Fínsko – Slovensko sk 0:2 (kon.) | Wales – Česko 1:1 (kon.)
Fínsko
0:2 (0:1)
Slovensko
Utorok 29.03.2022, 18:00 • Estadio Enrique Roca de Murcia, Murcia • Medzinárodný prípravný zápas

90+3
    Slovenskí futbalisti zdolali v prípravnom zápase tím Fínska 2:0. V prvom polčase boli na trávniku o niečo lepší Fíni, no v koncovke boli efektívnejší naši futbalisti zásluhou Dudovho pekného gólu. Po prestávke však prišlo zlepšenie a v druhej 45-minútovke Slováci nedali Fínom žiadnu šancu a svoje vedenie ešte zvýšili. Naši hráči sa tak lúčia s reprezentačnou prestávkou pekným víťazstvom. (19:48:54)

90+3
    V nadstavenom čase sa toho príliš nedeje a zápas sa už asi iba bude dohrávať.

90+1
    Fíni sa teraz vďaka peknej kombinácii dostali až k slovenskej šestnástke. Ich akcia však skončila kvôli útočnému faulu Nissilu.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje ešte tri minúty.

88
    Dávid Strelec sa mohol hneď zapísať do listiny strelcov, keď z priameho kopu vypálil ponad múr tvrdý pokus. Hrádecký po ňom ani nešiel, no nakoniec našťastie pre fínskeho gólmana lopta končí vedľa brány.

86
    Fíni menia ďalšiu dvojicu hráčov. Forss s Alhom odchádzajú a nahradia ich Kallman s Ylitolvom.
    Na našej strane odchádza strelec prvého gólu Ondrej Duda. Na jeho miesto príde Strelec.

84
    Hráči Fínska sa snažili presadiť po pravom krídle, ale kombinácia Pukkiho s Nissilom bola nepresná.

82
    Róbert Boženík podobne ako pri druhom góle posúval loptu Jirkovi, no ten to napálil tesne vedľa pravej tyčky.

81
    Lukáš Haraslín sa pri prechode do útoku dostal do ofsajdu a aj táto akcia je tak predčasne ukončená.

80
    Nissila sa snažil posunúť loptu na vysoko postaveného Forssa. Aj táto prihrávka však bola nepresná a rozohrať môže brankár Plach.

78
    Až teraz sa hráči Fínska dostali do súvislejšieho útoku, ktorý však skončil nepresnou prihrávkou Kamaru.

75
    Po zvýšení vedenia sa aktivita Fínov pomerne utlmila a loptu prevažne držia naši futbalisti.

74
    Kvôli previneniu proti pravidlám dostáva žltú kartu Christián Herc.

72
    Slovensko dalo gól!

Boženíkovu prihrávku si na útočnej polovici prebral ERIK JIRKA, ktorý potom pekným individuálnym prienikom si vytvoril priestor a pozemnou strelou k ľavej tyčke prekonal Hrádeckého.

71
    Z rohu sa nám nič vyťažiť nepodarilo, no zatiaľ ostávame na útočnej polovici.

70
    Lukáš Haraslín sa po ľavom krídle snažil dostať cez Kamaru. Úspešnejší bol v tomto súboji napokon Fín, keď loptu vytesnil na roh.

68
    Niečo vyše 20 minút pred koncom tu máme hromadné striedania na oboch stranách. U Fínov sa vymenia Lingman a Pohjanpalo so Schullerom a Pukkim. Tarkovič potom stiahol Bera s Holúbekom za Herca s De Marcom.

65
    K rohu sa teraz dostali Fíni. Pohjanpalo sa však napriek vysokému výskoku k strele nedostal a lopta je už v strede poľa.

63
    Lukáš Haraslín sa dokázal uvoľniť v šestnástke a napokon aj vystrelil. Jeho pokus bol však mierne stečovaný a Hradecký ho tak pohodlne chytil.

Martin Kožiak

Góly: 38. Duda, 72. Jirka

Karty:   30. Holúbek (SVK), 57. Bero (SVK), 74. Herc (SVK)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:17.
    Fínsko: Hrádecký – Alho, Ivanov, L. Vaisanen, Uronen – Lod, Lingman, Kamara, Hostikka – Pohjanpalo, Forss
    Náhradníci: Erkisson, Joronen, Kallman, Niskanen, Nissila, O´Shaughnessy, Pukki, Schuller, Tenho, S. Vaisanen, Ylitolva

Tréner: M. Karenerva

Slovensko: Holec – Holúbek, Hancko, Škriniar, Sekulič – Lobotka – Haraslín, Bero, Duda, Jirka – Almási
    Náhradníci: Boženík, De Marco, Herc, Hrošovský, Koscelník, Plach, Regali, Rodák, Strelec, Šatka, Valjent

Tréner: Š. Tarkovič

Rozhodca: E. Eskas