Grécko – Haiti 5:2 (kon.) | Kanada – Švajčiarsko 3:0 (kon.) | Libanon – Kajmanské ostrovy 2:3 (0:2 po s.n.)
Slovensko – USA 3:2 (po pr.) | Slovensko – USA sk 3:2 (po pr.) | Bermudy – Arménsko 3:1 (kon.)
Česko – Veľká Británia 12:0 (kon.)
Slovensko
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
USA
Sobota 15.06.2019, 18:00Majstrovstvá sveta mužov • Skupina A1

Slovensko otočilo zápas proti USA a vyhralo aj svoj druhý zápas na MS 2019 v hokejbale. Je to síce po predĺžení, ale cenné sú aj dva body. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa zajtra pri stretnutí proti Veľkej Británii. (19:52:26)

53:20
    Slovensko dalo gól!
    PATRIK SVITANA bol na konci ďalšej peknej kombinácie. Z ľavého kruhu napriahol a prestrelil všetko aj Rochu.

53:05
    Krásne to naši vykombinovali, avšak Patrik Svitana pálil v páde a zasiahol Rocha.

52:36
    Budeme hrať presilovku 4 na 3.

52:36
    Vylúčenie v tíme USA (Dennis Hickey).

52:02
    Hráči USA držali loptičku asi pol minútu za svojou bránou, potom zaúradoval Svitana a hostia vyhodili.

50:58
    Prvá minúta predĺženia je veľmi opatrná. Jasne vidieť, že nikto nechce urobiť chybu.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

Slovensko v tretej tretine vyrovnalo skóre, avšak ideme do predĺženia. Oba mužstvá majú po jednom bode, pobijú sa o druhý. Tímy si pred predĺžením vymenia strany, hrá sa 5 minút 4 na 4. Ak sa nerozhodne, nasledujú samostatné nájazdy po troch hráčoch na každej strane.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

44:37
    Oddychový čas USA.

44:09
    Oba tímy sa ešte snažia niečo vymyslieť, zároveň si dávajú pozor na zadné vrátka. Podľa všetkého pôjdeme do predĺženia.

43:20
    Minárik potiahol loptičku na útočnú polovicu, po kombinácii s Tomkom sa k nej pri bránkovisku nedostal.

42:36
    Svitana prepustil loptičku, Rampáček dobre pálil. Jason Rocha zasiahol na dvakrát a prerušil hru. Aj on už má toho dosť.

41:51
    Gajdoš pekne potiahol akciu po pravom krídle, potom však do druhej vlny neprihral.

41:27
    Libor Teplický mohol byť dvojgólový, pred bránu mu znova prihrával Boris Oravec. Tentoraz išla loptička tesne vedľa brány Rochu.

40:19
    USA sa tentoraz usadilo do nášho pásma, zatiaľ je to bez zakončenia na Polca.

39:38
    Slováci sú po vyrovnaní v útočnom pásme, snažíme sa otočiť skóre späť na našu stranu.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 30. Vozár, 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 54. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey, 24. Ruiz

Slovensko: Polc (Buliš, Bolibruch) – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, L. Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, J. Rufati, Teplický, Vozár, Piják
    USA: Rocha (Junik) – Zimmick, Herschk, Jones, Wilson, Myers, Carter, Smith – J. Albright , Ruiz, Zimmerman – D. Albright, Boucher, Schlegel – Malloy, Hickey, Senecal – Petito, Bergamasco, Scian