Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:2 (kon.)
Novgorod – Helsinki 3:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Jaroslavľ 3:5 (kon.) | D. Moskva – Čeljabinsk 3:2 (po pr.)
CSKA Moskva – Petrohrad 1:4 (kon.) | Omsk – Jekaterinburg 2:4 (kon.) | Viťaz – S.Moskva 2:4 (kon.)
CSKA Moskva
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
SKA Petrohrad
cz Utorok 25.02.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Základní část Kontinentální hokejové ligy finišuje. Její závěr přináší ještě jeden souboj dvou nejlepších celků Západní konference, tedy tradičních rivalů CSKA Moskva a Petrohradu. Obě mužstva od sebe v tabulce dělí jediný bod a tak se bude bojovat i o pozici vítěze dlouhodobé části soutěže.

SKA Petrohrad:
    Petrohrad odehrál 61 utkání, čeká ho tedy už jen poslední zápas základní části. Na kontě mají hráči tohoto celku 91 bodů a v tabulce Západní konference i celé soutěže jsou tak o jediný bodík druzí za svým úterním soupeřem. Začátek sezóny přitom nebyl od ambiciózního klubu nijak zázračný, ale v závěru základní části se už zase jedná o postrach celé ligy. Hráči SKA dokázali zvítězit už jedenáctkrát v řadě. Naposledy přehráli finský Jokerit na jeho ledě jasně 6:1.

CSKA Moskva:
    Obhájci Gagarinova poháru potvrzují své kvality i v této sezóně. Z 60 odehraných zápasů vytěžili 92 bodů a pokud v úterý porazí Petrohrad, tak už jim vítězství v základní části nikdo nesebere. Armějci se mohou tradičně pochlubit vynikající defenzivou. Inkasovali pouze 95 gólů a v tomto ohledu nemají v lize konkurenci. Moskevský celek vyhrál poslední tři zápasy, navíc většinou po jednoznačném průběhu. Naposledy CSKA na domácím ledě rozstřílelo 8:1 Minsk.

Vzájemné zápasy:
    Ve vzájemných zápasech se v tomto ročníku více daří CSKA. Moskevský tým zvítězil z pěti případů hned čtyřikrát. SKA vyhrálo pouze třetí duel v aréně soupeře a to výsledkem 4:2. Poslední utkání se odehrálo 21. ledna v Moskvě. Domácí udolali Petrohrad 3:2.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov (C), A. Romanov, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Vey, Grigorenko, Mamin – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Tolčinskij – Sorkin, Kalinin (A), P. Karnauchov – Světlakov.

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Barabanov, M. Aaltonen, Tkačjov – S. Plotnikov (A), Kemppainen, Ketov (C) – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Karpov.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Sadovnikov, Šišlo.

Oba týmy do utkání nastoupí v prakticky nejsilnějších sestavách. Scházejí většinou jen zranění hokejisté. Trenéři rozhodně nešetří své opory na play-off.

Aktéři duelu již nastupují na ledovou plochu CSKA Areny.

Zní hymna Ruské federace.

Oficiality jsou již minulostí. Nyní se můžeme věnovat samotnému utkání.

00:01

00:51
    Domácí pobývali v útočném pásmu jako první. Nevymysleli ale nic, čím by přinutili brankáře Samonova k zákroku.

01:43
    Po přihrávce zpoza branky měl obrovskou příležitost Sergej Tolčinskij. Ten zakončoval kousek od brankoviště, branku ale minul!

02:17
    Na druhé straně nahazoval puk na branku od modré čáry Dinar Chafizulin. Sorokin si připsal snadný zákrok, kterým přerušil hru.

03:26
    Domácí byli velmi důrazní za brankou soupeře a byl to Anton Slepyšev, který tam donutil k nedovolenému zákroku Danilu Galeňuka. Ten je vyloučen za držení.

04:03
    Hosté vyhazují.

04:26
    Hosté zatím hrají v oslabení dobře. Nyní dokonce ujeli do přečíslení 2 na 1, přihrávku Barabanova na Kemppainena však pokryl Nikita Nestěrov!

05:10
    Nyní přišly velké příležitosti domácích! Nejprve Samonov stačil zareagovat na nepříjemnou střelu Alexeje Marčenka, kterou se navíc snažil tečovat Sergej Tolčinskij a o chvíli později přežil také závar u svého brankoviště!

05:27
    Hosté jsou v plném počtu.

06:41
    Nepříliš prudký pokus Ivana Morozova odrazil do rohu kluziště domácí brankář Sorokin.

07:24
    Přihrávka na Manina byla příliš dlouhá. Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

08:15
    Rychlý protiútok domácích táhl Kirill Kaprizov. Nakonec však nevystřelil, ani nepřihrál. Skvělou práci odvedl obránce SKA.

09:03
    Moskevský celek má nyní více ze hry. Hraje se v obranném pásmu Petrohradu.

10:02
    Domácí si velice dobře počínají za brankou soupeře, odkud posílají před brankoviště nepříjemné kotouče. Na to si musí dávat obrana hostí velký pozor.

10:58
    Sergej Kalinin se dostal před brankou k puku, který se bekhendem pokusil dostat za Samonova. Hostující brankář byl pozorný.

11:25
    Moskva a Petrohrad jsou od sebe na ruské poměry poměrně blízko. V hledišti tak neschází ani početný kotel příznivců SKA.

12:01
    Matt Robinson si z pozice obránce najel na pravý kruh, kam také přišla přihrávka. V postoji brankáře Samonova sice našel mezírku, ale kotouč vypadl vedle vzdálenější tyčky svatyně Petrohradu!

13:17
    Větší aktivita je rozhodně na holích CSKA. Hosté nejsou směrem dopředu zatím moc nebezpeční.

13:29
    S ranou od modré čáry si poradil Alexandr Samonov, který svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

13:35
    Zakázané uvolnění hostí.

14:20
    Linden Vey si vyměnil puk s Maximem Maminem a zakončoval z mezikruží. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

15:16
    Nejproduktivnější hráč Petrohradu Vladimir E. Tkačjov si s pukem nabruslil do střelecké pozice. Do rány mu vložil hůl bránící hráč, který hrací předmět srazil do ochranné sítě.

16:26
    Konstantin Okulov se vyhnal až do středního pásma. Domácí se musejí pokusit založit útočnou akci znovu.

16:57
    Útok úspěšně nezaložili ani hosté. Přihrávka Koskiranty nebyla přesná.

17:53
    První třetina se pomalu blíží ke svému konci a na gól stále čekáme. Už ani domácí si gólové příležitosti nevytvářejí.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:11
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Blíže k němu měli hokejisté CSKA, kteří byli na začátku duelu aktivnější a vytvořili si několik dobrých možností ke skórování. Závěrečné minuty periody se už ale dohrávaly bez dalších zajímavých situací před oběma brankami. Doufejme, že v dalším průběhu duelu nám dva elitní celky soutěže předvedou atraktivnější podívanou, byť nemůžeme říci, že by hře chybělo nasazení.

20:51
    Dobrý zákrok si připsal hostující brankář Samonov, který vykopl pravým betonem střelu z pravého kruhu.

21:03
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Za brankou hrubě jeden z hráčů SKA, který rozehrál tak, že puk zůstal stát u bočního oblouku hostující branky. Tam si ho vzal Anton Slepyšev a přes Kempeho se kotouč dostal mezi kruhy ke KIRILLOVI KAPRIZOVOVI. Jeho první střelu ještě Samonov vyrazil, ale napodruhé už domácí útočník nezaváhal, když si stáhl touš na forhend a zasunul ho do odkryté klece. Asistence: Anton Slepyšev a Mario Kempe.
    21:03 Kirill KAPRIZOV - 1:0

21:29
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hostům stačilo jen 26 sekund na vyrovnání! Chytře to udělal JEVGENIJ KETOV, který ze záporného úhlu odrazil puk o levý beton brankáře Sorokina za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Sergej Plotnikov a Igor Ožiganov.
    21:29 Jevgenij KETOV - 1:1

23:10
    Tak v první třetině gól nepadl a na začátku druhé jsme viděli už dva. Zápas se nám konečně rozjel tak, jak bychom si představovali.

24:03
    Z levého kruhu střílel Pavel Karnauchov. Hostující brankář Samonov má kotouč ve výstroji.

24:49
    Rychlý protiútok Petrohradu zakončoval Andrej Kuzmenko. Puk drží Sorokin.

26:02
    Po nahrávce Morozova měl mezi kruhy napřaženo Kirill Marčenko. Puk však netrefil dobře a Sorokin zasahovat nemusel.

26:40
    Na druhé straně to zkoušel Mario Kempe. Samonov střelu z levé strany vyrazil.

26:48
    Další ránu na hostující branku vyslal Kirill Kaprizov. Samonov byl opět na místě. Následuje reklamní přestávka.

27:50
    Ve druhé třetině už hokej baví. Góly pomohly a oba celky ukazují, proč patří na absolutní vrchol tabulky KHL.

28:30
    Po střele Konstantina Okulova zkrotil puk v lapačce Alexandr Samonov.

29:53
    Hostující obránce Tokranov vyzkoušel pozornost Sorokina. Byla to ale poměrně slabá střela, kterou gólman CSKA vyrazil.

30:57
    Anton Slepyšev se prokličkoval až do zakončení. Branku však netrefil.

31:33
    Na přihrávku od zadního mantinelu si sjel obránce Danila Galeňuk. Jeho střela byla sražena mimo domácí klec.

32:13
    Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

32:35
    Bez přerušení se hraje už více než čtyři minuty. Režisér přenosu jako na zavolanou vložil do grafiky tuto informaci.

33:41
    Domácí Grigorenko neměl síly, aby ještě něco vymýšlel a tak jen nahodil puk za branku SKA.

34:15
    Z pravé strany vypálil Sergej Kalinin. Samonov puk zachytil do lapačky a hra je tedy přerušena po dlouhé době. Reklamní přestávka.

34:51
    Pokus Slepyševa skončil na betonech brankáře Samonova, jenž následně puk přikryl.

36:03
    Hostující Morozov si mezi kruhy rovnal puk na střelu, ale skvělý bekčekink předvedl Michail Grigorenko, který mu zezadu kotouč odebral!

36:58
    Nutno říci, že velmi dobře pracují obrany. Ty dokáží spoustu střel zablokovat a nebo akce přerušit ještě dříve, než dojde k zakončení.

37:58
    Hosté operují v útočném pásmu. Rozhodčí viděl faul, takže teď běží výhoda Petrohradu.

38:23
    Na vyloučení nakonec nedojde! V signalizované výhodě totiž vypálil z pravé strany Lukas Bengtsson a letící puk sklepl mimo dosah brankáře Sorokina JARNO KOSKIRANTA – 1:2. Asistence: Lukas Bengtsson a Anton Bělov.
    38:23 Jarno KOSKIRANTA - 1:2

39:00
    A hosté přidávají další gól! Od modré čáry vypálil ARŤOM ZUB, kotouč ještě změnil směr o jednoho z bránících hráčů a zapadl za bezmocného Sorokina – 1:3. Asistence: Dinar Chafizulin.
    39:00 Arťom ZUB - 1:3

39:45
    Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už gólů dočkali a mnohem spokojenější jsou určitě hráči Petrohradu. Ti přitom ve 22. minutě inkasovali jako první z hole Kirilla Kaprizova, ale už o 26 sekund později se chytře prosadil jejich kapitán Jevgenij Ketov. Ten ze záporného úhlu odrazil puk o beton brankáře Sorokina za brankovou čáru. Poté se skóre měnilo až krátce před přestávkou. V čase 38:23 nejprve v signalizované výhodě tečoval Bengtssonovu střelu Jarno Koskiranta a na dosavadních 1:3 zvýšil 60 sekund před pauzou Arťom Zub.

41:03
    Uvidíme, s čím domácí nastoupí do třetí třetiny. Aktivně ale zatím hraje Petrohrad, který se drží v útočném pásmu.

41:46
    Hostům teď bylo odpískáno zakázané uvolnění.

42:43
    Hosté mohli potrestat chybu v rozehrávce soupeře! Jeden z obránců namazal Ivanovi Morozovovi, který puk prodloužil na Vasilije Podkolzina. Sorokin se ale rychle zorientoval a proti zakončení útočníka SKA si stačil povyjet!

44:03
    Hosté mají momentálně na hokejkách mnohem více klidu. S CSKA dva inkasované góly v závěru druhé třetiny zřejmě otřásly.

44:52
    Nabídku Ožiganova tečoval před brankou Anton Burdasov. Puk ale skončil v ochranné síti za domácí brankou.

45:52
    Od modré čáry pálil Vasilij Tokranov, puk ale skončil vedle domácí branky.

46:20
    Nadále se hraje v obranném pásmu CSKA. Jsou to přitom domácí, kteří potřebují útočit.

46:54
    Za pukem se nyní hnal Kirill Kaprizov. Bruslařský souboj ale výborně zvládl Dinar Chafizullin.

48:18
    Tolčinskij projížděl obranným pásmem hostí. Jeho přihrávka však nikoho nenašla a hokejisté CSKA zase přišli o útočnou třetinu.

49:00
    Probouzejí se domácí fanoušci, kteří se snaží motivovat svůj tým k náporu.

49:47
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

50:29
    Dopředu se hnal Anton Slepyšev. Okamžitě ale u něho byli tři hráči Petrohradu, kteří mu nedovolili přihrát ani vystřelit.

51:31
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se přesouvá do útočného pásma CSKA.

52:44
    Hosté zase šetřili čas v blízkosti branky soupeře. Petrohrad hraje ve třetí třetině velmi dobře takticky.

53:50
    Domácí chybovali v rozehrávce, z čehož mohl těžit Jarno Koskiranta. Protihráč mu puk nakonec vypíchl, ovšem Petrohrad pokračuje ve hře v útočné třetině.

54:44
    Rána Ivana Morozova domácí branku minula. Čas moskevskému celku rychle utíká.

55:11
    Zakončení domácího Maxima Šalunova srazil bránící hráč do ochranné sítě. Hráči CSKA už mají na zvrat jen necelých pět minut.

55:20
    Střely na branku ve 3. třetině – 2:3

55:32
    Domácí ve třetí třetině vystřelili jen dvakrát na branku. To svědčí o tom, že vůbec nevědí, co proti Petrohradu hrát.

56:09
    Sergej Kalinin to zkusil silou. Sestřelil rozehrávajícího Aťoma Zubova. Vylučovat se ale nebude.

57:04
    Podkolzin obětavě padl do rány domácího hráče. Petrohrad dnes hraje týmově, hráči pomáhají svému brankáři.

57:14
    Nikita Nestěrov u střídaček osekával Andreje Kuzmenka, který se nechal vyprovokovat k oplácení. Na trestnou lavici míří za hrubost oba hokejisté. Uvidíme hru 4 na 4.

58:20
    Sorokin odjel na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!

58:47
    Kirill Kaprizov vypálil od modré čáry. Puk je v lapačce pozorného Samonova. Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:22
    Petrohrad dnes na ledě rivala zvítězí! Jarno Koskiranta střelou z vlastní poloviny hřiště jen olízl tyčku svatyně CSKA. K puku se však následně dostal ANDREJ KUZMENKO, který nechal projet padajícího obránce a zamířil do opuštěné klece. Bez asistence.
    59:22 Andrej KUZMENKO - 1:4

Bitvu tradičních rivalů zvládl lépe Petrohrad, který se po výhře 4:1 posunul v tabulce KHL na první místo před svého dnešního soupeře. CSKA ale stále může základní část vyhrát, stačí mu k tomu uspět v posledním duelu. To hosté dnes již své působení v dlouhodobé části soutěže ukončili.

O výsledku duelu rozhodla především druhá třetina. Ve 22. minutě poslal domácí do vedení Kirill Kaprizov, ovšem o 26 sekund později srovnal Jevgenij Ketov a krátce před přestávkou pak zajistili Petrohradu dvougólový náskok Jarno Koskiranta a Arťom Zub. Třetí dvacetiminutovku pak zvládli hosté skvěle takticky. CSKA téměř k ničemu nepustili a 38 sekund před koncem naopak zpečetil do opuštěné domácí klece skóre Andrej Kuzmenko.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:18 (6:4, 14:8, 3:6)
    Zblokované střely – 21:9
    Vyhraná vhazování – 22:27
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 8:13

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

To už je z tohoto utkání vše. Přeji krásný zbytek dne! (19:49:30)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 22. Kaprizov (Slepyšev, M. Kempe) – 22. Ketov (S. Plotnikov, Ožiganov), 39. Koskiranta (Bengtsson, Belov), 39. Zub (Chafizullin), 60. Kuzmenko

CSKA Moskva: Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nesterov (C), A. Romanov, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Vey, Grigorenko, Mamin – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Tolčinskij – Sorkin, Kalinin (A), P. Karnauchov – Svetlakov.
    SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, Belov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Barabanov, M. Aaltonen, Tkačjov – S. Plotnikov (A), Kemppainen, Ketov (C) – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Karpov.

Rozhodca: Odins, Fraňo – Sadovnikov, Šišlo