Boston – Buffalo 3:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Carolina – Philadelphia 3:5 (kon.)
Columbus – Detroit 5:4 (kon.) | Florida – Anaheim 5:4 (po pr.) | Nashville – Vancouver 3:6 (kon.)
St. Louis – Calgary 5:0 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:3 (kon.)
Chicago – Tampa Bay 2:4 (kon.) | Arizona – Toronto 1:3 (kon.) | Vegas – San Jose 1:2 (po pr.)

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:21
    Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:43 (06:58:58)

Tři hvězdy utkání:

1. Logan Couture (SJS) 1+0
    2. Brayden McNabb (VGK) 1+0
    3. Ryan Reaves (VGK) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 38-29; Zablokované střely: 12-19; Vhazování: 53%-47%; Hity: 39-35; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
    Vítězná branka Logana Couturea z pohledu střídačky San Jose

Brayden McNabb sice odpověděl na úvodní gól Tima Meiera a poslal střetnutí do prodloužení, v něm ale Aaron Dell předvedl spektakulární dvojitý zákrok a na opačné straně poté udeřil kapitán Logan Couture. San Jose dokázalo tým Vegas poprvé v letošní sezóně porazit. Konečný výsledek velmi dramatického zápasu tedy zní. Vegas Golden Knights 1 San Jose Sharks 2.

63:18 Logan COUTURE - 1:2

63:18
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Aaron Dell skvěle zasáhl levým betonem a LOGAN COUTURE se poté řítil sám na bránu, Marc-André Fleury ho sice vychytal, jenže puk zůstal pod ním a kapitán San Jose ho v pohybu vpřed dorazil do sítě! Je konec! Asistence: Marc-Édouard Vlasic.

62:02
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

61:08
    William Karlsson také vystřelil z pravého kruhu a Aaron Dell jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

60:53
    Kevin Labanc vzápětí mohl skórovat střelou z pravého kruhu, Marc-André Fleury ale jeho pokus vyrazil.
    60:41 Aaron Dell neskutečným zákrokem prodloužil zápas!

60:41
    Aaron Dell předvedl dvojici senzačních zákroků a zejména druhý byl spektakulární, když puk v rozštěpu vyrazil levým betonem a zabránil gólu!

60:07
    Logan Couture mohl skórovat po krátké diagonální přihrávce v blízkosti pravé tyče, jenže se ocitl v těsné blízkosti Marca-Andrého Fleuryho, který ho vychytal.

60:01

Brayden McNabb v závěru odpověděl na úvodní gól Tima Meiera, který se prosadil v úvodu druhé třetiny, a v T-Mobile Areně nás tak čeká prodloužení. Skóre po třetí části. Vegas Golden Knights 1 San Jose Sharks 1.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:19
    San Jose se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.

57:32
    Jonathan Marchessault vypálil na bodu levého kruhu a Aaron Dell kotouč nadvakrát zmrazil. Reklamní přestávka.

57:08
    Alex Tuch se na levém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráči a hokejisté San Jose vyrazili do protiútoku.

55:56
    Timo Meier se pokusil na pravém křídle vystřelit od hrazení, jeho střela ale byla domácími zablokována.

54:25
    Cody Eakin si krásně pokryl puk na pravém křídle a z ostrého úhlu vystřelil, Aaron Dell ale kotouč vyrazil.

53:17
    Vyloučený Cody Eakin je zpět na ledě a Golden Knights v závěru zápasu přečkali důležité oslabení.

53:00
    Marc-André Fleury nyní fantastickým zákrokem vychytal Joea Thorntona, který mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, a poté si poradil se střelou z vrcholu levého kruhu! Skóre je nerozhodné 1:1.

52:19
    Erik Karlsson vypálil na vrcholu mezikruží a Marc-André Fleury jeho ostrou ránu úspěšně vyrazil.

51:17
    Cody Eakin byl vykázán na trestnou lavici za sekání a San Jose má příležitost rozhodnout dnešní střetnutí.

50:22
    Vzpomínáte si na nepotrestaný faul na Natea Schmidta, kterého zasáhl vysokou holí Logan Couture? Tak věřte, že obránce Knights má rozseknutý spodní ret a plive na střídačce krev.

50:22
    Útočnou akci Golden Knights zastavilo postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
    49:42 Brayden MCNABB - 1:1

49:42
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    BRAYDEN MCNABB vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho nádherná střela zápěstím zamířila mezi levým betonem a lapačkou Aarona Della ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: William Carrier.

48:31
    Patrick Marleau rychle objel bránu Golden Knights a snažil se puk poslat před bránu, jenže bez úspěchu.

47:33
    Vegas obehrálo celé útočné pásmo a na vrcholu pravého kruhu poté vypálil Jon Merrill, jeho pokus ale minul vzdálenější levý horní roh brány a skončil mimo.

46:20
    Aaron Dell zmrazil puk pod svou lapačkou a vyloučený Brenden Dillon už je zpět na ledě. Komerční přestávka.

45:36
    Jonathan Marchessault vypálil na vrcholu pravého kruhu a Aaron Dell sevřel puk mezi vyrážečkou a tělem.

44:56
    Max Pacioretty na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus těsně minul vzdálenější levou tyč.

44:18
    Brenden Dillon dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Vegas si zahraje další přesilovou hru.
    43:32 Reilly Smith byl nyní hodně blízko vyrovnávací branky!

43:32
    Reilly Smith se nyní mohl pomstít tím nejlepším způsobem, jenže u levé tyče nedokázal skórovat po přečíslení dva na jednoho, a po fantastické kombinaci, do prázdné brány! Obrovská šance.

43:12
    Nate Schmidt byl faulován v obranném pásmu a Logan Couture dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Tak nakonec ne, rozhodčí nevylučují a hlediště bučí.

42:27
    San Jose během posledních 15 sekund počtvrté vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

42:14
    Vegas na pravém křídle vypálilo od modré čáry hodně nepřesně a Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění.

40:57
    Kevin Labanc mohl skórovat u pravé tyče, jenže Marc-André Fleury byl proti a kotouč úspěšně vyrazil.

40:01
    Vegas sice čeká na úvodní gól, jeho fanoušci se ale přesto baví. Ryan Reaves už má na kontě 11 hitů.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-17; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 53%-47%; Hity: 30-21; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.

Třetí začne přibližně v 5:58.
    Fanoušci Sharks dnes mohou být po dvou třetinách spokojeni

Vegas má velkou střeleckou převahu, jenže Aaron Dell chytá fantasticky a jeho tým navíc vede. Krátce po přestávce se prosadil útočník Timo Meier. Po druhé třetině je. Vegas Golden Knights 0 San Jose Sharks 1.

40:00

39:24
    Sharks mohli skórovat v blízkosti pravé tyče z ostrého úhlu, bekhendová střela ale skončila na levém betonu brankáře Marca-Andrého Fleuryho.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:53
    Cody Eakin na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, které po krásné kombinaci také zakončil, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila nad bránu.

37:41
    Obrovský závar San Jose skončil a Marc-André Fleury zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.

37:33
    Logan Couture mohl skórovat po střele z pravého kruhu, Marc-André Fleury ji ale skvěle vyrazil vyrážečkou.

36:45
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

36:16
    Vegas se snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, kde brankář Aaron Dell ucpal veškerý volný prostor.

35:14
    Dvouminutový trest Marca-Andrého Fleuryho vypršel a hokejisté Golden Knights hrají opět v plném počtu.

35:06
    Brent Burns na levém křídle vypálil od modré čáry a Marc-André Fleury dobře zasáhl vyrážečkou.

35:01
    Logan Couture vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

34:44
    Mark Stone nabral obrovskou rychlost, ke střele na bránu se ale během oslabení dostat nedokázal.

33:14
    Marc-André Fleury fauloval jednoho z hráčů San Jose a dostal dvě minuty za podrážení. Odpyká Ryan Reaves.

32:57
    Marc-Édouard Vlasic vystřelil po rychlé souhře Sharks od modré čáry a jeho pokus byl Vegas zablokován.

32:17
    Dylan Gambrell vypálil na vrcholu mezikruží a mířil k pravé tyči, Marc-André Fleury ale puk lapačkou vyrazil.
    Marc-André Fleury přitahuje kotouče do lapačky jako magnet

31:34
    Timo Meier mohl skórovat podruhé v střetnutí, Marc-André Fleury ale vytáhl proti jeho střele z blízkosti lapačku, kterou skvěle přiložil k tělu! Po zákroku brankáře následuje reklamní přestávka.

30:49
    Paul Stastny vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední levou tyč brány.

30:09
    Shea Theodore na pravém křídle vypálil od modré čáry a Aaron Dell dokázal jeho táhlou střelu vyrazit.

29:12
    San Jose hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě nyní odsedí hostující Patrick Marleau.

28:28
    Joe Thornton se snažil prosadit v levém rohu útočného pásma, kde ho ostrým a čistým hitem sestřelil Ryan Reaves. V první části měl sedm hitů.

27:56
    Aaron Dell našel volný puk a u své levé tyče brány ho rychle zmrazil pod lapačkou. Následuje reklamní přestávka.

27:35
    Vegas se dostali ke střele v prostoru mezikruží, jenže Aaron Dell opět skvěle zasáhl svým pravým betonem.
    26:31 Aaron Dell nyní dokázal skvěle vychytat Ryana Reavese!

26:31
    Ryan Reaves si najel před bránu na nádhernou přihrávku Tomáše Noska z pravého křídla a bez přípravy mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell ho ale vychytal pravým betonem! Velká šance!

26:00
    San Jose dostalo Vegas pod velký tlak, na levém křídle se ale do zakončení dostat nedokázalo.

24:36
    Alex Tuch vypálil na vrcholu pravého kruhu pro buly a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

24:05
    Deryk Engelland na pravém křídle vystřelil od modré čáry a táhlou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Aaron Dell ji ale vyrazil vyrážečkou.

23:37
    Brent Burns na levém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho pokus skončil v náručí Marca-Andrého Fleuryho.

23:34
    Kolmá přihrávka Golden Knights byla příliš prudká a proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění.

22:34
    William Carrier si z pravého křídla nádherně najel před bránu a stejně jako Timo Meier se pokusil skórovat po ledě bekhendem, jenže Aaron Dell zavřel dveře včas! Vegas mohlo rychle vyrovnat.

21:53
    Alex Tuch vystřelil v blízkosti levé tyče a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
    21:26 Timo MEIER - 0:1

21:26
    TIMO MEIER si v pravém kruhu pro vhazování skvěle pokryl kotouč a bekhendem pod tělem padajícího Marca-Andrého Fleuryho zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Dylan Gambrell.

21:02
    Max Pacioretty na levém křídle nabral velkou rychlost a střelou z bodu levého kruhu zamířil do náruče Aarona Della, který si proti jeho střele povyjel z brány.

20:37
    Oba týmy se v úvodu druhé třetiny dostaly k nahození za bránu, které vzápětí nedokázaly dojet.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-6; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
    Dnešní utkání ve Vegas se nese v duchu boje proti rakovině

Hráči Golden Knights málem doplatili na neproměnění několika příležitostí, když se skvělou tečí prosadil Antti Suomela, jenže jeho brance předcházelo nedovolené bránění brankáři Vegas. Skóre po první třetině utkání v Las Vegas. Vegas Golden Knights 0 San Jose Sharks 0.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:22
    San Jose se snažilo prosadit na pravém křídle, jenže byla odpískána přihrávka rukou. Komerční přestávka.

17:38
    Golden Knights nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

16:25
    Vegas se dostalo v mezikruží v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první skončila na hrudi brankáře Aarona Della a druhá byla hosty ze San Jose zablokována.

16:03
    Jonathan Marchessault na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Aaron Dell úspěšně zasáhl svým pravým betonem, kterým kotouč vykopl do rohu kluziště.

14:49
    Golden Knights na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich rána zasvištěla nad bránu Aarona Della.
    13:52 Úvodní gól San Jose nebyl uznán kvůli faulu na brankáře

13:52
    San Jose právě vstřelilo branku, která neplatí!
    Marc-André Fleury přišel do kontaktu s jedním z protihráčů a po nahození Brendena Dillona od střídaček ho překonal Antti Suomela, který puk skvěle tečoval. Gól ovšem neplatí, hlavní trenér Gerard Gallant si poté vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře a byl úspěšný!

12:36
    Jonathan Marchessault na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Aarona Della mohl otevřít skóre Cody Eakin, jeho dorážka ale těsně minula pravou tyč.

12:12
    Po obrovské šanci Golden Knights byla hra přerušena a následuje další krátká komerční přestávka.
    11:51 Radim Šimek nyní předvedl senzační defenzivní zákrok!

11:51
    Mark Stone mohl skórovat do prázdné brány, jenže překonaného Aarona Della zachránil Radim Šimek, který vkleče zablokoval jeho střelu!

11:20
    Radim Šimek se ocitl před střídačkami pod tlakem a podél hrazení pouze nahodil puk za bránu Vegas.

10:32
    Vyloučený Logan Couture je zpět na ledě a San Jose hraje po návratu svého kapitána v plném počtu.

10:26
    William Karlsson si v mezikruží překážel s jedním ze spoluhráčů a do zakončení se nakonec nedostal.

09:11
    Shea Theodore vypálil od modré čáry a Aaron Dell jeho ostrou ránu přizvedl pravým ramenem nad bránu.

08:32
    Logan Couture fauloval v rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra.

08:11
    Reilly Smith na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus minul přední pravou tyč brány hostí.

07:57
    Max Pacioretty přizvedl nahození svého týmu do ochranné sítě a následuje první reklamní přestávka.

07:16
    Brent Burns odpověděl střelou z pravého křídla a jeho pokus od modré čáry minul vzdálenější levý horní roh.
    06:26 Představení brankářů: Marc-André Fleury a Aaron Dell

06:26
    Jonathan Marchessault využil zpětné přihrávky zpoza brány a v blízkosti pravé tyče vypálil bez přípravy, Aaron Dell byl ale u přední tyče včas a jeho ostrou ránu vyrazil. První velká příležitost.

05:56
    Dylan Gambrell na pravém křídle nabral rychlost a jeho střela od hrazení skončila v náručí Marca-Andrého Fleuryho.

05:32
    Další zakázané uvolnění v podání San Jose, které tentokrát nepřesně rozehrálo podél trestných lavic.

05:06
    Marcus Sörensen protečoval puk za sebe a podél střídaček ho poslal na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

04:14
    Logan Couture vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední tyče.

03:40
    Sharks se pokusili skórovat na levém křídle, kotouč ale zamířil do náruče Marca-Andrého Fleuryho.

03:08
    Marc-Édouard Vlasic se vracel pro puk do rohu obranného pásma a musel hrát. Kotouč byl tečován.

02:13
    Joe Thornton mohl zkusit vystřelit na levém křídle, jenže kotouč posílal za sebe a nikoho nenašel.

00:58
    Sharks vypálili na vrcholu levého kruhu a mířili ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury měl ale dobrý výhled a kotouč vyrazil svým levým betonem mimo.

00:15
    Shea Theodore na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Aaron Dell má na svém kontě první zákrok zápasu.

00:09
    Utkání v T-Mobile Areně bylo zahájeno a Sharks po devíti sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění. San Jose dnes nastupuje bez Tomáše Hertla a Lukáše Radila.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Merrill, Engelland (A) – Pacioretty, W. Karlsson, R. Smith (A) – Marchessault, Eakin, Mark Stone (A) – Tuch, Stastny, Glass – Carrier, Nosek, Reaves. Hlavní trenér. Gerard Gallant.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – R. Šimek, Burns, Vlasic, E. Karlsson (A), Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture (C), Labanc – Meier, Goodrow, Marleau – Sörensen, J. Thornton (A), M. Karlsson – Heed, Suomela, Gambrell. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Dan O'Halloran. Čároví: Derek Amell, Julien Fournier.
    Marc-André Fleury se pečlivě protahuje před zápasem se Sharks

Tomáš Nosek (VGK) 20 zápasů, 4+1, +/- 0
    Radim Šimek (SJS) 7 zápasů, 1+3, +/- -6

Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v letošní sezóně NHL čtyřikrát, dvakrát na konci přípravy a dvakrát v základní části. Vzájemná bilance vyznívá jednoznačně pro tým Vegas, které vyhrálo všechny čtyři zápasy. Golden Knights ve všech čtyřech utkáních inkasovali jeden gól a sami minimálně tři vstřelily. Potvrdí stoprocentní bilanci?
    San Jose doma padlo s Edmontonem a vítězná série skončila
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

Streak snapped ????

Příspěvek sdílený San Jose Sharks (@sanjosesharks),

Tým San Jose vyhrál šest zápasů v řadě a proti Vegas dnes mohl pokračovat ve vítězné sérii, to by ovšem v posledním střetnutí nesměl prohrát s Edmontonem. Sharks velice prospěl návrat českého obránce Radima Šimka, který odvádí obrovské penzum černé práce a presentuje se obrovskou bojovností a také nasazením.
    Tomáš Nosek proti Maple Leafs odehrál fantastické střetnutí

A++++

Příspěvek sdílený Vegas Golden Knights (@vegasgoldenknights),

Vegas se vrátilo po prohře v Los Angeles zpět do T-Mobile Areny, kde vyhrálo dvakrát v řadě. Obrovskou zásluhu na tom má brankář Marc-André Fleury, který proti Calgary vychytal shutout, zatímco proti Torontu vytáhl za těsného vedení svého týmu 3:2 senzační zákrok a Golden Knights nakonec zápas vyhráli 4:2.
    Zákrok Marca-Andrého Fleuryho je více než ideální pozvánkou

That save was ~outta this world~ ????

Předposlední zápas čtvrtečního programu NHL nabídne souboj dvou nesmiřitelných rivalů. Vegas přivítá v T-Mobile Areně hokejisty San Jose a fanoušci se mají na co těšit. Utkání by neměly chybět branky, ale také ostré zákroky a spousta trestných minut, které byly uděleny ve vzájemných zápasech na začátku ročníku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 50. McNabb (Carrier) – 22. Meier (Gambrell), 64. Couture (Vlasic)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – R. Šimek, Burns, Vlasic, E. Karlsson (A), Dillon, Ferraro, Heed – E. Kane, Couture (C), Labanc – Meier, Goodrow, Marleau – Sörensen, J. Thornton (A), M. Karlsson – Suomela, Gambrell.

Rozhodca: Kendrick Nicholson, Dan O'Halloran. Čároví: Derek Amell, Julien Fournier

Diváci: 18275