Fínsko – Rusko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 1:2 (kon.)
Česko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Švédsko
Štvrtok 06.02.2020, 19:07 • Ericsson Globe, Stockholm (Švédsko) • Euro Hockey Tour

Tretia tretina takisto ponúkla len jeden presný zásah, o ktorý sa v jej závere postaral Bromé a tak Švédsko na domácom ľade zdolalo Česko 2:1 potom, čo dokázalo otočiť z 0:1.

Veľa šancí toto stretnutie neprinieslo, ale určite sa bolo na čo pozerať, bolo to hlavne bojovné stretnutie. Švédsko tak získava podobne ako Fínsko tri body do tabuľky, Česko a Rusko je dnes bez bodového zápisu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! (21:30:52)

59:54
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Malte Strömwall – 2 min.).

59:36
    Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

59:22
    Pri puku je však Švédsko a tak sa zdá, že to už domáca reprezentácia zvládne.

58:41
    Česko to však predsa len opäť skúša bez brankára!

58:35
    Oddychový čas Švédsko.

58:35
    Šulák zabránil domácemu hráčovi dostať puk do práznej bránky, ale počínal si pri tom nedovolene a tak ide český výber do oslabenia, čo nie je v tejto situácii dobre.

58:35
    Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., hákovanie).

58:10
    Brankár Will je už na striedačke! Česko to skúša v hre bez brankára.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:49
    Čas sa českému výberu už rýchlo kráti. Dočkáme sa prípadného vyrovnania?

57:28
    Domáca reprezentácia sa stále úspešne bráni a drží si svoje tesné vedenie o jeden gól.

56:49
    Česko však nechce tento zápas len tak vzdať a pridáva na svojej aktivite. Košťálekova tvrdá strela sa však až do siete nedostala.

56:01
    Gól uznaný nie je, čo sa však zrejme dalo čakať. Švédsko tak pár minút pred koncom tretej tretiny stále vyhráva 2:1!
    56:01 Hynek Zohorna (CZE)

56:01
    Ale pozor! Hynek Zohorna sa radoval z vyrovnávajúceho gólu, ale ten nie je pre vysokú hokejku uznaný! Predsa len tu je ešte porada s videorozhodcom.
    55:10 Mathias Bromé (SWE) - 1:2

55:10
    Švédsko dalo gól!

Švédska aktivita je odmenená gólom a krátkom pred koncom tretej tretiny sa Švédsku predsa len podarila otočka skóre! MATHIAS BROMÉ sa vo veľkom zmätku zorientoval najlepšie a puk dostal do siete – 1:2!
    Asistencia: Malte Strömwall.

54:42
    Aktivita je momentálne na strane Švédska, ktoré chce rozhodnúť toto stretnutie ešte v riadnom hracom čase.

53:46
    Česko hrá v plnom počte!

53:31
    Ani to moc nevyzerá, žeby Švédsko hralo dvojnásobnú presilovku. Češi tak stále túto situáciu zvládajú.
    52:26 Malte Strömwall (SWE)

52:26
    Češi sa však bránia úspešne a dostávajú všetky puky do bezpečia.

51:55
    Švédsko hrá dvojnásobnú presilovku! Ideálne šanca ísť v tomto zápase prvýkrát do vedenia!

51:46
    Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Jeřábek – 2 min., nedovolené bránenie).

51:25
    Šance na strane švédskeho tímu pripúdajú! Strömwall však v dobrej pozícii bránku Česka minul!

51:18
    Opäť sa na pozore musel mať brankár Will, jeho lapačka však bola v pohotovosti aj v tomto prípade.

50:10
    Dostávame sa do druhej polovice tretej tretiny. Stále platí nerozhodný stav 1:1 a tak sme zvedaví, či spoznáme víťaza po základnej hracej dobe.

49:23
    Dosť nepresností je teraz na oboch stranách. Diváci v hľadisku sa však snažia baviť hokejom.

49:09
    K strele na českú bránku sa dostal Strömwall, ale v dobrej pozícii brankára Willa prekonať nedokázal!

48:05
    Ani táto snaha o útočnú akciu Česku nevyšla a puk je opäť na švédskych hokejkách.

47:46
    Snahu o český útok zastavuje ofsajd.

47:30
    Švédsko teraz poriadne hryzie, ale ani Tömmernes nedokázal Willa prekonať.

46:25
    Z dobrej roboty svojich spoluhráčov sa snažil vyťažiť Dahlbeck, ale brankára Willa sa mu prekonať nepodarilo!

46:13
    Od modrej čiary teraz pálil tvrdou strelou Moravčík, ale puk smeroval len vedľa súperovej brány.

45:28
    Obaja potrestaní hráči sú späť na ľadovej ploche.

44:58
    Teraz už švédsky brankár musel zasahovať, puk ukryl vo svojej lapačke a Česko tak získava buly v útočnom pásme.

44:28
    Od modrej čiary nahadzoval puk na švédsku bránku Kovář, ale Hellberg bol pripravený.

43:38
    Po vzájomnom vylúčení teda sledujeme hru 4 na 4. Uvidíme, či väčší priestor na ľade prinesie niečo zaujímavé.

43:28
    Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Hyka – 2 min., filmovanie pádu).
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Henrik Tömmernes – 2 min., nedovolené bránenie).
    43:16 Radim Zohorna (CZE)

43:16
    Výborné napádanie teraz predviedol Bristedt, následne chcel aj zakončovať, ale nepodarilo sa mu to.

42:41
    Oba celky sa teraz snažia o zakladanie útoku čo najčastejšie. Uvidíme, či teda víťaza tohto zápasu spoznáme po tretej tretiny, prípadne sa bude zápas predlžovať.

42:10
    Po vyhratom buly sa k strele z prvej dostal Tömmersen, ale jeho zakončenie pokryl úspešným zákrokom brankár Will.

41:35
    Švédsko sa na malú chvíľu udržalo v útočnom pásme, ale následne prepadlo na modrej čiare a tak sa do útoku dostáva Česko.

40:49
    Ďalší strelecký pokus zo strany českého výberu, Zatovič dostal prihrávku spoza bránky, ale Hellberga prekonať nedokázal.

40:10
    Posledná tretia tretina tohto zápasu je už v plnom prúde. Češi sa okamžite presunuli do útočného pásma, Řepíkove zakončenie však končí na ochranej sieti.

40:01

Oba reprezentačné celky sú už spoločne s rozhodcami stretnutia späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Prostredná tretina priniesla takisto len jeden presný zásah. Treba uznať, že Švédsko hralo v druhej tretine lepšie a zaslúžene tak vyrovnala gólom Händemarka. Po 40 minútach je teda stav medzi Českom a Švédskom vyrovnaný 1:1, posledná tretia tretina sa začne približne o 20:49.
    40:00 Tomáš Zohorna (CZE)

40:00

39:54
    Tomáš Zohorna sa dostal do ešte jedného zakončenia, ale Hellberg si pripisuje úspešný zákrok.

39:28
    Jakub Krejčík sa dostal k puku, ale pred bránkou už puk za švédskeho brankára nedostal.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:15
    Teraz Švédsko nebezpečne zakombinovalo v útočnom pásme, ale na Willa potom smerovala len veľmi slabá strela.

37:51
    Česko si musel puk za svojou bránkou tvrdo vybojovať. Do útočného pásma sa však následne tento výber nedostal.

37:10
    No a zakrátko je Česko znova pri puku. Dočkáme sa pred druhou prestávkou presného zásahu či už na jednej alebo druhej strane?

36:37
    Košťálek nebezpečne pálil na švédsku bránku, k odrazenej strele sa potom dostal Moravčík, jeho pokus však vyráža do bezpečia Hellberg!

36:22
    Češi sa teraz snažia hrať s pukom čo najviac v útočnom pásme. Pomaly sa blíži záver druhej tretiny, stav je stále vyrovnaný 1:1!

35:31
    Everberg nebezpečne nahadzoval puk pred českú bránku, ale opäť nikto z domácich hráčov nedokázal včas reagovať.

34:46
    Pred českú bránku sa dostal Pudas, ale v ideálnej pozícii ho prihrávka od spoluhráča nenašla.

34:21
    Individuálne sa snažil presadiť Stránsky, ale cez obranu súpera sa nedokázal prebiť. Puk tak má na svojich hokejkách Švédsko.

33:44
    Zakázané uvoľnenie švédskeho tímu.

33:28
    Češi sa teraz snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Momentálne je to na oboch stranách hlavne o pozorných defenzívach.

33:05
    Už pomaly ožívajú aj domáci fanúšikovia v hľadisku. Snáď ešte teda uvidíme veľa zaujímavých hokejových momentov.

32:21
    Tlak domáceho celku stále pokračuje. Uvidíme, čo všetko nás ešte čaká do konca druhej tretiny.

32:00
    Švédom sa tak podarilo vyrovnať a začína sa teda v Ericsson Globe odznova. Práve domáci celok hrá v posledných chvílach aktívnejšie a šance tak zrejme budú pribúdať.
    31:34 Fredrik Händemark (SWE) - 1:1

31:34

Je vyrovnané! Tento tlak súpera už Česko nezvládlo, zmätok pred bránkou súpera ideálne využil FREDRIK HÄNDEMARK, ktorého strela pomedzi nohy Willa prepadla až do bránky – 1:1!
    Asistencia: Jesper Sellgren.

30:10
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Česko aj naďalej vyhráva najtesnejším možným rozdielom po góle Šťastného z desiatej minúty.

29:46
    Potom sa do rýchleho protiútoku dostalo Švédsko, ale to nič nebezpečného nevymyslelo.

29:20
    Hyka našiel presnou prihrávkou Tomáša Zohornu, ale ten v nádejnej pozícii na skórovanie zlyhal!

28:52
    Ofsajd švédskeho tímu.

28:12
    Rýchly prechod do útočného pásma českému výberu nevyšiel a tak sa Češi musia rýchlo vrátiť do obrany.

27:52
    Menší švédsky tlak však ešte pokračoval, ale Will v českej bránke žiadnym spôsobom zasahovať nemusel.

27:17
    Rozohrávka domácej reprezentácie úspešná nebolo, je z toho len zakázané uvoľnenie.

27:01
    Hokejová hala Ericsson Globe nie je až tak zaplnená, miestami je navyše viacej počuť českých fanúšikov. Tí majú zatiaľ väčší dôvod na radosť ako domáci priaznivci.

26:36
    Švédsko teraz operovalo s pukom na hokejách v útočnom pásme, ale napokon sa do žiadnej šance nedostalo.

26:10
    Nasleduje reklamná prestávka.

25:42
    Pred českou bránkou sa snažil presadiť Klinberg, ale to sa mu nepodarilo a Will si pripisuje aj ďalší presný zákrok a na jeho konte je tak stále nula v počte inkasovaných gólov.

25:03
    Individuálne sa teraz snažil presadiť Everberg, ale to sa mu nepodarilo. Puk je späť na českých hokejkách.

24:26
    Švédsko potom ešte chvílu hrýzlo, ale ich súper sa opäť ubránil a momentálne sledujeme české útočné ťaženie.

24:06
    Jeřábek odviedol výbornú robotu pred českou bránkou, puk potom končí v lapačke brankára Willa.

23:21
    Ofsajd českého tímu.

23:10
    Dnes sa od 17:30 hralo aj ďalšie stretnutie, Fínskom si v ňom poradilo s Ruskom 3:0 a získalo tak prvé tri body do tabuľky na tomto turnaji.

22:28
    Česko sa však snaží pokračovať aj naďalej vo svojej aktivite. Švédi momentálne dobre obsadzujú stredné pásmo.

21:28
    Už sa teda pokračuje vo vyrovnanom počte na oboch stranách. Skóre však vyrovnané nie je, Česko je stále v tesnom vedení o jeden gól.
    21:01 Carl Klingberg (SWE)

21:01
    Němeček naskočil na ľad a okamžite sa snažil uvoľniť do šance. Švédska obrana ho však od puku včas odstavila.

20:55
    Česko v plnom počte.

20:10
    Prostredná tretina zápasu medzi Českom a Švédskom je už v plnom prúde. Švédi ešte dohrávajú presilovku a snažia sa tak usadiť v útočnom pásme.

20:01

Oba reprezentačné celky sú už spoločne s rozhocami zápasu späť na hracej ploche, druhý tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina medzi Českom a Švédskom sa skončilo, po 20 minútach hry vyhráva Česko 1:0 zásluhou Šťastného. Sledovali sme celkom zaujímavý hokej, častejšie hrozilo Česko a to hlavne štvrtá formácia, ktorá sa postarala aj o zatiaľ jediný presný zásah. Za Švédsko mal veľkú šancu na vyrovnanie Bromé, ale netrafil odkrytú českú bránku.

Druhá tretina sa začne približne o 19:59.
    20:00 Malte Strömwall (SWE)

20:00

19:32
    Švédsko získalo v závere prvej tretiny prvú presilovku v tomto zápase. Strömwall nebezpečne pálil z prvej, ale Will sa stihol včas presunúť a puk schoval vyrazil do bezpečia.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:55
    Vylúčenie v tíme Česko (David Němeček – 2 min., hrubosť).

18:22
    Švédi teraz operovali s pukom v útočnom pásme, ale do žiadnej lepšej príležitosti sa nedostali.

17:41
    Ofsajd, v ktorom sa ocitol český tím.

17:29
    Česi sa navyše neboja vysoko napádať súperovu rozohrávku. Dlhšiu dobu sme však nič zaujímavého nevideli.

17:10
    Momentálne majú puk na svojich hokejkách častejšie Švédi. Aj naďalej sa domáci celok snaží o vyrovnanie, veľa času však už v prvej tretine k dispozícii nemá.

16:33

15:10
    Pomaly sa blíži záverečná čas prvej tretiny, domáca reprezentácia je hladná po vyrovnaní. Čoraz viac už Švédsko dokáže hroziť, podarí sa im do prestávky vyrovnať?

14:32
    Tak toto bola veľká šanca pre Švédsko! Pred Willovou bránkou vznikol poriadny zmätok, k puku sa dostal Bromé, ale do odkrytej súperovej bránky nedokázal upratať puk a tak je Česko stále vo vedení o jeden gól!

13:36
    Prvá formácia českého celku teraz narobila poriadny vietor pred bránou súpera. Švédi sa však dokázali ubrániť a už vyvážajú puk do bezpečia.
    13:10 Malte Strömwall (SWE)

13:10
    Český výber ustál tlak súpera a už sa pokúša o prechod do útočného pásma.

12:46
    Švédsko sa po dlhšej dobe dokázalo udržať v pásme súpera, ale švédskému celku nešťastne odskakuje puk od hokejok.

12:21
    Opäť sme však mohli sledovať veľmi dobrú pasáž hry v podaní českého výberu. Zakrátko musel zasahovať aj brankár Will, ale nič vážneho riešiť nemusel.

11:31
    Košťálek dostal puk na modrej čiare, pokúsil sa o tvrdú strelu, ale puk sa cez hradbu tiel na bránku Švédska nedostal.

10:39
    Češi opäť dokázali pekne zavrieť súpera v jeho vlastnom obrannom pásme. Domáci fanúšikovia zatiaľ určite nie sú spokojní s predvedenou hrou.

10:15
    Buly v obranom pásme Švédska vyhrala domáca reprezentácia. Češi však veľmi rýchlo získavajú puk na svoje hokejky v strednom pásme.

10:06
    Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Prakticky z prvej veľkej šance padol gól, momentálne je tak vo výhode Česko. Uvidíme, aká bude reakcia švédskeho tímu.
    09:03 David Šťastný (CZE) - 1:0

09:03
    Česko dalo gól!

Je tu úvodný presný zásah tohto stretnutia a do vedenia sa dostáva český výber! Zaslúžene sa o český gól postarala veľmi aktívna štvrtá formácia, pred bránku súpera sa výborne uvoľnil DAVID ŠŤASTNÝ, ktorý si prebral skvelú prihrávku od Fleka a bekhendovým zakončením dostáva puk do švédksej bránky – 1:0!
    Asistencia: Jakub Flek.

08:19
    Pokus o rýchlu útočnú akciu Česku nevyšiel, bratia Zohornovci boli v ofsajde.

08:01
    Teraz sa zakázaným uvoľnením previnilo Česko. Hra sa tak sťahuje pred brankára Willa, ktorý spoločne so svojim kolegom Hellbergom si držia čisté konto.

07:45
    Sledovali sme rýchly útok Švédska, ale zakončenie od Lindberga stečovala obrana súpera do bezpečia.

07:10
    Zakázané uvoľnenie Švédska, hra sa tak presúva do útočného pásma českého výberu.

07:00
    Stále však čakáme na prvú vážnejšiu príležitosť na jednej či druhej strane. Diváci v hľadisku tak zatiaľ sledujú len zaujímavé súboje o puk.

06:35
    Opäť sa pokračuje v prvej tretine. Na obraze hry sa nič nemení, oba celky sa po zisku puku snažia okamžite zaútočiť.

06:06

05:49
    Ale opäť sa o slovo prihásila štvrtá česká formácia, Radim Zohorna preveril kvality švédskeho brankára.

05:10
    Česku sa nepodaril rýchly prechod do útočného pásma, opäť v útočnom pásme kombinuje domáca reprezentácia.

04:38
    Karta sa teraz obrátila a pod tlakom je český výber. Od úvodného buly tak sledujeme zaujímavý hokej, ale čakáme na prvú vážnejšiu šancu.

03:41
    Po dlhšej dobe sa do útočného pásma dostalo aj Švédsko, brankár Will včas reagoval na zakončenie súpera a puk vyrazil do rohu. Tam si ho už dokázali prebrať jeho spoluhráči.

03:15
    Tlak českého celky pokryčuje, Kovář nebezpečne prihrával puk pred švédsku bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov naň dosiahnuť nedokázal.

02:56
    Česko teraz zavrelo svojho súpera v jeho obrannom pásme a dobrú robotu tam odviedla štvrtá česká formácia. Flekov pokus musel kryť brankár Hellberg.
    02:03 Hynek Zohorna (CZE)

02:03
    Hynek Zohorna výborne napádal rozohrávku súpera a napokon sa dostal aj do zakončenia. Jeho strelecký pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

01:36
    K strele na bránku súpera sa dostal Košťálek, ale Hellberg vyrazil puk do bezpečia a Švédsko sa pokúša o rýchly brejk.

01:03
    Švédsko spravilo poriadny vietor pred bránkou svojho dnešného súpera. Češi sa však dokázali ubrániť a už skúšajú odpovedať rýchlou útočnou akciou.

00:42
    Puk však už na hokejky získalo opäť Švédsko a boli sme svedkami aj prvého zakončenia na bránku. Will mal ľahkú prácu a puk schoval vo svojej výstroji. Nasledovať tak bude buly v útočnom pásme Švédska.

00:07
    Úvodné buly vyhralo Švédsko, ktoré sa potom z hĺbky vlastného pásma snažilo o prechod do útoku, ale je z toho len zakázané uvoľnenie.

00:01

Na rad už prichádzajú štátne hymny. Začiatok zápasu sa tak troška posúva.

Ešte pred úvodným buly je tu slávnostný ceremoniál. Do siene slávy švédskeho hokeja je uvedený Tomas Holmström, ktorý v roku 2006 vyhral so švédskym národným tímom zlato na ZOH.

Oba reprezentačné celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina stretnutia medzi Českom a Švédskom sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja! Dnes sa začína hokejový turnaj Beijer Hockey Games, kde si v príprave zmerajú sily reprezentácie Česka, Švédska, Fínska a Ruska. Od 19:00 sa o slovo prihlási domáca reprezentácia, ktorá v prvom zápase vyzve Česko. Do úvodného buly už veľa času neostáva, zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred začiatkom sa opäť prihlásime!

Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – Sellgren, Dahlbeck (A), Tömmernes (A) – Händemark, C. Klingberg (C), O. Lindberg – Strömwall, Bristed, Rydahl – Zaar, Bromé, Linus Johansson – Sylvegard

Rozhodca: Kova, Brännare (oba FIN) – Nordlander, Nyqvist (oba SWE)

Vítam všetkých priaznivcov pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Česka a Švédska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 19:00.

V najbližších dňoch sa fanúšikovia hokeja môžu tešiť aj na reprezentačné zápasy. Na programe je prvá príprava pre reprezentácie v novom kalendárnom roku a jedným z tradičných turnajov tohto charakteru pod hlavičkou Euro Hockey Tour je aj Beijer Hockey Games, ktorý sa koná vo Švédsku a okrej domácej krajiny sa ho zúčastnia aj Česko, Fínsko a Rusko. Vo štvrtok 6.2 sú naplánované stretnutia medzi Fínskom a Ruskom (17:30) a Českom a Švédskom (19:00). Môžme sa teda určite tešiť na kvalitný hokej, sledujte náš online prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 10. Šťastný (Flek) – 32. Händemark (Sellgren), 56. Bromé (Strömwall)

Česko: Will (Furch) – Jeřábek (A), Šulák, J. Krejčík, Mozík, Moravčík, Košťálek, D. Musil, Němeček – Zaťovič, Jan Kovář (C), Řepík – Lenc, Horák, M. Stránský – Hyka, T. Zohorna (A), H. Zohorna – Šťastný, R. Zohorna, Flek – M. Kovařčík.
    Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – Sellgren, Bengtsson, Dahlbeck (A), Lundkvist, Tömmernes (A), Pudas – Everberg, Händemark, C. Klingberg (C) – Nilsson, O. Lindberg, Strömwall – Bristed, Rydahl, Zaar – Bromé, Linus Johansson, Sylvegard.