Chicago Wolves – Charlotte Checkers 3:5 (kon.)
3:5 (2:1, 1:1, 0:3) Stav série: 1:3
Charlotte Checkers
cz Piatok 07.06.2019, 02:00 • Allstate Arena • Play-off AHL • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky zámořské American Hockey League. Do finále soutěže se dostalo Chicago Wolves a Charlotte Checkers.

Úvodní zápas vyhrálo Chicago 4:3 v prodloužení. V průběhu zápasu dokázalo smazat dvoubrankové manko. Druhé finálové utkáni bral tým Charlotte. Vyhrál 5:3, díky čemuž srovnal na 1:1. Zatím poslední, třetí zápas série se hrál v Allstate Areně v Chicagu a hostující celek vyhrál 41. Charlotte tak vede 2:1 na sérii.

V této sérii hrají Tomáš Hyka, Martin Nečas a Tomáš Jurčo.

Brzy začne předzápasová show.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hokejisté domácího celku, kteří se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu.

00:45
    Chicago Wolves právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení hned v první minutě, po pěkné akci si vybruslil před branku a gólmana prostřelil NICK HAGUE. Asistence: Zach Whitecloud, Gage Quinnney.
    00:45 Nick HAGUE - 1:0

02:16
    Vyloučení v týmu Chicago Wolves (Brooks Macek – 2 min., vysoká hůl).

02:21
    Bean udržel kotouč v útočném pásmu, následně se do šance dostal domácí hráč, ale brankář Tokarski byl připravený.

03:00
    McKenzie vedl útočnou akci domácího celku, propracoval se do střelecké pozice, ale pálil mimo branku.

03:27
    Přesilovku hraje hostující celek sice dobře, ale nemůže se dostat do výraznějších šancí.

04:00
    Kolesar se v útočném pásmu střetl se soupeřem, hra pokračuje dál, vylučovat se nebude.

04:27
    Domácí hokejisté sehráli oslabení velmi dobře, Dansk výraznější moment před svou brankou řešit nemusel.

05:20
    Charlotte Checkers právě vstřelili branku!
    Je srovnáno na 1:1. Nebyla to nechytatelná rána, ale projektil z mezikruží, který vyslal JESPER SELLGREN zapadl za Danska. Asistence: Josiah Didier, Martin Nečas.
    05:20 Jesper SELLGREN - 1:1

06:06
    Chicago se dostalo do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

07:10
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

07:20
    Bishop spěchal za kotoučem v v útočném pásmu, ale první u něj byl domácí obránce, který rozehrává.

09:05
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kotouč mají pod kontrolou domácí hokejisté.

09:45
    McKenzie pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Chicago rozehrává od své branky.

10:22
    Puk ovšem získal hostující celek, Jurčo obkroužil branku, pokoušel se rychle zakončit, ale nepodařilo se mu to.

10:48
    Komerční přestávka.

10:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas za vyrovnaného stavu dál.

10:58
    Bishop se natlačil před domácí branku, ale gólmana Danska prostřelit z dobré pozice nedokázal. Dobře zasáhl brankář Chicaga.

11:32
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Didier nahazoval kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči jej však nedobruslili.

12:00
    Hyka rozehrával od své branky, následně byl volný před brankou soupeře, jenže přihrávka na něj postrádala přesnost.

12:32
    Checkers vyhráli buly v útočném pásmu, následná rychlá rána končí výrazně nad.

13:00
    Charlotte hraje nyní lépe dostalo se do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázalo.

13:26
    Další vhazování před brankou Danska. Ten zasahovat nemusel, jeho spoluhráči vyhráli buly.

13:44
    Nastasiuk hledal před brankou McKeowna, jenže křížná přihrávka postrádala přesnost.

14:44
    Chicago se nyní dostalo do útočného pásma, Kolesarovu ráno poměrně snadno kryje brankář Tokarski, který musel zasahovat po delší době.

14:55
    Vhazovat se bude před brankou Chicago. To vyhrálo buly, a tak se směr hry rychle otáčí.

15:13
    Sellgren, autor gólu, se nyní dostal do střelecké pozice, ale rána z kruhu mu nesedla podle představ.

15:47
    Na výraznější šance poslední minuty čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek vyloženě nedominuje.

16:17
    McGinn se málem dostal do brejku.

16:29
    Gólman Tokarski kotouč neviděl, měl zakrytý výhled, a tak se prosazuje dobrou ránou ZAC LESLIE. Bez asistence.
    16:29 Zac LESLIE - 2:1

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly v útočném pásmu Wolves.

17:45
    Jeden z hostujících hráčů se nyní dostal ke střele, kterou dokázal zblokovat dobře se vracející Kolesar.

18:19
    Geekie odrazil ránu soupeře do ochranné sítě nad brankou.

18:39
    Buly před brankou Chicaga, ránu Saarely kryje domácí brankář.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:45
    Tokarski kryje ránu, kterou vyslal domácí Bischoff.

20:00

Tři branky přinesla první třetině. Domácí se dostali do vedení, hosté dokázali vyrovnat. Zatím rozhodující branku vstřelil Leslie. Střelecky je aktivnější Chicago 10:5.

20:01

21:05
    Charlotte to nyní sehráli velmi dobře, nakonec musel zasahovat až domácí brankář.

21:41
    Hosté hrají aktivně, domácí celek se musí bránit. Zakončoval Schilkey, jehož projektil kryje brankář Dansk.

22:23
    Rána domácího McGinna končí vysoko nad.

23:08
    Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře, Checkers mají převahu a snadněji se dostávají do šancí.

24:03
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Jurčova rána byla zblokovaná.

25:00
    Obrovská šance hostujícího celku, Roy se z ničeho nic zjevil před brankou a jeho projektil kryje Dansk.

25:10
    Vyloučení v týmu Chicago Wolves (Keegan Kolesar – 2 min., faul loktem).

25:45
    Chicago se nyní dostalo do situace dva na jednoho, ale McGinn zakončit nedokázal.

27:03
    Vyloučení v týmu Charlotte Checkers (Trevor Carrick – 2 min., sekání).

27:53
    Domácí celek nahodil do útočného pásma, ale usadit se v něm nedokázal.

29:04
    Ve druhé třetině měl zatím největší šanci hostující celek, nyní se znovu dostal Seelgren do šance, ale Dansk dobře zasáhl.

29:42
    Dansk přerušuje hru po střele Roye. Komerční přestávka.

29:46
    Pomalu, ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry v tomto zápase, střelecky je aktivnější hostující celek 14:11.

30:10
    Tokarski až nyní musel poprvé zasahovat ve druhé třetině. Zkoušel to Leslie.

30:51

31:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek nechce nyní chybovat, hraje se takticky.

32:00
    Bishop se málem dostal do brejku, na poslední chvíli dokázala zasáhnout domácí obrana.

33:14
    Fanoušci podporují domácí hokejisty, kteří zatím drží jednobrankové těsné vedení.

33:30
    Zakázané uvolnění se nepíská, Charlotte může hrát v útočném pásmu.

33:47
    K odraženému kotouči před brankou se dostal BROOKS MACEK, jehož dorážka zapadla přesně do prostoru, který nehlídal brankář. Domácí navyšují své vedení. Asistence: Dylan Coghlan a Curtis McKenzie.
    33:47 Brooks MACEK - 3:1

33:55
    Vyloučení v týmu Charlotte Checkers (Nicolas Roy – 2 min., vysoká hůl).

34:41
    Domácí Bischoff pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

35:14
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Kolesar přišel o kotouč, a tak mohou hosté vyhodit.

35:48
    Vyloučení v týmu Charlotte Checkers (Clack Bishop – 2 min., podrážení).

36:24
    Přesilovku hrají domácí, což jim vyhovuje. Drží hru daleko od své branky.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:25
    Domácí přesilovku pět na tři neproměnili, nyní hrají klasickou početní výhodu a drží hru daleko od své branky.

37:45
    McGinn byl v dobré pozici, jeho rána končí mimo.

38:14
    Nečas dostal kotouč do útočného pásma, kde vybojoval faul.

38:24
    Vyloučení v týmu Chicago Wolves (Nic Hague – 2 min., podrážení).

38:30
    Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu.

38:40
    KcKenzie vedl bleskovou protiakci, ale výraznější šanci si nevypracoval.

39:00
    Krásně to udělal MARTIN NEČAS. Vybojoval kotouč, neuspěchal zakončení, vybruslil do do lepší pozice, položil brankáře a do odkryté branky zakončoval. Parádní provedení. Asistence: Tomáš Jurčo.
    39:00 Martin NEČAS - 3:2

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:52

40:00

Po dvou třetinách vede domácí celek o jednu branku, střelecky je zápas zcela vyrovnaný. 16 střel vyslaly oba týmy shodně na branku soupeře. Za hosty v poslední minutě třetiny snížil po pohledné akci Martin Nečas.

40:01

40:32
    Gauthier předložil skvělou přihrávku spoluhráči, a tak mohl NICOLAS ROY z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře. Je srovnáno. Asistence: Julien Gauthier.
    40:32 Nicolas ROY - 3:3

42:38
    Charlotte hraje aktivněji, domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře, hosté jsou nyní lepším týmem.

43:04
    Bean byl volný před brankou, ale přihrávka se k němu nedostala.

43:30
    Wolves se nyní dostali do útočného pásma, Macek tečoval před brankou a Tokarski kryje kotouč.

45:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména ve středním pásmu.

45:26
    McGinn přihrál na modrou čáru, odkud Haue trefil jen střed branky, kde byl Tokarski.

45:47
    Domácí rozehrávají od své branky, pokouší se něco vymyslet a co nejrychleji se dostat do útočného pásma.

46:15
    Schilkey přihrával na modrou čáru, následná rána postrádala přesnost. Do útoku tak mohl Kolesar, jenže nevypálil.

47:00
    Checkers mají hru pod kontrolou, další rána Jurča končí nad.

47:30
    Po Hykově akci zakončoval Bischoff, jehož projektil vyrazil brankář soupeře.

47:52
    Komerční přestávka, kotouč vybojoval Tokarski.

48:15
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Charlotte.

48:45
    Domácí nyní měli velkou šanci, ale brankáře prostřelit nedokázali. Výborně zasáhl Tokarski.

49:50
    Kolesar se dostal do velké šance, jenže jeho rána z otočky z bezprostřední blízkosti končí na betonu brankáře.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný a hostující brankář kryje další ránu od modré.

50:36
    Domácí celek diktuje nyní tempo hry, hosté se musí bránit. Fanoušci Chicaga ženo své oblíbence vpřed.

51:00
    Dansk rozehrává od své branky. Následně se hostujíc celek dostal do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

51:18
    Domácí brankář ránu z bezprostřední blízkosti dokázal betonem vyrazit. Hosté svou šanci proměnit nedokázali.

52:21
    Jurčova rána od modré čáry byla zblokovaná, brankář zasahovat nemusel.

52:41
    Sledujeme rychlý hokej.

52:52
    Hostující celek se dostává do vedení, po pěkné individuální akci se ránou pod horní tyčku prosazuje ALEKSI SAARELA. Asistence: Trevor Carrick.
    52:52 Aleksi SAARELA - 3:4

54:23
    Chicago prohrává o jednu branku a mnoho času mu už nezbývá na vyrovnání.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Charlotte vede.

55:16
    Nastasiuk měl na hokejce rozhodnutí, ale jeho ránu výborně vychytal Dansk.

55:22
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí rozehrávají od své branky.

55:44
    Zakázané uvolnění se nepíská, hra pokračuje dál.

56:06
    Jurčo se pokoušel v útočném pásmu vybojovat kotouč, což se mu nepodařilo.

56:34
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, jednobrankový náskok mají hosté.

57:06
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

57:28
    Přes prakticky celé kluziště dává gól do prázdné branky NICOLAS ROY. Hosté vedou o dva góly a pravděpodobně vyhrají tento zápas

58:00
    Domácí celek hraje znovu bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:10
    McKenzie pálil mimo branku.

58:19
    Vyloučení v týmu Charlotte Checkers (Jake Bean – 2 min., podrážení).

58:22
    Domácí tým hraje přesilovku, Coghan pálil nad.

59:00
    Poslední minuta zápasu.

59:01
    Hague se dostal ke střele, která byla zblokovaná.

59:30
    Charlotte se musí bránit tlaku soupeře, obránci padají do střel a pomáhají brankáři.

Hostující celek vyhrává tento zápas 5:3 a v sérii se dostává do velmi výhodné pozice, vede ji totiž 3:1 a v dalším zápase, který hraje Charlotte doma, může rozhodnout o zisku Calder Cupu. Chicagu dnes sice vyšel vstu do zápasu, ale třetí třetina se hrubě nepovedla, neboť inkasovalo hned tři branky.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Hague (Whitecloud, Quinnney), 17. Leslie, 34. Macek (Coghlan, McKenzie) – 6. Sellgren (Didier, Nečas), 39. Nečas (Jurčo), 41. Roy (Gauthier), 53. Saarela (Carrick), 58. Roy

Chicago Wolves: Dansk (Legace) – Bischoff, Carr, Coghlan, Glass, Hague, Hyka, Kolesar, Leslie, Macek, Matteau, McGinn, Quinney, Reinhart, Tynan, Wagner, Weis, Whitecloud, Wong.
    Charlotte Checkers: Tokarski (Nedeljkovic ) – Carrick, Didier, Bean, McKeown, Sellgren, Fleury – Poturalski, Geekie, Saarela – Nečas, Brown, Jurčo – Gauthier, Roy, Schikley – Mattheos, Bishop, Nastasiuk.

Rozhodca: Markovic, South – Marquis, Mills