Olomouc – Třinec 4:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:6 (kon.) | Slavia – Pardubice 0:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 7:4 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:2 (po pr.) | Sparta Praha – Hradec Králové 1:2 (kon.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
cz Sobota 28.09.2019, 18:00 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z utkání 8. kola turnaje O Pohár DHL. Na ledě DRFG areny se představí HC Škoda Plzeň, která vyzve domácí HC Kometa Brno.

Plzeň si z dosavadních sedmi odehraných utkání odnesla deset bodů za tři výhry a jednu prohru v prodloužení. Nachází se na 10. místě v tabulce, s devátou Olomoucí dělí Západočechy pouze rozdíl ve skóre, na jedenáctý Hradec Králové mají jednobodový náskok.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s devíti body za dvě vstřelené branky a sedm gólových přihrávek Marek Princl. Zároveň se se spoluhráči Sebastiánem Malátem, Tomášem Čermákem a Vojtěchem Šuhajem dělí o post nejlepšího střelce Plzně. V bráně se střídají bývalý gólman Komety Marek Micka a Michal Pícl, kteří nastoupili do pěti respektive tří utkání. První jmenovaný zaznamenal lepší čísla, jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 89,9 % a průměr inkasovaných branek na utkání 2,38.

Svůj poslední zápas odehráli Plzeňští na ledě Jihlavy. Jednogólový náskok z první třetiny se jim ve vyrovnaném utkání udržet nepodařilo a soupeři z Vysočiny podlehli 1:2. Jako jediný ze svého týmu se dokázal gólově prosadit Sebastián Malát. Do brány nastoupil Michal Pícl, který si připsal 23 zákroků a 92% úspěšnost zásahů.

Brněnští hokejisté určitě nevstoupili do sezony podle svých představ. Po šesti odehraných zápasech mají na kontě šest bodů za dvě vítězství a v tabulce se nacházejí až na 14. pozici. Na třináctí Chomutov schází Kometě dva body, s 15. Českými Budějovicemi je naopak dělí pouze rozdíl ve skóre.

Nejproduktivnějším hráčem týmu a nejlepším střelcem ligy je útočník Michal Kunc. Brněnský forvard dokázal v šesti zápasech posbírat deset bodů za sedm gólů a tři asistence. Za zmínku jistě stojí také počin Matěje Svobody, který nastoupil pouze ke třem utkáním, i přesto už ale stihl zaznamenat pět bodů (2+3). Gólmanská jednička Jakub Kubík nastoupil k pěti zápasům, úspěšnost zásahů si drží na 90,8 % a průměr obdržených branek 2,74.

K poslednímu utkání nastoupili brněnští hokejisté také v pátek a to na domácím ledě proti karlovarské Energii. Vstup do zápasu se jim ale vůbec nepovedl, na začátku druhé periody prohrávali už o čtyři góly. Výsledek se jim sice ještě podařilo upravit, hostující tým si i přesto odvezl tři body za výhru 4:2. Za Kometu se prosadili Michal Kunc a Dominick Vašíček. Jako brankářská jednička do zápasu nastoupil Kubík, po čtyřech inkasovaných gólech jej ale vystřídal Matěj Rachůnek. který už pak za svá záda nepustil ani jednu ze 13 střel.

V brněnské DRFG areně je již vše připraveno, hráči jsou nastoupeni k úvodnímu pozdravu a utkání každou chvílí vypukne.

HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Holemý, Furch, Vašíček P., Sedláček, Kowalczyk (C), Svozil – Žák, Malenovský, Snášel, Bartes, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, Vašíček D., Kunc.

HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) – Moravec, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl.

Rozhodčí: Ondráček, Kráľ, Otáhal.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté, rozehrávka se jim ale nepodařila a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

00:25
    První zákrok si připsuje Micka, betonem vyrazil Martiškovu střelu.

02:04
    Týmy se o puk přetahují ve středním pásmu, ani jeden z modrobílých celků se nemůže usadit v útočné třetině.

02:17
    Zakázané uvolnění Komety, vhazuje se po Rachůnkově pravici.

02:36
    Kremláček se napřahoval ke střele, ta ale byla sražena mimo tři tyče.

03:16
    Na druhém konci kluziště se puk došoural až k Mickovi, ten raději přerušuje hru.

04:28
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim nějakým způsobem ohrozit Rachůnka.

06:04
    Kvasnička nahrával Kolářovi před bránu, ten netrefil.

06:20
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. V nepřehledné situaci před brněnskou bránou se nejrychleji zorientoval ADAM ŽENÍŠEK a posílá tak Plzeň do vedení. Asistence: Daniel Malák, Filip Kolář

07:50
    Kopicovu střelu má Rachůnek v lapačce.

08:15
    A máme tu první vyloučení zápasu. Napadením se provinil brněnský kapitán Daniel Kowalczyk a na dvě minuty tak oslabí svůj tým.

08:49
    Brněnští dobře napadají a hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

09:29
    Snášel dokázal ujet s pukem sám proti jednomu bránícímu hráči, ten mu ale sklepl kotouč z hokejky a brněnský forvard se tak ani nedostal k zakončení.

10:15

10:41
    Kolářova rána od modré minula brněnskou svatyni.

11:07
    Po dlouhé době se v útočné třetině prosazují také domácí, když chytrou přihrávku za zády poslal na Kunce Martiška.

11:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští z velmi podobné situace srovnávají stav utkání. Domácí měli kvůli faulu plzeňských hokejistů ponechanou výhodu, kterou dokázali využít. V nepřehledné situaci v brankovišti našel kotouč KAREL DUFEK a poslal jej za Mickova záda. Asistence: Petr Žák, Jan Holemý.

12:32
    Plzeňští si rychle berou zpět své vedení. Proti Kopicovi ještě dokázal Rachůnek vytáhnout parádní zákrok, kotouč ovšem skončil přímo u VÁCLAVA ADAMCE, který měl před sebou úplně prýzdnou bránu. Asistence: Marek Kopic, Michal Moravec.

13:36
    Hosté se chystali k dalšímu náporu na brněnského gólmana, rozhodčí ovšem odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:50
    Furchovo nahození na Micku šlo těsně mimo, za bránou se kotouče ujal Dominick Vašíček. Ten objel bránu a hledal škvíru mezi tyčí a betonem, ale marně.

15:28
    Nedáš – dostaneš. Brněnští svůj krátký nápor na Micku nevyužili a vzápětí byli potrestáni. Na modré se ke střele napřáhl Kremláček, jeho střelu ale naneštěstí pro Rachůnka tečoval MAREK KOPIC a brněnský brankář nestihl na změnu trajektorie zareagovat. Asistence: Vladimír Kremláček, Daniel Malák.

17:28
    Plzeňští pokračují v náporu, Kometa se houževnatě brání.

18:28
    Adamec utíkal za nahozeným kotoučem, v bruslařském souboji ale podlehl brněnskému gólmanovi, který byl u puku rychleji a odklidil jej do bezpečí.

19:09
    Snášel vystřelil z pravého kruhu, Micka svírá kotouč v náručí.

20:00

Úvodní perioda je minulostí a divácí mohli vidět celkem čtyři branky. Skóre otevřel Adam Ženíšek. Z podobné situace o pár minut později srovnal Karel Dufek, domácí se ale z vyrovnaného stavu mohli radovat jen několik desítek vteřin. O necelou minutu později totiž z dorážky vrátil Plzni vedení Václav Adamec, náskok poté šikovnou tečí zvýšil Marek Kopic.

20:01

20:16
    Hosté po vyhraném buly neváhali a vrhli se do útoku. Malátova střela ale byla ztečována do ochranné sítě a rozhodčí přerušují hru.

21:36
    Pro kotouč rovnou ze střídačky naskočil Marcel Martiška, ale nedokázal s ním projít přes plzeňskou obranu.

22:48
    Od levého kruhu to zkoušel Dominik Furch, ale neuspěl.

23:29
    Patrik Vašíček střílel od modré, přes clonu bránících hráčů ale kotouč k Mickovi vůbec nedoputoval.

24:12
    Puk skončil za plexisklem a Plzeň si podruhé zahraje přesilovku, dvě minuty za zdržování hry si odsedí Jan Holemý.

24:45
    Počet hráčů na ledě se ale rychle srovnává, podrážením se provinil Marek Princl.

25:23
    Svozil byl při vstupu do útočného pásma rychlejší než kotouč a sudí pískají ofsajd.

25:55
    Ani napodruhé se brněnským hokejistům přechod přes modrou nepovedl.

26:12
    Domácí v plném počtu, čeká je krátká početní výhoda.

26:45

27:12
    Malákova střela rozvlnila síť Rachůnkovy branky, ale pouze zvenku.

27:20
    Další vyloučení na straně domácích, dvě minuty za nesportovní chování pro Michala Kunce.

27:40
    Snášel dokázal dobře vypíchnout kotouč rozehrávajícímu hráči, jeho následná přihrávka ale mířila na jednoho z plzeňských útočníků.

28:11
    Hosté předvedli ukázkovou přesilovkovou souhru, puk ale skončil před brankovou čarou, odkud ho pohotově odpálil jeden z brněnských obránců.

29:20

29:52
    Početní výhoda je sice u konce, hosté jsou ale stále usazeni v útočném pásmu a kombinují.

31:09
    Jiříček se napřáhl na modré, jeho rána z první ale šla úplně mimo Rachůnkovu bránu.

31:54
    Malák to nadvakrát zkoušel od modré. Pokaždé se díky jeho střele strhla v brankovišti mela, Rachůnek ale kotouč za svá záda nepustil.

32:10
    Rozhodčí se rozhodli vyloučit oba neukázněné hráče, dvě minuty za hrubost si tak odsedí brněnský Dominik Furch a plzeňský Jan Tůma.

32:58
    Moravcovu střelu vyrazil Rachůnek před sebe, efektní rybičkou si ale pro kotouč skočil a zabránil tak hostujícím hokejistům v případné dorážce.

33:23
    Kuncův bekhendový pokus těsně minul tyč Mickovy branky.

34:10
    Oba týmy jsou v plném počtu.

34:13
    Martiška ujížděl sám s kotoučem, nebyl ale dostatečně rychlý a dohonil ho jeden z vracejícíh se plzeňských hráčů. Přesto dokázal brněnský útočník udržet puk. Ke střele se nakonec dostal Jan Holemý, ale prověřil pouze Mickovu lapačku.

35:45
    Kometa teď na soupeře tlačí, Snášelův pokus dokonce orazítkoval tyč plzeňské svatyně!

38:46
    Kolář s Malákem ujeli v přečíslení dva na jednoho, situaci musel brněnský Kowalczyk vyřešit faulem. Odsedí si dvě minuty za podrážení.

39:32
    Parádní zákrok betonem teď vytáhl Rachůnek proti Tůmově střele.

40:00

Ve druhé periodě bylo k vidění více faulů než gólových šancí. Více početních výhod měli k dispozici Plzeňští, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Více než tři minuty se hrálo také ve čtyřech na obou stranách, ani více prostoru na ledě ale hokejistům nepomohlo ke vstřelení branky a po prostřední části je tak stav stejný, jako po té první – 1:3.

40:01

40:29
    Z Kowalczykova trestu stále ještě zbývá několik desítek sekund, Plzeňští rozehrávají zpoza brány.

40:46

41:04
    Jeden z plzeňských hokejistů skončil na střídačce Komety, za pomoci spoluhráčů a potlesku diváků se dostává na tu svoji.

42:57
    Kometu čeká první dvouminutová početní výhoda, za držení Stanislava Svozila míří na trestnou Tomáš Čermák.

43:29
    Slanina vyhazuje a hosté střídají.

43:52
    Svozilova tvrdá rána od pravého kruhu minula Mickovu bránu.

44:44
    Kometa kombinuje, každý pokus o zakončení ale troskotá na plzeňském gólmanovi.

44:57

45:51
    Brněnští se i po uplynutí dvouminutové přesilovky pokouší o snížení plzeňského náskoku, tentokrát jim v tom ale zabránil ofsajd.

47:00
    Kolář dostal skvělou přihrávku, Rachůnek teď ale udržel brněnské naděje velmi pohotovým zákrokem betonem.

48:22
    Adam Stránský chtěl překvapit Micku, ale hostující gólman byl připraven.

49:06
    Jiříčkův pokus vykrývá Rachůnek vyrážečkou.

50:33
    Sudí viděli přihrávku rukou a Kometa tak vybojovala vhazování v útočném pásmu.

51:16
    Další vyloučení na straně hostí, dvě minuty za sekání si odpyká Adam Ženíšek.

51:44
    Po dlouhém snažení se brněnským hokejistům konečně podařilo sníži soupeřův náskok. Ze svého oblíbeného místa u pravého kruhu střílel Svozil, tento pokus ale Micka vyrazil před sebe. Tam ovšem číhal JAKUB MALÝ, který pohotovou dorážkou umístil kotouč za záda bývalého spoluhráče. Asistence: Stanislav Svozil, Daniel Kowalczyk.

52:51
    Holemý to zkusil ze středního pásma, Micka raději přerušuje hru.

54:10
    Martiška se individuální akcí probojoval do útočného pásma, jeho pokus vyrazil Micka do ochranné sítě.

56:06
    Brňané nahazují na Micku téměř každý kotouč, aby si vybojovali vhazování v útočném pásmu a příležitost ke srovnání stavu.

56:30
    Plzeňští hokejisté jsou dnes výrazně úspěšnější na vhazování a Kometě se nedaří najít recept na vstup do útočné třetiny.

57:44
    Ani Snášelův pokus nekončí za zády plzeňského brankáře.

57:58
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Rachůnek zůstává na střídačce a Kometa to zkusí se šesti hráči v poli!

58:21
    Jiříček při pokusu trefit prázdnou bránu minul a je odpískáno zakázané uvolnění hostí.

58:52
    Brňané se perou o každý puk, horko těžko se ale vůbec dostávají k zakončení.

59:20
    Malátův pokus se od tyče odrazil mimo!

Ve třetí třetině byli hosté odhodlaní udržet si svůj dvougólový náskok, do cesty se jim ale postavila vyloučení. Jedno z nich dokázali Brněnští využít a Jakub Malý svojí přesilovkovou trefou dal Kometě naději ke srovnání skóre. To se ale ani přes závěrečné snahy bez brankáře nekonalo a plzeňští hokejisté si z ledu brněnské DRFG areny odvážejí tři body. Pro Brňany je to pátá prohra v řadě.

Ode mě je to pro dnešek vše a doufám, že se s vámi brzy potkám u dalšího zápasu hokejové mládeže. (20:07:34)

Adéla Hrabálková

Góly a asistencie: 12. Dufek (Žák, Holemý), 52. Malý (Svozil, Kowalczyk) – 7. Ženíšek (Malák, Kolář), 13. Adamec (Kopic, Moravec), 16. Kopic (Kremláček, Malák)

Rozhodca: Ondráček, Kráľ, Otáhal