Anaheim – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Calgary – Carolina 0:4 (kon.) | Nashville – Dallas 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – LA Kings 5:4 (1:0 po s.n.) | Tampa Bay – Washington 2:5 (kon.)
Arizona – NJ Devils 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:3 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 7:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Washington Capitals
cz Nedeľa 15.12.2019, 01:10 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (03:59:00)

Hity 13 – 18

Máme tu konec dnešního utkání, ze kterého berou všechny body hosté z hlavního města, kteří vítězí 5:2. Skóre dnešního utkání otevřel po nepřesné rozehrávce Rutty NICKLAS BÄCKSTRÖM. Domácím se podařilo ve druhé třetině vyrovnat díky využité přesilové hře, když střelou z mezikruží překonal Samsonova BRAYDEN POINT. Úvod třetí třetiny rozhodl o vývoji dnešního utkání. Nejprve se po přesné přihrávce Pánika prosadil střelou z pravého kruhu LARS ELLER. Ani né minutu poté poslal hosty do dvoubrankového vedení šťastnou trefou GARNET HATHAWAY. Domácím se poté podařilo zdramatizovat utkání, když se po přihrávce zpoza branky od Killorna prosadil svojí premiérovou letošní brankou JAN RUTTA. Minutu na to si však Caps vzali zpět dvoubrankové vedení. Vrána našel na pravém kruhu zcela volného T.J.OSHIE, který objel branku a zasunul puk do sítě. Výhru Washingtonu pečetil střelou do prázdné branky TOM WILSON. Domácí od půlky zápasu museli dohrávat bez své největší hvězdy NIKITY KUČEROVA, který ze zápasu musel odstoupil, když schytal dělovku z hole Hathawaye, která ho trefila na kotník.

59:21 Tom WILSON - 2:5

59:21
    Washington právě vstřelil branku!
    A máme rozhodnuto. Oshie výborně vyvezl puk z obranné třetiny, poté ve středním pásmu našel na pravé straně TOMA WILSONA, který střelou do prázdné branky rozhoduje o osudu dnešního utkání. Asistence: T.J. Oshie, Nicklas Bäckström.

58:50
    Hosté posílají puk do středního pásma. Domácím se čas krátí.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Stamkos objel branku a poslal puk do brankoviště, kde se ho ujal Point, který ovšem Samsonova nepřekonal.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Nahození od modré v podání Sergačjova bylo nepřesné.

56:18
    Střela Ovečkina z mezikruží skončila na betonech Vasilevskiho, který vyrazil puk do ochranné sítě.

55:47
    Rána Ovečkina z levého kruhu orazítkovala tyčku.

55:16
    Domácí musejí začínat znovu od vlastní branky.

54:34
    Vrána ujel sám na Vasilevskiho, jeho zakončení mezi betony mu nevyšlo.

Dnešní utkání sleduje 19.092 diváků.

54:26
    Samsonov a jeho další výborný, ale hlavně důležitý zákrok proti zakončení Pointa z levé strany brankoviště. Následuje komerční přestávka.

53:11
    Hagelin z mezikruží trefuje beton Vasilevskiho.

52:48
    Samsonov vychytal v jasné šanci Stamkose po přihrávce Pointa z pravé strany.
    52:19 T. J. Oshie - 2:4

52:19
    Capitals si berou dvoubrankové vedení zpět. Jakub Vrána předložil puk na pravé straně na zcela volného T.J.OSHIE, který objel branku a poté poslal puk do sítě. Asistence: Jakub Vrána, Jevgenij Kuzněcov.

51:54
    Komerční přestávka.
    51:16 Jan RUTTA - 2:3

51:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí snižují a bude to ještě drama. Killorn našel přihrávkou zpoza branky na vrcholku kruhu JANA RUTTU, který přesnou střelou překonal Samsonova a připisuje si letošní premiérovou branku. Asistence: Alex Killorn, Yanni Gourde.

50:15
    Point uvolnit ke střele mezi kruhy McDonagha, tomu se puk zamotal mezi brusle a proto nezakončil.

49:42
    Oba týmy střídají na puku jsou u vlastní branky hosté.

49:09
    Ránu od modré v podání hostů si Vasilevskij pohlídal.

48:54
    Střela Vrány z mezikruží skončila v náručí Vasilevskiho. Následuje komerční přestávka.

48:40
    Tampa má nyní jasně puk ve své moci, ale střely na Samsonova nepřicházejí.

47:45
    Domácí honí puk po mantinelu a Samsonov může být zatím v poklidu.

46:43
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a šetří vteřinky.

45:56
    Samsonov vyjel za branku a pomáhá s rozehrávkou.

45:45
    Ofsajd zastavuje Tampu.

45:02
    Vránova formace drží puk ve středním pásmu a nikam se nežene.

43:20
    Střela Černáka od modré skončila vedle branky.
    42:43 Garnet HATHAWAY - 1:3

42:43
    Hosté vedou o dvě branky. Gudas našel na pravé straně Leipsica, který posunul puk ještě na GARNETA HATHAWAYE se protlačil do brankoviště a přes hůl Vasilevkiho protlačil puk do sítě. Asistence: Brendan Leipsic, Radko Gudas.
    41:58 Lars ELLER - 1:2

41:58
    Caps se dostávají zpět do vedení. Orlov zachytil puk v útočné třetině, našel ještě Pánika, který přihrál na pravý kruh, kde stál LARS ELLER, který svojí přesně mířenou střelou překonává Vasilevskiho. Velký podíl na této brance má rozhodně obránce Orlov. Asistence: Richard Pánik, Dmitrij Orlov.

41:14
    Kučerov se již do dnešního utkání nepodívá, tak uvidíme, jestli se to na hře Blesků nějak projeví.

40:25
    Killornova střela vyprášila betony Samsonova a následná dorážka Cirelliho šla vedle.

Hity 10 – 13

Druhá třetina nám jako ta první přinesla jednu branku. Domácím se podařilo vyrovnat a využít přesilovou hru. Zadovka Killorna našla na brankovišti POINTA, který prostřelil Samsonova. Ze hry musel odstoupit po dělovce Hathawaye Kučerov, který tuto ránu schytal na kotník a uvidíme, jestli do třetí třetiny naskočí.

40:00

39:31
    Ránu Sergačova od modré vyráží Samsonov tělem do rohu.

39:11

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Kempný opět vyhazuje.

38:26
    Hedman z levého kruhu našel přesně náruč Samsonova.

38:19
    Tampě se nyní nedaří usadit se v útočné třetině.

37:50
    Caps vyhazují na Vasilevskiho.

37:11

37:11
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., podrážení).

36:23
    Vasilevskij vyjel z branky a pomáhá s rozehrávkou.

35:26
    Pointovu střelu nedokázal doklepnout do sítě Palát, protože výborně zasáhl v leže svojí hokejkou Samsonov.

34:58
    Maroon z levé strany minul branku.

34:19
    Sergačov našel mezi kruhy volného Maroona, toho vychytal Samsonov.

33:40
    Do obrovské šance se dostával Joseph, z pravého kruhu ovšem vůbec netrefuje branku.

33:03
    Stephens v pádu nezakončil přesně.

32:22
    Kempný čeká za vlastní brankou, až mu vystřídají spoluhráči.

31:54
    Ofsajd Bäckströma.

31:36
    Elitní hostující formace nyní "mačká" Blesky před jejich brankou.

31:02
    Ofsajd zastavuje Capitals.

30:30
    Kučerov v péči lékaře a kustoda odchází do kabiny a uvidíme, jestli bude moci pokračovat.

30:29
    Hathaway svojí dělovkou trefil Kučerova do kotníku a ten zůstává ležet na ledové ploše a je již v péči lékařů, kdyby nemohl pokračovat, byla by to pro domácí obrovská rána.

30:20

30:10
    Další zákrok Samsonova proti zakončení Paláta.

29:46
    Střela Kučerova z levého kruhu zamířila přesně doprostřed branky proto si s ní Samsonov poradil.

29:12
    Orlov v oslabení ujel a střelou z levého kruhu vyzkoušel Vasilevskiho, který vyrazil puk vyrážečkou.

28:29
    Rána Kučerova od modré na Samsonova vůbec neprošla.

28:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., podrážení).

28:12
    Střela Carlsona od modré skončila v lapačce Vasilevskiho. Následuje komerční přestávka.

27:46
    Rána Orlova z levého kruhu vyprášila betony Vasilevskiho.

27:18
    Caps se snaží vzít si vedení zpět. Vránova formace nyní drží domácí v jejich obranném pásmu.
    25:45 Brayden POINT - 1:1

25:45
    Nyní se již mohou domácí radovat z vyrovnání a využité přesilové hry. Killorn našel zadovkou v brankovišti BRAYDENA POINTA, který nedal Samsonovovi šanci zakročit. Asistence: Alex Killorn, Nikita Kučerov.

25:37
    Caps vyhazují.

25:19
    Dělovka Stamkose od modré byla sražená do ochranné sítě.

25:03
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:26
    Vyrovnávací branka neplatí, protože Joseph zabránil Samsonovovi v zákroku.

24:05
    Icing Washingtonu.

23:42
    Cirelli se na brankovišti díky obranné práci Hagelina nedostal ke střele.

21:37
    Rána od modré orazítkovala tyčku Samsonova.

21:32
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., hrubost).

21:20
    Zakázané uvolnění Caps.

21:02
    Palát z brankoviště nevyzrál na Samsonova.

20:28
    Vasilevskij pomáhá s rozehrávkou za vlastní brankou.

Hity 6 – 9

Po první třetině vedou Caps na ledě Tampy Bay 1:0 díky brance BÄCKSTRÖMA, který využil chybu v rozehrávce Jana Rutty, který trefil brusle Paláta od kterých se dostal puk před zcela volného švédského útočníka, který nedal Vasilevskimu šanci. Blízko vyrovnání byl Shattenkirk, jeho bekhendový pokus z brankoviště zastavila tyč.

20:00

19:44
    Stamkos upadl v souboji s Orlovem a domácím fanouškům se to nelíbí.

19:12

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:48
    Blesky vyhazují na Samsonova.

18:30
    Dělovka Carlsona od modré skončila na betonech Vasilevskiho od kterých šel puk do ochranné sítě.

18:17
    Blesky se osvobozují.

18:03
    Rána Ovečkina z levého kruhu byla sražená do ochranné sítě.

17:29
    Domácí vyhazují.

17:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., vysoká hůl).

17:07
    Ofsajd Oshieho.

16:47

16:02
    Střelu Hathawaye od pravého mantinelu vyrazil Vasilevskiho pouze před sebe na levou stranu, kde byl na dorážku Leipsic, ten ovšem minul branku.

15:14
    Gudasovo nahození od modré skončilo na vyrážečce Vasilevskiho.

14:59

14:50
    Gudas vyhazuje až na Vasilevskiho.

14:23

13:31
    Střela Gourda od modré zablokovaná do rohu.

13:11
    Ofsajd zastavuje Kuzněcova.

12:59
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., podrážení).

12:57
    Cirreli vyhazuje opět až na Samsonova.

12:39

12:23
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., nedovolené bránění).

12:16
    Branka to není byla to opravdu tyč.

12:16
    Shattenkirk bekhendem trefuje tyčku, ale celou situaci si ještě rozhodčí prohlédnou na videu.

12:06
    Rána Kučerova od modré skončila na betonech Samsonova.

11:19
    Hra Blesků je zatím strašně kostrbatá, hosté nic nevymýšlejí a když to jde jdou s pukem rychle dopředu.

10:36
    Kombinace Caps končí na hokejkách Blesků.

10:09

09:50
    Hosté se prezentují zatím lepším dojmem.

09:02
    Ellerova střela z pravé strany nadělala Vasilevskimu problémy.

08:36
    Nahození Jensena tečoval Hagelin nad branku.

08:22
    Dělovka Hedmana z levého kruhu skončila v lapačce Samsonova. Následuje komerční přestávka.

08:06
    Tlak hostů nadále pokračuje.
    06:42 Nicklas BÄCKSTRÖM - 0:1

06:42
    Caps se dostávají do vedení, díky chybě domácích v rozehrávce. Rutta při rozehrávce trefil pouze Paláta a od jeho brusle se dostal puk před branku, kde stál zcela volný NICKLAS BÄCKSTRÖM, který již neměl problém zakončit za Vasilevskiho. Bez asistence.

06:23

05:40
    Z otočky to vyzkoušel Dowd, trefil pouze betony Vasilevskiho.

05:31
    Střela Siegenthalera od levého mantinelu skončila v lapačce Vasilevskiho.

04:58
    Oba týmy střídají na puku jsou Caps.

04:25
    Kuzněcov přihrával mezi kruhy, ale spoluhráče tam nenašel.

03:50
    Rána Jensena byla vyražena Vasilevskim za branku.

03:30
    Orlovova rozehrávka končí pouze na hokejkách domácích.

02:43
    Ve velké šanci se zjevil Sergačov, ale nedokázal zakončit do odkryté branky.

02:29
    Nepřesná rozehrávka Gudase končí icingem.

01:43
    Hagelin ve středním pásmu díky výborné práci Hedmana přišel o puk.

01:20
    Samsonov se roztáhl v brankovišti a nepustil puk za svá záda po střele Cirelliho.

01:10
    Rána Alexe Killorna z levého kruhu skončila v lapačce Samsonova.

00:36
    Zakázané uvolnění Tampy.

00:16
    Rána Kempného z první byla hodně nepřesná.

00:01
    Úvodní buly pro Blesky.

00:01

Amalie Arenou zní státní hymna USA a po ní budeme moci přistoupit k samotnému utkání.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Shattenkirk – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – Verhaeghe, Stephens, Joseph.

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Rozhodčí: Charron, O´Halloran – Cherrey, Suchánek.

Vzájemné zápasy

29. 11. 2019 Washington – Tampa Bay 4:3 prodl.
    31. 3. 2019 Tampa Bay – Washington 3:6
    21. 3. 2019 Washington – Tampa Bay 4:5 po prodl.

Washington

„Caps“ mají odehráno 33 zápasů. Capitals se po těchto zápasech nachází na 1. místě Východní konference, když si připsali bilanci 16-7-5-5 při skóre 120:95. V Metropolitní divizi je Washington Capitals na první příčce. Na venkovních kluzištích si ze 17 odehraných zápasů připsali bilanci 8-6-1-2 při skóre 64:46. Po utkání s „Blesky“ je čeká dvouzápasový venkovní trip na ledě Columbusu a New Jersey.

Tampa Bay

„Blesky“ mají odehráno 30 zápasů. Lightning se to těchto zápasech nachází na 9. místě Východní konference, když si připsali bilanci 13-3-3-11 při skóre 108:95. V Atlantické divizi je Tampa Bay Lightning na 4. místě. Na domácím ledě Amalie Areny si z 15 odehraných zápasů připsali bilanci 8-0-1-6 při skóre 60:47. Po zápase s „Caps“ je čeká ještě domácí utkání proti Ottawě a Dallasu.

Absence

obránce Braydon Coburn (zranění v dolní části těla)
    útočník Tyler Johnson (zranění v dolní části těla)

1. Nikita Kučerov 10+23
    2. Steven Stamkos 13+16
    3. Victor Hedman 7+21

Victor Hedman 7+21

Andrej Vasilevskij 2.78 prů. na záp. 91%
    Curtis McElhinney 3.62 prů. na záp. 89,8%

Příjemnou nedělní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning vs. Washington Capitals. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Přikryl

Góly a asistencie: 26. B. Point (Killorn, Kučerov), 52. Rutta (Killorn, Gourde) – 7. Bäckström, 42. Eller (Pánik, Orlov), 43. Hathaway (Leipsic, Gudas), 53. Oshie (J. Vrána, Kuzněcov), 60. T. Wilson (Oshie, Bäckström)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačov, Shattenkirk – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – Verhaeghe, Stephens, Joseph.

Rozhodca: Charron, O´Halloran – Cherrey, Suchánek

Diváci: 19.092