Genk – Neapol 0:0 (kon.) | Slavia – Dortmund 0:2 (kon.) | Liverpool – Salzburg 4:3 (kon.)
Barcelona – Inter 2:1 (kon.) | Zenit – Benfica 3:1 (kon.) | Lipsko – Lyon 0:2 (kon.)
Valencia – Amsterdam 0:3 (kon.) | Lille – Chelsea 1:2 (kon.)
Lille OSC
1:2 (1:1)
Chelsea FC
Streda 02.10.2019, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Liga majstrov • Skupina H

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Lille OSC

Francúzsky klub je outsiderom skupiny H, čo sa ukázalo aj v prvom zápase, kde Lille prehralo na pôde Ajaxu Amsterdam 0:3. Ani v druhom zápase sa neočakáva iný výsledok ako prehra momentálne štvrtého tímu Ligue 1. Mužstvo má 14 bodov a na prvý PSG stráca štyri. Najlepším strelcom je šesťgólový Nigérijčan Victor Osimhen.

Chelsea FC

Frank Lampard si svoju trénerskú premiéru v Lige majstrov určite predstavoval inak ako prehrou na Stamford Bridge proti Valencii. Zaváhanie bude chcieť Chelsea odčiniť proti Lille. Zatiaľ to ale pre "The Blues" nie je ideálny štart ročníka, pretože tento tím sa nachádza v Premier League na siedmom mieste so ziskom 11 bodov. O najviac gólov sa postaral Tammy Abraham, strelil ich sedem.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – Soumaré, André – Ikoné, Araújo, Bamba – Osimhen.
    Náhradníci: Jardim – Soumaoro, Xeka, Rémy, Yazıcı, Sanches, D. Bradarić.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Tomori, K. Zouma, M. Alonso – James, Jorginho, Kanté – Willian, Mount – T. Abraham.
    Náhradníci: Caballero – Christensen, Pedro, Kovačić, Giroud, Hudson-Odoi, Batshuayi..

1

1
    Domáci hráči nastupujú v červených dresoch, hostia z Londýna majú biele.

2
    Abraham sa po pravom krídle nedostal do šestnástky, Chelsea ostáva pri lopte vďaka autu.

3
    Chelsea sa snaží mať zápas pod kontrolou od prvých minút, aj preto kombinuje s loptou v strede poľa.

4
    Fikayo Tomori poslal nákop dopredu, tam sa nepresadil Mason Mount. Aut pre Chelsea.

5
    Po veľmi peknej a rýchlej akcii po ľavom krídle centroval do šestnástky domáceho tímu Mount, spoluhráčov nenašiel.

6
    Marcos Alonso udržal ťažký pas doľava na hracej ploche a akcia Chelsea pokračovala kombináciou pred šestnástkou Lille.

7
    Nanitamo Jonathan Ikoné dostal na pravom krídle trochu priestoru, ten sa pred ním okamžite zavrel.

8
    Lille OSC vymyslelo rýchlu akciu, César Azpilicueta odkopával loptu na rohový kop.

9
    Jeden z domácich hráčov sa po rohovom kope preštrikoval do zakončenia, podarilo sa mu trafiť iba prvého hráča Chelsea pred ním.

10
    Fikayo Tomori si poradil s kolmicou do šestnástky Chelsea, loptu rozohral smerom dopredu, kde už kombinujú jeho spoluhráči.

11
    Mike Maignan si dal veľký pozor na center z pravého krídla, loptu poslal preč zo svojej šestnástky.

12
    Hlavný rozhodca má menšie problémy s vysielačkou, čiže sa to musí upraviť a potom môžeme pokračovať v hre.

13
    Lille pri lopte v strede poľa, Chelsea je výborne zatiahnutá na svojej polovici ihriska.

14
    Francúzsky klub sa v týchto chvíľach snaží byť aktívny, Chelsea v zadných radoch aj naďalej pracuje dobre.

15
    Pätnásť minút za nami. Na oboch tímoch je vidieť, že chcú hrať ofenzívne, čo je pre zápas len dobre.

16
    Mason Mount sa rozbehol k lopte na krídle, kde síce faulovaný nebol, no získal aspoň aut.

17
    Chelsea sa nasťahovala na útočnú polovicu ihriska. Centrom sprava ale defenzíve Salzburgu nenastali problémy.

18
    José Fonte skúsil dlhý pas na ľavé krídlo, lopta skončila za postrannou čiarou. Vhadzovať môže Chelsea.

19
    Marcos Alonso končí na trávniku, v rozbehu ho zastavil turecký futbalista Zeki Celik.

20
    Dvadsať minút stretnutia za nami. Naďalej platí, že Lille aj Chelsea sa snažia hrať aktívny futbal.

21
    Chelsea rozohráva na svojej polovici aj napriek presingu domáceho tímu, ktorý zatiaľ nevedie k zisku lopty.

22
    Chelsea dala gól!
    Fikayo Tomori vymyslel fantastickú prihrávku do šestnástky súpera, kde bol razom voľná dvojica hráčov Chelsea. Najrýchlejšie si loptu spracoval, otočil sa a zakončil k žrdi TAMMY ABRAHAM.
    22. Tammy Abraham (CHE) - 0:1

23
    Situáciu ešte riešil systém VAR, avšak gól platí, ofsajd tam nebol.

24
    Veľkú šancu mal Mount, jeho pokus z päťky neprešiel na Maignana. Následne spadol Alonso, penalta sa nepískala.

25
    Celú aktivitu Chelsea ukončil ofenzívny faul, rozohrávať bude môcť brankár Mike Maignan.

26
    Chelsea znova na útočnej polovici súpera. Lille zatiaľ dobre dohráva súboje, aj tak sme videli niekoľko šancí hostí.

27
    Tammy Abraham nedostal úplne ideálnu prihrávku na hrot, loptu preto nedokázal posunúť na rozbehnutého Mounta.

28
    Luiz Araújo na krídle vo svojej aktivite neuspel, centrovanú loptu poslal vysoko nad bránku Kepu.

29
    Kepa Arrizabalaga si aj pod tlakom poradil s ťažkou malou domov, loptu odkopol čo najďalej od svojej bránky.

30
    Hráči Lille zatlačili na rozohrávku Chelsea a získali loptu. Následne sa však Nanitamo Jonathan Ikoné nechal vytlačiť spred veľkého vápna.

31
    Luiz Araújo si veľmi pekne naviezol loptu do streleckej pozícii v šestnástke súpera a mieril k žrdi. Kepa Arrizabalaga zachránil Chelsea.
    31. Luiz Araújo (LIL)

32
    Lille ešte získalo rohový kop. Center na prednú žrď narobil veľké problémy, zakončujúci Victor Osimhen za pomoci teču bránku minul.

33
    Lille dalo gól!
    Nakoniec sa domáci dočkali, pretože center z rohu smeroval na hranicu malého vápna, kde sa do vzduchu zavesiol VICTOR OSIMEH a trafil hlavičkou k žrdi.
    33. Victor Osimhen (LIL) - 1:1

34
    Razom začíname odznova. Uvidíme, ako na túto situácie zareaguje Chelsea, ktorá po svojom góle trochu prestala hrať.

35
    Žltú kartu dostáva Reece James (Chelsea FC).

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme pred prestávkou ešte nejaký gól?

36
    Nanitamo Jonathan Ikoné skončil na trávniku a domáci získali priamy kop. Center z neho chytil Kepa Arrizabalaga (Chelsea).

37
    Chelsea sa snaží z vlastnej polovici prejsť na tú útočnú, hostia znova trochu pridali na obrátkach.

38
    Ďalšia individuálna akcia nekončí úspechom, ďaleko sa nedostal Nanitamo Jonathan Ikoné.

40
    Päť minút riadneho hracieho času v prvom polčase majú oba tímy na to, aby ešte pridali prípadné ďalšie góly.

41
    Chelsea získala pred šestnástkou súpera priamy kop. Je to pred hranicou poloblúka, parádna pozícia na strelu. 21 metrov.

42
    K lopte sa postavil Marcos Alonso a jeho ľavačke nechýbalo veľa, Španiel ju poslal tesne nad bránku.

43
    Chelsea kombinuje na útočnej polovici ihriska, Lille sa ale perfektne zoskupilo pred vlastnou šestnástkou.

44
    Žltú kartu dostáva Nanitamo Jonathan Ikoné (Lille OSC).

45
    Chelsea mala k dispozícii priamy kop. Center do vápna bol zakončený nad bránku.

45+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

45+2
    So záverom polčasu ešte vystrelil Jorginho a takmer poslal Chelsea do vedenia, pretože jeho technický pokus zastavila žrď.

45+2

Zatiaľ sledujeme vyrovnaný zápas. Abraham poslal do vedenia Chelsea, na 1:1 však vyrovnával domáci Victor Osimhen a Jorginho trafil žrď.

46

47
    Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých prvý polčas ukončili.

48
    Defenzíva Chelsea si dala veľký pozor, pretože Lille vymyslelo akciu po ľavom krídle. Neuspelo.

49
    Výborný center sprava si v malom vápne nenašiel Abraham, bude to roh pre Chelsea. Tým Willian spoluhráčom nenašiel.

50
    Marcos Alonso si hodil loptu do vápna z krídelného priestoru, pred ďalšou prihrávkou mu ju protihráči odkopli.

51
    Chelsea tak získala ďalší rohový kop. Tentoraz Willian našiel hlavu Tomoriho, ten hlavičkoval vysoko nad.

52
    Reece James zrazil center sprava na rohový kop. Ten sa hráčom Lille nevydaril podľa predstáv.
    52. Benjamin André (LIL)

53
    Gabriel padá v šestnástke Chelsea, po kontakte s Tomorim to penalta nebude, ale roh áno.

54
    Po rohovom kope sa jeden z domácich hráčov dostal k hlavičke, tá letela aj za pomoci teču tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

55
    Držanie lopty: 37% – 63%

56
    Chelsea kombinuje v strede poľa a postupne sa snaží prejsť na útočnú polovicu ihriska.

57
    Na pravom krídle to hráčom Chelsea nevyšlo, Willian si loptu spracoval za postrannou čiarou.

58
    Nanitamo Jonathan Ikoné končí na trávniku, kde ho tvrdým sklzom nasmeroval Kurt Zouma a potrebuje ošetrenie. Nevyzerá to dobre.

60
    Nanitamo Jonathan Ikoné až teraz s problémami schádza z trávnika. Ide však po vlastných. Uvidíme, ako to dopadne, či bude môcť pokračovať.

61

62
    Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Nanitamo Jonathan Ikoné, prichádza Yusuf Yazıcı.

63
    Chelsea sa čoraz viac snaží útočiť. Je jasné, že tri body z tohto zápasu chcú futbalisti z Londýna.

64
    Reece James sa na pravom krídle nepresadil, Chelsea získala aspoň aut a pokračuje v aktivite.

65
    Luiz Araújo končí na trávniku, píska sa proti bránke Chelsea. Brazílsky útočník však bude v poriadku.

66
    Chelsea má loptu plne pod kontrolou, Lille pre zmenu ovláda priestor okolo svojho vápna. Koniec koncom, je to remíza.

67
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Reece James, prichádza Callum Hudson-Odoi.

69
    Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Benjamin André, prichádza Renato Sanches.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže jeden či druhý tím strhnúť vedenie na svoju stranu?

71
    Chelsea vybojovala rohový kop, no napriek tomu, že center do vápna bol dobrý, tak ho zachytil Maignan.

72
    Callum Hudson-Odoi to skúsil z diaľky, technický pokus nasmeroval nad bránku súpera.

73
    Strely: 7 – 9

74
    Mason Mount sa dostal do šestnástky a skúsil technickú strelu k vzdialenejšej žrdi. Mike Maignan ju vytesnil na roh.

75
    Tammy Abraham mal byť adresátom centru z rohového kopu. Anglický útočník loptu hlavou potlačil vedľa bránky.

76
    Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Luiz Araújo, prichádza Xeka.

77
    Hostia stále márne hľadajú spôsob, ako prejsť do šestnástky Lille. Francúzsky tím bráni skvele.

78
    Nakoniec to ale vyšlo a je z toho ukážkový gól. Callum Hudson-Odoi centroval na pravú stranu šestnástky, kde bol voľný WILLIAN a ten trafil z voleja od trávnika do siete.
    78. Willian (CHE) - 1:2

80
    Razom je to OSC Lille, kto musí útočiť, ak dnes chce získať nejaké body. Uvidíme, ako si v defenzíve povedie Chelsea.

81
    Tammy Abraham sa vybral napádať aj brankára Maignana, loptu od mladého gólmana ale nezískal.

82
    Fikayo Tomori si dal veľký pozor vo svojej šestnástky na rodiacu sa akciu súpera a vyriešil to tak, že budeme sledovať odkop od bránky.

84
    Takmer z toho bola veľká šanca. Victor Osimhen dostal loptu do šestnástky, v poslednej chvíli mu padol pod nohy Kepa Arrizabalaga. Nepíska sa ani penalta.
    84. Kepa Arrizabalaga (CHE)

85
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Willian, prichádza Pedro.

86
    Reinildo centroval zľava len do prvého obrancu Chelsea, hráči Lille tak budú mať k dispozícii rohový kop.

87
    Jonathan Bamba centroval do veľkého vápna, tam úradovali biele dresy hráčov Chelsea.

88
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Mason Mount, prichádza Mateo Kovačić.

89
    Chelsea pracuje po strelenom góle v defenzíve veľmi dobre. Hráči Lille sa nevedia dostať vôbec k ničomu.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+1
    Chelsea sa snaží ovládať loptu aj v nadstavenom čase. Taký tím by si nemal dovoliť pustiť tento duel.

90+2
    Kepa Arrizabalaga spravil pri rozohrávke obrovskú chybu, pretože prihral pred seba a Boubakary Soumaré mohol ísť do samostatného nájazdu. Včasným zákrokom Španiel všetko odčinil.

90+4

Chelsea sa síce ako favorit poriadne natrápila, ale po krásnom góle Williana berie z Lille tri body. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobú noc. (22:54:25)