Astana – Partizan 1:2 (kon.) | Wolfsberger – AS Rím 1:1 (kon.) | Alkmaar – Manchester United 0:0 (kon.)
Başakşehir – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Besiktas – Wolverhampton 0:1 (kon.) | Braga – Slovan Bratislava sk 2:2 (kon.)
CSKA Moskva – Espanyol 0:2 (kon.) | Ferencvároš – Razgrad 0:3 (kon.) | Feyenoord – Porto 2:0 (kon.)
Saint-Étienne – Wolfsburg 1:1 (kon.) | YB Bern – Rangers 2:1 (kon.) | Arsenal – Liége 4:0 (kon.)
Celtic – Kluž 2:0 (kon.) | Dudelange – Karabach 1:4 (kon.) | Guimarães – Frankfurt 0:1 (kon.)
FK Krasnodar – Getafe 1:2 (kon.) | Lazio – Rennes 2:1 (kon.) | Lugano – D.Kyjev 0:0 (kon.)
Malmö – Kodaň 1:1 (kon.) | Rosenborg – Eindhoven 1:4 (kon.) | Sevilla – APOEL 1:0 (kon.)
Lisabon – Linz 2:1 (kon.) | Trabzonspor – Bazilej 2:2 (kon.)
FC Sevilla
1:0 (1:0)
APOEL Nikósia
Štvrtok 03.10.2019, 21:00Európska liga • Skupina A

Sevilla dnes bola jasne lepším tímom, celý zápas mala pod kontrolou a aj keď strelila len jeden gól, tak zaslúžene berie tri body. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:54:20)

90+4

90+3
    APOEL sa snaží hrať na útočnej polovici ihriska, akcie cyperského tímu sú ale čitateľné.

90+1
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90
    Alejandro Pozo avizuje zdravotné problémy a ostáva na trávniku. Veľmi sa však hnevá Linus Hallenius, ktorý ho fauloval. Hovorí, že Španiel si vymýšľa.

89
    Domáci sú opäť na útočnej polovici ihriska. Stále platí, že sa hlavne snažia nestratiť loptu ako niečo vymýšľať.

88
    K priamemu kopu sa postavil striedajúci Éver Banega a loptu nasmeroval tesne vedľa priestoru troch žrdí.

87
    Sevilla získala pred vápnom hostí priamy kop, je to parádna pozícia na zakončenie.

86
    Hráči APOEL-u sa tentoraz zdržali na útočnej polovici ihriska, ich snahu niečo vymyslieť zastavili Linus Hallenius a jeho útočný faul.

85
    Minúty sa krátia, APOEL smerom dopredu nevymýšľa nič a aj keď to nejde ideálne ani domácim, tak Sevilla vedie, čiže ju to až tak nemusí mrzieť.

83
    Striedanie v tíme APOEL FC: z ihriska odchádza Dragan Mihajlovic, prichádza Stathis Aloneftis.

82
    Jeden z domácich hráčov sa dostal do akrobatického zakončenia z hranice šestnástky. Loptu nasmeroval priamo na Beleca.

81
    Dragan Mihajlovic sa pri šestnástke súpera pošmykol, vzápätí mu lopta ušla a previnil sa útočným faulom.

80
    Striedanie v tíme APOEL FC: z ihriska odchádza Savvas Gentsoglou, prichádza Georgios Efrem.

79
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Chicharito, prichádza Munas Dabbur.

78
    Bryan Gil nedobehol loptu na krídle, rozohrávať od svojej bránky tak môže Vid Belec.

77
    Žltú kartu dostáva Franco Vázquez (FC Sevilla).

76
    Stretnutie sa blíži k svojmu koncu a ak to takto bude pokračovať ďalej, tak neuvidíme už nič zaujímavé.

74
    Hráčom Sevilly to po pravom krídle nevyšlo ideálne, domáci ostali na lopte a kombinujú v strede poľa.

73
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Rony Lopes, prichádza Éver Banega.

72
    Pozo poslal sprava parádny center. Na malom vápne bol voľný Sergi Gómez, ten však hlavičkoval nad.

71
    Strely: 10 – 3

70
    Antonio Jakoliš sa dostal do šestnástky a niekoľkokrát naznačil kľučku. Nakoniec strieľal cez obrancu nad bránku.

69
    Sergio Escudero faulom prerušil rozvíjajúcu sa akciu APOEL-u, kapitán domáceho celku sa karte vyhol.

68
    Držanie lopty: 74% – 26%

67
    Obrovskú šancu na druhý gól mal Chicharito. Ten si nabehol pred bránku súpera, kolmicu za obranu dostal do siete, no z ofsajdu.

66
    Striedanie v tíme APOEL FC: z ihriska odchádza Andrija Pavlović, prichádza Linus Hallenius.

65
    Žltú kartu dostáva Antonio Jakoliš (APOEL FC).

64
    Na ihrisku sa nič nové nedeje, nič zaujímavejšie vám preto ani nemôže napísať.

63
    Rony Lopes sa dostal k malému vápnu, prihral do päťky. Tam akcia skončila, hostia loptu odkopli.

62
    Sevilla je ďalej nasťahovaná na útočnej polovici ihriska, APOEL tieto priestory bráni veľmi pozorne.

61
    Hodina stretnutia je za nami. Sevilla je jasne lepším tímom, určite však chce pridať na upokojenie ďalšie góly.

60
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Munir, prichádza Bryan Gil.

59
    Sledujeme dosť hluché momenty stretnutia, kedy sa Sevilla snaží útočiť a APOEL bráni, spolieha sa na kontry. Tie ešte neprišli.

58
    Dragan Mihajlovic avizuje zdravotné problémy. Nateraz je po tvrdom súboji v poriadku a môže pokračovať.

57
    Sergio Escudero sa na ľavom krídle nedostal k centru, loptu si zasekol a prihral len smerom dozadu.

56
    Sevilla je síce častejšie na lopte, avšak APOEL si dáva väčší pozor v osobných súbojov ako tomu bolo v prvom polčase.

55
    Prihrávky: 440 – 98

54
    Strely: 9 – 2

53
    Joan Jordán sa dostal k strele spred šestnástky, tvrdý projektil nasmeroval vysoko nad.

52
    Jasín Bunú musel hrať mimo svojej šestnástky, na situáciu si dal pozor a presne rozohral.

51
    Sevilla to skúša po ľavom krídle, cez prehustený priestor sa Escudero do vápna nedostal.

50
    Antonio Jakoliš si hľadal priestor na hranici šestnástky. Nakoniec prihrával, do zakončenia sa však hostia nedostali.

49
    Dragan Mihajlovic zastavil akciu Sevilly na krídle odkopom do autu, domáci môžu pokračovať.

48
    Sevilla sa snaží aj druhý polčas začať aktívne a určovať tempo hry, hráči APOEL-u ale dobre dohrávajú súboje.

47
    Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal. Oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých duel aj začali.

46

Sevilla mala prvý polčas jasne pod kontrolou a po góle Chicharita aj vyhráva. APOEL sa nedostal k ničomu. Domáci však budú chcieť výsledok poistiť ďalšími zásahmi.

45+2

45+1
    Sergio Escudero a Dragan Mihajlovic sa nepríjemne zrazili nohami, obaja hráči však budú v poriadku.

45
    Nadstavujú sa 2 minúty.

44
    Joan Jordán mal veľmi dobrú streleckú pozíciu, jeho tvrdý pokus tesne minul bránku Beleca.

43
    Mexický útočník avizoval zdravotné problémy a taktiež faul na jeho osobu. Bude však v poriadku, penalta sa nepíska.

42
    Vid Belec si dal veľký pozor, z rohu malého vápna pálil presne k žrdi Chicharito a bola to dobrá šanca.

41
    Rony Lopes to skúsil spred šestnástky, jeho lopta smerovala len do stredu bránky, kde bol Belec.

40
    Oba tímy majú už len posledných päť minút na to, aby dokázali do prestávky streliť ešte nejaký gól. Dosiaľ to dokázal iba Chicharito.

39
    Strely na bránku: 3 – 0

38
    Nakoniec z toho nebol center, ale priama strela. Rony Lopes mieril presne k žrdi, zakročil Vid Belec.

37
    Nicholas Ioannou fauluje vedľa svojej šestnástky, Sevilla získala priamy kop vhodný na center pred bránku.

36
    Franco Vázquez svojou ofenzívnou akciou nepochodil, k lopte sa dostali hráči APOEL-u.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gól?

34
    Andrija Pavlović vystrelil z diaľky, jeho tečovaný pokus išiel vysoko nad. Rozohrávať môže Bono

33
    Javier Hernández sa snažil prejsť do rýchleho protiútoku, bol však faulovaný.

32
    Sergi Gómez je už na tom lepšie, ošetrenie nebude potrebné. APOEL zahral roh. Po nepresnom centri sa neudialo nič.

31
    Na trávniku po tvrdej zrážke ostal Sergi Gómez, do ktorého nabúral jeho brankár Bono. Obranca Sevilly potrebuje ošetrenie a nevyzerá dobre.

30
    Centrovaná lopta išla do skrumáže hráčov, kde sa ocitol aj Jasín Bunú. Bude to ale rohový kop.

29
    Uroš Matić končí na trávniku na útočnej polovici ihriska, APOEL získal priamy kop vhodný na center.

27
    Rony Lopes bol na krídle zastavený, stopku mu vystavil kapitán Nicholas Ioannou. Lopta pre APOEL.

26
    K rozohrávke priameho kopu sa postavil útočník Munir, zakončil do siete, avšak z jej vonkajšej strany.

25
    Domáci síce dostali loptu do siete, gól ale neplatí, pretože ešte skôr sa pískal faul. Nasleduje priamy kop pre Sevillu.

24
    Sergio Escudero poslal zľava prudký center, jeho lopta spoluhráčov vo veľkom vápne nenašla.

23
    Skompletizované prihrávky: 172 – 18

22
    Držanie lopty: 79% – 21%

21
    Hostia vymysleli prvú súvislejšiu akciu, prihrávku do šestnástky Sevilly však odkopol Sergio Escudero.

20
    Dvadsať minút za nami. Sevilla od začiatku zápasu diktuje tempo a ide si za tromi povinnými bodmi.

19
    Andrija Pavlović sa previnil v strede ihriska, píska sa jeho útočný faul a lopta bude patriť domácim hráčom.

18
    Presne o tento moment Seville išlo, favorit chcel otvoriť skóre. Teraz sa mu bude hrať o niečo ľahšie.
    17. Chicharito (SEV) - 1:0

17
    Sevilla dala gól!
    Domáci idú zaslúžene do vedenia. Stihli to ešte do dvadsiatej minúty. Druhý gól v druhom zápase tejto sezóny EL zaznamenal po výbornom centri zľava CHICHARITO.

16
    Alejandro Pozo končí po tvrdom kontakte na trávniku, v strede ihriska sa ale nedovolený zákrok nepíska.

15
    Naďalej pokračuje ofenzívna aktivita Sevilly, APOEL však výborne vykrýva vlastnú polovicu ihriska.

14
    Sevilla sa "barcelonským" spôsobom drží na útočnej polovici ihriska. Naďalej trvá jej snaha čo najskôr otvoriť skóre.

13
    Z rohu nezapršalo, Sevilla aj tak ostáva v okolí šestnástky cyperského súpera.

12
    Rony Lopes padá vedľa pokutového územia súpera bez toho, aby bol faulovaný. V akcii pokračoval Munir a získal ďalší roh.

11
    Munir získal loptu vedľa pokutového územia súpera, dnu sa už nedostal. Pískal sa jeho ofenzívny faul.

10
    Center pred päťku hostia dostali preč, pokus o protiútok bol na krídle zastavený.

9
    Cyperský obranca je v poriadku. Sevilla pokračuje v aktivite ziskom ďalšieho rohového kopu.

8
    Zdravotné problémy avizuje jeden z hráčov APOEL-u, ruku si drží Giorgos Merkis.

7
    Séria rohov z pohľadu domáceho tímu pokračuje, tentoraz loptu poslal do bezpečia Antonio Jakoliš.

6
    Po rohovom kope Sevilly sa do veľkej šance dostal Jules Koundé, zblízka namieril loptu tesne vedľa.

5
    Sevilla sa snaží od začiatku určovať tempo hry a hosťom loptu požičiavať čo najmenej.

4
    Z rohového kopu prišiel nízky center, defenzíva APOEL-u sa ubránila bez najmenších problémov.

3
    Sevilla to skúša po pravom krídle. Center odtiaľ defenzíva hostí odkopla na roh.

1
    Domáci tím je jasným favoritom stretnutia. Všetko iné ako výhra Sevilly by dnes bolo prekvapením.

1

FC Sevilla: Bunú – Pozo, Sergi Gómez, Koundé, Escudero – Jordán, Gudelj, F. Vázquez – Rony Lopes, Chicharito, Munir.
    Náhradníci: Vaclík – Dabbur, Banega, Diego Carlos, Reguilón, Gil, Nolito.

APOEL FC: Belec – Savić, Merkis, Ioannou – Jakoliš, Souza, Gentsoglou, U. Matić, Mihajlovic – Suleiman, Pavlović.
    Náhradníci: Waterman – Alef, Aloneftis, Efrem, Hallenius, Joãozinho, Vouros..

FC Sevilla

Španielsky tím odštartoval skupinovú fázu výhrou 3:0 na pôde azerbajdžanského klubu Qarabağ Ağdam. Sevilla bola v tejto sezóne už aj na prvom mieste La Ligy, odtiaľ však padla na šiestu priečku, keďže z posledných troch duelov prehrali dvakrát. O dva góly sa v tejto sezóne postarali Joan Jordán, Nolito, Lucas Ocampos, Óliver Torres a Franco Vázquez.

APOEL FC

Cyperský tím začínal sezónu v predkolách Ligy majstrov, kde vyradil Sutjesku Nikšič aj Qarabağ, potom ale nestačil na Ajax Amsterdam a putoval priamo do základnej skupiny Európskej ligy. Na úvod však prekvapivo APOEL doma nestačil na luxemburský F91 Dudelange v bláznivej prestrelke 3:4. V domácej súťaži A' Katigorias hral APOEL zatiaľ len dva zápasy, oba vyhral.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.