Chabarovsk – S.Moskva 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Soči 2:1 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 3:4 (kon.)
Jekaterinburg – D. Moskva 2:7 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Petrohrad 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Kazaň 1:6 (kon.)
CSKA Moskva – Dinamo Minsk 2:4 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Ak Bars Kazaň
cz Štvrtok 03.12.2020, 17:30 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou! (20:10:36)

Libor Hudáček (Nižněkamsk) 0+0, 2 střely na bránu, čas ve hře 14:39

Je dobojováno! Kazaň dneska bere dva body po celkem jednoznačné výhře 6:1 na ledě Nižněkamsku. Neftěchimik v první polovině utkání nebyl o tolik horším týmem, ale hosté byli maximálně efektivní. Na začátku třetí třetiny domácí nevyužili dvě početní výhody. Zpět do zápasu se nedostali a Kazaň navíc ještě třikrát skórovala. Dvougólovými střelci dnešního zápasu jsou Nigel Dawes a Michail Gluchov.

59:59 Michail GLUCHOV - 1:6

59:59
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak ještě jednu trefu, a to opravdu výstavní, nám hosté dopřáli. V ponechané výhodě se v poslední sekundě prosadil MICHAIL GLUCHOV. Gluchova našel v mezikruží přihrávkou z první Danis Zaripov, který se dnes do statistik nakonec zapsal. 1:6. Asistence: Danis Zaripov a Albert Jarullin.

59:33
    Jonas Enlund ještě chtěl zahrozit po křídle. Obránci Kazaně mu ale moc prostoru nedopřáli.

59:06
    Nikita Ljamkin při vyhození kotouče z vlastního pásma celkem nešťastně trefil obličej hlavního arbitra. Muž v pruhovaném ale bude v pořádku.

58:42
    Po dlouhé době se hra přerušila. Do konce zápasu zbývá jen něco málo přes minutu.

57:56
    Domácí se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale Porjadin byl při postupu vpřed z levé strany až příliš osamocen.

56:56
    Žabička Libora Hudáčka našla na modré čáře volného Volgina, jehož ale dostoupili útočníci hostů a bek Nižněkamsku tak pálil pouze do těl bránících hráčů.

56:08
    Po vhazování ve středním pásmu získali kotouč hosté. Jarullin měl dostatek času na přesnou rozehrávku.

55:25
    Nižněkamsk se pohybuje v útočném pásmu, ale Kazaň se už rozhodně nemá kam hnát. Hosté směle kráčejí za ziskem dvou bodů.

54:26
    Nigel Dawes zaútočil na třetí gól v zápase. Jeho pokus zleva byl však zadákem Abrosimovem sražen k zadnímu mantinelu.

54:03
    Ildar Šiksatdarov sice zavezl touš za útočnou modrou čáru, ale hned poté byl na mantinel přitlačen Wikstrandem.

53:32
    Ivan Jemec pálil šikovně zpoza obránce. Zadní tyč Barulinovy klece ale o pár centimetrů minul.

52:58
    Domácí si přihrávají ve vlastním pásmu. Kazaň má hru plně pod kontrolou.

52:14
    Danis Zaripov dnes není moc vidět. Nyní však hledal Galijeva v lepší pozici. Hokejky domácích obránců ale zapracovaly rychle.

51:02
    Hosté přebrali iniciativu a zřejmě dnes chtějí přidat co nejvíce branek. Přestože Neftěchimik nehrál úplně nejhůř, po dvou inkasovaných brankách vypadl z role.
    49:39 Stanislav GALIJEV - 1:5

49:39
    Hosté přidávají vzápětí pátou branku. Burmistrov získal kotouč ve středním pásmu a ihned jej posunul do strany na STANISLAVA GALIJEVA. Galijev se ve svém úniku po levém křídle prosadil rychlou střelou. 1:5. Asistence: Alexandr Burmistrov.

49:16
    Nižněkamsk se dalšímu náporu hostů ubránil pouze za cenu vyhození na icing.
    48:04 Michail GLUCHOV - 1:4

48:04
    Šance domácích na zisk bodu poklesla. Kazaň se počvrté v zápase gólově prosazuje. Dmitrij Voronkov přihrál na levý kruh MICHAILU GLUCHOVOVI, jenž vyslal tvrdou střelu zápěstím k bližší tyči. Konstantin Barulin byl překvapen a nakonec zasáhnout nedokázal. 1:4. Asistence: Dmitrij Voronkov.

47:53
    Konstantin Barulin předvedl důležitý zákrok po nahození z pravé strany. Kazaň dokázala vybojovat vhazování v útočném pásmu.

47:26
    Judin se snažil vydat za útočnou modrou čáru, ale rychlost rozhodně neměl. Nebylo tak překvapením, že byl odzbrojen domácími beky.

46:26
    Protečovaný kotouč v podání hostů znamená, že zakázané uvolnění se pískat nebude. Domácí se tak musí vracet zpět za vlastní bránu.

45:45
    Ani další přesilovka Neftěchimiku nebyla využita. Kazaň se dokázala ubránit a navrátilec Kirill Petrov se hned zapojil do hry.

45:22
    Andrej Kosticyn až příliš dlouho držel puk na své hokejce. Nakonec byl potrestán, protože hosté bez problémů vyhodili.

44:50
    Otso Rantakari pálil od modré čáry poměrně nebezpečně. Pozorný Adam Reideborn si lapačkou dokázal černou gumu najít.

44:26
    Michail Gluchov si ale v souboji u mantinelu poradil a kotouč posunul do neutrální zóny.

44:02
    Domácí by se nutně potřebovali prosadit z této početní výhody. Přesilovky jim totiž v dnešním utkání vůbec nevycházejí.

43:45
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., držení).

43:23
    Ljamkinova křížná přihrávka adresáta nenašla. Kazaň ale opět svého soka přitlačila.

42:29
    Nižněkamsk napadal v útočném pásmu poměrně vysoko, ale Wikstrand při krytí kotouče nebyl přetlačen Galuzinem.

42:06
    Kazaň se po srovnání počtu hráčů na ledě hnala dopředu. Zastavil ji ofsajd, takže vhazovat se bude ve střední třetině.

41:41

41:06
    Alexej Volgin nerozehrál úplně ideálně zpoza vlastní brány, a proto mohl pálit Kirill Petrov. Rozhodl se však pro manévry a střelecký pokus teda nepředvedl.

40:47
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat po pravici Adama Reideborna.

40:23
    Domácí drželi kotouč u mantinelu, ale Čiviljov nedokázal přesně přihrát na modrou čáru.

40:01

Kazaň po druhé dvacetiminutovce vede 3:1, ovšem třetí periodu bude začínat v oslabení. Hosté se z přesilovky prosadili také podruhé v utkání a opět to bylo po souhře Da Costa – Dawes. Nigel Dawes tak dnes už má na kontě 2 trefy a směle může pošilhávat po hattricku. Hosté jsou lepší a také střelecky aktivnější. Uvidíme, jestli se jim tento zápas podaří dotáhnout do pro ně zdárného konce.

Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 25

40:00

39:41
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Daniil Žuravljov – 2 min., podrážení).

39:36
    Ak Bars puk odpaluje na icing. Závěr druhé části se tedy pořádně kouskuje.

39:18
    Vhazovat se tentokrát bude před svatyní hostů. První vhazování v pořádku nebylo, takže se bude opakovat.

39:02
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Nižněkamsk musí zakládat akci z vlastní třetiny.

38:27
    Jarullinovo překvapivé nahození se od zadního mantinelu odrazilo před bránu přímo k holi Petrova. Zkušený útočník Kazaně ale ve velké šanci Barulina nepropálil.

38:08
    Adam Reideborn byl také proti střele Galuzina úspěšnější. Pohotově zasáhl pravým ramenem.

37:57
    Kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Kazaně.

37:26
    O chvíli později střílel na druhé straně Ildar Šiksatdarov. Útočník Neftěchimiku ale neuspěl, neboť Reideborn puk vyrazil levým betonem.

37:17
    Viktor Tichonov si nebezpečně sjížděl k zadní tyči. Domácí měli štěstí, že přihrávka od modré čáry zas tak přesná nebyla.

36:47

36:45
    V posledních sekundách přesilovky držel Hudáček puk na vrcholu levého kruhu. Volný prostor k vyslání střely ale nedostal.

36:16
    Z hlediště se ozývá mírný pískot. Domácí nehrají svou přesilovku tak, jak by si fanoušci přáli.

35:47
    Roman Abrosimov pálil z levé strany velmi tvrdě. Adam Reideborn si kotouč přes hromadu těl dokázal najít a připsal si důležitý zákrok.

35:07
    Kazaň úvodní sekundy v oslabení přežila bez úhony. Už dvakrát vyhodila kotouč přes všechny čáry.

34:47
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., držení).

34:16

34:01
    Početní výhoda domácích se chýlí ke konci a hokejisté v tmavých dresech v ní pořádně nevystřelili.

33:42
    Pavel Porjadin dlouho čekal u levé tyče na přihrávku zpoza brány. Pobídky se nakonec nedočkal.

33:02
    Nižněkamsk je v plném počtu, takže jej čeká zkrácená přesilovka.

32:38
    Hudáček předal kotouč do tandemu Čiviljovovi, jenž se ale do střelecké pozice neprobil.

32:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

31:40
    První minuta přesilovky se hostům nepovedla dle představ. Zatím se před bránou Barulina pořádně neusadili.

30:45
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., hákování).

30:16
    Po delší době se Nižněkamsk přesunul do útočné třetiny. Pouze však bojuje v prostoru u mantinelu.

29:25
    Stanislav Galijev si nabruslil za obranu domácích a dostal se do samostatného úniku. Barulina chtěl překonat dlouhým bekhendovým blafákem, ale ruský brankář se v brankovišti parádně natáhl a neinkasoval.

29:06
    Gluchov se chtěl vytočit těsně před brankovištěm. Jeho manévr nebyl špatný, ale puk pouze skončil na boční síti.

28:35
    Albert Jarullin posunul touš do útočného pásma. Mezitím jeho spoluhráči zamířili na střídačku.

27:52
    Hosté se dostali do další příležitosti. Dawes ale těsně před bránou promáchl. Hattrick tak zatím nevstřelil.

27:19
    Da Costa si najížděl před bránu, aby se pokoušel tečovat Wikstrandovo nahození. To se mu ale nepovedlo.

26:37
    Obranná pětice domácích musí vydýchat další těžké střídání. Druhá třetina se převážně odehrává v pásmu Neftěchimiku.

25:52
    Kazaň má v těchto minutách jednoznačně více ze hry, a proto zaslouženě odskočila do dvoubrankového vedení.
    25:08 Nigel DAWES - 1:3

25:08
    Hosté se znovu prosazují z přesilové hry a Hudáčkův trest vyšel Nižněkamsk draze. Stéphane Da Costa již podruhé v dnešním zápase dokázal geniálně najít NIGELA DAWESE, který se prosadil rychlou střelou z voleje. Barulin se po nacvičené souhře hostů přemístit nedokázal. 1:3. Asistence: Stéphane Da Costa a Mikael Wikstrand.

24:32
    Viktor Tichonov si posunul touš do jízdy, ale prostor ke střele už nedostal.

24:11
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Libor Hudáček – 2 min., hrubost).

24:03
    Konstantin Barulin si v lapačce našel střelu Kirilla Petrova z levé strany. Útočník Ak Barsu naskočil hned do dalšího střídání, takže ve hře pokračuje.

23:30
    Kazaň se stále drží před bránou soupeře, ale Barulin náporu odolává.

22:58
    Nižněkamsk po dlouhém střídání nemůže vystřídat. Kotouč odehrál na zakázané uvolnění.

22:03
    Stéphane Da Costa si musel zkrotit přihrávku přes šíři útočného pásma. To mu vzalo důležité desetiny sekund, a proto francouzský útočník nevystřelil.

21:38
    Cormier je zpět na ledě. Kazaň své oslabení ubránila.

21:05
    Po Hudáčkově nabídce na modrou čáru hokejista v tmavě modrém dresu nevystřelil. Přesilovka Neftěchimiku je zatím bez střelby.

20:39
    Kirill Petrov dojel na střídačku v předklonu. Pořádně jej totiž zabolelo vyhození spoluhráče, které hostujícímu útočníkovi trefilo záda.

20:18
    Domácí pokračují v přesilové hře, ale zatím se do pásma hostů nedostali.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli tři branky. Po opatrném vstupu do utkání šli do vedení hosté, kteří zásluhou Cormiera využili kvalitní souhru. O čtyři minuty později celkem šťastně vyrovnal Vorobjov, po jehož sražené střele kotouč doskákal až do sítě. V závěru třetiny se ale z přesilové hry trefili ještě jednou hosté. Nigel Dawes proměnil přihrávku Da Costy. Po úvodní třetině tak Kazaň vede 2:1.

Střely na bránu: 6 – 14

20:00

19:50
    Alexej Volgin pálil od modré čáry. Zadní tyč hostující brány o pár centimetrů minul.

19:38
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., držení).

19:31
    Rafael Bikmullin ještě zkusil štěstí prudkou střelou z velkého úhlu. Kotouč nakonec propadl do ochranné sítě, zřejmě byl tečován obráncem Jarullinem.

19:12
    Ildar Šiksatdarov zůstal na druhé straně úplně sám před ležícím Reidebornem. Brankáře Kazaně ale nepřekonal, neboť mu trefil lapačku. Tohle byla další velká příležitost Neftěchimiku.

18:53
    Hosté se nadechují k další útočné akci. Závěr první třetiny jim jednoznačně patří.

18:09
    Burmistrov se velmi zajímavě natlačil před svatyni domácích. Tváří v tvář Barulinovi ale neskóroval, už neměl dostatek prostoru.

17:33
    Kazaň se opět snažila dostat do útočné třetiny, ale přes Osipova neprošla.
    16:26 Nigel DAWES - 1:2

16:26
    Kazaň po pěstním souboji měla k dispozici přesilovou hru, kterou po pár sekundách využila. Stéphane Da Costa načasoval z levého kruhu ideální přihrávku na opačnou stranu k NIGELU DAWESOVI. Útočník hostů s číslem 9 dokázal vypálit z prvního doteku přesně pod horní tyč, Barulin byl bez šance. 1:2. Asistence: Stéphane Da Costa a Patrice Cormier.

16:12
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 5 min., bitka + 2 min., bitka+ 10 min. nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 5 min., bitka).

16:12
    Kirill Vorobjov se popral s Michailem Gluchovem. Oba hráči si rozdali pár ran a nyní zamíří na trestnou lavici.

15:38
    Rychlý kontr hostů dva na jednoho nebyl proměněn v gól. Bránící hráči dokázali na poslední možnou chvíli zareagovat, navíc Galijev nemířil přesně.

15:12
    Bulat Šafigullin se natlačil z pravé strany před bránu, ale jeho bekhendový pokus neuspěl. Reideborn udržel část těla u přední tyče.
    13:55 Kirill VOROBJOV - 1:1

13:55
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Viděli jsme kuriózní branku, po které svítí na světelné kostce průběžný stav 1:1. KIRILL VOROBJOV vypálil od modré čáry a neposedný kotouč, který byl bekem jemně sražen, proskočil brankáři Reidebornovi pod vyrážečkou až do brány. 1:1. Asistence: Vladimir Galuzin.

13:18
    Kazaň nahodila do útočného pásma, ale Cormier si kotouč nedobruslil. Nižněkamsk se s přehledem ubránil.

12:22
    Po delší době zasahoval také Adam Reideborn. Brankář Kazaně si musel pomoct lapačkou, kterou puk posunul nad svou bránu.

11:25
    Kazaň si vynutila převahu díky několika vyhraným soubojům u mantinelu. Ke střele se poté dostal Machail Gluchov, jenž trefil nohu bránícího hráče.

11:13
    Hrálo se ve středním pásmu. Hra nakonec musela být kvůli ofsajdu přerušena, pokračovat se bude po komerční přestávce.
    09:56 Patrice CORMIER - 0:1

09:56
    Hosté celkem dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se nakonec dostali ke střele, která znamená úvodní gól. PATRICE CORMIER dostal na čepel ideální přihrávku Jarullina a pohotovou střelou po ledě z pravé strany otevřel gólový účet klání. 0:1. Asistence: Albert Jarullin.

08:46
    Kučerjavenko se na pravém křídle pokoušel o zpracování puku. Ten mu ale utekl, takže Ak Bars se celkem zdarma dostal do hry.

08:09
    Konstantin Barulin si vybruslil proti ráně Daniila Žuravljova z pravého kruhu. Černou gumu si dokázal najít a hrudí zasáhl včas.

07:36
    Šafigullin velmi šikovně posouval puk do předbrankového prostoru. Reideborn se přesunul, ale nakonec střela na něj nepřišla. Nižněkamsk do tohoto utkání rozhodně nevstoupil špatně.

06:42
    Domácí ani tentokrát nikam nespěchají. Momentálně kotouč drží za svou bránou.

06:02
    Abrosimov neměl moc variant k rozehrávce, a proto se rozhodl postupovat vpřed s pukem na holi. Těsně za červenou čárou ale posunul touš na střídačku Kazaně, takže hra záhy musela být přerušena.

05:31
    Albert Jarullin vyzkoušel pozornost domácího gólmana hned po vhazování. Barulin se ale překvapit nenechal.

05:27
    Mikael Wikstrand se snažil těsně před Barulinem tečovat kotouč. Málem se mu to povedlo, ale zkušený ruský brankář s reprezentačními zkušenostmi dokázal zakročit.

04:55
    Ani jeden celek se zatím nedostává k zakončení. Sledujeme spíše defenzivní hru, ve které dominuje pozorná hra před brankovištěm.

04:13
    Dmitrij Judin si dokázal dobruslit v rohu kluziště nahozený kotouč v podání domácích. Následně měl dostatek času k rozehrávce.

03:12
    Kazaň se usadila v útočném pásmu a snaží se vynutit si tlak. Nižněkamsk ale statečně odolává v těchto chvílích.

02:36
    Andrej Pedan střílel hned po vyhraném vhazování z voleje. Barulin se musel natáhnout, neboť dělovka Pedana byla velmi nebezpečná.

02:06
    Hosté pouze posunuli do útočné třetiny a jeli střídat. Puk je v úvodních minutách častěji na hokejkách Nižněkamsku.

01:18
    Alexandr Kučerjavenko se dostal do mezikruží a velice nepříjemně vypálil bekhendem. Adam Reideborn ale zasáhl pravým betonem.

00:36
    Střela hostů z otočky neměla potřebný důraz a navíc nebyla přesně vyslána. Konstantin Barulin tak na svůj první zákrok čeká.

00:12
    Kotouč hned po dvanácti sekundách opustil hrací plochu. Následovat bude vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

00:01

Oba celky už přijely na hrací plochu. Duel za okamžik začne, ještě si ovšem vyslechneme ruskou státní hymnu.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, A. Osipov (C), Volgin, Abrosimov, Sidorov, K. Vorobjov – Enlund, L. Hudáček, A. Kosticyn (A) – Kučerjavenko (A), Porjadin, Chajrullin – Čiviljov, Galuzin, Šafigullin – Šiksatdarov, Šutov, Bikmullin – Šarifjanov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ljamkin, Judin, Wikstrand, Jarullin (A), Chenkel, Pedan, Žuravljov – Galijev, Zaripov (C), Burmistrov – S. Da Costa, V. Tichonov, Dawes – M. Gluchov, Voronkov, Lukojanov (A) – Cormier, K. Petrov, Dyňak – Jemec.

Rozhodčí: Bukin, Kulakov – Golovljov, Ponamarenko.

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Neftěchimik může v dnešním zápase jen překvapit. V tabulce Východní konference je předposlední a s 20 získanými body po 31 odehraných zápasech ztrácí na postupové příčky do play-off už 11 bodů. Nižněkamsk nemá dobrou formu, z uplynulých devíti klání prohrál sedmkrát. Naposledy nestačil na běloruský Minsk poměrem 1:5, zápas předtím však na domácím ledě dokázal přetlačil silný Čeljabinsk 5:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je slovenský útočník Libor Hudáček, jenž ještě minulou sezonu oblékal barvy extraligového Liberce. Třicetiletý forvard vede týmovou produktivitu o pět bodů před Pavlem Porjadinem.

AK BARS KAZAŇ

Kazani se daří. S osmačtyřiceti body na kontě je nejlepším týmem ve Východní konferenci a za moskevským CSKA je druhým nejlepším mužstvem v lize. Ak Bars vyhrál 22 utkání ze 33 zápasů a jeho náskok na konferenčním prvním místě před Omskem je dvoubodový. Kazaň vyhrála šestkrát z posledních osmi zápasů, ovšem v utkání minulém podlehla Omsku 0:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Stéphane Da Costa. Francouzský útočník dosud nasbíral 25 bodů za 10 branek a 15 asistencí. O tři kanadské body vede týmovou produktivitu před Justinem Azevedem, třetí je Nigel Dawes.

Libor Hudáček (Nižněkamsk) 26 zápasů, 10+12

Přeji příjemný čtvrteční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Neftěchimiku Nižněkamsk dnes změří síly s celkem Ak Bars Kazaň. Favoritem budou hosté, dokáží však domácí překvapit? Úvodní buly padne v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 14. Vorobjev (Galuzin) – 10. Cormier (Jarullin), 17. Dawes (S. Da Costa, Cormier), 26. Dawes (S. Da Costa, Wikstrand), 49. M. Gluchov (Voronkov), 50. Galijev (Burmistrov), 60. M. Gluchov (Zaripov, Jarullin)

Neftechimik Nižnekamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, Osipov (C), Volgin, Abrosimov, Sidorov, Vorobjev – Enlund, L. Hudáček, A. Kosticyn (A) – Kučeriavenko (A), Poriadin, Chajrullin – Čiviljov, Galuzin, Šafigullin – Šiksatdarov, Šutov, Bikmullin – Šarifjanov.
    Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ľamkin, Judin, Wikstrand, Jarullin (A), Chenkeľ, Pedan, Žuravljov – Galijev, Zaripov (C), Burmistrov – S. Da Costa, V. Tichonov, Dawes – M. Gluchov, Voronkov, Lukojanov (A) – Cormier, K. Petrov, Dyňak – Jemec.

Rozhodca: Bukin, Kulakov – Golovljov, Ponamarenko

Diváci: 1 806