Hertha – Düsseldorf 3:1 (kon.)
Hertha BSC
3:1 (2:1)
Fortuna Düsseldorf
cz Piatok 04.10.2019, 20:30 • Olympiastadion Berlín • Nemecká Bundesliga • 7. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:28:12)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:18.

Je konec. Hertha dnes zvítězila na domácí půdě 3:1 nad Düsseldorfem. Ve 25. minutě přišel hraniční souboj ve vápně domácích, ale po zhlédnutí videa penalta nebyla nařízena. Ve 31. minutě ale byl opět povolán VAR a tentokrát se Fortuna dočkala penalty, ke které se postavil Hennings a proměnil. Ve 37. minutě ale dokázal srovnat Ibišević a ve 44. minutě otočil vývoj zápasu Dilrosun. Druhá půle byla v režii domácích, kteří se v 62. minutě dočkali dvoubrankového náskoku po trefě českého hráče Vladimíra Daridy. Poslední půl hodinku si domácí bez problémů pohlídali a tři body tak zůstaly doma.

90+4

90+3
    Ovšem centr směřující na první tyč nepřinesl nic nebezpečného a obrana Fortuny odvrátila balón do bezpečí.

90+2
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje tak rohový kop Herthy.

90+1
    Opět je k vidění pouze držení míče na domácích kopačkách a Hertha nikde nespěchá.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

88
    Bernard Tekpetey nyní uviděl za tvrdý faul na protihráče žlutou kartu a hráči Düsseldorfu už ví, že tento zápas prohrají a odjedou tak s prázdnou.

87
    Centr ze standardní situace nebyl špatný, ale obrana Herthy si s ním poradila.

86
    Nyní přišel faul domácího hráče a hosté tak mají k dispozici volný kop.

85
    Další útočná akce hostujícího mužstva nic nepřinesla a balón tak končí jen v zámezí za bránou.

83
    Posléze se do protiútoku sice dostala Hertha, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a Fortuna získala autové vhazování.

82
    Nakonec sudí ukázal na rohový praporek, ale následný centr Düsseldorfu nebyl nijak nebezpečný.

81
    Kenan Karaman se snažil odcentrovat z levé strany, ovšem domácímu hráč trefil míč ruku, ale vypadá to, že druhé penalty se Fortuna nedočká.

80
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Hertha stále vede nad Düsseldorfem 3:1.

79
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Mathew Leckie.

79
    Nakonec se dostal do střelecké pozice Davie Selke, ale jeho pokus levačkou skončil jen několik metrů vedle brány soupeře.

Michal Raška

Góly: 37. Ibišević (M. Wolf), 43. Dilrosun (Darida), 62. Darida (Lukebakio) – 32. Hennings (pen.)

Karty:   32. Boyata (HER), 52. Skjelbred (HER), 56. Grujić (HER) – 45. Bodzek (DSF), 75. Morales (DSF), 88. Tekpetey (DSF)

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred, Grujić – M. Wolf (79. Leckie), Darida, Dilrosun (60. Lukebakio) – Ibišević (C) (71. Selke).
    Náhradníci: Kraft – Duda, Kalou, Leckie, Plattenhardt, Lukebakio, Rekik, Selke, Torunarigha.

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – L. Baker (71. Morales), Bodzek – Tekpetey, Fink (C) (77. Karaman), Ampomah (63. Thommy) – Hennings.
    Náhradníci: Kastenmeier – Bormuth, Contento, Hoffmann, Morales, Karaman, Pledl, Sobottka, Thommy.

Rozhodca: Martin Petersen – Alexander Sather, Christian Leicher