Slavia – Ferencvároš 1:0 (kon.) | Tiraspol – CZ Belehrad 1:0 (kon.) | Doneck – Genk 2:1 (kon.)
Monaco – Sparta Praha 3:1 (kon.) | Midtjylland – Eindhoven 0:1 (kon.) | Razgrad – Olympiakos 2:2 (4:1 po pen.)
YB Bern – Kluž 3:1 (kon.) | Benfica – S. Moskva 2:0 (kon.) | Rangers – Malmö 1:2 (kon.)
Légia Varšava – D. Záhreb 0:1 (kon.)
SK Slavia Praha
1:0 (1:0)
Ferencvároš Budapešť
Utorok 10.08.2021, 19:00 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • Liga majstrov (predkolá) • 3. predkolo

Sledovali sme obrovský tlak Slavie v druhom polčase, ale domácim sa nepodarilo streliť vytúžený druhý gól a do baráže o Ligu majstrov tak postupuje maďarský celok Ferencvároš Budapešť, ktorý sa tam dostal vďaka zvládnutému domácemu zápasu, aj keď to v tomto zápase bolo s dávkou šťastia. Práve šťastie možno aj chýbalo českému majstrovi v tomto zápase, gól Masopusta z 36. minúty nestačil a tak Slavia putuje do báraže o Európsku ligu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:56:42)

90+6

90+5
    Slavie do toho a my chceme gól! Takéto pokriky sa ozývajú z tribún, ale už sa čoskoro naplní aj nadstavený čas a vyzerá to, že Ferencvároš už ten postup udrží.

90+4
    Žltú kartu dostáva Mmaee (Ferencvároš Budapešť).

90+3
    Stanciu poslal presnú prihrávku na Baha, ktorý mal ideálnu pozíciu spoza pokutového územia na zakončenie, ale až príliš veľkú silu dal do svojej strely a lopta smeruje nad bránu hostí!

90+2
    Po Kuchtovom centri do pokutového územia prišlo hneď niekoľko pokusov o zakončenie zo strany domácich, ale ani jeden nebol úspešný! Ferencvároš ustál ďalší veľmi dôležitý moment.

90+1
    V prvom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase a Slavia dúfa, že tá porcia minút bude ešte bohatá.

89
    Napokon boli z toho dva rohové kopy! Spoza pokutového územia sa po tom druhom dostal do zakončenia Plavšič, jeho pokus smeruje len tesne vedľa brány súpera! Nie a nie to tam Slavii padnúť.

88
    Domáci Holeš to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, jeho strelu v pokutovom území tečoval Kovačevič a lopta smerovala tesne nad bránu hostí, nasleduje rohový kop!

87
    Slavia naďalej útočí, ale do šancí sa domáci futbalisti nedostávajú. Maďarský celok pomaličky smeruje za postupom, ale bude to boj až do úplného konca.

86
    Hostia budú dohrávať len s 10 hráčmi! To dáva ešte nádej domácim, čas sa však už veľmi rýchlo kráti a stále Slavia v súčte oboch zápasov prehráva o jeden gól.

85
    Žltú kartu dostáva Kovačevič (Ferencvároš Budapešť).
    84. Čivič (FTC)

84
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Čivič (Ferencvároš Budapešť).

83
    Útočným faulom sa končí tento nápor domácich, hostia sa s rozohrávkou nikam neponáhľajú.

82
    Ferencvároš sa naopak po zisku lopty nikam neponáhľa, chce ju čo najdlhšie podržať na kopačkách.

81
    Slavia sa presúva na útočnú polovicu, márne však hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

80
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu bez nadstaveného času. Postup drží aj naďalej Ferencvároš, domáci to však chcú zmeniť.

Miroslav Revaj

Góly: 36. Masopust

Karty:   39. Oscar (SLA) – 24. Charatin (FTC), 32. Zachariassen (FTC), 58. Uzuni (FTC), 79. Čivič (FTC), 85. Kovačevič (FTC), 90+4. Mmaee (FTC)   84. Čivič (FTC)

SK Slavia Praha: Kolář – Bah, Holeš, Kačaraba, Oscar – Hromada – Masopust, Schranz, Stanciu, Olayinka – Tecl (C)
    Náhradníci: Fülöp, Mandous – Kuchta, Lingr, Musa, Ousou, Plavšič, Samek, Sima, Traoré, Zima

Ferencvároš Budapešť: Dibusz (C) – Wingo, Blažič, S. Mmaee, Čivič – Botka, Laidouni, Charatin – Nguen, Zachariassen, Uzuni
    Náhradníci: Bogdan, Varga – Baturina, Boli, Csontos, Kovačevič, Loncar, Mak, R. Mmaee, Somalia, Vecsei, Zubkov

Rozhodca: Tobias Stieler – Christian Gittelmann, Eduard Beitinger – Christian Dingert (všetci Nemecko)