Vsetín – Přerov 5:3 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 0:5 (kont.) | Šumperk – Slavia 3:4 (kon.)
Kolín – Třebíč 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Sokolov 3:4 (po pr.) | Frýdek-M. – Prostějov 5:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 2:3 (po pr.) | Jihlava – Vrchlabí 9:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
9:2 (3:1, 5:0, 1:1)
HC Stadion Vrchlabí
cz Sobota 20.11.2021, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance Liga (CZ) • 22. kolo

Utkání je u konce. Ve třetí třetině se dokázaly prosadit oba celky, nejprve Dukla po trestném střílení a po střídání domácích brankářů tak Vrchlabí. Dukla si tak připisuje v zápase vysokou výhru 9:2. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek víkendu. (19:59:18)

59:45
    Dukla se musí vrátit s pukem za vlastního brankáře a v utkání již pravděpodobně další gól nepadne.

58:40
    Ani tentokrát se domácí nestihli usadit v pásmu, puk je totiž opět za modrou čárou.

58:00
    Dukla se musí vrátit po nepřesné přihrávce do středního pásma.

57:56
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ondřej Matýs – 2 min., krosček).

56:57
    Skořepa se chystal před Soukupem dorážet do branky, přihrávku z rohu hřiště ale stihl jeden z obránců hostů vyrazit mimo pásmo.

55:40
    Štochlova střela od modré končí mimo branku Vrchlabí.

54:29
    Brož dokázal ve středním pásmu puk tečovat a zakázané uvolnění pro Jihlavu se tak pískat nebude.

52:55
    Zakázané uvolněni Vrchlabí.
    51:21 Marek VOŽENÍLEK - 9:2

51:21
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Černému se vstup do utkání nepovedl a hned první střela Vrchlabí končí za jeho zády. Z pravého kruhu se trefuje MAREK VOŽENÍLEK. Asistence: David Chalupa, Jan Zdráhal.

51:00
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Maxim Žukov, přichází Adam Černý.

50:32
    Dukla se dostala do přečíslení 2 na 1, Houška ale příliš dlouho čekal na přihrávku a domácí přichází o puk.

49:44
    Dukla se snaží přidat desátý gól a střílí na Soukupa ze všech stran. Hra je nakonec přerušena, protože puk skončil v ochranné síti.

49:27
    Zakázané uvolnění vrací hru k Soukupovi.

48:39
    Skořepa vyvezl puk z obranného pásma až k levému kruhu. Jeho střela mezi Soukupovy betony ovšem končí bez úspěchu, brankář Vrchlabí si místo mezi betony pohlídal.
    47:39 Tomáš HAVRÁNEK - 9:1

47:39
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla svoje trestné střílení proměňuje. TOMÁŠ HAVRÁNEK zvolil střelu od horního rohu a uspěl. Dukla tak přidává už devátý gól. Bez asistence.

47:39
    Dukla pojede trestné střílení!

46:44
    Cachnín se s pukem odvážně vydal po mantinelu do útočného pásma, už na modré čáře ho hostující obránci dokázali o puk připravit.

45:05
    Zeman nikým nehlídaný vyzkoušel střelu přímo před brankou domácích, Zhukov vyráží puk mimo.

44:26
    Brož vyslal puk Fronkovi na teč, puk ale po teči končí jen na zadním mantinelu.

43:45
    Zeleňák střelou z modré neúspěšný.

43:01
    Kučera se s pukem dostal až ke Zhukovovi, ale svou šanci neproměnil, ani následná dorážka hostů gólem nekončí.

42:18
    Vrchlabí se vůbec nepovedla kombinace a po příliš prudké střele se hosté sami vyhání z útočného pásma.

41:24
    Puk teď nebezpečně poskakoval před Zhukovem, domácí gólman ho stihl včas pokrýt. Následné vhazování se bude opakovat, Jihlava dostává varování.

40:01
    Po úvodním vhazování se k puku dostávají domácí.

40:01

Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.

Hráči se vrací zpět na ledovou plochu, za chvíli bude zahájena třetí třetina.

Druhá třetina je za námi. Zatímco v první třetině jsme mohli sledovat vyrovnanou partii, v té druhé už jasně dominovala Dukla, také díky efektivnímu využívání přesilovek. Po druhé třetině je tak stav utkání 8:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

40:00

39:38
    Dukla dál pálí na Soukupa ze všech stran, Soukup tentokrát dokázal odvrátit devátý gól.

38:54
    Hráči bojují o puk u mantinelu, rozhodčí nechal hru plynout. Puk se poté dostal k Brožovi, který se dostal do zajímavé pozice, jenže na jeho pohotové zakončení dokázal Soukup zareagovat.

37:56
    Bilčík zkusil střelu od modré. Soukup ji sice nemohl moc vidět, se střelou si nakonec dokázal poradit. Ani další střela od modré, tentokrát od Fronka, gólem nekončí.

37:22
    Urban v pádu ještě zkoušel zakončovat k pravé tyčce, Zhukov ale byl připraven a měl beton ve správný čas na správném místě.

36:34
    Skořepa dostal přihrávku k pravé tyčce Soukupovy branky, hostující obránce mu ale zabránil hokejkou cokoliv s pukem udělat.

36:10
    Osamocený Jelínek vypálil z blízkosti na Zhukova, jenže trefil pouze výstroj domácího brankáře.

35:20
    Dukla ztrácí puk ve středním pásmu a hosté tak mohou založit útočnou akci z obranného pásma.
    33:38 Jiří FRONK - 8:1

33:38
    Domácí potrestali vyloučení hostujícího gólmana a přidávají další gól. JIŘÍ FRONK dostal od modré přihrávku od Bilčíka a z kruhu skóroval střelou do horního rohu branky. Asistence: Vlastimil Bilčík, Tomáš Havránek.

32:40
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jakub Soukup – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Jan Oliva.

32:29
    Soukup teď hodně zariskoval, když vyjel za pukem až k pravému kruhu. V tu chvíli byla na puku Dukla a chybělo jí málo ke vstřelení osmého gólu, Vrchlabí dokázalo situaci uklidnit až na poslední chvíli.
    31:31 Filip ELIÁŠ - 7:1

31:31
    A máme tu sedmý gól Jihlavy. Po vhazování se k puku dostal FILIP ELIÁŠ, který vypálil od modré, a po teči jednoho z hostujících obránců skončil puk až za zády Soukupa. Bez asistence.

31:20
    Hosté přišli o puk a Soukup tak musel velmi rychle vyjet z branky a odehrát puk pryč do bezpečí. Následuje zakázané uvolnění Vrchlabí.

30:18

29:51
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Patrik Urban – 2 min., hrubost).

29:51
    Kaut teď vyslal prudkou ránu na Zhukova z pravého kruhu, ten si s jeho ránou poradil.

28:47
    Dukle se vrací do hry Bilčík, pokračuje přesilová hra Vrchlabí 5 na 4, která potrvá ještě lehce přes minutu.

28:45
    Zeman z kruhu netrefuje Jihlavskou branku a domácí se tak mohou osvobodit.

28:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., hákování).

28:01
    Vrchlabí se snaží v přesilovce vrátit se do utkání, zatím se jí to ovšem nedaří. Teď ovšem dostane také příležitost přesilovky 5 na 3.

26:47
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., faul kolenem).
    26:35 Richard CACHNÍN - 6:1

26:35
    Dukla dokázala využít i přesilovku 5 na 4 a přidává šestý gól. Tentokrát se prosazuje RICHARD CACHNÍN. Asistence: Daniel Kowalczyk, Miroslav Juda.
    26:06 Vladislav HOUŠKA - 5:1

26:06
    Dukla využila přesilovku 5 na 3 a vede už o čtyři góly. Po sérii přihrávek překonal VLADISLAV HOUŠKA bezmocného Soukupa střelou pod horní tyč. Asistence: Jakub Illéš, Jiří Fronk.

25:48
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Machač – 2 min., vysoká hůl).

25:11
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jan Oliva – 2 min., nedovolené bránění).

24:20
    Illéš ustál osobní souboj na zadním mantinelu a po otočce se dostal až před Soukupa, jenže z bekhendu nedokázal překonat brankáře hostů.

23:00
    Lichanec teď nemohl pokračovat v souboji o puk v útočném pásmu Dukly, protože by se jinak dopustil ofsajdu.

22:14
    Střela Vrchlabí ihned po vhazování končí v ochranné síti.

22:11
    20:30 Tomáš HAVRÁNEK - 4:1

20:30
    Dukla se prosazuje ve vlastním oslabení. TOMÁŠ HAVRÁNEK vyjel s pukem do středního pásma, kde ho hosté v souboji nedokázali připravit o puk, ujel všem hráčům Vrchlabí a po kličce zasunul puk mezi betony Štěpánka až za brankovou čáru. Bez asistence.

20:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Vladislav Houška.

20:04

20:01
    Úvodní vhazování pro hosty.

20:01
    Střídání v týmu HC Stadion Vrchlabí: ze hřiště odchází Oliver Štěpánek, přichází Jakub Soukup.

20:01

Týmy se už vrací pomalu na led, zápas bude za chvíli pokračovat.

Máme za sebou atraktivní první třetinu, která nabídla hokej jako v play-off, plný zajímavých akcí a dokonce s dvojnásobnou bitkou. Do vedení se jako první dostali ve 12. minutě hosté, jenže Dukla dokázala na gól rychle zareagovat a vyrovnala. Poté domácí ještě dokázali využit dvě přesilové hry a díky tomu vedou po první části 3:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:27.

20:00

19:58
    Bilčík těsně před koncem třetiny ještě zkusil vystřelit od modré, jenže trefil pouze nejbližšího hráče hostů.

19:40

19:26
    Před Zhukovem se hráči opět začali postrkávat, rozhodčí ovšem konflikt rychle rozpustil.

18:49
    Vrchlabí přišlo v útočné třetině o puk a rozhodlo se vystřídat, do útoku tak může s pukem vyrazit Jihlava.

18:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Pavel Mrňa – 2 min., sekání).

17:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vladislav Houška – 2 min., sekání).
    17:10 Filip SEMAN - 3:1

17:10
    Dukla využívá i druhou přesilovou hru. FILIP SEMAN dostal přesnou přihrávku bekhendem před Štěpánka a dorážkou posílá Jihavu do dvoubrankového vedení. Asistence: Vojtech Zeleňák.

16:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 5 min., hrubost). Trest odpyká Jakub Štochl.
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., hrubost + 5 min., hrubost). Trest odpyká Tomáš Zeman.
    15:32 Vladislav HOUŠKA - 2:1

15:32
    Také Dukla využívá přesilovou hru a jde do vedení. VLADISLAV HOUŠKA si sjel s pukem na levý kruh a zamířil přesně mezi betony Štěpánka. Asistence: Lukáš Mareš, Jakub Illéš.

15:09
    Dukla se hned v úvodu musí vrátit ke své brance, hosté dokázali úspěšně vyhodit.

15:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Marek Voženílek – 2 min., napadení).

14:05
    Zeman se ocitl osamocený přes Zhukovem, jeden z domácích obránců mu stihl včas vypíchnout. Na druhé straně se do zajímavé příležitosti dostal Kowalczyk, jeho střelu ovšem bez větších potíží chytil Štěpánek do lapačky.
    12:00 Vítězslav BROŽ - 1:1

12:00
    Dukla dokázala velmi rychle odpovědět na gól hostů. Ihned po vhazování dostal přihrávku VÍTĚZSLAV BROŽ a bekhendovou střelou překonal brankáře Štěpánka. Asistence: Miroslav Juda, Vladislav Houška.
    11:39 Ondřej MATÝS - 0:1

11:39
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení. Už se zdálo, že přihrávka z jednoho kruhu na druhý skončí pro hosty neúspěšně. ONDŘEJ MATÝS dlouho čekal se svou střelou, nakonec byl ale úspěšný když poslal puk pod horní tyč. Asistence: Martin Heřman, Ondřej Vála.

10:35
    Dukla hned v úvodu oslabení dokázala vyhodit puk až za branku hostů, ti se ovšem dokázali velmi rychle vrátit do útočného pásma a mohou pokračovat v útoku.

10:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., hákování).

10:00
    Zeleňák se teď obětavě postavil do Válovy střely a inkasoval ránu do boku.

08:55
    Domácí nyní mohli jít do přečíslení 3 na jednoho, jenže jeden z obránců Vrchlabí dokázal Judu na poslední chvíli zbrzdit a připravit ho o puk.

08:23
    Štěpánek měl teď se Skořepovou střelou z kruhu plné ruce práce. Nakonec se mu povedlo střelu zlikvidovat až koncem betonu.

07:44
    Také Lichancova střela z bezprostřední blízkosti končí vysoko nad brankou v ochranné síti. Po vhazování se k puku dostali hosté a ujížděli směrem k Zhukovovi, jejich akci ovšem přerušuje ofsajd.

07:33
    Zelenák vystřelil od mantinelu od modré čáry, jeho střela ale po teči končí v ochranné síti.

06:52
    Vhazování u Štěpánka se bude opakovat, tentokrát dostává upozornění Dukla.

06:49
    Teď došlo ke zmatkům před brankou Štěpánka, hráči se ohlíželi po puku. K tomu se nakonec jako první dostal Eliáš, který nijak silnou střelou trefuje do těla gólmana Vrchlabí.

05:47
    Fronk dostal přesnou přihrávku z rohu hřiště před brankáře Štěpánka, brankář Vrchlabí jí vyráží za svou branku.

05:27
    Ofsajd vrací Vrchlabí zpátky do středního pásma.

04:34
    Kowalczyk poslal puk na teč Judovu, tomu ale zabránil hokejkou jeden z hostujících obránců změnit směr puku.

03:21
    Heřman vyzkoušel prudkou ránu od modré, jenže trefil pouze zadní mantinel. Vrchlabí pokračuje dál v tlaku na Jihlavskou branku, ani následný pokus Vály od modré nebyl úspěšný.

02:20
    Jelínek vyslal schovanou střelu od modré po zemi, trefuje pouze jednoho z obránců domácích.

00:50
    Poprvé vystřelili už také domácí, Illéš si sjel s pukem až ke Štěpánkovi, jenže nestihl včas vystřelit z bekhendu.

00:37
    Vhazování u Zhukova se bude opakovat, Vrchlabí totiž dostává první varování.

00:25
    Chrtek jako první prověřil pozornost gólmana Zhukova, ten střelu pokryl lapačkou.

00:01
    Po vhazování se k puku jako první dostávají hosté.

00:01

Domácí i hostující fanoušci se dnes na stadionu sešli v hojném počtu, čeká nás zřejmě skvělá atmosféra na stadionu.

Týmy již nastupují na led a utkání bude za malou chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Černý) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Houška.

HC Stadion Vrchlabí: O. Štěpánek (J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, J. Zdráhal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, M. Machač, L. Kučera.

Rozhodčí: Ondráček, Micka – Horažďovský, Dědek.

Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Vítejte u 22. kola Chance ligy, ve kterém Dukla Jihlava vyzve Vrchlabí. Utkání začíná v 17:30.

Dukle se zatím daří držet v tabulce do šestého místa a plní tak svůj cíl ze začátku sezony. V posledních pěti utkáních čtyřikrát zvítězila, z toho jednou až po samostatných nájezdech, a jednou prohrála. Do sestavy se po zranění vrátil kapitán týmu Josef Skořepa. Nově také Duklu posílili Jakub Štochl a Martin Berčík, kteří oba přišli z končící Kadaně.

Zatím poslední utkání Jihlava sehrála ve středu na ledě Přerova. Zápas chudý na góly Dukla rozhodla už v první třetině, kdy vstřelila dva góly, a po zbytek zápasu dokázala svůj náskok ubránit. Z Přerova si tak Dukla odvezla tři body za výhru 2:1.

Také Vrchlabí aktuálně prožívá celkem úspěšné období. Poslední zápas sice prohrálo, předchozích pět výher ovšem Vrchlabí posunulo zpět do soubojů o přímý postup. Aktuálně je Vrchlabí sedmé a do šestice nejlepších mu schází pouhé dva body. Nicméně nebezpečí hrozí Stadionu i z nižších pozic tabulky, osmý Přerov na Vrchlabí ztrácí jen bod a devátá Slavia Praha tři body.

Vrchlabí minulou středu vůbec nenaskočilo do soutěžního klání, protože jeho středeční zápas s Kadaní byl kvůli odstoupení Trhačů ze soutěže kontumován. Zatím poslední zápas tak Stadion odehrál v pondělí na ledě Šumperka, kde slibná série Stadionu skončila. Šumperk totiž přehrál Vrchlabí 5:1.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se v sezoně už jednou střetly v září v DD Elektromont Aréně ve Vrchlabí. V 17. minutě tehdy poslal domácí do vedení Michal Machač. Ještě v 19. minutě ale dokázal za Duklu v přesilovce vyrovnat Tomáš Harkabus a po první třetině byl tak stav 1:1. V základní hrací době ani v prodloužení se fanoušci dalších gólů nedočkali a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V těch se dařilo více Dukle, která díky Čachotskému a Harkabusovi proměnila dva z pěti nájezdů a zvítězila na ledě Vrchlabí 2:1 po nájezdech.

Daniel Lhotský

Góly a asistencie: 12. Vítězslav Brož (M. Juda, Houška), 16. Houška (L. Mareš, Illéš), 18. F. Seman (Zeleňák), 21. T. Havránek, 27. Houška (Illéš, Fronk), 27. Cachnín (Kowalczyk, M. Juda), 32. Eliáš, 34. Fronk (Bilčík, T. Havránek), 48. T. Havránek (t.s.) – 12. Matýs (Heřman, O. Vála), 52. M. Voženílek (D. Chalupa, J. Zdráhal)

HC Dukla Jihlava: Žukov (51. A. Černý) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Houška.
    HC Stadion Vrchlabí: O. Štěpánek (21. J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, J. Zdráhal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, M. Machač, L. Kučera.

Rozhodca: Ondráček, Micka – Horažďovský, Dědek