Roger Federer
Roger Federer (2)
2
65 6 64 6 123
Nedeľa 14.07.2019, 15:10 • Centrální kurt, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Finále
    3:2; 13:12 - Novak Djokovič

13:12
    Novak Djokovič sa stáva šampiónom Wimbledonu 2019, vyhráva toto stretnutie v piatich setoch, ktoré sa od dnes bude pýšiť prívlastkom najdlhšie finále tu v All England Clube!
    2:2; 12:12; 6-3 - Novak Djokovič

6-3
    Víťazný bekhend po čiare a Novak Djokovič má tri mečbaly!

4-3
    Return svetovej jedničky zastavila páska a tak je znížené na 4:3 z pohľadu Djokoviča.
    2:2; 12:12; 4-2 - Roger Federer

4-2
    Roger Federer videl súpera za základnou čiarou, skrátil hru a pri pokuse dobehnúť loptu sa Djokovič pošmykol a spadol. Nie je to nič vážne pokračuje sa v zápase.

12:12
    Esom získava Roger Federer gem na servise a tak o víťazovi rozhodne skrátená hra! Dnes už sa dva tajbrejky hrali a z oboch vyšiel víťazne Novak Djokovič!

12:11
    No teraz už áno! Novak Djokovič odvrátil v tomto geme dva brejkbaly súpera, čo mu môže dodať psychickú pohodu na jeho raketu. Nasleduje prestávka a po nej pôjde servovať Federer.

40-A
    Novak Djokovič teraz zastavil výmenu, no loptička bola dobrá, ako ukázalo jastrabie oko! Ďalší brejkbal pre Rogera Federera.

40-40
    Lenže stále nie je koniec hry! Roger Federer viac tvorí hru a inak tomu nebolo ani tentoraz, išiel si na sieť po loptu a jednoduchým kraťasom ju ukončil vo svoj prospech.

40-A
    Najkrajšia výmena zápasu! Obaja hráči menili rytmus hry, Roger Federer mal navrch ku koncu výmeny zahral loptu na základnú čiaru, no rozhodca zahlásil aut. Federer si vzal jastrabie oko a lopta bola dobrá! Švajčiar má brejkbal!

40-40
    Šanca pre Federera stále žije. Ziskom troch fiftínov v rade upravuje na zhodu a dostáva tak svetovú jednotku pod tlak!

40-30
    Roger Federer zahral veľmi dobrý return s ktorým mal Djokovič veľké problémy, nakoniec sa mu podarilo loptu prehodiť cez sieť, no tam stál pripravený Švajčiar ukončiť výmenu!

11:10
    Novak Djokovič pri svojom servise nezaváhal a vedie po priamom bode 11:10. Ak by sa nerozhodlo do stavu 12:12 tak bude nasledovať skrátená hra!

10:9
    Return Federera bol nepresný a tak ide jeho súper a odveký rival Djokovič do vedenia 10:9.

9:8
    Priamym bodom z podania sa dostáva Novak Djokovič do vedenia 9:8 v piatom rozhodujúcom sete!

40-30
    Tak je tu menšia dráma. Djokovič si síce rozbehal súpera, no nepodarilo sa mu doviesť výmenu vo víťazného konca.

8:8
    Novak Djokovič odvracia dva mečbaly a je stále v hra o obhajobu titulu!

A-40
    Novak Djokovič sa dostáva ku brejkbalu. Loptička z rakety Rogera Federera končí len na sieti.

30-40
    Prvý mečbal ostal nepremenený! Roger Federer poslal svoj forhend len do autu.
    2:2; 7:8; 15-40 - Roger Federer

15-40
    Vzápätí pridáva švajčiarska legenda ďalšie eso a má dva mečbaly!

15-30
    Roger Federer si pripisuje dvadsiate druhé eso a je dve loptičky od víťazstva!

7:8
    Roger Federer ide do vedenia 8:7! Využil dve chyby súpera a potom si došiel k zisku brejkbalu. Obhodil súpera na sieti a Novak už nemal žiadnu šancu.

30-40
    Novak Djokovič posiela loptu len do autu a tak má Roger Federer brejkbal!

7:6
    Už presne štyri hodiny trvá tento duel a ešte stále to nevyzerá na koniec zápasu! Obaja hráči teraz ukazujú maximum a siahajú na dno svojich síl. Nasleduje prestávka a po nej pôjde servovať tretí krát Federer na udržanie sa v tomto veľkom finále!

6:6
    Esom ukončuje Roger Federer náročný gem a vyrovnáva stav rozhodujúcej sady na 6:6!

40-40
    Zbytočnú chybu urobil teraz Švajčiar, ktorý mal na rakete ľahkú loptu, no tú poslal do autu! Zhoda.

30-15
    Roger Federer vyhadzuje svoj bekhend ďaleko za základnú čiaru! Novak Djokovič je dve loptičky od víťazstva.

6:5
    Loptička z rakety Rogera Federera končí až za základnou čiarou a tak ide Novak opäť do vedenia! Nasleduje prestávka a výmena strán. Federer ide znovu podávať na udržanie sa v zápase.

15-30
    Novak Djokovič robí dvojchybu! Druhé podanie Srba končí v sieti.
    2:2; 5:4; 30-40 - Roger Federer

30-40
    Neskutočné! Diváci ženú Federera vpred, chcú vidieť pokračovanie zápasu. Roger si obehol loptičku na forhend, čím zatlačil súpera a vypracoval si gembal na 5:5!

5:4
    Drámu Djokovič nepripustil a vedie tak 5:4! Teraz je všetko na pleciach Rogera Federera, ktorý ide podávať na udržanie sa vo finálovom zápase!

4:4
    Esom ukončuje Roger Federer ôsmy gem, dostáva sa spod nepriaznivého stavu a vyrovnáva na 4:4!

4:3
    Novak Djokovič si zase nepomohol prvým servisom, šiel cez to druhé. Roger Federer toho využil, berie si späť svoje stratené podanie a znižuje stav finálového setu na 4:3. Lepšie finálové divadlo si diváci v All England Clube ani nemohli priať.

40-A
    Dvakrát išiel úder Rogera Federera cez pásku, čo nakoniec rozhodilo jeho súpera a Švajčiar mal otvorený kurt na zakončenie. Federer má ďalší brejkbal.

40-40
    Pomerne ľahká chyba z forhendu od Rogera Federera. Toto sú momenty kedy sa láme zápas!

30-40
    Novak Djokovič nezvláda tlak na podaní a v najhoršom možnom čase robí dve chyby na servise!

4:2
    Druhý brejkbal už Novak Djokovič zvláda, premieňa ho kvalitným prehodením súpera na sieti, ako prvý berie v piatej sade servis súpera a vedie 4:2!

40-15
    Situácia z predchádzajúceho servovania švajčiarskeho tenistu sa opakuje. Novak Djokovič má dva brejkbaly!

30-0
    Ďalší vyhodený bekhend von z kurtu zo strany Rogera Federera!

3:2
    Novak Djokovič si máličko skomplikoval tento gem, no nakoniec sa mu podarilo postrážiť si piaty gem na servise a ide tak do vedenia 3:2 v rozhodujúcej sade finálového zápasu!

A-40
    Za tohto nepriaznivého stavu vytiahol Djokovič výborný servis, ktorý narobil veľké problémy Švajčiarovi a poslal tak loptu len do autu.

40-15
    Čistá hra to nebude! Roger Federer vytiahol neskutočne presný return po čiare.

2:2
    Federerovi sa podarilo odvrátiť celkovo tri brejkbaly súpera, čo môže byť psychická výhoda do ďalších momentov finálového zápasu!

A-40
    Novak Djokovič sa do tretice dostáva k brejkbalu!

40-40
    Aj druhý sa podarilo Rogerovi Federerovi odvrátiť. Švajčiar šiel cez druhé podanie, čoho mohol využiť jeho súper, no nestalo sa tak. Zhoda.

40-30
    Prvý brejkbal je už minulosťou!

40-15
    Ani teraz páska nestála na strane švajčiarskeho tenistu. Federer pri pokuse o obhodenie súpera na sieti nastrelil pásku a lopta sa odrazila do autu. Novak Djokovič má dva brejkbaly!

A-40
    Esom sa dostáva Novak Djokovič k ďalšiemu gembalu!
    2:2; 4:6 - Roger Federer

4:6
    Forhend švajčiarskej legendy končí presne na základnej čiare a tak Federer získava štvrtú sadu pomerom 6:4!
    Novak Djokovič ako prvý prišiel o svoje podanie v tejto sade a to hneď dvakrát, no následne sa mu podarilo získať si jedno podanie späť a trošku zdramatizovať priebeh. Federer mal v tomto sete navrch a využíval prechody na sieť, ktoré sú dnes jeho silnou stránkou. Diváci sa tešia, že finále tretieho grand slamu sezóny miery do piateho rozhodujúceho setu!

0-40
    Roger Federer sa dostáva ku trom setbalom!

3:5
    Druhý brejk sa už podarilo Srbovi premeniť po bekhendovej chybe Federera. Djokovič si tak berie prvý brejk späť a znižuje na 5:3!

40-40
    Neskutočný tenis teraz vidíme z oboch strán! Bezpochyby najdlhšia výmena zápasu putuje na konto Švajčiara, ktorý ňou odvracia prvý brejkbal súpera.

40-30
    Novak Djokovič to však ešte nezabalil a po niečo málo troch hodinách sa dostáva k prvému brejkbalu v zápase!

2:5
    Roger Federer získava double brejk! Srbskému tenistovi odišiel servis v najhoršiu možnú chvíľu. Ak Roger Federer potvrdí brejk tak budeme svedkami päť setového finále!

30-40
    Roger Federer si vypracoval brejkbal a štvrtá sada môže byť o chvíľočku na konci.

2:4
    Rýchle potvrdenie brejku zo strany Federera čistou hrou a vedenie 4:2 v štvrtej sade!

2:3
    Roger Federer po štvrtý krát v zápase berie svojmu protivníkovi servis v čase, keď to najviac potrebuje a dostáva sa v štvrtej sade do vedenia 3:2!

15-40
    Jastrabie oko ukázalo loptičku v aute z rakety svetovej jednotky Djokoviča a tak má Švajčiar dva brejkbaly!

15-30
    V nie veľmi dobrom čase sa dopúšťa Novak Djokovič dvojchyby čo dáva šancu jeho súperovi.

2:2
    Roger Federer nakoniec z jasného gemu vo svoj prospech pripustil miernu drámu, no so šťastným koncom! Nakoniec sa mu podarilo udržať nervy na uzde a vyrovnať stav setu na 2.2!

1:0
    Srbský tenista vstupuje do štvrtej sady výborne, drží si svoje podanie a vedie 1:0!
    2:1; 7:6 - Novak Djokovič

7:6
    Aj druhú skrátenú hru v tomto finálovom zápase získava svetová jednotka Novak Djokovič! Už už to vyzeralo, že sa Roger Federer dostane spod nepriaznivého stavu, no v kľúčových momentoch ukázal Djokovič prečo je momentálne na čele rebríčka aj napriek tomu, že všetky štatistiky v tomto zápase hovoria v prospech švajčiarskej legendy Federera.
    Novak Djokovič tak vedie 2:1 na sety, no nič ešte nie je stratené, nakoľko mužské grand slamové zápasy sa hrajú na tri víťazné sady.

5-4
    Vzápätí pridáva Roger Federer eso!

5-1
    Novak Djokovič potvrdzuje minibrejk a vedie v skrátenej hre už 5:1!

6:6
    Roger Federer posiela svoj jednoručný bekhend len do siete a tak budeme svedkami ďalšej skrátenej hry! V prvom sete zvládol tajbrejk lepšie Novak Djokovič!

5:5
    Novak Djokovič síce šiel cez druhé podanie, no Federer nevyužil túto výhodu a tak ho nevyužítý setbal môže mrzieť o to viac!

40-40
    Novak Djokovič vyťahuje v dôležitom momente výborný servis na telo! Zhoda.
    1:1; 4:5; 30-40 - Roger Federer

30-40
    Je to tá prvá možnosť! Roger Federer diktoval tempo výmeny, Novak Djokovič sa len bránil. Po jednom z kratších úderov Srba sa vybral Federer na sieť, kde sa po halfvoleji dostáva k setbalu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách! Servis na telo súpera teraz pomohol svetovej jednotke! Tak čo bude to setbal alebo gembal?

4:5
    V kľúčových momentoch tohto setu Rogera Federera podržal servis a inak tomu nebolo ani tentoraz! Švajčiar ustál dôležitú hru, vedie 5:4 a teraz pôjde servovať Novak Djokovič na udržanie sa v treťom sete.

1:2
    Roger Federer pôsobí na kurte sviežím dojmom a hrá si čo potrebuje a to sú najmä krátke výmeny. Čistou hrou ide do vedenia 2:1 v tretej sade.
    1:1; 1:6 - Roger Federer

1:6
    Dvojchybou ukončuje sám Novak Djokovič druhú sadu, ktorá bola pre neho trápením! Švajčiarsky tenista po prehranom prvom sete mal raketový štart v tom druhom, hral uvoľnene, nemal čo stratiť. Naopak Novak Djokovič si vybral slabšiu chvíľku, bol pod tlakom a nakoniec je určite rád, že odvrátil aspoň hrozbu kanára. Druhý set putuje na konto švajčiarskej legendy Federera pomerom 6:1 a tak je stav finálového zápasu vyrovnaný 1:1!

1:4
    Novak Djokovič pozbieral všetky sily a odvracia hroziaceho kanára, po prvý raz v druhej sade si drží svoje podanie a znižuje stav na 4:1 z pohľadu Švajčiara.
    1:0; 0:4; 0-15 - Roger Federer

0-15
    Roger Federer vstupuje do piatej hry pri podaní súpera neskutočným kraťasom na sieti. Novak Djokovič pôsobí odovzdaným dojmom, keď sa loptičku ani nepokúsil dobehnúť.

0:4
    Roger Federer nedopustil zhodu, drží si svoje podanie, potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 4:0!

0:3
    Druhý brejkbal už Roger Federer využíva a po druhý krát v zápase berie servis svojmu súperovi! Švajčiarsky tenista vedie už 3:0 a má nakročené k vyrovnaniu stavu zápasu.

0-40
    Švajčiarsky reprezentant sa dostáva k trojici brejkbalov! Novak Djokovič je veľmi nervózny na kurte.

0:2
    Roger Federer potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v druhom dejstve už 2:0!

0:1
    Novak Djokovič vyhadzuje loptičku von z kurtu a nevstupuje do druhej sady veľmi dobre!
    1:0; 7:6 - Novak Djokovič

7:6
    Novak Djokovič hneď prvý setbal využíva po nepresnosti súpera a dostáva sa do vedenia 1:0 na sety! Zo začiatku sme boli svedkami rýchlych gemov, kde nám hráči ukazovali najmä svoje prednosti pri servise, no postupom času sme videli aj viac z hry. Roger Federer sa snažil hrať celý prvý set halfvoleje hneď po odskoku, čím slávil úspech, no v tajbrejku nevyužil minibrejk a to sa mu stalo osudným! No nič ešte nie je stratené, mužské finále sa hrá na tri víťazné sety!

5-5
    Opäť chyba Federera, ktorému uletel bekhend! Tak kto z tenistov bude mať prvý setbal?

3-3
    Minibrejk si berie Roger Federer späť! Jednoručným bekhendom po čiare, za ktorým sa Srb len obzrel, vyrovnáva Federer stav tajbrejku.

3-1
    Prvý minibrejk je na svete! Novak Djokovič sa dostal do výmeny, ktorú si nakoniec postrážil a ide tak do vedenia 3:1!

6:6
    Prvá skrátená hra tohto zápasu je skutočnosťou, uvidíme, ktorý z velikánov ukáže pevnejšie nervy. Na servise začne Federer.

4:5
    Tretí fiftín v rade už Novak Djokovič nepridal, nakoľko sa loptičky ani nedotkol. Esom ukončuje Roger Federer deviaty gem prvej sady a vedie 5:4!

40-A
    Švajčiarsky tenista sa ako prvý v zápase dostáva ku brejkbalu! Novak Djokovič hral posledné tri výmeny pomerne pasívne, čoho využil jeho súper.