05)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.

Tenhle zápas se dá shrnout pouze jedním slovem – blázinec. Neskutečný nástup do prvního poločasu přinesl Elche brzké vedení 2:0 a vypadalo to na velmi zajímavý výsledek, jelikož hra Betisu byla úplně bez energie. To, co se však dělo v druhém poločase bylo něco neuvěřitelného. Nejprve šlo Elche do oslabení a pár minut na to v krátkém časovém sledu obdrželi dva góly. To ale nebylo vše a na konci zápasu nejprve udržel nadějný remízový stav brankář Badía, který Iglesiasovi druhou penaltu chytnul, krátce poté přišla třetí penalta v zápase pro Real Betis a Willian José stanovil výsledek na konečných 2:3. Elche tak zůstává na posledním místě a do dalšího zápasu jde bez čtyř hráčů kvůli karetním trestům.

90+7

90+6
    Willian José ještě stihnul zakončit z hranice velkého vápna, ale mířil doprostřed.

90+5
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Tentokrát už se hosté do vedení dostanou. WILLIAN JOSÉ proměnil pokutový kop, jelikož poslal míč na jinou stranu od brankáře.

90+4
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Elche CF (Enzo Roco).
    Tak tohle si Roco za rámeček nedá. Skočil do střely a opět ve vápně zahrál rukou.

90+3
    Žlutá karta pro tým Elche CF (Helibelton Palacios).
    Palacios se při sprintu ohnal rukou a udeřil Mirandu loktem do obličeje.

90+1
    Willian José teď spálil jasnou šanci. Po parádním centru se dostal k zakončení, ale mířil o kousek vedle.

90
    Stejně jako v prvním poločase se nastavuje 7 minut.

89
    Přichází další faul a přímý volný kop rozehraje Fekir.

88
    Borja Iglesias (Real Betis) tentokrát změnil stranu a neproměňuje pokutový kop, jelikož Badía jeho pokus zneškodnil.

87
    Před zahráním penalty si ještě rozhodčí musel ujasnit pár věcí s trenérem domácích.

86
    Tak tohle bude domácí tým rozdýchávat velmi těžko. Po zákroku rukou ve vápně rozhodčí píská další penaltu!

85
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Willian José.

84
    Tato přihrávka za obranu vůbec nevyšla a míč konči opět v zámezí.

83
    Průnik Joaquínovi nevyšel a Blanco míč zakopl až k druhému brankáři.

82
    Tentokrát si Guardado v souboji neporadil a míč se po jeho teči dokutálel do zázemí.

81
    Už to vypadalo, že Palacios vybojuje míč, nakonec to byl však on, kdo se provinil nedovoleným zákrokem a míč musí odevzdat.

Jan Táborský

Góly: 7. Fidel (pen.), 9. Boyé – 65. B. Iglesias (pen.), 68. Miranda (Guardado), 90+5. José (pen.)

Karty:   34. Roco (ELC), 44. Gumbau (ELC), 90+3. Palacios (ELC) – 6. Abner (RBE)   90+4. Roco (ELC)   56. Magallán (ELC), 58. Cheikh (ELC)

Nepremenená penalta: 88. B. Iglesias (RBE), brankár Badía zneškodnil

Elche CF: Badía – Palacios, Roco, Magallán – Morente (66. D. González), Mascarell, Gumbau (74. Guti), Clerc (74. L. Blanco) – Ponce (74. Josan), Fidel (80. Ni. Fernández) – Boyé.
    Náhradníci: Werner – Bigas, Cheikh, Lirola, Verdú.

Tréner: Pablo Machín

Real Betis: Bravo – Ruibal, Pezzella, L. Felipe (80. Ruiz), Abner (46. Miranda) – Guardado (C), Carvalho – Henrique (46. Joaquín), Fékir, Juanmi (46. B. Iglesias) – A. Pérez (85. José).
    Náhradníci: D. Martín, Vieites – Akouokou, Montoya, Rodri, Sabaly.

Tréner: Manuel Pellegrini