Košice – Trebišov 2:2 (kon.) | B. Bystrica – Šamorín 5:0 (kon.) | Podbrezová – Poprad 0:3 (kon.)
FC Košice
2:2 (0:0)
Slavoj Trebišov
Piatok 26.07.2019, 17:30 • Štadión Lokomotívy v Čermeli • MONACObet liga • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom online textovom prenose zo zápasu 2. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Nováčik z Košíc sa už nevie dočkať otvorenia sezóny na domácom trávniku. Hneď na úvod na ňom privíta vo východniarskom derby Trebišov.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Prvé kolo zavialo Trebišov ďaleko na západ Slovenska. Divoký zápas s Petržalkou načal zásahom na konci úvodnej štvrťhodiny domáci Almási. Hostia reagovali v záverečnej desaťminútovke polčasu, najprv vyrovnal Cicman a potom ich poslal na koňa Zsigmond. Trvalo to však len tri minúty, keď následne Piroska poslal tímy do šatní za stavu 2:2. Po zmene strán strelila Petržalka tri góly po sebe. Almási dokonal v 78. minúte hattrick, víťazný gól si pripísal na konto Piroska po hodine hry. Posledné slovo mal Guilherme Barbosa Silva, to už ale Slavoju veľmi platné nebolo. V pomyselnom stretnutí východu so západom sa tešila z víťazstva Petržalka po výsledku 5:3.

Podľa oficiálnej stránky klubu odišli v lete preč kapitán Jaroslav Kolbas, spolu s ním aj brankári Erik Kolbas a Tomáš Dráb. Ďalej v Trebišove nepokračujú Špak, Lazarus, Vojtovič, Starosta, Lukáč, Varga, Hlaváč a Lopez Da Silva.

Na druhej strane ťažil Slavoj vo veľkom z konca košickej Lokomotívy. Z Družstevnej pri Hornáde prišli Hirjak, Ilinjo, Cicman, Jano, Tóth a Harvila. Pokračujeme Lukášom Mihálikom, ktorý bol tiež hráčom Lokomotívy, hosťoval tam ale z Trnavy.

Menoslov nasleduje dvojicou ex-hráčov Bardejova – brankárom Gmitterom a obrancom Korijkovom. V bráne bude konkurenciou Leško zo Žiliny, v poli to bude skúsený Matić naposledy hrajúci za Skalicu a Komárno, mladý útočník Zsigmond z Dunajskej Stredy a napokon aj Vodilka z Podbrezovej.

FC Košice

Súbojom nováčikov odštartovali Košice minulý piatok svoje dianie na druholigových trávnikoch. Cesta do Podbrezovej bola síce jednoduchšia ako v prípade Trebišova do Petržalky, ale ex-fortunaligista bol veľkým favoritom. Vývoj duelu tomu ale nenasvedčoval. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke, kedy za domácich otvoril skóre Chvátal, aby v 83. minúte reagoval gólovou hlavičkou Karaš. Nebol to však koniec, o troch bodoch pre Železiaroch rozhodol v poslednej minúte riadnej hracej doby strelou zvnútra šestnástky Galčík.

Košice nezažili cez leto veľký prievan v kabíne. Odišla z nej len trojica Urban, Grega a L. Ristovski, ktorý odišiel ešte pred úvodným zrazom do Rakúska. Do klubu naopak prišli košickí odchovanci – Samo Kuc a Matúš Katunský z Podbrezovej či Ervin Matta zo senického dorastu. Do prvého tímu sa zo staršieho dorastu dostal aj ofenzívny záložník Mikel Albisu.

FC Košice: Fabini – Matta, Pilipčuk, Kuc, Trebuňák – Vancák (C), Ristovski – Kačala, Karaš, Pavúk – Vyshnevskyi
    Náhradníci: Giertl – Katunský, Kis, Radovanović, Gáll, Bavoľár

Slavoj Trebišov: Leško – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Guilherme Barbosa, Zsigmond, Cicman (C), Harvila, Chovan, Novák, Mihálik
    Náhradníci: Gmitter – Hirjak, Tóth, Matić, Zajac, Jano, Sočuvka

Rozhodca: Adam Somoláni – Mário Roszbeck, Dušan Štofik.

V Košiciach ešte hodinu pred začiatkom duelu výdatne pršalo, v tejto chvíli sa ozývajú už iba hromy, to najhoršie pominulo. Uvidíme, komu sa bude dariť viac na mokrom povrchu.

Hráči sú už nastúpení, čaká na už iba na úvodný žreb a výber strán.

1

1
    Výkop obstarali hostia z Trebišova, ktorí dnes majú na sebe biele dresy. Košičania v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

1
    Na konci úvodnej minúty sa hostia dostali do prvej akcie. Lopta pred centrom ale už preťala brankársku čiaru, Fabini bude vykopávať.

2
    Všetko sa sťahuje pred šestnástku Slavoja. Ale iba na chvíľu, voľný kop rozohral Vancák na Mattu.

3
    Košice sa nikam neponáhľajú, pri lopte stopéri s Trebuňákom.

4
    Práve Trebuňák sa previnil faulom na ľavej strane pri postrannej čiare.

5
    Cicman s úvodným zakončením. Hlavička po centri od Zsigmonda nemala žiadne parametre, ktorými by mohla ohroziť Fabiniho.

6
    Pavúk hľadal polovysokým centrom Vyshnevskyiho. Ten si vyskočil na loptu, trafil ju hlavou, no len ju viac poslal do výšky, s čím obrana Trebišova nemala problém.

7
    Lopta sa dostala až na úroveň bieleho bodu pred Fabinim. Otáčal sa tam s ňou Chovan, zakončiť nedokázal.

8
    Aktívny Trebuňák na ľavom krídle mieril spred veľkého vápna len do náručia brankára.

9
    Ristovski dostal kolmicu do vnútra pokutového územia. Center pod seba poslali Trebišovčania do autu.

10
    Hlavný rozhodca posudzuje súboje veľmi prísne, píska každý náznak faulu. Druhýkrát si to odskákal Trebuňák.

11
    Košice vyťažili z minima maximum. Jednoduchá kombinácia na jeden dotyk by bola pridlhá, Pavúk by ju nezachytil. Píska sa však faul na Vancáka.

12
    Kamil Karaš to skúsil z vyše tridsiatich metrov priamo na Leško, ten nemal problém loptu zachytiť.

13
    Oleg Vyshnevskyi šiel sám proti štvorici obrancov od polovice ihriska. Sám vybojoval rohový kop.

14
    Niekoľko predĺžení lopty, do ťažkej hlavičky sa dostal Samuel Kuc. Stopér Košíc poslal loptu vysoko nad.

15
    Na konci štvrťhodiny tu bol ďalší roh. Karaš to poslal na prednú žrď, kde bola lopta predĺžená na malé vápno. Tam sa guľatý nezmysel sám ponúkal na doklepnutie do brány, avšak domáci to preváhali.

16
    Hrá sa prevažne na polovici Trebišova. Pavúk výborne zakombinoval, prišla prihrávka na hranicu šestnástky. Vancák trafil iba obrancu, tretí roh v rade.

17
    Vyshnevskyi bol na správnom mieste, ale predsa mu ešte pár centimetrov stačilo. Domáci majú prevahu, ale nedokážu ju zatiaľ zúročiť.

18
    V ofsajde sa vyskytla košická legenda hrajúca za Slavoj. Ján Novák sa verdiktu veľmi netešil.

19
    Vhadzovanie na Vyshnevskyiho bolo príliš na telo. Ukrajinský útočník si loptu nespracoval ideálne, Leško bude vykopávať.

21
    Hostia vytiahli vyšší pressing, čo donútilo Kuca loptu len posunúť vzduchom po lajne. Výsledok sa rýchlo dostavil, Trebišov získal voľný kop.

22
    Trebišovu stačil jeden útok a mohlo byť 0:1. Novák mal na malý moment viac času v pokutovom území, pálil zľava a opečiatkoval pravú žrď! Lopta sa našťastie pre Košice odrazila smerom von zo šestnástky.

23
    Košický obranca čakal s odkopom, nakoľko dúfal, že lopta pretne bránkovú čiaru. Celé to ale skončilo tým, že sa pod tlakom súpera dotkol lopty on – roh.

24
    Nákop pred Fabiniho poslaný mimo hraciu plochu. Hostia vhadzujú.

25
    Patrik Chovan zastavil brejk domácich na postrannej čiare, dopredu sa už rútil Trebuňák.

26
    Košičania sú pod miernym tlakom, nedarí sa im zaútočiť vo vyššom počte. Trebišov nabudila tyč v podaní Nováka.

27
    Po takmer polhodine hry sa ozval aj košický fanklub, dovtedy bolo dvakrát počuť len hŕstku ľudí z Dolného Zemplína.

28
    Pavúk na svojej strane vygumoval Kražela, ktorý sa snažil odcentrovať od rohovej zástavky, Fabini bude vykopávať.

29
    Obrázok hry sa neprestáva meniť, Trebišov sa spolieha najmä na Jána Nováka a pravú stranu ihriska.

30
    Krásne prenesenie hry od Pilipčuka na Pavúka na ľavé krídlo. Pavúk a jeho prudký center, Leško musel iba boxovať von z vápna. Matta loptu dobehol, koncovka mu ale veľmi nevyšla.

31
    Karaš získal faul, sám rozohral štandardku a našiel Kuca. Ten to mal ale veľmi na telo, druhý zo stopérov sa chytá za hlavu.

32
    Na druhej strane sa práve Kuc previnil faulom tri metre od šestnástky. Priamy kop, toto bude pozícia pre Zsigmonda.

33
    A teraz to bolo brvno! Kevin Zsigmond to urobil výborne, chýbalo mu možno 30 centimetrov a lopta by zapadla do brány!

34
    Rýchly prechod do útoku od domácich. Trebuňák potiahol akciu, posunul na útočníka, ten však nevystrelil. Urobil tak až Ristovski, Leško zase raz bez problémov.

35
    Košice to naopak od Trebišova ťahajú zľava, kde hrajú Pavúk a Trebuňák. Museli si to v tejto minúte ale rozmyslieť, Slavoj priestor pri čiare dobre uzavrel.

37
    Záver polčasu sa blíži. Košičania získali vhadzovanie na útočnej polovici.

38
    Kačala sa prebíjal pred bránu z pravej strany šestnástky. Po súboji s obrancom súpera sa píska útočný faul.

39
    Domáci si zase nerozumeli na ľavej strane. Zápas si určite pýta gól, Trebišovčanov od dvoch delili len centimetre.

40
    Ofsajd Slavoja, prestávka sa už blíži.

41
    Trebuňák s faulom na Harvilu, rozhodca sa chvíľu rozhodoval, či nevytiahne aj kartičku. Napokon tak neurobil, košický ľavý obranca s posledným upozornením.

42
    Zmätok pred Fabinim, domáce FC upokojuje hru až po ďalšej polminúte.

43
    Pavúk odcentroval skraja ihriska. Vyshnevskyi sa pretlačil do hlavičky, zo záklonu ale nemal šancu uspieť.

44
    Po akcii Trebišova z ľavej strany je tu čas ešte na jednu akciu. Fabini rozohráva z päťky.

45
    Avšak finálne prihrávky, respektíve zakončenia mužstvám v tomto polčase veľmi nedaria.

45+1

Úvodné dejstvo sa skončilo bezgólovou remízou. Ku gólu mali bližšie hostia, keď trafili konštrukciu brány po strelách Nováka a Zsigmonda. Košiciam patrilo úvodných dvadsať minút, Trebišovu zvyšok polčasu.

Druhý polčas sa začne približne o 18:29.

46

46
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Ervin Matta, prichádza Boris Gáll.

47
    Kačala sa po striedaní Mattu presunul na pravý kraj obrany, jeho pôvodné miesto z prvého dejstva prevzal striedajúci Gáll.

48
    Košice diktujú tempo na začiatku polčasu, rovnako, ako tomu bol v prvom dejstve.

49
    Richard Kačala šiel po pravom krídle, v tandeme mu šiel Gáll. Napokon centroval sám a vôbec mu to nevyšlo.

50
    Teraz to už Kačala urobil lepšie. Poslal prízemný center, ktorý preletel celou šírkou šestnástky. Kražel ho pre istotu poslal na roh.

51
    Pilipčuk hlavičkoval do hráča, Košice zase raz so sériou rohových kopov.

52
    Ján Novák šiel až príliš razantne do hlavičkového súboja pred vlastným pokutovým územím. Priamy kop vybojoval Pavúk, ktorý ho pravdepodobne aj zahrá.

53
    Leškovi svietilo slnko do tváre, aj preto predviedol neistý zákrok pri exekúcii priameho kopu od Pavúka. Jediná škoda, že žiaden z Košičanov nebol pripravený na dorážku.

54
    Ristovski v súboji získal loptu, vytiahol ju na deliacu čiaru, kde ho skosili dvaja borci v bielom. Stále sa hrá bez žltej karty.

55
    Košice pridávajú na intenzite! Vyshnevskyi hlavou z malého vápna po centri Pavúka z ľavej strany mieril tesne vedľa ľavej tyče.

56
    Štvrtý rozhodca už pripravuje striedanie Trebišova. Príde k nemu v najbližších minútach.

57
    Trebišov dal gól! Stačila jedna kolmica za obranu Košíc a je tu gól! Kombináciu hráčov, ktorí nastrelili v prvom polčase konštrukciu brány uzavrel KEVIN ZSIGMOND. Jednoduchá koncovka z malého vápna po Novákovom prízemnom centri, hostia sú vo vedení.

58
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Patrik Chovan, prichádza Lukáš Tóth.

59
    Mohlo byť ešte horšie! Novák na seba nadviazal dvoch obrancov, čím vytvoril priestor pre Tótha. Tomu sa ale nevydaril prvý dotyk a lopta mu odskočila.

60
    Dva rohové kopy po sebe pre FC. Nákopy to nie sú zlé, na malom vápne však chýbajú hráči.

60
    Tím FC Košice dal gól!
    Je vyrovnané! Síce to priamo nepadlo ani teraz z rohového kopu, k odrazenej lopte spoza šestnástky sa ale dostal BORIS GÁLL. Striedajúci futbalista nekompromisne zavesil, Leško len tak zostal stáť na mieste.

61
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Oleg Vyshnevskyi, prichádza Predrag Radovanović.

62
    Pavúk s menšími problémami po súboji s protivníkom. Košický univerzál ale bude pokračovať v hre.

63
    Lukáš Tóth sa po obrovskej šanci ocitol aj v ofsajde. Bolo to približne na rovnakom mieste, ako gólový center Nováka.

64
    Ristovski sa odhodlal k ďalekonosnému pokusu. Strela mala dobrú rýchlosť, bolo to však všetko na úkor presnosti.

65
    Ďalší roh pre Košice. Gáll sprava centroval len do hlavy Ilinja.

66
    Pavúk to nemyslel zle, Ristovski vrátil odvrátenú loptu do ohňa. Radovanović sa s tým snažil niečo urobiť, no proti presile nemal šancu.

67
    Gállova parádna robota s Kačalom. Prišiel center na zadnú tyč, na ktorý si vyskočil Karaš. Zakončenie košického ofenzívneho záložníka hlavou šlo nad.

68
    Ján Novák dostáva žltú kartu po prílišných protestoch na adresu rozhodcu.

69
    Už to vyzeralo, že lopta skončí v sieti Leška, Adam Somolányi píska útočný faul. Zakončenie aj tak končí mimo.

70
    Jeden z obrancov Trebišova si odkopom takmer strelil vlastný gól! Na jeho šťastie lopta putovala za bránu. Roh.

70
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Kevin Zsigmond, prichádza Ladislav Hirjak.

71
    Sledovali sme takú prekopávanú na oboch stranách. Tímy nechcú upokojiť dianie.

72
    Ofenzívny priestupok od Košičanov. Obom celkom zostáva už len jedno striedanie.

72
    Po individuálnej akcii padá v šestnástke Boris Gáll, hlavný rozhodca diskusie o penalte odmieta. Sledovať však budeme ďalší rohový kop.

73
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Ján Novák, prichádza Róbert Jano.

74
    Po dlhšom čase sa pripomenuli i hostia, zakončenie po zemi ale Fabiniho vystrašiť nemohlo.

76
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza František Pavúk, prichádza Filip Kis.

76
    Pavúk už roh nezahral, nahradil ho Trebuňák. Loptu na zadnú tyč odvrátili do autu.

77
    Tak to je striedanie! Košice pretavili svoj tlak do gólu! FILIP KIS sa z prvého dotyku s loptou trafil do čierneho! Strela zvnútra šestnástky po zemi, Leško zase bez šance.

79
    To je až neuveriteľné! Jednoduchá narážačka pred šestnástkou, Guilherme Barbosa sa dostal dnu a lobom poslal loptu cez Fabiniho do ľavej žrde! Neskutočné, akú smolu dnes hostia majú.

80
    Košice ubránili aj nasledujúci rohový kop a mohli ísť dopredu. Pri rohovom štvrťkruhu Kačala fauloval.

81
    Trebišov dal gól! Reakcia na Kisov zásah netrvala dlho. Center za obranu, RÓBERT JANO sa predral cez defenzívu domácich a po výbornom spracovaní telom rutinérsky prekonal Fabiniho.

83
    Ani sme sa nenazdali a sledujeme už záverečnú desaťminútovku. Skončí sa východniarske derby remízou, alebo niekto strhne víťazstvo na svoju stranu?

84
    Vancák zastavil rýchly brejk súpera po ľavom krídle. Kto teraz strelí gól, ten s veľkou pravdepodobnosťou vyhrá.

84
    Róbert Jano v ďalšej šanci. V páde z half-voleja trafil iba protihráča – roh.

85
    Ristovski hlavou poslal loptu do autu. Slavoj v psychickej výhode.

86
    Kačala oklamal Ilinja a polovysoko centroval. Urobil to parádne, pred bránou sa totiž vyskytoval Predrag Radovanović, ktorý ale len o stotiny sekundy zluftoval takmer istú gólovú strelu!

87
    Košický fanklub skanduje: "Chlapci, bojovať!", ide o veľa.

89
    Hrá sa zo strany na stranu, taktické fauly sú samozrejmosťou. V súboji dvoch šestnástok tak urobil Harvila smerom na Kuca.

90
    Začala sa nám posledná minúta riadneho hracieho času.

90
    Trebuňák si hodil loptu až príliš pred seba. Lopta tak unikla až mimo hraciu plochu. Leško ju vzápätí pošle do stredového kruhu.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Mojmír Trebuňák rýchlo vynahradil svoju chybu, keď lobom z dvadsiatich metrov nenachytal Leška na hruškách. Ten musel boxovať loptu za bránu.

90+2
    Hostia ešte chceli ísť do protiútoku, ale nevyšlo im to. Na záver tu bude štandardka Košíc.

90+2
    Lopta poskakovala v šestnástke, napokon však končí po strele Kačalu mimo ihriska.

90+3

Trikrát sa otriasala konštrukcia košickej bránky počas východniarskeho derby. Košice v domácom úvodnom zápase sezóny s Trebišovom remizovali po výsledku 2:2. (19:16:23)