Kazachstan – Španielsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Poľsko 0:1 (kon.) | Ukrajina – Fínsko 0:2 (kon.)
Česko – Litva 2:0 (kon.) | Rusko – Srbsko 1:0 (kon.) | Wales – Belgicko 1:0 (kon.)
Azerbajdžan – Slovensko sk 2:1 (kon.) | Island – Luxembursko 3:0 (kon.) | Nórsko – Cyprus 2:1 (kon.)
Turecko – Anglicko 2:3 (kon.) | Čierna Hora – Faerské ostrovy 3:0 (kon.) | Sev. Írsko – Malta 0:0 (kon.)
Írsko – Arménsko 1:0 (kon.)
Island
3:0 (0:0)
Luxembursko
cz Piatok 06.09.2019, 19:00 • Víkingsvöllur, Reykjavik • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou reprezentační zápasy a my budeme sledovat duel mezi Islandem a Lucemburskem, konkrétně kvalifikační zápas na ME hráčů do 21 let. Jasným favoritem jsou domácí mladíci.

SKUPINA 1

Ve skupině s označením 1 najdeme 6 celků. Kromě Islandu a Lucemburska se tam nachází ještě Irsko, Itálie, Švédsko a Arménie. Na šampionát postupuje pouze první celek, druhý jde do tzv. tabulky druhých míst. Jasným favoritem této skupiny je Itálie.

ISLAND odehrál v tomto roce zatím dva přípravné zápasy. Nejdříve remizoval 1:1 s českým výběrem, což bylo bylo trochu překvapení a poté narazil na Katar, který přehrál jasně 3:0.

LUCEMBURSKO odehrálo v tomto roce pouze jeden přípravný zápas. V březnu hrálo s Irskem a duel se hostům vůbec nepovedl, protože nakonec prohráli 0:3.

Zápas o první kvalifikační body začíná v 19:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít. Máme se na co těšit.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Islandem a Lucemburskem začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté Lucemburska, kteří jsou jasným outsiderem tohoto zápasu.

3
    Začátek utkání je samozřejmě velmi opatrný a sledujeme klasické úvodní oťukávaní.

4
    Domácí hráč byl faulován a je z toho zajímavá standardní situace z nějakých pětadvaceti metrů.

4
    Domácí z toho vytěžili první rohový kop v tomto utkání.

5
    Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Island.

6
    Z rohu nic nebylo a následné snažení domácích mladíků zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

8
    Island vybojoval další rohový kop, už svůj třetí.

9
    Ale dopadlo to stejně, jako rozehrávka minulého rohu, ofsajd a u míče jsou hráči Lucemburska.

10
    Ale hosté nedokáží udržet míč a i proto jsou pod neustálým tlakem. Domácí rychle získali míč, šli dopředu a je z toho další roh.

11
    Po rohu se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení a po jeho hlavičce skončil míč na břevně!
    11. Hosty zachránilo břevno

13
    Domácí mají i nadále obrovský tlak. Hraje se pouze na polovině Lucemburska, které ale zatím drží nerozhodný stav.

15
    Obraz hry je stále stejný. Island se tlačí do zakončení a hostující hráči se pouze brání před svým vápnem.

16
    Další rohový kop pro Island.

16
    Po zásahu hostujícího hráče je tu už šestý roh pro Island.

17
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí se tlačili do zakončení, ale byl z toho útočný faul.

18
    Snad poprvé se dopředu vydali i hráči Lucemburska, kteří také vybojovali rohový kop.

19
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče už jsou domácí fotbalisté, kteří samozřejmě okamžitě pospíchají dopředu.

21
    Je za námi úvodních dvacet minutek a na první branku stále čekáme. Každopádně Island je jasně lepší a na trávníku stále dominuje.

22
    Domácí zahrávali standardní situaci. Vzal to na sebe Johnsson, ale trefil pouze hráče ve zdi.

24
    Je tu další rohový kop pro domácí mladíky. Dočkáme se úvodní branky?

25
    Nyní ještě ne, protože hostující hráči to zvládli a i tentokrát se dokázali ubránit.

26
    A další roh pro Island, už osmý v tomto utkání.

27
    Jenže ani z tohoto rohu nic nebylo. Do zakončení se tlačil Kuete, ale k míči se nedostal.

29
    Domácí mají i nadále obrovský tlak, ale k ničemu to zatím nevedlo. Útočníci Curci i Prudhomme si zatím příliš nezahráli, protože hostující zadáci brání velmi dobře.

31
    Hráči Islandu jsou u míče a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží hostující Machado.

33
    Po dlouhé době zaútočili po zisku míče také hosté, ale jejich snažení domácí rychle ukončili.

35
    Prudhomme zahrával zajímavou standardní situaci ze strany velkého vápna, ale centr se mu nepovedl a míč skončil v zámezí.

37
    Jeden z hostujících hráčů zůstal po souboji ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.

40
    Domácí se snaží v závěru prvního poločasu něco vymyslet, ale do zakončení se i nadále dostávají pouze sporadicky.

41
    A to se potvrdilo i tentokrát, kdy vše vyřešil dobrým obranným zákrokem Sampsted.

43
    Hosté se i nadále velmi dobře brání a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

44
    Žlutou kartu dostává Gudjohnsen (Island).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

45+2
    První poločas se už pouze dohrává, nic se nestane.

45+3

První poločas je za námi. Domácí celek byl jasně lepší, na trávníku dominoval, měl několik zajímavých možností, ale prosadit se nedokázal, takže Island hraje s Lucemburskem stále 0:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý, tak si ho nenechte ujít.

Druhý poločas začne přibližně v 20:04 hodin.

46

47
    Hosté hned na začátku druhého poločasu vybojovali rohový kop.

48
    Z rohu nic nebylo, ale dopředu šli domácí a po faulu je z toho pokutový kop pro Island!

48
    Žlutou kartu dostává Machado (Lucembursko).

49
    Island právě vstřelil branku!
    K míči se postavil SVEINN GUDJOHNSEN, který míč poslal přesně k pravé tyči a Gunnarsson byl bez šance, takže Island jde do vedení 1:0!
    49. Sveinn GUDJOHNSEN - 1:0

51
    Domácí jsou po vstřelené brance samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu.

53
    Po zisku míče pospíchali dopředu hosté, ale ani jejich snažení k ničemu nevedlo.

55
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje, k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.

57
    Snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

59
    A je to 2:0 pro domácího favorita. Po rychlé akci to vzal na sebe STEINAR THORSTEINSSON, který pohodlně překonal Machada.

60
    Žlutou kartu dostává Dublin (Lucembursko).

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. O vítězi je nejspíše rozhodnuto, ale uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

64
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maratovic, přichází Tinelli.

64
    Není co řešit, domácí jdou do vedení 3:0. Po přihrávce do vápna se k míči dostal WILLUM WILLUMSSON, který přízemním pokusem nedal brankáři šanci.
    64. Willum WILLUMSSON - 3:0

66
    Domácí i nadále dominují a tlačí se dopředu. Hostům zřejmě došly síly.

68
    Hráči Islandu kombinují na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.

70
    Je před námi posledních zhruba dvacet minutek.

72
    Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, dostávají se do zakončení a potvrzují roli favorita.

74
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Þorsteinsson, přichází Thordarson.

76
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hafsteinsson, přichází Hauksson.

78
    Hosté ve druhém poločase pouze brání, dopředu příliš nechodí, jen odkopávají míče.

79
    Nyní to ale hráčům Lucemburska vyšlo a vybojovali rohový kop.

80
    Ze svého třetího rohu v tomto utkání ale hosté nic nevytěžili a dopředu už znovu pospíchají domácí mladíci.

82
    Rohový kop zahrával také domácí celek, ale ani z toho nebylo zakončení a pokračujeme za stavu 3:0.

84
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Dublin, přichází D'Anzico.

86
    Utkání se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto, tak uvidíme, jestli se ještě dočkáme nějaké branky.

88
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a znovu hrají domácí.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal 4 minutky.

90+3
    Domácí drží míč na polovině soupeře a ještě se snaží něco vymyslet.

90+4

Je dobojováno. Island doma potvrdil roli favorita a nakonec porazil Lucembursko jasně 3:0. Domácí byli jasně lepší, měli mnoho šancí a vyhráli zcela zaslouženě. Hosté bojovali, ale kvalitou to dnes na soupeře nestačilo.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:17.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:55:07)