Chabarovsk – Čerepovec 1:0 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Helsinki 4:3 (po pr.)
Nižnekamsk – Petrohrad 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Novgorod 0:6 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
SKA Petrohrad
cz Štvrtok 17.10.2019, 18:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK přivítá na svém stadionu SKA PETROHRAD.

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK
    Neftěchimik se nachází na samé dně Východní konference, ale ztrátu na příčky play off má pouze tříbodovou. I to naznačuje, jak velká tlačenice v tomto ročníku ve Východní konferenci bude. Na dno tabulky vrhla Neftěchimik velmi nepříjemná série šesti proher v řadě, kterou Neftěchimik přerušil v posledním kole, kdy doma porazil doma Novosibirks 2:1 v prodloužení. Ještě delší je čekání na výhru v normální hrací době, z níž se hráči Neftěchimiku radovali naposledy 23. září, kdy vyhráli 2:1 v Čeljabinsku. V následujících devíti ligových zápasech se to Neftěchimiku nepodařilo.

SKA PETROHRAD
    Petrohrad se, jako vždy, drží opět ve špičce Západní konference, byť to zatím nějaká velká hitparáda v podání SKA zatím není. Hned čtveřice týmů, v rámci celé ligy, již nasbíralo více bodů, než bohatý klub z Petrohradu (CSKA Moskva, Viťaz, Kazaň a Omsk). Navíc se v posledních zápasech nepotýká Petrohrad zrovna se skvostnou formou... z šesti posledních duelů vyhráli pouze dva (jednou v normální hrací době, jednou v prodloužení), hned čtyři zápasy Petrohrad prohrál, což není zrovna lichotivá bilance pro tento velkoklub.

Možná československá stopa v utkání

Na soupiskách obou klubů nefiguruje žádný český nebo slovenský hokejista.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Ozolin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov, S. Zacharčuk, Pajgin, Volgin – Porjadin, White, Z. Mitchell – Chajrullin, P. Kulikov, Denis Kazionov – Padakin, Rybakov, Šiksatdarov – Šarifjanov, Fazlejev, Grošev – Chisamutdinov.

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Rukavišnikov, Galeňuk – Tkačjov, S. Plotnikov, Lehterä – Barabanov, Kemppainen, Burdasov – Jakupov, Kagarlickij, Koskiranta – Kuzmenko, Marčenko, Ketov – Kablukov.

Rozhodčí: Birin, Rogačjov – Maximovskij, Osipov.

00:01

00:32
    Hned v úvodu zápasu se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončil Zack Mitchell, jenže Alexej Melničuk (Petrohrad) udržel puk před brankovou čárou.

01:01
    SKA se osvobozuje pouze za cenu vyhození na zakázané uvolnění.

01:34
    SKA opět ve vlastní třetině, Neftěchimik má velmi dobrý vstup do zápasu.

02:40
    Puk za brankou Melničkuja, Danila Galeňuk trochu váhá s rozehrávkou.

03:33
    Jori Lehterä (Petrohrad) se pokusil vybojovat puk v rohu útočné třetiny, ale nebyl úspěšný.

03:56
    Naopak zaútočili domácí, kteří vytvořili závar před brankou SKA, Alexej Melničuk nakonec puk ukryl kdesi ve své výstroji.

04:37
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Burdasov – 2+2 min, vysoká hůl).

05:20
    Alexej Melničuk (Petrohrad) chytá puk a raději přerušuje hru, po střele Sergejeva.

05:42
    Alexandr Rybakov (Nižněkamsk) vybojoval puk v rohu a domácí tak udrželi útočné pásmo.

06:00
    Hra opět přerušena, bude se vhazovat ve třetině Neftěchimiku.

06:56
    Petrohrad se zatím úspěšně brání při dlouhém oslabení, nyní puk míří opět ze třetiny.

07:25
    SKA opět vyhazuje kotouč, spěchá za nám Damir Šaripzjanov (Nižněkamsk).

07:50
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

08:20
    Dvojnásobná přesilová hra je dobrou příležitostí ke skórování, využijí toho domácí?

08:37
    Hosté jsou již ve čtyřech.

09:20
    Neftěchimik sice dlouhou dobu drží útočné pásmo, ale je to stále bez šancí.

09:50

10:08
    Puk míří za branku Neftěchimiku, domácí rozehrávají.

10:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., vysoká hůl).

10:38
    Nyní nám hosté mohou předvést svůj um při přesilové hře.

10:58
    Zatím nic moc... či spíše nic, hosté brankáře Šaryčenkova ještě neohrozili.

12:05
    Hodně nepovedená přesilová hra Petrohradu, který se nemůže usadit v útočném pásmu.

12:23

12:55
    SKA opět na puku, ale domácí akce soupeře rozbíjejí již ve středním pásmu.

13:35
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté.

14:27
    Neftěchimik v podstatě jen odevzdává kotouč soupeři a domácí spěchají vystřídat.

15:37
    Probíhá poslední pětiminutovka, SKA se snaží rozehrát, ale puk končí na hokejkách domácích borců.

16:05
    Stále čekáme na první gól... bohužel, i toto utkání pravděpodobně nevybočí z průměru zápasů v KHL, v nichž padá obecně málo gólů.

16:38
    Damir Šaripzjanov (Nižněkamsk) netrefuje z pravé strany branku, hosté dostávají puk ze třetiny.

17:23
    Radel Fazlejev (Nižněkamsk) si sjel před Melničkuka, kterého ale z pravé strany bekhendem nedokázal překonat.

17:55
    Neftěchimik nyní nerozehrál, puk končí na zakázaném uvolnění.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:24
    Alexandr Rybakov (Nižněkamsk) také neuspěl v minisouboji s Melničukem, vhazování ve třetině Petrohradu.

19:43
    Vhazování ve střední třetině, puk získávají hosté a třetina se již pravděpodobně jen dohraje.

20:00

Je to tak, v samém závěru první třetině již hosté pouze podrželi puk na svých hokejkách. První třetina skončila nerozhodným výsledkem 0:0, což je asi ten nejhorší možný výsledek v hokeji... bohužel, v letošní KHL až příliš často se opakující. Dnešní duel tak zapadá svou úrovní mezi celou řadu průměrných duelů, které diváky příliš uspokojit nemohou. Více ze hry měli domácí, SKA si v podstatě nevypracovalo jedinou šanci.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:43
    Neftěchimik s pukem ve vlastní třetině, hosté úspěšně napadají rozehrávku.

21:48
    Neftěchimik se dostal konečně do útočného pásma SKA, ale domácí branku soupeře ohrozit nedokázali.

22:19
    Stejně si ale vedou i hosté nyní v útočném pásmu.

23:23
    SKA v útočném pásmu, za pískotu diváků se hosté snaží ohrozit branku, což se jim stále nevede.

24:24
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., hákování).

24:48
    SKA v útočném pásmu, domácí se zatím úspěšně brání.

25:00
    Anton Burdasov (Petrohrad) střelou z voleje, z pravé strany, netrefuje branku Neftěchimiku.

25:16
    Hosté udrželi útočné pásmo, ale jen na chvíli, nyní se již domácí osvobozují.

26:10
    Další vyhozený kotouč míří ze třetiny Neftěchimiku a již to vypadá, že se domácí ubrání.

26:24

27:10
    SKA opět v útočném pásmu, přesilová hra hostům viditelně pomohla a nyní se Petrohrad čím dál více žene do útočení.

27:38
    A Neftěchimik pouze vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

27:50
    Puk ve třetině Petrohradu, ale je na hokejkách hráčů SKA.

29:12
    Alexandr Šaryčenkov (Nižněkamsk) má puk ve své lapačce, po střele Jori Lehteräho (Petrohrad), hra přerušena.

29:49
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Rybakov – 2 min., hákování).

30:05
    Jsme ve druhé polovině tohoto zápasu, stále nepadl gól, bude to platit i při této přesilové hře SKA?

30:56
    Domácí se osvobozují, ale ve druhé třetině to mají dál na střídačku, takže všichni nestihli vystřídat.

31:19
    Ještě půl minuta zbývá SKA z přesilové hry, statečně bránící čtveřice domácích stále odolává.

31:49

32:33
    Po nájezdu Pavla Padakina (Nižněkamsk) a bránícího Arťoma Zuba je posunuta branka za zády Melničuka.

33:43
    Brankáři moc práce nemají... hraje se sice rychlý hokej, ale většinou je to o soubojích u mantinelu nebo střely z dálky.

34:12
    Alexandr Šaryčenkov (Nižněkamsk) vyráží střelu z pravé strany, poté domácí dostávají puk ze třetiny.

35:01
    SKA stále aktivnější, ale platí, že hosté si nějakou vyloženou šanci vytvořit nedokázali.

36:13
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    V závěru druhé třetiny padl konečně gól! Celý ho vlastně udělal PAVEL PADAKIN, který skvělým napadáním rozehrávky soupeře obral o puk dvojici obránců, za brankou Melničuka, z pravé strany si vybruslil před branku, kde pohotovou střelou zaskočil gólmana Petrohradu. Bez asistence.
    36:13 Pavel PADAKIN - 1:0

37:02
    SKA se při signalizovaném vyloučení drží v útočném pásmu.

37:33
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arsen Chisamutdinov – 2 min., vysoká hůl).

37:40
    Hosté vyhrávají vhazování před Šaryčenkovem a zůstávají tak v útočném pásmu.

38:00
    SKA stále v útočném pásmu, Kirill Marčenko (Petrohrad) nyní marným gestem doprovází cestu puku mimo branku Neftěchimiku, po své střele z voleje, z pravé strany.

38:28
    Puk opět opouští třetinu Neftěchimiku.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:33

39:42
    Další dobrá individuální akce domácích, kdy MATT WHITE získal puk ve středním pásmu, najel si do třetiny SKA, kde si z pravé strany stáhl puk blíže na střed a z mezikruží parádní ranou nad vyrážečku překonává Melničuka. Bez asistence.
    39:42 Matt WHITE - 2:0

40:00

Ve druhé třetině domácí dokázali odskočit Petrohradu na rozdíl dvou gólů, což může být pro další průběhu zápasu rozhodující. Hosté nehráli v této třetině vůbec špatný hokej, dokonce byli aktivnější, mnohem více, než ve třetině první, ale paradoxně při zlepšeném výkonu dvakrát inkasovali... Neftěchimik má tak nakročeno k velmi cenným třem bodům.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:38
    Roman Rukavišnikov (Petrohrad) s pukem za vlastní brankou, hosté rozehrávají po levé straně.

41:30
    Petrohrad má opět aktivní vstup do třetiny, ale zatím bez jakéhokoliv efektu.

41:45
    Až nyní registrujeme střelecký pokus hostů, z levé strany, Alexandr Šaryčenkov (Nižněkamsk) sráží do rohu.

42:29
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zack Mitchell – 2 min., podrážení).

43:15
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

43:40
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, hosté prověřili z levé strany Šaryčenkova, jmenovitě Roman Rukavišnikov.

44:15
    SKA opět v útočném pásmu.

44:29

44:52
    Krátká přesilová hra Neftěchimiku, domácí se ale nikam dopředu neženou.

45:15

46:10
    Vhazování po levici Šaryčenkova, puk získávají domácí, kteří jdou dopředu po pravé straně.

47:09
    SKA v útočném pásmu, ale domácí rychle přistupují a nedávají soupeři příliš prostoru.

47:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., sekání).

47:50
    Petrohrad od úvodních vteřin v útočném pásmu.

47:56
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra Petrohradu! Odražený kotouč se odráží na pravou stranu, kde u branky číhal volný ANTON BURDASOV, který pohotově dokázal poslat puk pod horní tyčku domácí branky. Asistence: Jori Lehterä a Vladimir Tkačjov.
    47:57 Anton BURDASOV - 2:1

48:52
    Neftěchimik s pukem ve středním pásmu, domácí se nyní zmohou jen na nahození puku.

49:32
    Souboj za brankou Melničuka, puk získávají hosté.

50:30
    Poslední desetiminutovka slibuje napínavou podívanou, dokáží domácí ubránit těsné vedení?

52:28
    Puk míří ze třetiny Neftěchimiku, hosté se chtějí bleskově vrátit zpět, ale uspěchali to a je odpískán ofsajd.

52:52
    SKA opět v útočném pásmu, hosté nyní tlačí Neftěchimik.

53:40
    Neftěchimik po nějaké době opět v útočném pásmu, ale domácí se nedostali ke střele.

54:02
    Arťom Zub (Petrohrad) rozehrává na pravou stranu, ale nepřesně, puk získávají domácí.

54:48
    Puk míří za branku Neftěchimiku, je odpískáno zakázané uvolnění Petrohradu.

55:41
    Poslední pětiminutovka, Neftěchimik začíná hru vyrovnávat.

56:02
    Marat Chajrullin (Nižněkamsk) to zkusil od modré, ale branku minul, hrají hosté.

56:15
    Puk za brankou Neftěchimiku, domácím se nedaří vyhodit.

57:18
    Petrohradu se čas povážlivě krátí, hra se vrací pět Šaryčenkova, vhazuje se po jeho pravici.

57:45
    Oddechový čas pro hosty.

57:50
    A Alexej Melničuk (Petrohrad) zůstal na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

58:10
    Puk míří ze třetiny Neftěchimiku, domácí ale nebudou u puku první, aby trefili prázdnou branku.

58:30
    Nyní jsou již opět hosté v útočném pásmu.

58:35
    Na Alexandra Šaryčenkova (Nižněkamsk) najelo hned několik borců v bílých dresech, puk ale držel domácí gólman pevně ve své lapačce.

58:50
    Díky vyhranému vhazování se Petrohrad udržel v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, je z toho icing.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Puk ve třetině SKA, hosté formují jednu z posledních útočných akcí.

Závěrečný hvizd ukončil marnou snahu Petrohradu o vyrovnání. Hosté dnes neměli dostatek potřebného štěstí v koncovce a s jediným vstřeleným gólem těžko mohli pomýšlet na body.