Lipt. Mikuláš – Miškovec 2:3 (kon.) | Zvolen – Trenčín 6:1 (kon.) | Detva – Nové Zámky 1:3 (kon.)
Nitra – B. Bystrica 2:5 (kon.) | Košice – Poprad 2:1 (kon.) | Budapešť – Michalovce 3:1 (kon.)
MAC Budapešť
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Piatok 31.01.2020, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

59:03
    Budapešť dáva gól!
    MAC definitívne pečatí víťazstvo v tomto zápase. V strednom pásme sa puku zmocnil CHRIS BODÓ, ktorý pohodlnou strelou z ľavého kruhu skóroval a zvýšil na 3:1.

58:30
    Michalovčania už hrajú na ľadovej ploche v šestici.

57:32
    Pred gólmana Bernarda sa dostala trojica Michalovčanov, ktorí však nedokázali byť úspešní.

56:28
    McNally našiel v obrovskej šanci Terbócsa, ktorý bol pred bránkou, no nedokázal prekvapiť brankára Trenčana.

40:43
    Terbócs nabíjal za pravý kruh Bodóvi, ktorý pálil. Jeho strelecké zakončenie bolo veľmi tvrdé a zazvonila za Trenčanom žŕdka!

38:41
    V prostrednej dvadsaťminútovke je toto prvé vylúčenie. Presilovku získava MAC, Matej Farkaš dostáva dve minúty za podrazenie.

37:27
    MAC opäť ide v stretnutí do vedenia. Michalovčania nechali medzeru v defenzíve, na modrej čiare si prebral puk C.J. STRETCH, ktorý pokračoval sám na bránku a blafákom na bekhend oklamal Trenčana.
    Asistencia: Tomáš Klempa.

31:02
    Dukla Michalovce dala gól!
    Dukla v tejto sekunde strieľa vyrovnávajúci gól. Predchádzajúci brejk nevyšiel, líšky sa však dokázali presadiť. Bernard neskrotil odrazený puk od zadného mantinelu, pred bránku prekorčuľoval MATEJ GIĽÁK a zblízka rýchlou strelou prekonal gólmana MAC.
    Asistencie: Ján Ťavoda, Eduard Šimun.

30:35
    Orbán urobil obrovskú chybu na modrej čiare a stratil puk. Okamžite sa ho zmocnil Matej Farkaš, ktorý unikal sám na Bernarda, no bekhendom mieril iba do brankára MAC.

27:29
    Spilarova prihrávka v strednom pásme smerovala iba na Majorossa, ktorý posunul medzi kruhy na Terbócsa. Jeho tvrdú delovku Trenčan vynikajúcim semaforom zastavil lapačkou.

26:57
    Od začiatku druhej tretiny sme nevideli veľmi zaujímavý moment. Teraz prišiel zaujímavý prienik Ákosa Szigetiho, ktorý šiel sám na Trenčana, no zblízka zakončil priamo do jeho hrude.

19:55
    Tak hostia urobili školácku chybu. Hráčska lavica Dukly Michalovce dostáva tiež trest za príliš veľa hráčov na ľade.

19:06
    Líšky v závere tretiny získavajú presilovku. Hráčska lavica MAC dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

17:58
    Po pravom krídle prenikol dopredu Terbócs, ktorý dával na ľavý kruh Kreiszovi. Jeho strelecký pokus Trenčan fantasticky zastavil a poradil si aj s následnou ďalšou dorážkou od Orbána!

14:14
    O odpoveď sa ihneď pokúsili hokejisti Michaloviec. Vo výbornej šanci spred bránkoviska sa ocitol Jakub Linet. Jeho pokus však letel priamo na Bernarda, ktorý významne podržal svoj tím.

13:32
    MAC využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia v zápase. Stretch ponúkol z ľavého kruhu výbornú krížnu prihrávku k opačnej žrdi na hokejku TOMÁŠA KLEMPU, ktorý z prvej prekonal Trenčana.
    Asistencie: CJ Stretch, István Sofron.

12:33
    Presilovku si v zápase zahrajú aj hráči MAC. Dve minúty za napadnutie dostáva obranca Martin Bdžoch.

08:28
    Prvú presilvoku v zápase budú mať hokejisti Michaloviec. C.J. Stretch dostáva dve minúty za neskoré napadnutie.

07:28
    Zdravou drzosťou sa prezentoval Jakub Linet, ktorý sa prepracoval dopredu po pravom krídle. Prenikol pred bránku, asi na dvakrát dorážal, ale Bernard bol úspešný.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Klempa (Stretch, Sofron), 38. Stretch (Klempa), 60. Bodó – 32. Giľák (Ťavoda, Šimun)

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Pozsgai, McNally, Carlisle, Orbán, Garát, Macaulay, Fejes – Orban, Pitt, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Terbócs – Schlekmann, Szigeti
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) – Ťavoda, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Bdžoch, Hančák, Zekucia, Farkaš – Korhonen, Lalancette, Spilar – Mons, Šimun, Hvila – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hričina

Rozhodca: Tvrdoň, Baluška – Kacej, Synek