Chelsea – Tottenham 2:1 (kon.) | Burnley – Bournemouth 3:0 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 1:0 (kon.)
Sheffield Utd. – Brighton 1:1 (kon.) | Southampton – Aston Villa 2:0 (kon.) | Leicester – Manchester City 0:1 (kon.)
Leicester City
0:1 (0:0)
Manchester City
Sobota 22.02.2020, 18:30 • King Power Stadium • Anglická Premier League • 27. kolo

V druhom polčase sme sa napokon dočkali aspoň jedného presného zásahu. V 80. minúte sa oň postaral striedajúci Jesus a tak zariadil najtesnejšie možné víťazstvo hostí. Už to vyzeralo, že Agüero bude veľkým smoliarom, keď nepremenil pokutový kop, ale tri body Manchester City predsa len získalo.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera. (20:23:51)

90+4

90+2
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Christian Fuchs, prichádza Ayoze Pérez.

90+1
    Napokon sa nadstavujú 3 minúty v druhom polčase!

90
    Dnešné stretnutie sleduje 32068 divákov.

89
    Riadny hrací čas tohto zápasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, či sa ešte bude aj niečo nadstavovať.

88
    B. Silva to skúšal strelou z väčšej vzdialenosti, ale tá žiadne vzrušenie nepriniesla. Uvidíme, či Leicester City ešte dokáže niečo vymyslieť.

86
    Loptu na svojich kopačkách drží hosťujúci celok. Zatiaľ to teda na žiadnu záverečnú drámu nevyzerá.

85
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Dennis Praet, prichádza Matty James.

83
    A tak pred domácim celkom stojí veľmi náročná úloha. Veľa času na vyrovnanie nemá, ale remízu by si dnes zrejme zaslúžil.

82
    Predsa len do hry opäť zasahoval systém VAR, ktorý skúmal možné Jesusove ofsajdové postavenie. Nebolo však dôvod gól odvolať.
    80. Gabriel Jesus (MAC) - 0:1

80
    Manchester City dal gól!
    Tréner hostí mal teraz šťastnú ruku pri striedaní! GABRIEL JESUS posiela svoj celok do vedenia, keď sa vyhol ofsajdu, úspešne si prebral prihrávku a pred brankárom Schmeichelom už nezaváhal – 0:1!

79
    Nový muž na ihrisku Jesus padol v pokutovom území na zem, ale penalta sa v tomto prípade nepíska.

78
    Veľký smoliar tohto zápasu Agüero už dnes teda dohral. Práve on mal dnes najbližšie k tomu, aby poslal hostí do vedenia, ale penaltu sa mu prekonať nepodarilo.

77
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Gabriel Jesus.

75
    V pokutovom území súpera teraz nepochodil Vardy, jeho strela bola nepresná.

74
    Center od rohovej zástavky si vzal na starosť De Bruyne, loptu však posiela len do rukavíc brankára Schmeichela.

73
    Veľký nápor hosťujúceho celku pokračuje ďalej, hostia získavajú rohový kop.

71
    Manchester City sa už znova presúva na útočnú polovicu. Uvidíme, čo všetko nás do konca tohto stretnuia ešte čaká.

70
    Ale bol tu rohový kop zo strany domáceho celku, ktorý zrejme začína ožívať. K odrazenej lopte sa dostal Vardy, ale jeho pokus ide tesne vedľa súperovej brány.

69
    Po veľmi dlhej dobe sa podarilo zaútočiť aj domácim futbalistom, ale center od Maddisona úspešný nebol a tak sa znova k lopte dostávajú hostia.

67
    Obraz hry sa stále nemení, sledujeme veľké útočné ťaženie hosťujúceho celu a urputné bránenie zo strany domácich.

66
    Hostia sú momentálne usadení na útočnej polovici a súpera k lopte žiadnym spôsobom nepúšťajú.

65
    Ale Manchester City stále pokračuje vo svojom útočnom nápore. Domácich zrejme aj naďalej čakajú veľmi krušné chvíle.

64
    Len aby hosťujúci celok tieto premrhané šance nemrzeli. Leicesteru práveže môže pomôcť fakt, že tlaku odolal a hlavne ho pozdvihne chytená penalta od Schmeichela.
    63. Sergio Agüero (MAC)

63
    Aj v tomto prípade hosťujúci Agüero zaváhal! Domáci znova môžu ďakovať fantastickému Schmeichelovi, ktorý teraz vychytal v ďalšej šanci argentínskeho zakončovateľa!
    62. Sergio Agüero (MAC)

62
    Tá však ostáva nevyužitá! Veľkú zodpovednosť na svoje plecia zobral Sergio Agüer, ale jeho strelu do stredu brány dokázal Schmeichel vyraziť do bezpečia a je tak hrdinom domáceho celku!

61
    Tak ale pozor! Praet odvrátil v pokutovom území nebezpečnú loptu na rohový kop, ale hostia reklamovali, že si domáci futbalista pomohol rukou. Systém VAR dal domu za pravdu a je tu teda penalta pre Manchester City!

60
    Hodina zo stretnutia na King Power Stadium je už minulosťou. Stále čakáme na úvodný presný zásah tohto stretnutia. Hra je aj naďalej vyrovnaná, ale chýbajú tomu góly.

59
    Dlhšie obliehanie pokutového územia zo strany hostí sa končí len nepresným zakončením od De Bruyneho.

58
    Manchester City sa snaží o útočnú kombináciu na polovici súpera, ale ťažko teraz hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

57
    Útočná snaha domácich je prerušená, Chilwell si pomohol útočným faulom a tak loptu získava hosťujúci celok.

56
    Teraz sa však hra trocha upokojila a oba celky skôr vyčkávajú, čo si na nich ich dnešný súper pripraví.

55
    Mendyho pokus o center do pokutového územia súpera nevyšiel, pri lopte je už teda Leicester City.

54
    Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, naopak do rýchleho brejku teraz ide hosťujúci celok.
    53. Kevin De Bruyne (MAC)

53
    Mohlo to byť 0:1! Rodri našiel presnou prihrávkou Kevina De Bruyneho, ktorého nebezpečnú strelu však Schmeichel dokázal skvelým zákrokom vyraziť na rohový kop!

52
    Na pozore sa však teraz musela mať hosťujúca obrana, ktorá si však svoje defenzívne povinnosti dokázala vykonať na výbornú.

51
    Sledovali sme kombináciu v podaní Agüera spoločne s Mahrezom, ale tá k ničomu zaujímavému neviedla.

50
    Manchester City na malú chvíľu kombinovalo v útoku, ale lopta je už späť na kopačkách domáceho celku.

49
    Söyüncü sa previnil nedovoleným zákrokom, lopta je tak prisúdená hosťujúcemu celku.

48
    Už od úvodu druhého polčasu sa oba celky snažia hrať aktívne a nadviazať tak na svoju hru z prvého polčasu. Diváci teda veria, že sa dočkáme aj presných zásahov.

47
    Druhý polčas tohto stretnutia na King Power Stadium je už v plnom prúde, výkopom ho odštartovali hostia. Domáci tréner siahol aj k striedaniu, zrejme to bolo vynútené, keďže Iheanacho mal v závere prvého polčasu problémy.

46
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Kelechi Iheanacho, prichádza Harvey Barnes.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na King Power Stadium je už minulosťou. Gól sme v ňom napokon nevideli, ale zaujímavé situácie tu boli. Hlavne hostia ich mali k dispozícii, ale využiť ich nedokázali. V závere prvého polčasu však ožili aj domáci a takisto od úvodného gólu ďaleko nemali.

Na presné zásahy si však budeme musieť počkať do druhého polčasu, ktorý sa začne približne o 19:32.

45+2
    45+1. Sergio Agüero (MAC)

45+1
    Hostia sa radovali z úvodného presného zásahu, ale Agüero dosiahol gól z jasnej ofsajdovej pozície.

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, či sa ešte bude aj niečo nadstavovať.

43
    V závere prvého polčasu domáci ožívajú. Pereira to skúsil aj z väčšej vzdialenosti, Ederson bol však v bráne hostí na tento pokus pripravený.

42
    Spomínaný Iheanacho je späť na ihrisku, hostia čelili ďalšiemu náporu súpera v podobe rohového kopu, ktorý však dokázali ubrániť.

40
    Iheanacho je navyše zranení a vyžiadal si ošetrenie, ktoré prebehne za postrannou čiarou.

39
    Nebezpečná situácia v pokutovom území hostí! Maddisonovi sa tam podarilo vyslať zaujímavý oblúčik a brankár Ederson zaváhal pri výbehu, následne sa Iheanacho dostával do zakončenia, ale lopta ide tesne nad bránu hosťujúceho výberu!

38
    Rohový kop už tak zaujímavý nebol, rozohrávka nakrátko zo strany domácich nič neponúkla.
    37. James Maddison (LEC)

37
    Prvýkrát v tomto zápase musel výraznejšie zasahovať brankár hostí Ederson! Maddison to skúsil z priameho kopu rovno na bránu, nebezpečnú strelu k tyčke brankár hostí vyráža na rohový kop!

36
    Približne desať minút ostáva do konca prvého polčasu. Stále je to bez gólov na oboch stranách a tak sme zvedaví, či do polčasovej prestávky gól padne.

35
    Hosťujúci celok zahrával rohový kop, ktorý však nič zaujímavého neponúkol.

34
    Leicester City sa pokúsilo o rýchly protiútok, ale po chybnej prihrávke sú pri lopte opäť hostia.

33
    Kevin De Bruyne to skúsil priamou strelou, ale jeho pokus ide nad bránu domáceho celku.

32
    Je tu faul domácich, hostia tak získavajú priamy kop z celkom nebezpečnej vzdialenosti.

31
    Manchester City aj naďalej kombinuje na útočnej polovici. Domáci sú teda znova pod tlakom a musia sa tak brániť.

30
    Polhodina zo stretnutia na King Power Stadium je už minulosťou. Stále čakáme na úvodný presný zásah, najbližšie k nemu mal doteraz hosťujúci celok.

29
    Leicester potom ešte chvílu kombinoval na útočnej polovici, ale k ničomu zaujímavému to neviedlo.

28
    Hosťujúci Rodri sa previnil nedovoleným zákrokom a Leicester ak mal výhodu priameho voľného kopu. Maddisonov priamy pokus o strelu však zastavil obranný múr súpera.

27
    Teraz si domáci futbalisti poradili s centrom od Mendyho, tlak hostí však môže pokračovať ďalej.

26
    Domáci Iheanacho musel prerušiť rodiaci sa útok zo strany súpera aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

25
    Už dávnejšie sme sa dostali za polovicu úvodného dejstva, na King Power Stadium sa stále hrá bez gólov 0:0, väčšie šance patrili hosťujúcemu celku.

24
    Teraz sa už v útoku predstavili hostia a veľa nechýbalo, aby z toho bolo nebezpečenstvo pre domácu bránu. Kevin De Bruyne predviedol skvelé spracovanie lopty, ale jeho koncovka už tak presná nebola.

22
    Následný ďalší útok zo strany domácich prerušuje postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd Iheanachoa.

21
    Po dlhšej dobe zaútočil aj domáci celok, center od Chilwella však nič zaujímavého neponúkol, pri lopte sú teda opäť hostia.

20
    Rohový kop už nič zaujímavého nepriniesol, Leicester tak ustál aj tento nápor zo strany svojho dnešného súpera.

19
    Hostia pokračovali v obliehaní súperovej šestnástky, k odrazenej lopte sa dostal Mahríz a jeho tečovaná strela prináša hosťujúcemu celku v krátkom slede ďalší rohový kop.

18
    Teraz však trocha zahrmelo pred bránou domácich! Gündoğan sa dostal k lopte a podarilo sa mu aj zakončiť, Schmeichel mal menšie problémy pri zákroku, ale loptu napokon vyrazil na rohový kop!

17
    A už sledujeme tlak zo strany hosťujúceho celku. Leicester sa však úspešne bráni na svojej polovici ihriska a súpera k ničomu vážnemu nepúšťa.

16
    Dva zápasy v rade Leicester City len remizoval, stále má však šancu na druhé miesto, ktoré momentálne patrí ich dnešnému súperovi.

15
    Na King Power Stadium vládne od úvodného výkopu skvelá atmosféra, fanúšikovia sa bavia futbalom. Domáci priaznivcvi určite veria, že všetky body ostanú doma.

14
    Toto útočné snaženie hostí prerušuje hlavný rozhodca zápasu Tierney, ktorý odpískal útočný faul Kevina De Bruyneho.

13
    V tomto prípade sa už Vardy k streleckému zakončeniu nedostal a domáci si aspoň môžu na malú chvíľu vydýchnuť. Hostia totižto okamžite napádajú ich rozohrávku.

12
    Sledujeme kombináciu hostí na útočnej polovici, domáci sa teda v týchto chvíľach musia len brániť a vyvarovať sa každej jednej chybe.

11
    Dianie na hracej ploche sa teraz trocha ukludnilo. Aj tak však častejšie loptu na svojich kopačkách majú hostia, ktorí sú papierovým favoritom tohto stretnutia.

10
    Úvodná desaťminútovka na King Power Stadium je už minulosťou. Hostia mali v krátkom slede dve veľmi dobré šance na otvorenie skóre, ale raz domácich zachránila konštrukcia brány a druhýraz brankár Schmeichel.
    9. Riyad Mahrez (MAC)

9
    Dlho netrvalo a hostia opäť pohrozili! K lopte sa teraz dostal Mahrez, jeho nebezpečný pokus však brankár Schmeichel vyrazil do bezpečia!
    8. Jamie Vardy (LEC)

8
    Je tu prvá veľká šanca tohto zápasu! Hostia výborne odpovedali na menší tlak zo strany súpera, po rýchlom prechode na útočnú polovicu sa k lopte dostal Vardy, ale jeho zakončenie smerovalo len do konštrukcie brány!

7
    A bul tu ďalší útok zo strany domáceho celku. Chilwell v tomto prípade prenikol až do pokutového územia, kde však bol Fernandinhom čisto zastavený, aj keď sa to domácemu futbalistovi nepozdávalo.

6
    Leicester však ukázal, že vie byť v útoku nebezpečný a hostia si budú musieť dávať pozor na každé jedno zaváhanie v blízkosti svojho pokutového územia.

5
    Zaujímavá prihrávka smerovala do pokutového územia hostí, reagovať na ňu sa snažil Iheanacho, ale chýbal mu maličký krok, aby na loptu dočiahol.

4
    Po postupnej kombinácii domáci celok predsa len zaútočil, Pereira sa snažil o center do pokutového územia, ten mu však nevyšiel.

3
    Vardy sa snažil uvoľniť na hrote útoku, ale na dlhú nakopnutú loptu napokon nedosiahol. Leicester sa naopak smerom dopredu teraz moc neponáhľa.

2
    Futbalisti hosťujúceho celku sú aj naďalej pri lopte a snažia sa postupnou kombináciou preniknúť na polovicu súpera.

1
    Prvý polčas na King Power Stadium sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcemu celku, ktorý odohrá toto stretnutie v žltých dresoch, domáci celok naopak v modrých.

1

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Leicester City: Schmeichel (C) – Söyüncü, J. Evans, Fuchs – R. Pereira, Maddison, Tielemans, Praet, Chilwell – Iheanacho, Vardy

Náhradníci: D. Ward – Justin, Morgan, Albrighton, H. Barnes, Ayoze Pérez, James

Náhradníci: Bravo – Cancelo, D. Silva, Otamendi, Stones, Jesus, Foden

Rozhodca: Tierney – Beswick, Hatzidakis

Vítam všetkých priaznivocv futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Leicester City a Manchester City. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Anglická Premier League pokračuje ďalej, na programe je 27. kolo. Na King Power Stadium nás čaká atraktívne stretnutie, kde na seba narazí druhý celok s tretím.

Leicester City:
    Domáci celok má momentálne na svojom konte 50 bodov a to mu stačí na tretie miesto. Na pozíciu číslo dva stráca štyri body a v posledných dvoch kolách sa mu vyhrať nepodarilo. Leicester zaznamenal nerozhodné výsledky s Chelsea a Wolvesom.

Manchester City:
    Hosťujúci celok sa nachádza práve na druhom mieste. Manchester City si v poslednom kole poradilo s West Hamom 2:0 a upevnil si tak druhé miesto v tabuľke. Obrovský náskok Liverpoolu už zrejme nedostihne, ostáva mu teda bojovať o druhé miesto.

Budeme teda veriť, že uvidíme zaujímavé stretnutie. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.