Prehľad udalostí na LOH Tokio 2020 - 2. deň | (kon.) |
400m polohové preteky - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 100m motýlik - rozplavby (ženy) | (kon.) |
400m voľný štýl - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 400m polohové preteky - rozplavby (ženy) | (kon.) |
100m prsia - rozplavby (muži) | (kon.) | | | 4 x 100 m voľným štýlom - rozplavby (ženy) | (kon.) |
Do 49 kg (ženy) | (kon.) | | | Do 49 kg - finále (ženy) | Vítězka: Č. Chou (CHN) (kon.) |
Vzduchová puška - kvalifikácia (ženy) | Vítězka: J. H. Duestadová (NOR) (kon.) | | | Vzduchová puška - finále (ženy) | Vítězka: Č. Jang (CHN) (kon.) |
Vzduchová pištoľ - kvalifikácia (muži) | Vítěz: Ch. Saurabh (IND) (kon.) | | | Vzduchová pištoľ - finále (muži) | Víťaz: Javad Foroughi (IRI) (kon.) |
Zmiešané družstvá - osemifinále | (kon.) | | | Zmiešané družstvá - ČF, SF a F | Vítěz: Jižní Korea (kon.) |
Kvalifikácia mužov | (kon.) |
Individuálne preteky (muži) | Víťaz: Richard Carapaz (Ekvádor) (kon.) |
Celodenný liveblog | (kon.) |
Dvojhry (M, Ž) - predkolo, zmieš. štvorhra - osemf | 11:8, 11:8, 12:14, 11:4, 11:9 (kon.) | | | Dvojhra (muži, ženy) - 1. kolo | (kon.) |
Dvojhra (muži, ženy) - 1. kolo | (kon.) |
Do 48 kg - eliminácia a štvrťfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 60 kg - eliminácia a štvrťfinále (muži) | (kon.) |
Do 48 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) | Vítěz: D. Krasniqiová (KOS) (kon.) | | | Do 60 kg - opravy, semifinále a finále (muži) | Vítěz: N. Takato (JPN) (kon.) |
Skif - opravy (ženy) | (kon.) | | | Skif - opravy (muži) | (kon.) |
Dvojskif - opravy (ženy) | (kon.) | | | Dvojskif - opravy (muži) | (kon.) |
Dvojka bez kormidelníka - rozjazdy (ženy) | (kon.) | | | Dvojka bez kormidelníka - rozjazdy (muži) | (kon.) |
Dvojskif ľahké váhy - rozjazdy (ženy) | (kon.) | | | Dvojskif ľahké váhy - rozjazdy (muži) | (kon.) |
Štvorka bez kormidelníka - rozjazdy (ženy) | (kon.) | | | Štvorka bez kormidelníka - rozjazdy (muži) | (kon.) |
Osmica - rozjazdy (muži) | (kon.) | | | Osmica - rozjazdy (ženy) | (kon.) |
Celodenný program | (kon.) |
Drezúra (tímy a jednotlivci) | (kon.) |
Holandsko - India | 5:1 (kon.) | | | Írsko - Južná Afrika | 2:0 (kon.) |
Kord jednotlivci (ženy) | Vítěz: Sun I-wen (CHN) (kon.) | | | Šabľa, jednotlivci (muži) | Vítěz: Áron Szilágyi (HUN) (kon.) |
Do 49 kg - predkolo, OF, ŠF a SF (ženy) | (kon.) | | | Do 58 kg - OF, ŠF a SF (muži) | (kon.) |
Do 49 kg - opravy, o medaile (ženy) | Vítěz: P. Wongpattanakit (THA) (kon.) | | | Do 58 kg - opravy, o bronz, finále (muži) | Vítěz: Vito Dell'Aguila (ITA) (kon.) |
Japonsko - Austrália | 3:5 (kon.) | | | Nový Zéland - India | 2:3 (kon.) |
Holandsko - Belgicko | 1:3 (kon.) | | | Argentína - Španielsko | 1:1 (kon.) |
Veľká Británia - Južná Afrika | 3:1 (kon.) | | | Kanada - Nemecko | 1:7 (kon.) |
Japonsko - USA | 4:25 (kon.) | | | Kanada - Austrália | 5:8 (kon.) |
Juhoafrická rep. - Španielsko | 4:29 (kon.) | | | Čína - ROC | 17:18 (kon.) |
Vstupní draft NHL 2021 | 1. Owen Power (BUF) (kon.) |
Tereza Bledá - Edna Oliveira Ajalaová | Víťazka: Bledá (kon.) | | | Miloš Petrášek - Vlado Neferanović | Víťaz: Petrášek (kon.) |
Lucia Szabová - Cornelia Holmová | Víťazka: Szabová (kon.) | | | Matúš Juráček - Tato Primera | Vítaz: Juráček (kon.) |
Celodenný liveblog | (kon.) |
koniec udalosti
Individuálne preteky (muži)
Víťaz: Richard Carapaz (Ekvádor)
Michal Sadlek
Konečné poradie
1. Richard Carapaz (Ekvádor) 6:05:26
2. Wout van Aert (Belgicko) +1:07 min
3. Tadej Pogačar (Slovinsko) +1:07
4. Bauke Mollema (Holandsko) +1:07
5. Michael Woods (Kanada) +1:07
6. Brandon McNulty (USA) +1:07
7. David Gaudu (Francúzsko) +1:07
8. Rigoberto Urán (Kolumbia) +1:07
9. Adam Yates (Spojené kráľovstvo) +1:07
10. Maximilian Schachmann (Nemecko) +1:21
---------------------------------------------------------------
Juraj Sagan a Lukáš Kubiš (Slovensko) preteky nedokončili.
Štartová listina
Belgicko
1 Greg Van Avermaet
2 Tiesj Benoot
3 Remco Evenepoel
4 Wout van Aert
5 Mauri Vansevenant
Slovinsko
6 Tadej Pogačar
7 Jan Polanc
8 Primož Roglič
9 Jan Tratnik
Francúzsko
10 Rémi Cavagna
11 Benoît Cosnefroy
12 Kenny Elissonde
13 David Gaudu
14 Guillaume Martin
Španielsko
15 Omar Fraile
16 Jesús Herrada
17 Gorka Izagirre
18 Ion Izagirre
19 Alejandro Valverde
Spojené kráľovstvo
20 Tao Geoghegan Hart
21 Geraint Thomas
22 Simon Yates
23 Adam Yates
Taliansko
24 Alberto Bettiol
25 Damiano Caruso
26 Giulio Ciccone
27 Gianni Moscon
28 Vincenzo Nibali
Holandsko
29 Tom Dumoulin
30 Yoeri Havik
31 Wilco Kelderman
32 Bauke Mollema
33 Dylan van Baarle
Kolumbia
34 Esteban Chaves
35 Sergio Higuita
37 Nairo Quintana
38 Rigoberto Urán
Austrália
40 Luke Durbridge
41 Lucas Hamilton
42 Richie Porte
Dánsko
43 Kasper Asgreen
44 Jakob Fuglsang
45 Michael Valgren
46 Christopher Juul-Jensen
Nemecko
47 Nikias Arndt
48 Emanuel Buchmann
49 Simon Geschke
50 Maximilian Schachmann
Švajčiarsko
51 Marc Hirschi
52 Stefan Küng
53 Gino Mäder
54 Michael Schär
Portugalsko
55 João Almeida
56 Nelson Oliveira
Írsko
57 Edward Dunbar
58 Daniel Martin
59 Nicolas Roche
Ekvádor
60 Richard Carapaz
61 Jhonatan Narváez
Rusko
62 Pavel Sivakov
63 Alexandr Vlasov
64 Ilnur Zakarin
Nórsko
65 Tobias Foss
66 Markus Hoelgaard
67 Tobias Halland Johannessen
68 Andreas Leknessund
Poľsko
69 Maciej Bodnar
70 Michał Kwiatkowski
71 Rafał Majka
Nový Zéland
72 George Bennett
73 Patrick Bevin
Juhoafrická republika
74 Stefan de Bod
75 Nicholas Dlamini
76 Ryan Gibbons
Kanada
77 Guillaume Boivin
78 Hugo Houle
79 Michael Woods
Česko
80 Michael Kukrle
81 Michal Schlegel
82 Zdeněk Štybar
Rakúsko
83 Patrick Konrad
84 Gregor Mühlberger
85 Hermann Pernsteiner
USA
86 Lawson Craddock
87 Brandon McNulty
SLOVENSKO
88 Juraj Sagan
89 Lukáš Kubiš
Kazachstan
90 Dmitrij Gruzdev
91 Alexej Lucenko
92 Vadim Pronskij
Ukrajina
93 Anatolij Budiak
Estónsko
94 Tanel Kangert
95 Peeter Pruus
Eritrea
96 Amanuel Ghebreigzabhier
97 Merhawi Kudus
Lotyšsko
98 Krists Neilands
99 Toms Skujinš
Luxembursko
100 Kevin Geniets
101 Michel Ries
Bielorusko
102 Alexandr Riabušenko
Alžírsko
103 Azzedine Lagab
104 Hamza Mansúri
Rumunsko
105 Eduard-Michael Grosu
Litva
106 Evaldas Šiškevičius
Maďarsko
107 Attila Valter
Grécko
108 Polychronis Tzortzakis
Panama
109 Cristofer Jurado
Mexiko
110 Eder Frayre
Japonsko
111 Jukija Araširo
112 Narijuki Masuda
Guatemala
113 Manuel Rodas
Rwanda
114 Moise Mugisha
Namíbia
115 Tristan De Lange
Venezuela
116 Orluis Aular
Turecko
117 Onur Balkan
118 Ahmet Örken
Chorvátsko
119 Josip Rumač
Burkina Faso
120 Paul Daumont
Čína
121 Žuej-tung Wang
Irán
122 Saíd Safarzadeh
Argentína
123 Eduardo Sepúlveda
Uzbekistan
124 Muradjan Chalmuratov
Maroko
125 Mohcine El Kouraji
Kostarika
126 Andrey Amador
Azerbajdžan
127 Elčin Asadov
Peru
128 Royner Navarro
Taiwan
129 Čchun Kai Feng
Hongkong
130 Hiu Fung Čoj
1. Richard Carapaz (Ekvádor) 6:05:26
2. Wout van Aert (Belgicko) +1:07 min
3. Tadej Pogačar (Slovinsko) +1:07
4. Bauke Mollema (Holandsko) +1:07
5. Michael Woods (Kanada) +1:07
6. Brandon McNulty (USA) +1:07
7. David Gaudu (Francúzsko) +1:07
8. Rigoberto Urán (Kolumbia) +1:07
9. Adam Yates (Spojené kráľovstvo) +1:07
10. Maximilian Schachmann (Nemecko) +1:21
---------------------------------------------------------------
Juraj Sagan a Lukáš Kubiš (Slovensko) preteky nedokončili.
Štartová listina
Belgicko
1 Greg Van Avermaet
2 Tiesj Benoot
3 Remco Evenepoel
4 Wout van Aert
5 Mauri Vansevenant
Slovinsko
6 Tadej Pogačar
7 Jan Polanc
8 Primož Roglič
9 Jan Tratnik
Francúzsko
10 Rémi Cavagna
11 Benoît Cosnefroy
12 Kenny Elissonde
13 David Gaudu
14 Guillaume Martin
Španielsko
15 Omar Fraile
16 Jesús Herrada
17 Gorka Izagirre
18 Ion Izagirre
19 Alejandro Valverde
Spojené kráľovstvo
20 Tao Geoghegan Hart
21 Geraint Thomas
22 Simon Yates
23 Adam Yates
Taliansko
24 Alberto Bettiol
25 Damiano Caruso
26 Giulio Ciccone
27 Gianni Moscon
28 Vincenzo Nibali
Holandsko
29 Tom Dumoulin
30 Yoeri Havik
31 Wilco Kelderman
32 Bauke Mollema
33 Dylan van Baarle
Kolumbia
34 Esteban Chaves
35 Sergio Higuita
37 Nairo Quintana
38 Rigoberto Urán
Austrália
40 Luke Durbridge
41 Lucas Hamilton
42 Richie Porte
Dánsko
43 Kasper Asgreen
44 Jakob Fuglsang
45 Michael Valgren
46 Christopher Juul-Jensen
Nemecko
47 Nikias Arndt
48 Emanuel Buchmann
49 Simon Geschke
50 Maximilian Schachmann
Švajčiarsko
51 Marc Hirschi
52 Stefan Küng
53 Gino Mäder
54 Michael Schär
Portugalsko
55 João Almeida
56 Nelson Oliveira
Írsko
57 Edward Dunbar
58 Daniel Martin
59 Nicolas Roche
Ekvádor
60 Richard Carapaz
61 Jhonatan Narváez
Rusko
62 Pavel Sivakov
63 Alexandr Vlasov
64 Ilnur Zakarin
Nórsko
65 Tobias Foss
66 Markus Hoelgaard
67 Tobias Halland Johannessen
68 Andreas Leknessund
Poľsko
69 Maciej Bodnar
70 Michał Kwiatkowski
71 Rafał Majka
Nový Zéland
72 George Bennett
73 Patrick Bevin
Juhoafrická republika
74 Stefan de Bod
75 Nicholas Dlamini
76 Ryan Gibbons
Kanada
77 Guillaume Boivin
78 Hugo Houle
79 Michael Woods
Česko
80 Michael Kukrle
81 Michal Schlegel
82 Zdeněk Štybar
Rakúsko
83 Patrick Konrad
84 Gregor Mühlberger
85 Hermann Pernsteiner
USA
86 Lawson Craddock
87 Brandon McNulty
SLOVENSKO
88 Juraj Sagan
89 Lukáš Kubiš
Kazachstan
90 Dmitrij Gruzdev
91 Alexej Lucenko
92 Vadim Pronskij
Ukrajina
93 Anatolij Budiak
Estónsko
94 Tanel Kangert
95 Peeter Pruus
Eritrea
96 Amanuel Ghebreigzabhier
97 Merhawi Kudus
Lotyšsko
98 Krists Neilands
99 Toms Skujinš
Luxembursko
100 Kevin Geniets
101 Michel Ries
Bielorusko
102 Alexandr Riabušenko
Alžírsko
103 Azzedine Lagab
104 Hamza Mansúri
Rumunsko
105 Eduard-Michael Grosu
Litva
106 Evaldas Šiškevičius
Maďarsko
107 Attila Valter
Grécko
108 Polychronis Tzortzakis
Panama
109 Cristofer Jurado
Mexiko
110 Eder Frayre
Japonsko
111 Jukija Araširo
112 Narijuki Masuda
Guatemala
113 Manuel Rodas
Rwanda
114 Moise Mugisha
Namíbia
115 Tristan De Lange
Venezuela
116 Orluis Aular
Turecko
117 Onur Balkan
118 Ahmet Örken
Chorvátsko
119 Josip Rumač
Burkina Faso
120 Paul Daumont
Čína
121 Žuej-tung Wang
Irán
122 Saíd Safarzadeh
Argentína
123 Eduardo Sepúlveda
Uzbekistan
124 Muradjan Chalmuratov
Maroko
125 Mohcine El Kouraji
Kostarika
126 Andrey Amador
Azerbajdžan
127 Elčin Asadov
Peru
128 Royner Navarro
Taiwan
129 Čchun Kai Feng
Hongkong
130 Hiu Fung Čoj
1. Richard Carapaz (Ekvádor) 6:05:26 hod
2. Wout van Aert (Belgicko) +1:07 min
3. Tadej Pogačar (Slovinsko) +1:07
4. Bauke Mollema (Holandsko) +1:07
5. Michael Woods (Kanada) +1:07
6. Brandon McNulty (USA) +1:07
7. David Gaudu (Francúzsko) +1:07
8. Rigoberto Urán (Kolumbia) +1:07
9. Adam Yates (Spojené kráľovstvo) +1:07
10. Maximilian Schachmann (Nemecko) +1:21
---------------------------------------------------------------
Juraj Sagan a Lukáš Kubiš (Slovensko) preteky nedokončili.
- Nicholas Dlamini (Juhoafrická republika)
- Michael Kukrle (Česko)
- Juraj Sagan (Slovensko)
- Polychronis Tzortzakis (Grécko)
- Orluis Aular (Venezuela)
- Nicholas Dlamini (Juhoafrická republika)
- Michael Kukrle (Česko)
- Juraj Sagan (Slovensko)
- Polychronis Tzortzakis (Grécko)
- Orluis Aular (Venezuela)
- Nicholas Dlamini (Juhoafrická republika)
- Michael Kukrle (Česko)
- Juraj Sagan (Slovensko)
- Eduard-Michael Grosu (Rumunsko)
- Polychronis Tzortzakis (Grécko)
- Orluis Aular (Venezuela)
- Elčin Asadov (Azerbajdžan)
- Paul Daumont (Burkina Faso)
Náskok tejto skupinky pred pelotónom postupne narástol až takmer na 9 minút.
2000 – Jan Ullrich (Nemecko)
2004 – Paolo Bettini (Taliansko)
2008 – Samuel Sánchez (Španielsko)
2012 – Alexandr Vinokurov (Kazachstan)
2016 – Greg Van Avermaet (Belgicko)
V týchto pretekoch uvidíme dvoch slovenských cyklistov – Juraja Sagana (Bora-Hansgrohe) a Lukáša Kubiša (Dukla Banská Bystrica).
Hlavnými favoritmi na víťazstvo sú zrejme dvaja Slovinci – Tadej Pogačar a Primož Roglič. Prvý z nich ide do týchto pretekov už ako dvojnásobný víťaz Tour de France, naopak Roglič ako víťaz posledných dvoch Vuelt musel v priebehu tohtoročnej Tour de France odstúpiť, takže jeho zdravotný stav je otázny. Taktiež je otázkou, ako budú rozložené pozície v slovinskom tíme – či bude vopred určený líder alebo sa rozhodne podľa aktuálnej situácie na trati.
Favoritov môžeme nájsť i v belgickom tíme. Obhajca zlata z poslednej olympiády v Riu Greg Van Avermaet je síce na štartovej listine, kandidátmi na medailu sú ale tentokrát skôr jeho kolegovia Remco Evenepoel a Wout van Aert. Na štarte nechýba ani tretí pretekár z poslednej Tour de France Richard Carapaz (Ekvádor), Adam Yates (Spojené kráľovstvo), Alejandro Valverde (Španielsko) či Bauke Mollema (Holandsko).
Organizátori Olympijských hier pripravili pre cyklistov veľmi náročnú trať, ktorá je vhodná skôr pre vrchárov či klasikárov. Na trati dlhej 234 kilometrov sa nachádza päť stúpaní. Úvodných 75 km prinesie zvlnený profil a dlhý postupný výjazd na základňu prvého z piatich väčších stúpaní – cestu Doši (5,9 km, sklon 5,7 %) – ktorej vrchol príde po zhruba 80 km. Následne prejdú cyklisti 20 kilometrov na náhornej plošine v nadmorskej výške nad 1000 m. n. m. a potom príde prvé z dvoch krátkych stúpaní na priesmyk Kagosaka.
Po priesmyku Kagosaka príde 10-kilometrový zjazd do údolia a z neho začne stúpanie na slávnu horu Fudži. Stúpanie na Fudži Sanroku je najdlhšie na trati – 14,3 km so sklonom v priemere zhruba 6 %. Po zjazde z tohto kopca príde pomerne rovinatý úsek, po ktorom príde po cca 200 km od začiatku trate stúpanie na priesmyk Mikuni. To je síce dlhé len 6,5 km, priemerný sklon však má 10,6 % a štvorkilometrový úsek má v priemere sklon dokonca 12 %. Po ňom bude nasledovať druhé krátke stúpanie na priesmyk Kagosaka a z neho už len zjazd do cieľa olympijských pretekov.