SHK Mustangové – Zlín sledge 3:4 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Karlovy Vary 0:4 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
SKV Sharks Karlovy Vary
cz Sobota 20.11.2021, 16:00 • Tipsport Arena, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Česká sledge hokejová liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Sparta se na domácím ledě v rámci 7. kola České para hokejové ligy utká s karlovarskými Sharks.

Pražský celek nezažívá ideální vstup do sezony, z úvodních pěti odehraných kol vytěžil pouze 2 body za vítězství nad Olomoucí (2:1psn). V dalších zápasech Pražané nestačili na Zlín (5:7), Havířov (1:3), Mustangy (0:5) a právě Sharks, kterým podlehli nejvýrazněji 1:8. Post nejproduktivnějšího hráče Sparty drží Jan Krupička se čtyřmi body, v tabulce se klub nachází na posledním šestém místě se 2 body a skóre 9:24.

Žralokům z Karlových Varů se naopak v posledním období daří výborně, zvítězili ve všech třech říjnových zápasech, mimo zmiňovaného zápasu se Spartou porazili na venkovních ledech Olomouc (3:1) a Mustangy (3:2psn). Karlovarští se mohou pochlubit vysokou produktivitou, nejproduktivnější hráč týmu Michal Geier si udržuje průměr více než dva kanadské body na zápas (5 zápasů, 8+3). Za zmínku stojí také Frank Rennhack, ten si za dva zápasy připsal devět (!) kanadských bodů. V tabulce jsou Sharks na čtvrtém místě s 8 body a skóre 20:12.

Sparta para hokej: Vápenka (Matoušík) – Zapletal, Raul (A) – Ohar, Krupička J. (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Pšenčík, Krupička Z. (A)

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Korec) – Zelinka, Nejedlý, Haas, Wágner (A) – Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier (C), Sedláček, Karafiát (A)

Rozhodčí: Mihálová, Vajda.

00:01

00:12
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Radek Zelinka vyslal do úniku MICHALA GEIERA, který zamířil přesně do horního rohu Vápenkovy branky! Asistence: Radek Zelinka.

00:55
    Do zakončení se dostal Raul, Mach jeho úmysly přečetl a střelu chytá.

01:44
    Wágner odpaluje kotouč a tím ukončuje akci Sparty v zárodku.

02:34
    Sharks drží puk v soupeřově třetině.

02:55
    Vhazování po pravé ruce brankáře Vápenky.

03:30
    Geier se dostal ke střele z dobré pozice, Vápenka však předvedl vynikající zákrok a svůj tým podržel.

03:49
    Samostatný únik Novotného ke gólu Sparty nevedl, puk mají Vary.

04:30
    Geierova rozehrávka našla pouze dobře napadajícího protihráče.

04:43
    Vyloučení v týmu Sparta para hokej (Jiří Raul – 2 min, sevření puku rukou).

05:12
    Sparta vyhazuje a tím se prozatím osvobozuje.

05:53
    Oba týmy bojují o puk za Machovou brankou, následně je hra přerušena.

06:27
    Karlovarským se nedaří propracovat se do obranné třetiny Sparty, nyní se píská jejich zakázané uvolnění.

06:37
    Geier puk již nedostihne, zakázané uvolnění Sharks.

06:50
    Zelinka se z pozice mezi kruhy dostal ke střele, Vápenka měl ovšem o situaci dokonalý přehled a svůj tým podržel.

07:55
    Sharks teď svého soupeře na několik minut zatlačili, ke střelám se jim zatím nedaří dostat.

08:26
    Dlouhý tlak Varů vyústil až ve střelu KARLA WÁGNERA, která i s přispěním horní tyčky a brankáře Vápenky končí v síti! Asistence: Filip Veselý.

09:10
    Do velké šance se teď propracovala také Sparta, tečovanou ránu Mach skvěle chytá!

09:30
    Raul se teď objevil sám před Machem, branku ale vůbec netrefil.

10:02
    Akce Sparty, která v posledních minutách diktuje tempo hry, končí dalším ze zákroků brankáře Macha.

10:15
    Ofsajd ukončuje postupný útok Sparty, bude se vhazovat.

10:45
    Geier výborně přihrávkou vysunul Zelinku, ten ve vyložené šanci selhal!

11:25
    Krupičkovu ztrátu mohl potrestat Geier, tomu se provedení jeho myšlenky nezdařilo.

12:39
    O puk se bojuje na hraně obranné třetiny Sparty, následně Pražané vyhazují na zakázané uvolnění.

13:02
    Novotného v samostatném úniku odzbrojil Zelenka.

13:29
    Raulovu střelu z úhlu kryje do lapačky Mach, bude se vhazovat.

14:08
    Situaci 3 na 1 teď pro Sharks zazdil Sedláček nepovedenou přihrávkou.

14:40
    Patrik Sedláček teď šikovně před Vápenkou tečoval kotouč, na brankáře Sparty si však nepřišel.

15:00

Do první třetiny lépe vstoupili hosté, Michal Geier se z úhlu prosadil již po 12 sekundách. Tlak Sharks pokračoval a vyeskaloval v gól Karla Wágnera, který tak vedení zdvojnásobil. Následně si několik příležitostí vypracovali také domácí, brankář Mach byl ale pokaždé připraven.

15:01

15:21
    Akrobatický zákrok hlavou si teď proti střele Veselého připisuje gólman Vápenka.

15:57
    Hosté kontrolují hru ve středním pásmu.

16:30
    Přihrávku Novotného Pšenčík nezachytil, akce tak pro Spartu končí.

17:02
    Vápenka kotouč raději podrží, bude se vhazovat.

17:33
    Ani Raul s Frolíkem po společné souhře branku soupeře neohrozí, u puku Vary.

18:40
    Sparta získává puk dobrým napadáním.

19:04
    Raul mířil sám na Macha, gólmana soupeře však trefuje pouze do betonů!

19:49
    Geier vzal situaci 2 na 1 na sebe, ani jeho klička na vstřelení gólu nestačila!

20:50
    Raul udržel i přes napadání Karlovarských kotouč pro Spartu.

21:55
    Geier nabil do šance Veselému, brankář Vápenka převádí výborný zákrok lapačkou.

22:34
    Z pravého kruhu pálil pro změnu Wágner, Vápenka dalším zákrokem drží nadále stejný stav.

23:23
    Rozehrávku Sparty protihráči zachytili, následuje ovšem jejich ofsajd.

24:10
    Ani Geier, ani Veselý se ke střele nedostanou, dobrá práce obrany Sparty.

24:47
    Zelenka teď v tutové pozici míjí branku, velká škoda pro hostující tým.

25:13
    Ofsajd zastavuje akci hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

25:31
    Sedláček pálí z levé strany, Vápenka drží kotouč ve své lapačce.

25:47
    Novotný mířil mimo karlovarskou svatyni.

26:32
    Vyloučení v týmu SKV Sharks Karlovy Vary (Kovářík – 2 min, podrážení).

27:20
    Vary vyhazují a tím ukončují akci Sparty.

28:23
    Sparta se ve své přesilovce nedostal do žádné střelecké pozice, skvělé oslabení v podání Varů.

28:36
    Na Vápenku mířil osamocený Geier, trefuje však pouze tyč!

28:53
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

29:27
    Akce hostů končí nepřesnou přihrávkou Veselého.

29:57
    Kapko se k puku nedostane, Mach si stihl celou situaci pohlídat.

30:00

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, hosté kontrolují hru a domácí do zápasu pouštějí jen sporadicky, Spartu drží ve hře zejména brankář Vápenka. Vzepře se pražský tým ve třetím dějství svému osudu?

Oba týmy se již připravují na třetí třetinu, která brzy začíná.

30:01

30:19
    Po přihrávce Veselého pálil Zelinka, jeho střela neměla na úspěch nárok.

31:20
    Do dobré střelecké pozice se dostal Geier, úřadovala Vápenkova lapačka.

31:58
    Kovářík situaci dobře neodhadl, píská se tak ofsajd hostů.

32:22
    Oba týmy bojují o kotouč u mantinelu, následně Kovářík střílí mimo.

33:00
    Rennhackův projektil nezamířil mezi tři tyče, puk má Sparta.

33:45
    Krupička ani opakovanými dorážkami puk za Machova záda nedostal.

34:40
    Puku se zmocnil Michal Geier a v rámci rychlého protiútoku ho předal FILIPU VESELÉMU, který objel brankáře Vápenku a do odkryté branky zvyšuje na 3:0! Asistence: Michal Geier.

35:23
    Vhazuje se po Machově pravici.

35:43
    Zelinka se rozhodl pro individuální řešení akce, což z pohledu hostů nebyla zrovna nejlepší možnost.

36:40
    Rennhack teď nesobecky předal kotouč před odkrytou branku Zelinkovi, ten trestuhodně netrefuje!

37:10
    Geierova střela se stala Vápenkovou kořistí.

38:03
    Sparta rozehrává novou akci odzadu.

38:45
    Geier dobrým způsobem našel Haase, Vápenka byl však pozorný a střelu betony vyráží.

39:35
    Hosté hru kontrolují, přihrávají si v soupeřově obranné třetině.

39:36
    Sparta si bere oddechový čas.

39:57
    Sedláčkův průnik končí, puk má Sparta.

40:55
    Tlak Žraloků pokračuje, do střel se hosté ve větší frekvenci ovšem nedostávají.

41:50
    Geier mířil na Vápenku sám společně s dalšími dvěma spoluhráči, jeho střela ani následné dorážky díky fantastickým zákrokům brankáře Sparty gólem nekončí!

42:36
    Na druhé straně vypálil Raul, Mach si situaci pohlídal.

42:36
    Sparta zkouší hru bez brankáře!

43:07
    MICHAL GEIER ujel všem protihráčům a v klidu zavezl kotouč do soupeřovy odkryté branky, skóre je nyní 4:0. Asistence: Filip Veselý, Lukáš Karafiát.

43:40
    Vhazuje se u brankáře Macha, Sparta pokračuje ve hře bez brankáře.

44:15
    Kapko teď byl z pohledu Sparty nejblíže k první brance, v obrovské šanci však míjí!

44:50
    Rennhack trefuje tyčku odkryté branky!

Viděli jsme utkání, ve kterém až na výjimečné a malé časové pasáže dominoval hostující tým. Podle toho také vypadá výsledné skóre, Sharks dali v první a třetí třetině po dvou gólech, nad svým sokem tak vítězí jednoznačně 4:0. Bilanci 2+1 zaznamenal kapitán Karlovarských Michal Geier. (17:41:11)

Jakub Houžvička

Góly a asistencie: 1. Geier (Zelinka), 9. Wágner (Veselý), 35. Veselý (Geier), 44. Geier (Veselý, Karafiát)

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka (Matoušík) – Zapletal, Raul (A) – Ohar, Krupička J. (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Pšenčík, Krupička Z. (A)

Rozhodca: Mihálová, Vajda