Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová (LL)
2
6 7
cz Pondelok 23.08.2021, 17:49 • Kurt č. 2, Cleveland (USA) • WTA Cleveland - Tennis in the Land (tvrdý povrch) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Linda Fruhvirtová sice prohrála finálové kvalifikační kolo, kdy sehrála vyrovnanou bitvu s Bektasovou z USA. Fruhvirtová však byla následně vylosována jako lucky loser a bude moci nastoupit do prvního kola.
    Dokáže talentovaná Češka přejít do druhého kola přes Taru Mooreovou z Británie?

0:0

15-0
    Úvodní míček jde na stranu britské hráčky.

15-15
    I přes druhé podání dokázala Linda srovnat po patnácti.

30-15
    Delší výměna, po které Mooreová napálila míček těsně před základní čáru.

30-30
    Menší další trápení na servisu, přesto Fruhvirtová srovnává opět úvodní gem.

40-30
    Mooreová je v tomto gemu o krok napřed a hned si vybojovala úvodní brejkbol.

1:0
    A ten se daří britské hráčce po delší výměně využít, když závěrečný úder poslala k pravé lajně a Fruhvirtová už jen stačila míček poslat do sítě.

0-15
    Mooreová začíná na servisu úvodní dvojchybou!

15-15
    A vzápětí odpovídá rázně a to svým prvním esem v dnešním zápase!

30-15
    A další dobré podání na tečko, které Fruhvirtová neměla šanci odvrátit.

40-15
    Mooreová se nám rozpodávala a další přímý bod z prvního podání.

2:0
    Fruhvirtová se nyní dostala do výměny, když soupeřka hrála přes druhé podání, ale bohužel ztrácí výměnu a Mooreová se ujímá vedení 2:0.

0-15
    Míček od Mooreové končí v síti.

15-15
    Pěkná výměna, kdy hlavně česká hráčka běhala po základní čáře, nakonec vytvořila nevynucenou chybu.

15-30
    Důležitý bod pro Fruhvirtovou ve třetím gemu prvního setu.

15-40
    Nyní si pomohla podáním a máí nakročeno k zisku prvního gemu v tomto zápase.

30-40
    Mooreová však bojuje a snaží se opět dostat k brejkbolům.

40-40
    A ty mohou být vzápětí realitou. Neboť po další chybě české hráčky je tu shoda.

A-40
    A po ní dokonce výhoda na straně Mooreové!

3:0
    Fruhvirtová nyní musela přes druhé podání, kdy to první šlo těsně mimo. Mooreová pohodlně returnovala druhé podání do pravé strany kurtu, kde Fruhvirtová nedoběhla.

3:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Tara Mooreová.

0-15
    Britka opět začíná svůj gem na servisu dvojchybou.

0-30
    Snaha o rázný forhend nyní nevyšla a Fruhvirtová má najednou dobré vedení.

15-30
    Teď už však forhend od základní čáry k boční lajně vyšel na jedničku.

15-40
    Těsný aut a česká hráčka má velkou šanci se vrátit do prvního setu. K dispozici má hned dva brejkboly.

30-40
    Mooreová odvrací první brejkbol...

40-40
    ...i ten skrze dobré první podání a náběhem k síti dokázala eliminovat.

40-A
    Míček od Fruhvirtové by šel nejspíše do autu, přesto jej u základní čáry Mooreová trefila, ale nečistě.

3:1
    Fruhvirtová si po chybě soupeřky, která zahrála míček do sítě, bere jeden ukradený servis zpět.

15-0
    Ovšem další gem nezačíná dobře a opět jí nesedl první servis.

30-0
    Dobrý míček k základní čáře, kam se musela česká hráčka rychle přesunout a už nedokázala dobře returnovat.

40-0
    Na servisu to zatím české hráčce moc nejde. Nyní byla k vidění delší výměna která byla zakončena vítězným úderem po lajně.

40-15
    Fruhvirtová bojuje a snaží se odvrátit tři brejkboly.

4:1
    Ovšem opět musela hrát přes druhé podání, které nebylo razantní a soupeřka hned míček vítězně zametla do volného prostoru na kurtu.
    0:0; 4:1 - Tara Mooreová

4:1

4:1

0-15
    Delší míček, než potřebovala britská hráčka a opět se potvrzuje, že úvodní míčky při svém servisu ztrácí.

0-30
    Nyní Mooreovou zastavila síť a jsou tu další problémy při servisu.

15-30
    Tara Mooreová dobře umísťuje míčky k boční lajně, což česká hráčka už nestačí doběhnout a dobře returnovat.

30-30
    Servis na téčko, krátký return, náběh k síti a snadná práce pro Mooreovou.

30-40
    I přesto je tu další možnost pro českou hráčku, která má šanci ještě zabojovat i první set, který se zatím pro ni nevyvíjí nejlépe.

4:2
    A pěkný forhend z její strany, který byl dostatečně rychlý a trochu překvapil Mooreovou na druhé straně kurtu.

0-15
    Tenisový míček skončil kousek za základní čarou.

0-30
    Bekhend skončil v autu a Fruhvirtová začíná mít první dobrou pasáž hry v prvním setu, kdy sbírá body na sovu stranu.

0-40
    A poprvé v něm taky útočí na čistou hru v sedmém gemu.

15-40
    Ta se nakonec konat nebude, neboť u sítě je Mooreová zatím bezchybná.

4:3
    Linda Fruhvirtová zvládá nyní podání a snižuje na 3:4! Ještě jednou vzít soupeřce servis a najednou bude vše otevřené.

4:3

4:3

0-15
    Hezká výměna, kdy Fruhvirtová od základní čáry stačila doběhnout zkrácený míček a zahrát následný vítězný úder!
    0:0; 4:3; 0-15 - Linda Fruhvirtová

15-15
    Mooreová v klíčovém gemu srovnává po patnácti.

30-15
    Nejpíše páska nyní zastavila míček vyslaný z rakety Fruhvirtové.

40-15
    A nyní po bekhendovém úderu poslala míček do sítě.

40-30
    Fruhvirtová dokázala využít druhé podání soupeřky a snižuje na rozdíl jednoho míčku.

40-40
    Pokus o další zkrácení, Fruhvirtová by byla u sítě včas, ale míček nakonec skončil ještě na polovině Mooreové.

40-A
    Mooreová stála přesně na středu kurtu a rozdávala rány z jedné strany na druhou. Fruhvirtová dokázala vše uběhat a počkala na nevynucenou chybu soupeřky.

40-40
    Mooreová měla nyní trochu štěstí, neboť její finální úde skončil na čáře.

40-A
    Fruhvirtová si však vzápětí vybojovala další brejkbol, který je pro ni hodně důležitý v boji o první set.

4:4
    A nakonec ho využívá a česká hráčka se po špatném rozjezdu vrací do hry o první sadu!

15-0
    Dvojchybou začíná česká hráčka nový gem.

15-15
    Nyní vše napravuje naopak dobře zahraným první servisem.

30-15
    Mooreová vyslal dostatečně dlouhý míček a Fruhvirtová už nedokázala hru vrátit zpět.

30-30
    Nyní vítězný bod po druhém podání, Mooreová nyní přestřelila svůj return.

30-40
    I nyní poslal míček až za základní lajnu a Fruhvirtová svým dalším míčkem může ukončit tento gem.

4:5
    A potřetí stejná chyba z rakety Mooreové, která se opět trefila do míst za základní čarou. Česká hráčka je nyní na koni a uvidíme, zda toho dokáže využít až k zisku prvního setu.

4:5

4:5

0-15
    Bekhendový úder si našel cestu mimo vyznačený kurt.

0-30
    Další dvojchyba, která ještě více sráží na dno britskou hráčku.

0-40
    A ta přidává další dvojchybu a je tu velká šance pro Fruhvirtovou!

15-40
    Mooreová zahrála na síti na jistotu a snižuje...

4:6
    Ovšem nyní se opět trápila na servisu a Fruhvirtová nakonec zlepšenou hrou bere úvodní set, ač to zpočátku tak nevypadalo. Mooreová měla dobrý rozjezd, ale následně jakoby každou hrou ztrácela půdu pod nohama.

15-0
    Fruhvirtová se nyní nedokázala pořádně zkoncentrovat na podání a ztrácí úvodní míček druhého setu.

15-15
    Nyní napravila svou předešlou chybu.

30-15
    Míček nyní zatřepal se sítí a je tu opět bod pro Britku.

30-30
    Šikovné zkrácení hry, na které Mooreová ani nereagovala.

30-40
    Přes menší problémy se Fruhvirtová dostává ke gembolu.

0:1
    A nakonec zvládá rozjezd druhého setu a drží si svůj servis!

15-0
    Tvrdý servis, na který česká hráčka reagovala jen špičkou rakety.

15-15
    Dvojchyby na straně Mooreové se začínají kupit.

15-30
    Ani nyní netrefila první podání a Fruhvirtová poslala return druhého podání na střed a její soupeřka následně jen do sítě.

30-30
    Mooreová srovnává po třiceti, avšak stále je to trápení z její strany.

40-30
    Teď si však dokázala rozběhat soupeřku a získává taky možnost ukončit gem.

1:1
    A to se jí daří, když finální míček zahrála na krátko s rychlou rotací ven z kurtu.

15-0
    Tvrdý forhend skončil v síti.

15-15
    Nyní v síti skončil forhend z rakety Mooreové. Ta se snaží něčeho chytit, ale zatím jí toho moc česká hráčka nedovolí.

15-30
    Tohle už vypadalo zle pro Fruhvirtovou, neboť Mooreová už byla u sítě, nicméně české hráčce se povedl dobrý lob k základní čáře!

15-40
    A ta povzbuzena bere další bod a je na dobré cestě k zisku dalšího gemu.

1:2
    Fruhvirtová pokračuje ve své dobré hře z konce prvního setu a opět se ujímá vedení 2:1! Mooreová se zatím trápí jak na servisu, tak i na returnu.

1:2

1:2

15-0
    Mooreová nyní trochu zariskovala a vyslala tvrdé druhé podání, což ji nakonec pomohlo.

15-15
    Fruhvirtová si přitáhla soupeřku k síti a následně ji dokázala prohodit, i když s potřebným štěstím.

30-15
    Teď už však štěstí nestálo při ní a je tu bod pro soupeřku.

30-30
    Fruhvirtová však opět dokázala returnovat servis Mooreové a srovnala po třiceti. Dokáže se dostat k prvním brejkbolům ve druhém setu?

40-30
    Zatím ne, míček ještě byl v kurtu.

2:2
    Britská hráčka si taky nakonec drží servis a zatím to máme bez brejkbolových šancí na jedné či druhé straně.

0-15
    Česká hráčka zvládla první servis.

0-30
    I po další krátké výměně je tu bod pro Fruhvirtovou.

15-30
    Teď však nestačila returnovat do kurtu, nevynucená chyba.

15-40
    Dobrý úder do rohu, který Fruhvirtová vrátila těsně před základní čáru a Mooreová už odpovídala jen úderem do sítě!

2:3
    Teď si pomohla dobrým druhým servisem a Fruhvirtová si opět bez větších problémů udržela servis.

2:3

2:3

15-0
    Mooreová bez pohybu rozdávala nyní přesné rány z jedné strany na druhou a připsala si vítězný úder.

15-15
    Delší výměna, bitva od základní čáry, která nakonec lépe dopadla pro Fruhvirtovou!
    0:1; 2:3; 15-15 - Linda Fruhvirtová

30-15
    Mooreová provedla vítězný úder a opět se ujímá vedení v tomto gemu.

40-15
    Rychlý a přesný úder podél boční lajny a pohodlný náskok pro Britku.

3:3
    A ta esem po delší době ukončuje tento gem.

0-15
    Špatný return po druhém podání a bod pro českou zástupkyni.

0-30
    Krátký return a Fruhvirtová na síti nezahrála nejlépe, naštěstí pro ni, Mooreová ve své velké snaze napálila íček do sítě.

0-40
    Eso! Dočkáme se první čisté hry tohoto duelu?

15-40
    Opět nedočkáme, Mooreová byla nyní proti.

3:4
    Britka se snaží hrát agresivně, kdy chtěla nyní silou returnovat druhý servis soupeřky, ale zamířila jen do sítě!

3:4

3:4

3:4

15-0
    Míček získává Mooreová.

15-15
    Mooreová měla dobře rozjetou tuto výměnu, ale nakonec ji prohrává špatně zahraným úderem.

30-15
    Mooreová byla nyní v této výměně trpělivá. Ostatně i Fruhvirtová, nicméně Britka si našla cestu k vítěznému úderu.

40-15
    Další delší výměna, kterých je v tomto gemu hodně a Fruhvirtová nakonec poslala míček za základní čáru.

40-30
    Česká hráčka se ještě pokusí zabojovat o případný první brejkbol ve druhém setu, ve kterém zatím ještě žádný nebyl.

4:4
    Mooreová se každým úderem blížila k síti až nakonec zahrála vítězný úder a opět srovnává stav zápasu. Druhý set je zatím hodně vyrovnaný.

0-15
    Rychlý bod pro českou hráčku.

15-15
    Dvojchyba na straně české hráčky.

15-30
    Ta ji však nerozhodila a vzápětí spravila dojem dobrým servisem.

15-40
    Fruhvirtová míří za ziskem dalšího servisu a to poměrně pohodlným způsobem.

4:5
    Opět si pomohla dobrým servisem a zase se ujímá vedení 5:4! Nyní bude Mooreová trochu pod tlakem, neboť ve skrytu duše ví, že nyní nesmí ztratit svůj servis.

4:5

4:5

15-0
    Klíčový desátý gem začíná Britka dobře, i když přes druhé podání.

30-0
    Mooreová rozkmitala své nohy a ukázala, že na síti je o něco lepší hráčkou a zahrála vítězný křižný úder.

30-15
    Fruhvirtová si nakonec vybojovala určitou šanci, jak dramatizovat tento gem.

40-15
    I přes dobrý return dobrého první servisu, se Mooreová dostala k síti a to většinou znamená bod pro ni.

40-30
    Ale další dvojchyba nám ještě může zamotat dění tohoto gemu.

5:5
    Nakonec nepůjde o klíčový okamžik, neboť následně se Mooreová dostává k rychlému bodu a je opět srovnáno.

0-15
    Fruhvirtová zametla míček k základní lajně a bez problémů nyní bere úvodní bod.

0-30
    Na svém servisu je ve druhém setu lepší hráčkou, což ukázala i při další výměně.

0-40
    Britka nedokázala vrátit druhý servis a ten skončil v síti.

15-40
    Nyní se lob od základní čáry Fruhvirtové nepovedl a opět to nebude čistá hra.

30-40
    Dva dobré forhendové údery k boční lajně a tím si získala Britka šanci, kterou využila.

40-40
    Z poměrně vypadajícího snadného gemu, je tu najednou shoda a první trable pro Fruhvirtovou.

40-A
    Mooreová se dostala k síti a už to vypadalo, že se dostane k prvnímu brejku, Fruhvirtová však senzačně dokázala prohodit!

40-40
    Mooreová cítí svou první šanci ve druhém setu a opět dostává gem na shodu.

40-A
    Fruhvirtová si nyní pomohla druhým podáním, kdy její soupeřka nedokázala umístit míček do kurtu.

5:6
    Fruhvirtová měla nyní aktivitu na své straně a nakonec po prvním zaváhání při svém servisu zvládá tíhu okamžiku a opět je gem od zisku celého zápasu.
    0:1; 5:6 - Linda Fruhvirtová

5:6

5:6

0-15
    Mooreová začíná dvojchybou...

0-30
    A hned přichází další dvojchyba, tak tohle může být rozhodující.

15-30
    Teď už se míček dostal do výměny, po které Fruhvirtová zahrála aut.

15-40
    Třetí dvojchyba v tomto gemu a dva mečboly pro českou hráčku!

30-40
    První je odvrácen...

5:7
    Ovšem při dalším mečbolu se Mooreová opět trápila na servisu a prakticky bez nějakého boje nyní darovala soupeřce svůj servis, což taky ale znamená její prohru.
    0:2; 5:7 - Linda Fruhvirtová

Konec zápasu

Druhý set se nesl ve znamení vyrovnané hry a první brejkboly přišly až v závěru druhého setu a zároveň šlo o dva mečboly pro Fruhvirtovou. Mooreová se trápila při svém servisu a nakonec nedokázala dostat hru do zkrácené hry, když ve dvanácté hře zaznamenala čtyři dvojchyby.
    Česká hráčka tak zatím využívá sou pozici lucky loser a v turnaji postupuje do druhého kola. V něm se zítra utká s Polkou Linetteovou, které patří 51. pozice žebříčku a v turnaji plní roli nasazené šestky! Linetteová porazila v prvním kole přemožitelku Fruhvirtové z finále kvalifikace Bektasovou. (19:21:40)