Levice – Bratislava Capitals 0:4 (kon.) | Žilina – Martin 0:6 (kon.) | Spišská N. Ves – Topoľčany 1:5 (kon.)
Dubnica – Skalica 2:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
1:5 (0:0, 1:2, 0:3) Stav série: 1:3
HC Topoľčany
Pondelok 09.03.2020, 18:00TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • 4. kolo

Dnes je dobojované a to kedy sa hráči stretnú v Topoľčanoch je otázne. Pred niekoľkými minútami SZLH vydal stanovisko, že pre šírenie Korona vírusu sa všetký zápasy takmer všetkých súťaží do 23.3. Odkladajú na neurčito.
    Ďakujem za pozornosť (20:20:07)

58:09
    Topoľčany dali gól!
    Gol do prázdnej brány, po tom čo Rabčan bol povolaný na striedačku. Nech sa na to pozriem akokoľvek, toto už moc veľký význam nemalo. Maximálne to mohlo poslúžiť ako tréning do ďalšieho stretnutia.
    Asistencia: Podstavek

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny HK si zobralo oddychový čas.

57:08
    Pasovačka pri mantinely nedaleko striedačky domáceho celku, hostia zbierajú cenné sekundy.

56:07
    Hostia v plnom počte.

55:02
    Ani táto presilovka domácim nevychádza a hostia sa až poľahky oslobodzujú, krátko po tom čo domáci vojdú do tretiny.

54:07
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Huba – 2 min., nedovolené bránenie).

52:52
    Obrana domácich zívala prázdnotou, domáci zle striedali a dojička hostí to mala veľmi jednoduché. Pätoprstý vysunul Kluku, ktorý si puk premiešal a medzi betony zasunul puk
    Asistencia: Pätoprstý

52:41

51:46
    Domáci však majú problém z usadením sa za modrou čiarou, je to trápenie sa do plných radov.

50:41
    Tomčák si dnes už nezahraje po protestoch dostal 2+10 za nešportové správanie.

49:41
    Domáci v plnom počte.

49:20
    Domáci majú plné ruky práce a Rabčan sa nestíha obracať. Gol však nevpustil.

47:57
    Hostia to majú o čosi jednoduchšie a môžu zlomiť zápas vo svoj prospech, už sa usadili v presilovkovom vzorci a kombinujú.

47:41
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Findura – 2 min. pre hráčsku lavicu, príliš veľa hráčov na ľade).

46:45
    Tento dohovor pre Kapitánov prišiel domácim vhod, mali čas na vydýchanie sa. Hráme ďalej v plnom počte.

45:52
    Nepresná strela hostí zahnala hru, za Rabčanovú bránu, kde sa už hraje čoraz častejšie. Domáci sa však stále snažia.

44:56
    Zakázané uvoľnenie na strane domácich, ktorý teda nemôžu striedať.

44:18
    Knudsen nahodil puk na zadný mantinel, veľa však z toho domáci nevyťažili.

43:28
    To čo som predpokladala je realitou, domáci majú omnoho menej síl ako ich súper, zaťažko sa im korčuľuje a to sa nám táto časť hry ešte len začala.

42:15
    Strelou k tyčke sa presadil Koyš Patrik, po tom čo k nemu neskoro pristúpil Ordzovenský
    Asistencia Kľuka

41:37

40:45
    Brána hostí už zívala prázdnotou, no krížna prípravka, bola priprúdká a smerovala medzi hráčov.

Dnešné stretnutie sleduje 1258 divákov.

Štefan Fabián teda dnes už nenastúpi a domáci tak prišli o dôležitého obrancu.

40:12
    Zakázané uvoľnenie domácich.

40:01

Štefán Fabián má otvorenú zlomeninu a jeho štart v nasledujúcej časti, je na jeho vlastnú zodpovednosť, tak uvidíme ako sa rozhodne.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

Kover mal na hokejke vyrovnávajúci zásah, zahodil stopercentnú šancu a ta sa do šatne ide za stavu 1:2. Scéna z prvej prestávky sa opakuje, potom čo domáci dohrávajú presilovku v čase 1:38. Úvod tejto časti hry patril hosťom, no domáci v jej závere ožili a dorovnali sa i strelecky v pomere 25:27

40:00

39:37
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Mihalík – 2 min., hákovanie).

38:55
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Znížene, gól do šatne strelil miláčik publika L. Novák. Využil presilovku, no pre jeho tím je podstatné, že sú na dostrel vyrovnávajúceho gólu.
    Asistencia: Tycyzinskí, Chovan

38:32
    Blíži sa posledná minúta druhej tretiny a domáci ostávajú v tlaku, sťahujú hru čoraz viac na Kompasa.

37:53
    Po krížnej prihrávke to skúsil strelu s príklepu Piačka.

37:19
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Tomčák – 2 min., nedovolené bránenie).

36:53
    Hokej na rýchlosti a intenzite neuberá, po dlhšom čase si v oslabení zahrajú i hostia.

36:00
    Hrá sa v rohu ihriska pri Rabčanovi, čo viac pomáha hosťom, naopak domácim už po toľkých oslabenia môžu chýbať sily.

35:34
    Po toľkom tlaku sa asi nie čomu čudovať, ale myslím, že to nebola až taká ťažká strela, aby to Rabčan nemohol zvládnuť.
    Asistencia: Novák, Tomčák

34:47
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

34:06
    Rabčan čaruje, teraz mal plné ruky práce, ale zvládol to. Podľa rozhodcu si domáci počínali nedovolene.

33:53

33:01
    Fabián vytečoval puk do stredného pásma a odchádza striedať.

32:49
    Milík sa poponáhľal a je z toho ofsajd.

32:14
    Hostia sú už v streleckej prevahe a v tejto presilovke v tom môžu pokračovať, domáci sa však úspešne bránia.

32:01
    Streleckým pokusom sa prezentoval Gergel, Rabčan si puk ponechal a prerušil hru.

31:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Piačka – 2 min., napadnutie).

30:49
    I toto vhadzovanie pred Kompasom ide na stranu domácich, ktorý sa však musia ponáhľať do zadných radov.

29:42
    Čas plynie neuveriteľne rýchlo, hra sa prelieva hore dole, myslím, že takýto hokej sa divákom musí páčiť. Domáci sú v pásme, ale sami sa oberajú o útočnú tretinu.

29:13
    Domáci si idú tvrdo za vyrovnaním, svedčí o tom i toto striedanie a súvislí tlak. Zatiaľ však bez úspechu.

28:11
    Mohlo byť vyrovnané, domáci však zostávajú v pásme a tak uvidíme ako sa nakoniec toto striedanie skončí.

26:52
    Ako prvý sa teda vedenia ujímajú hostia, Rabčan vytiahol jeden dôležitý zákrok no následnú dorážku pomedzi nohy už bol pri krádký
    ASISTENCIA: Miklík, Tomčák

26:15
    Hrá sa plynulo a obá tímy sú v tempe i pri chuti.

24:57
    Václav po ľavej strane ťahá útok a je rovno podporovaní niekoľkými spoluhráčmi.

24:29

24:00
    Vartovník to predsa len zvládol a táto fáza sa domácim vydarili, Fabián krásne odstavil hráča už v strednom pásme.

23:06
    Hostia si ustrážili snahu o vyhodenie puku, domáci hráči sa obetavo hádžu do striel.

22:29
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Václav – 2 min., hákovanie).

22:03
    Podstavek sa snažil v jazde nájsť Juráka, ktorý však v strede puk nedokázal spracovať.

21:30

21:04
    Sľubná šanca, ktorá však ostáva iba šancov pre domácich.

20:11
    Domáci sa zatiaľ nedokázali udržať útočnej tretine viac ako pár sekúnd a hostia sa už druhý krát oslobodili.

20:01

Spišiaci zakončiť svoj posledný útok v tejto tretine už nestihli, ale v nasledujúcej časti budú dohrávať presilovku v trvaní 1:31. Tento zápas sa od úvodných sekúnd nehrá v rukavičkách, svedčí o tom množstvo trestov, no rovnako ako včera sme zatiaľ gól nevideli.
    Pomer striel je 10:6.

20:00

19:37

19:30
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kluka – 2 min., hákovanie).

19:17
    Beží posledná minúta tejto tretiny a zasa sa bude vylučovať.

18:01
    Hostia v presila sa už usadili v pásme, ale po rýchlych prihrávkach strieľajú nepresne a strácajú pásmo.

17:37
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Boldižár – 2 min., napadnutie).

17:29

16:55
    Kováčik nahodil pred bránu na Rabčana, puk bol však zblokovaný.

16:21
    Počet hráčov na ľade sa nemení a hráme ďalej, Hálasz sa snaží využiť rýchlosť i šikovné ruky. Pri prechode modrou čiarou.

16:17
    Domáci sa dožadujú ďalšieho trestu pre súpera, ale asi z toho nič nebude.

15:39
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Mihalík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

15:29

14:57
    Po vhadzovaní sa puk dostal k Boldižároví, ktorý sa strela po lade nevydarila. Jeden z rozhodcov ma už ruku hore a čaká nás ďalšia hra v presilovke.

14:18

13:39
    Domáci sú už usadený v pásme a v presilovkovom vzorci, no zo sľubných šancí neuspeli.-

12:21
    Bečka napriek oslabeniu žabkou nahodil puk do útočnej tretiny a takmer si ho aj do korčuľoval. V poslednej chvíli sa vrátil jeden z obrancov.

12:08
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Uhnák – 2 min., hákovanie).

11:07
    Huba vyslal nepresnú strelu od modrej, puk nik z jeho spoluhráčov nezachytil a tak sa dostal po obvode až do stredného pásma.

10:30

10:09
    Hosťom sa nedarí prejsť cez stredné pásmo a založiť útok.

9:04
    Domáci sa oslobodili pukom cez všetky čiary.

8:49
    Na druhý krát ho lepšie zvládli hostia a Kováčik okamžite poslal tvrdú strelu príklepom.

8:32
    Vhadzovanie pred Rabčanom sa zopakuje.

8:30

8:16
    Utok hostí zastavil ofsajd, nasleduje reklamná prestávka.

7:22
    Topoľčany sa dostali do pásma a zatlačili na súpera, puk si hráči rýchlo vymieňajú.

6:17
    Halász v rýchlosti obkorčuľoval bránu a snažil sa roztiahnuť hru.

5:49
    Obrovská šanca pred bránou pre Vartovníka, no ani na dvakrát nepretlačil puk za Kompasa.

5:21
    Žapkou cez stredné pásmo sa snažili domáci zrýchliť hru, k puku sa však dostali hostia.

4:56
    Vartovník sa chcel pretlačiť cez dvoch obrancov, no neuspel.

4:14
    Hru prerušilo zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pred Rabčana.

3:56

3:33
    Fabián ukázal na modrej šikovné ruky a na modrej zvládol ťažkú prihrávku čím udržal pásmo.

2:39
    Domáci ostávajú v útoku a vytvárajú tlak na súpera, ktorý sa úspešne oslobodil.

1:57
    Prvý útok sa skončil trestom a Tycynski sa ocitol v sľubnej šanci, ale nakoniec s prihrávkou pred bránu zaváhal.

1:56
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kluka – 2 min., údery).

1:06
    Hráči striedajú ale môj pohlaď na hru sa zatiaľ nezmenil. Puk lieta hore dole v strednom pásme a je to bez šance o založenie útoku.

0:16
    V prvom striedaní je to na ľade také kostrbaté z oboch strán.

00:01

Emócie z včerajšieho zápasu sa pravdepodobne dostanú na ľad i dnes. Všetko tomu nasvedčuje už pri nastúpení hráčov na ľad.

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- Šimo
    Obrancovia: Romaňák, Ordzovenský, Štrauch, Fabián, Knižka, Boldižár, Chovan, Knudsen
    Útočníci: Koky, Piačka, Vorobyev,Olejník, Ondov, Vartovník, Tycynski, Findura, Václav, Kover, Jakúbek, Novák,

HC Topoľčany: Kompas- Halo
    Ďurčo-, Novák, Jurák, Laššo, Podstavek,Kováčik- Hrebíček, Miklík, Tomčák, Pätoprstý, Bystričan, Huba, Koyš, Bečka, Kluka, Hrudík, Gergel, Uhnák, Mihalík, Pekarčík

Rozhodca: Kollár- Orolín, Riš, Janiga.

Zo začiatkom nového týždňa tú máme štvrtý zápas prvej série vyraďovacej časti. Z komentátorského stanovištia sa na Vás teší Dana Kontuľová.
    HK Spišská Nová Ves po včerajšom dueli znížili stav série na 1:2 a všetko je stále otvorené, kedže po malej zmene sa tento rok hrá už na štyri víťazné zápasy. Duel sa v prvých minútach hral v opatrnejšom duchu. Nik nechcel spraviť chybu, domáci obzvlášť. Utočili viac z brejkov, no niekoľko vyložených šancí nevyužili. To isté sa však dá povedať aj o súperovi a tak sa prvá tretina skončila nerozhodne, bez gólov.
    HC Topoľčany Nezvládli prostrednú časť hry, keď sa dva krát po sebe nechali vylúčiť. Túto hernú prevahu využil Fabián a otvoril skóre zápasu. O štyri minúty neskôr ho v plnom počte nasledoval Romaňák a domáci viedli už o dva presné zásahy.
    Včerajší duel patril menovcom Novákovim, keď si skoro navlas rovnako sadali na trestnú lavicu.
    Spišiaci mali lepší úvod i v tretej tretine, po tom čo sa do gólových štatistík zapísal i Findura a bol 3:0. O dve minúty však znížil Hrebíček a nervozita na oboch stranách začala stúpať. Z čoho vyplynuli i ďalšie tresty, ktoré boli základným kameňom na zápasovú drámu, zo strany súpera 3:2. Vyrovnať sa im už však nepodarilo. Cez to všetko sme videli atraktívnu a kvalitnú hru na oboch stranách. Hádam to tak bude pokračovať i dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 39. Novák (Tyczynskí, Chovan) – 27. Pätoprstý (Miklík, Tomčák), 36. Pätoprstý (Novák, Tomčák), 43. Koyš (Kluka), 53. Kluka (Pätoprstý), 59. Laššo (Podstavek)

Rozhodca: Kollár- Orolín, Riš, Janiga