Kladno – Slavia 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:3 (po nadst. predĺž.) | Trenčín – Skalica 7:1 (kon.)
Havířov – Osvienčim 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Sokolov 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kolín 2:6 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
HC Slavia Praha
cz Utorok 25.08.2020, 17:30 • ČEZ stadion, Kladno • Prípravný zápas

To je ode mě dnes vše a přeji vám hezký zbytek dne. (19:55:53)

Kladno si vytvořilo dvoubrankové vedení po gólech Nicolase Hlavy a Antonína Melky. Slavia ale zabrala a ještě v té samé třetině dokázala skóre srovnat. Góly za Slavii vstřelili Filip Kuťák a Petr Kafka. Během druhé třetiny žádné branky nepadly a skóre se měnilo až ve třetí třetině. Vítězná trefa zápasu patřila Matyáši Filipovi. Slavia zkusila ještě odvolat gólmana, toho však Kladno využilo a dalšími dvěma góly určilo na konečných 5:2. Do prázdné se trefili Marek Račuk a Štěpán Bláha.

59:46
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Ani teď to Slavii nevyšlo, ztratila puk a dopředu se rozjel ŠTĚPÁN BLÁHA, který určuje konečné skóre zápasu 5:2. Bez asistence.

59:12
    Slavia opět zkouší hru bez brankáře.

58:42
    Puk ve svém pásmu získal MAREK RAČUK, který zkušeně trefuje od levého kruhu prázdnou bránu Slavie. Bez asistence.

58:25
    Roman Málek zůstává na střídačce a Slavia zkusí vyrovnat s hráčem navíc v poli.

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

57:20
    Slavia se snaží srovnat skóre a usadila se v útočném pásmu.

55:26
    Kvůli špatné rozehrávce kladenských hráčů se dostává Slavie dopředu. Hráč Slavie puk jen nahodil a Košarišťan bezpečně kotouč zlikvidoval.

54:53
    Zatím se Kladenští do větší šance nedostali. Ani Guman, který tvrdě pálil z levého kruhu, nebyl úspěšný a skóre zůstává stejné.

53:27
    Kladno hned ztrácí útočné pásmo a Slavia se úspěšně brání ve čtyřech.

53:21
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Doležal – 2 min., podrážení).

52:50
    Kubík měl teď obrovskou šanci navýšit náskok Kladna, když střílel z vrcholu kruhů. Málek ale zkušeně puk chytil.

51:40
    Hra se na delší čas usadila ve středním pásmu, kde puk vybojovala Slavia. Ta ovšem nedokázala srovnat skóre a hra se opět přelévá ze strany na stranu.

50:00
    Vrdlovec ujel za obranu, ale Košarišťan jeho bekhendový blafák chytil.

49:05
    Slavia se dostává do útočného pásma, kde puk hned zase ztrácí. Zablokonavá střela Kladna končí na střídačce a hra se přerušuje.

47:07
    Krejčí z pravého kruhu střílel na Košarišťana, ten jistě chytil puk do náruče.

45:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kubík – 2 min., faul kolenem).

44:43
    Kuťák obkroužil branku Kladna a zpoza ní nabil Kafkovi přímo před Košarišťana, ten se štěstím puk chytil.

43:03
    Kladno se osvobozuje z velkého tlaku Slavie, která se dostává opět k puku a zkouší srovnat.

42:12
    Novák po přihrávce z pravého kruhu střílel od modré čáry. Trefil ovšem pouze kladenského gólmana, který jistě puk chytil a podržel.

41:27
    Slavia má možnost opět vyrovnat skóre a získává přesilovou hru.

41:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Račuk – 2 min., vysoká hůl).

40:52
    Kladno nezačalo třetí třetinu dobře a nemohlo se do přesilové hry dostat. Už za plného počtu hráčů na ledě ale skóre navýšil MATYÁŠ FILIP, který v úniku trefil puk mezi betony Málka. Asistence: Martin Kehar.

40:01

Druhá třetina žádný další gól nepřinesla. Hra se přelévala ze strany a stranu a velké šance moc k vidění nebyly. Největší šanci třetiny měl Marek Račuk, který ovšem netrefil prázdnou branku, když Málek zůstal ležet na zemi. Do poslední třetiny si Kladno přenáší přesilovou hru po vyloučení Doležala za sekání.

40:00

39:16
    Guman ohrozil z levého kruhu branku Slavie, ale trefil pouze tyčku.

38:30
    Kladno vyhrálo buly. Z první střely v přesilovce však nic není a puk končí v ochranné síti.

38:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Doležal – 2 min., sekání).

37:42
    Další střela Kladna končí v ochranné síti.

37:03
    Kladno se snaží navýšit. Ticháček vystřelil od modré, ale Málek připraven a střelu bez problému chytil.

36:26
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Duda – 2 min., podrážení).

36:01
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Melka – 2 min., hákování).

35:58
    Kladno má přesilovku. První velkou šanci ale měl hráč Slavie, který získal puk a sám ujížděl na branku Kladna, ale přestřelil.

35:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Barák – 2 min., podrážení).

33:33
    Zelingr od modré dobře přihrál před brankáře Račukovi, který ale netrefil Málkovu branku.

32:11
    Hráč Kladna zakopl o rozhodčího a k dobré ráně se dostal Kružík, který ale přestřelil.

31:12
    Od modré čáry střílel Sorokin, kterého ale vychytal Málek a skóre zápasu zatím pořád zůstává stejné.

29:50
    Slavia zůstala usazená u kladenské branky a Kladeňáci se nemůžou dostat do hry.

28:07
    Na středovém kruhu se srazili dva kladenští hráči a dopředu vyrazil hráč Slavie. Košarišťana ale nepřekonal. V útočném pásmu Kladna však Slavia zůstala a zkouší zvýšit skóre.

26:10
    Slavia se pokoušela doklepnout puk do branky, Košarišťan však připraven.

25:09
    Dokonce dva kladenští hráči ohrožovali Málkovu branku. Račuk ale ani za ležícího brankáře nedokázal puk dostat.

23:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu a týmy se nedostávají do větších šancí.

21:40
    I když hrálo Kladno přesilovku, nemohlo se dostat z obranného pásma a Slavia ohrožovala kladenskou branku.

20:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Valík.

20:30
    Kuťák dostal přihrávku přes celé hřiště a nebezpečně pálil na Košarišťana. Ten však bezpečně puk chytil.

20:01

Kladno začalo hru velice aktivně, dokázalo ve dvou přesilových hrách dát dva góly a už to vypadalo, že favorit dnešního zápasu je jasný. Slavia se ovšem dostala více do hry a s Kladnem srovnala. Po první třetině máme tedy nerozhodný stav a oba týmy budou do druhé třetiny vstupovat ve čtyřech.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šapovaliv – 2 min., hákování).

19:46
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomica – 2 min., podrážení).

19:27
    Kladno se nemůže dostat z obranného pásma.

17:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Z dobré šance, kterou měli domácí, se dopředu dostal Kuťák a PETR KAFKA napodruhé dostal puk za Košarišťanova záda. Asistence: Jaroslav Bednář, Filip Kuťák.

15:33
    Do hry se dostali také hráči Slavie, kdy dopředu vyrazil Vrdlovec, ten však byl proti kladenskému brankáři neúspěšný.

15:09
    V dobré pozici před brankářem byl Sorokin, ale Málek zůstal připraven a puk chytil.

14:14
    Zatím se u puku ve hře čtyři na čtyři drží Kladno a zůstává v útočném pásmu hostů.

13:48
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Melka – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kuťák – 2 min., sekání).

13:00
    V oslabení se Slavie dostala do přečíslení dva na jednoho, ale nakonec z toho nedokázala vyrovnat.

12:16
    Pitule si v předbrankovém prostoru nezpracoval puk a Slavie se dostává do obranného pásma domácích.

11:22
    Kladno zkusí navázat na první přesilovou hru zápasu.

11:22
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vrdlovec – 2 min., vysoká hůl).

09:28
    Slavie snižuje! I přes vyhrané buly se Kladeňáci nedostali z pásma, puk si sebrali hosté a z nepřehledné situace před Košarišťanovou bránou snižuje FILIP KUŤÁK skóre. Asistence: Petr Kafka.

07:29
    Kladno navyšuje a využívá přesilovou hru! Zpoza branky dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu ANTONÍN MELKA, který přesnou trefou dostává Kladeňáky do dvougólového vedení. Asistence: Vsevolod Sorokin.

07:00
    Zatím hraje Kladno přesilovku hodně opatrně a zatím na branku nevystřelilo.

06:26
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Barák – 2 min., krosček).

05:57
    Po špatné rozehrávce jednoho z hráčů Slavie se dopředu dostal Urban, který přihrál Filipovi. Gólman se však dobře přesunul a kotouč chytil.

04:30
    Kubík dostal přihrávku za obranu a bekhendem trefil pouze břevno.

02:39
    Kladno otevírá skóre. Po pěkné souhře tří kladenských hráčů, kdy Štěpán Bláha přihrál do druhé vlny NICOLASI HLAVOVI, který zamířil kotouč mezi Málkovy betony. Asistence: Štěpán Bláha, Matyáš Zelingr.

01:23
    Kladno se usazuje v útočném pásmu hostí a zkouší ohrozit branku Slavie.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrála Slavia a dostává se dopředu.

00:01

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Kehar (A), Zelingr, Ticháček, Sorokin, Štochl, Mikliš – Šapovaliv, Kubík, Melka – Jelínek, Račuk (C), Guman – Hlava, Pitule (A), Š. Bláha – Bernat, Filip, Urban

HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – Duda, Novák (C), Krejčí, Valík, Barák, Hovorka – Kuťák, Bednář, Kafka – Doležal (A), Všetečka, Slavíček – Tomica, Vrdlovec, Kružík – Ondráček, Kohút, Petrov

Rozhodčí: Dundr, Řešátko – Kučera, Koželský.

Slavia má za sebou dva přípravné zápasy se Sokolovem a jeden zápas s Litoměřicemi. První střetnutí se Sokolovem dopadlo vítězně pro Slavii, která doma vyhrála 4:3. Z dalších zápasů však Pražané odjížděli poraženi, když oba zápasy skončily 3:2 pro domácí. V týmu HC Slavia Praha jsou na soupisce tři bývalí kladenští hráči a to Václav Veber, Daniel Kružík a Petr Kafka.

Rytíři Kladno se v rámci přípravy na hlavní sezonu zúčastnili turnaje Generali Česká Cup Tipsport extraligy a sehráli v něm 6 zápasů s týmy HC Sparta Praha, Madeta Motor České Budějovice a HC Škoda Plzeň. Rytíři ve své skupině skončili na posledním místě se 3 body, které získali za výhru v prvním zápase proti Spartě. Dnes čeká Kladno poslední domácí přípravný zápas před hlavní sezonou. Venku se ještě Rytíři střetnou se Slavií a Jihlavou.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u přípravného zápasu mezi Rytíři Kladno a HC Slavia Praha. Dnes své síly poměří dva týmy ze CHANCE LIGY, které v rámci přípravy čeká první vzájemný zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Anna Ardonová

Góly a asistencie: 3. Hlava (Bláha, Zelingr), 8. Melka (Sorokin), 41. Filip (Kehar), 59. Račuk, 60. Bláha – 10. Kuťák (Kafka), 18. Kafka (Bednář, Kuťák)

Rozhodca: Dundr, Řešátko – Kučera, Koželský