Espanyol – Valencia 1:2 (kon.) | Levante – Barcelona 3:1 (kon.) | Sevilla – Atlético Madrid 1:1 (kon.)
Real Madrid – Real Betis 0:0 (kon.)
Levante UD
3:1 (0:1)
FC Barcelona
cz Sobota 02.11.2019, 16:00 • Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) • Španielska LaLiga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Levante UD

Levante je po jedenácti odehraných zápasech na desátém místě se ziskem čtrnácti bodů. Domácí v sobotu čeká velmi těžký zápas, kdy vyzvou aktuálně první celek španělské ligy – Barcelonu. Pokud hráči Levante přemýšlí nad úspěchem budou muset podat kvalitní výkon, ten ovšem v posledních pěti zápasech pokulhává. Z posledních pěti utkání jen dvakrát zvítězili a jednou remizovali, dvakrát se museli před svým soupeřem sklonit. K dispozici by měl být i nejlepší střelec týmu Marti Roger se třemi zásahy.

Barcelona po nevydařeném vstupu do nové sezony už je zpátky v čele tabulky s 22 body a slušnou šňůrou výher. Katalánskému klubu se konečně uzdravila její největší hvězda Lionel Messi a na výsledcích je to znát. Hosté měli o víkendu hrát El Clásico, jenže kvůli nepokojům se zápas odložil. V úterý si tak poradili bez problémů s Valladolidem 5:1. Nicméně o týden dříve ve středu měli hráči Barcelony velký problém na půdě Slavie Praha, kde se do poslední minuty strachovali o výsledek. Výkony jsou tedy i se všemi hvězdami v týmu kolísavé. Co je nutné říct, že v lize to ale Kataláncům šlape a my se můžeme těšit co předvedou v sobotu odpoledne proti Levante.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Melero, Radoja, Campaña – E. Bardhi – B. Mayoral, Morales (C).
    Náhradníci: Cárdenas – Cabaco, Coke, N. Vukčević, Rochina, Martí, Hernâni.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo – Arturo Vidal, F. de Jong, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Griezmann.
    Náhradníci: Neto – Alba, Todibo, Rakitić, Busquets, C. Pérez, Fati.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo (všichni ESP).

1

1
    Domácí se postarali o výkop a zápas nám začíná.

2
    Hráči Levante si špatně přihráli a k míči se tak poprvé dostávají hosté.

3
    Útočný faul Luise Suáreze zastavil akci a hrát budou domácí.

5
    Zatím se oba kluby oťukávají a míč si často vyměňují. Hraje se velmi opatrně.

7
    Máme tu první střelu o kterou se postaral Luis Suárez, sice nasadil protihráči jesličky, ale brankář se s ránou poradil bez problémů.

8
    Barcelona drží stále míč, nyní si přihrávají na polovině soupeře.

9
    Clerc se provinil faulem.

10
    Centr ze standardní situace nepřinesl žádnou větší šanci katalánského klubu.

11
    Domácí se přenesením hry dostali jen do autu. Vhazovat bude Barcelona.

13
    Tak pozor! Po přezkoumání videa je žlutá karta udělena nakonec Arthurovi.

13
    Arthur vidí žlutou kartu za svůj faul.

15
    Suárez centroval před branku, kde bohužel nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

17
    Morales si vyměnil v pokutovém území míč se svým spoluhráčem a pro Barcelonu nastaly horké chvíle, nakonec vše končí rohovým kopem.

18
    Roh obrana hostů odvrátila do bezpečí.

18
    Lenglet musel odvracet další útok soupeře. Je tu druhý roh pro domácí v krátké době.

19
    Tentokrát míč skončil na hlavičce jednoho z domácích borců. Ter Stegen ale vyboxoval.

20
    Nakonec se míč dostal do zázemí a odkopávat bude právě ter Stegen.

21
    Barcelonští už zase kontrolují hru svými přihrávkami.

21
    Griezmann nastřelil pouze boční síť.

23
    Hosté z kombinace nic nevytěžili.

24
    Griezmann dával pod sebe, ale domácí se stihli vrátit a odehrát na roh.

24
    Špatně zahraný roh a dopředu mohli jít hráči Levante, proti byl však Sergio Roberto, který míč hráči vypíchl.

25
    Zajímavá standardní situace pro hosty.

26
    Centr zamířil přímo do rukavic připraveného Fernándeze.

28
    Další přímý kop pro hosty.

28
    Rozehra na krátko, ale ani ta nic hostům nepřinesla.

29
    Morales se hnal s míčem dopředu, nakonec si pomohl faulem.

30
    Semedo přišel o míč, ale hosté ho získali rychle zpět.

31
    Messi vyslal Griezmanna, ten ovšem v obrovské šanci trefil jen brankáře.

33
    Domácí se znovu dostali do šance, nakonec zahrávají jen aut na soupeřově polovině.

34
    Chyba domácích, naštěstí pro ně se vrátil Griezmann a zaskočil v obranné činnosti.

34
    Příliš dlouhá přihrávka Semeda skončil v autu. Odkopávat bude Fernández.

36
    Barcelona teď svého soupeře zamkla na vápně.

36
    Semedo byl poslán k zemi Miramónem a rozhodčí nařizuje penaltu.

38
    Barcelona právě vstřelila branku!
    LIONEL MESSI si postavil míč na penaltový puntík a bezpečně proměnil do horní poloviny branky.

40
    Vidal fauloval, hrát bude Levante.

41
    Střídání v týmu Barcelona: Odchází zraněný Luis Suárez a nahrazuje ho Carles Pérez.

42
    Domácí se dostali do zajímavé šance, když se po levé straně dostali k vápnu, tam jejich snažení ukončila nepropustná obrana.

43
    Nádherná kombinace hostů, Messi se ocitl před Fernándezem, ale toho zastoupil jeden z obránců a míč kutálející se do branky vykopl.

45
    Pérezův centr před branku nedošel.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+1
    Rozhodčí odpískal faul Vidalovi, ten zuří, přitom jasně přišlápl nohu protihráči.

45+2
    Utkání se už dohraje v klidu.

45+2

První půle nám nenabídla úplně nejhezčí fotbal, i když hosté se blýskli pár hezkými průnikovými akcemi. Domácí se ze začátku snažili o nějaký tlak, ale postupně přebrala otěže zápasu právě Barcelona. Ta se nakonec prosadila po nařízené penaltě na Semeda ve 38 minutě. Míč si vzal kapitán Messi a proměnil. Stav utkání po první půli je tedy 0:1.

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

46

47
    O přestávce nedošlo k žádně změně a utkání je už v plném proudu.

48
    Akce domácích vypadala nadějně, ale bohužel pro ně finální přihrávka našla jen obránce soupeře.

50
    Zatím jsou o dost aktivnější domácí z kraje druhé půle.

51
    Teď se však hosté dostali k míči a krátkými přihrávkami obléhají vápno Levante.

52
    Žlutou kartu vidí za skluz Bardhi.

53
    Messi rozehrál volný přímý kop na krátko.

54
    Semedo se opět snažil o průnik na levé straně, nakonec však zvolil přihrávku na de Jonga.

56
    Griezmann vidí žlutou kartu za nakopnutí protihráče.

57
    Campaña prověřil ter Stegena, ten chytá.

57
    Pérez omylem zahrál rukou, ale i tak se píská faul.

59
    Hosté opět kombinují, jenže tentokrát i s faulem, a tak zas budou chvilku u míče domácí.

61
    Levante právě vstřelilo branku!
    A je to gól! Domácí se dostali po kombinaci před branku soupeře a JOSE CAMPANA zavěsil přímo k tyči. Morales si připisuje asistenci.

62
    Střídání v týmu Levante: Domácí ihned střídají Ruben Rochina jde na hřiště a Enis Bardhi dolu.

63
    tak to je neuvěřitelné, Campaña našel přesnou přihrávkou na hranici vápna BORJU MAYORALA a ten se nemýlil. Levante jde do vedení 2:1.

65
    Domácí jsou najednou při chuti a Barcelona neví, co se s ní děje.

65
    Střídání v týmu Barcelona: Arturo Vidal má pro dnešek odpracováno a nahradí ho Sergio Busquets.

66
    Piqué dostává žlutou kartu.

67
    Střídání v týmu Barcelona: Arthur musí dolů, na hřiště jde Anssumane Fati udělat něco s výsledkem.

67
    Lenglet vidí žlutou kartu za podražení.

68
    Levante jde do trháku! NEMANJA RADOJA se dostal k odraženému míči po přímém kopu jako první a nechytatelnou střelou prostřelil ter Stegena. Neuvěřitelných osm minut pro domácí tým.

70
    Tohle zřejmě hosté nečekali.

71
    A další šance Rochiny, který nabíhal z druhé vlny, ale branku netrefil.

72
    Hostům teď nic nevychází.

73
    Morales udělal kličku Lengletovi a poslal míč před branku, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

76
    Messi sice dal gól, ale Griezmann, který mu na něj přihrával, stál v ofsajdu, odhalilo video. Gól tedy neplatí a stav je stále 3:1.

77
    Hosté se stále snaží alespoň o kontaktní gól.

78
    Pérez si vyměnil míč na pravé straně s Robertem, ale nic zajímavého nevymyslel.

80
    Messiho střela byla zablokovaná, hosté stále u míče.

81
    Rohový kop hostů nenašel nikoho.

81
    Sergio Roberto vidí žlutou kartu za zastavení Moralese, který by jinak šel sám.

82
    Střídání v týmu Levante: Odchází kapitán Jose Morales a nahradil ho Nikola Vukčević.

84
    Fati si pomohl faulem, a tak se opět hosté musí stěhovat pryč ze soupeřovo poloviny.

86
    Šestá karta pro Barcelonu, dostává ji Fati.

87
    Střídání v týmu Levante: Odchází Jose Campaña, na hřiště jde na chvíli Erick Cabaco.

89
    Ofsajd, ve kterém stál Carles Pérez.

90
    Barceloně už opravdu moc času nezbývá.

90+1
    Hlavní rozhodčí ještě nastavuje čtyři minuty.

90+2
    Zakončení Fatiho hrudníkem nebylo příliš účinné a brankář bez větších problémů chytá.

90+3
    Domácí se ubránili rohovému kopu a vyrazili dopředu. Melero měl před sebou téměř prázdnou branku, tu však minul.

90+4
    Messi ještě střílel, ale jeho rána byla zblokovaná, rozhodčí poté zápas ukončil.

Druhý poločas nám nakonec přinesl mnohem hezčí fotbal než ten první. Nejprve se začalo volně, ale poté přišla v 61 minutě srovnávací branka domácích v podání Campañi. O dvě minuty později se prosadil Mayoral a Levante už vedlo, to však nebylo zdaleka vše. V 68 minutě se prosadil Radoja a pečetil tak vítězství, nic na tom už nezměnila ani neuznaná branka Messiho pro ofsajd. Hosté si ani nedokázali vytvořit tlak, posbírali šest žlutých a zaslouženě prohráli. Levante hrálo mnohem aktivněji směrem dopředu. To je ode mě vše, na shledanou. (17:56:52)

David Kubík

Góly: 61. Campaña (Morales), 63. B. Mayoral (Campaña), 68. Radoja – 38. Messi (pen.)

Karty:   52. E. Bardhi (LVN) – 13. Arthur (BAR), 56. Griezmann (BAR), 66. Piqué (BAR), 67. Lenglet (BAR), 81. Roberto (BAR), 86. Fati (BAR)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 9:13.
    Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Melero, Radoja, Campaña (87. Cabaco) – E. Bardhi (62. Rochina) – B. Mayoral, Morales (C) (82. N. Vukčević).

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo – Arturo Vidal (65. Busquets), F. de Jong, Arthur (67. Fati) – Messi (C), L. Suárez (41. C. Pérez), Griezmann.

Rozhodca: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo (všichni ESP)