Schalke – Augsburg 0:0 (kon.) | Freiburg – Düsseldorf 1:1 (kon.) | Leverkusen – Frankfurt 6:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
6:1 (6:1)
Eintracht Frankfurt
Nedeľa 05.05.2019, 18:00 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 32. kolo

Bayer Leverkusen rozhodol o dôležitej výhre v boji o Ligu majstrov v prvom polčase, kedy strelil až šesť gólov. Skvelý zápas to bol aj v druhom dejstve, len nepadli ďalšie góly. Každopádne, na tento duel budeme spomínať ešte veľmi dlho. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:50:58)

90+0

90
    Filip Kostić vystrelil spred šestnástky. Ľavačkou poslal prudký pokus, ktorý bránu minul ani nie o meter. Celkom dobrá šanca.

89
    Žltú kartu dostáva Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt).

88
    Kevin Volland skrotil neposlušnú loptu na hranici šestnástky a prudko vystrelil. Namieril nad priestor Trappovej brány.

86
    Luka Jović dostal zaujímavú kolmicu do vápna súpera, kde mohol mať veľkú šancu. Včas proti nemu vybehol Lukáš Hrádecký.

85
    Eintracht Frankfurt sa musí z tejto prehry rýchlo oklepať, pretože v závere sezóny má pred sebou ešte tri dôležité zápasy. Odvetu semifinále Európskej ligy proti Chelsea. V Bundeslige čaká okrem iného aj Bayern Mníchov,

84
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Lucas Alario, prichádza Paulinho.

83
    Ante Rebič získal rohový kop. Center na zadnú žrď zakončený nebol. Odrazenú loptu si našiel Lukáš Hrádecký. Fínsky reprezentant a rodák z Bratislavy.

82
    Julian Brandt skúšal šťastie ďalšou strelou z diaľky. Nezmestil sa medzi tri žrde brány Kevina Trappa.

81
    Luka Jovič si síce našiel center sprava, lenže lopta nedal razanciu ani presnosť, čiže Lukáš Hrádecký so zákrokom problém nemal.

80
    Desať minút do konca riadneho hracieho času. O víťazovi je rozhodnuté. Ešte ostáva určiť, ako bude vyzerať konečné skóre.

79
    Bayer Leverkusen zase na lopte v strede poľa. Dopredu sa nijako neponáhľa, pretože vôbec nemusí.

78
    Hostia sa pokúsili o rýchly protiútok. Na ľavom krídle bol zastavený Ante Rebič. Lopta znova patrí Bayeru.

77
    Bayer Leverkusen sa dostal do šestnástky súpera, kde sa jeho hráči dlho ponúkali, až prišla zlá prihrávka a zakončenie z toho nebolo.

76
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Danny da Costa, prichádza Timothy Chandler.

75
    Po krásnej akcii Leverkusenu ostal pred šestnástkou úplne voľný mladík Kai Havertz. Zakončenie ľavačkou nasmeroval nad bránu Trappa.

74
    Eintracht Frankfurt získal rohový kop. Center pred päťku síce nebol zlý, no ofenzívnym faulom si pomohol útočník Ante Rebič.

73
    Danny da Costa predviedol výborný návrat do defenzívy a uchmatol prihrávku do šestnástky, kde by sa do šance mohol dostať Volland.

72
    Ante Rebić sa rozbehol na prihrávku za obranu súpera, no nedostal presnú prihrávku. Jonathan Tah bol pri lopte ako prvý.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva už len necelých dvadsať minút. V druhom polčase na gól čakáme márne, no v tom prvom sme si ich užili až-až.

70
    Leverkusen získal ešte rohový kop. Center z neho defenzíva hostí odvrátila a poradila si aj s ďalším nákopom pred bránu Trappa.

69
    Prečíslenie dvoch proti jednému neskončilo gólom. Loptu potiahol po krásnej pätičke spoluhráča Brandt. Prihral na voľného Havertza, ale toho stihli dostúpiť obrancovia, a tak pálil len do Trappa.

68
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Lars Bender, prichádza Mitchell Weiser.

67
    Kai Havertz zabudol po prihrávke na jeho osobu loptu za sebou. Frankfurt okamžite poslal pas za domácu obranu, ten zastavil Dragovič. Inak by Jovič išiel do nájazdu.

66
    Kevin Trapp sa prezentoval ďalším dôležitým zákrokom, pretože po centri zľava zakončil po zemi k žrdi Kai Havertz.

65
    Po centri z ľavej strany ostali pred malým vápnom hostí úplne voľní dvaja hráči. Krásnym pasom našiel Aranguiza Volland. Čiľan prehodil Trappa, loptu zakončil až Lars Bender, avšak z čiary mu ju Trapp neuveriteľne vyrazil. Nakoniec sa píska ofsajd.

64
    Leverkusen nedokázal asi tromi prihrávkami poslať loptu do šestnástky súpera. Nakoniec to zvládol centrom sprava Lars Bender, lenže jeho lopta presná nebola.

63
    Frankfurt sa síce v druhom polčase snaží, no nejde to. Defenzíva Bayeru je nesmierne pozorná. V týchto chvíľach ťažko pochybovať o výhre domácich.

62
    Charles Aránguiz na vlastnej polovici ihriska zastavil nákop na Gačinoviča, pomohol si pri tom faulom.

61
    Domáci znova pri lopte na polovici Frankfurtu. V druhom polčase sa už nedostávajú toľko do šancí, avšak to im za tohto stavu vôbec nemusí vadiť.

60
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Sven Bender, prichádza Aleksandar Dragović.

59
    Zdá sa, že Sven Bender bude môcť pokračovať v zápase. Bayer Leverkusen je znova usadený na útočnej polovici ihriska.

58
    Sven Bender avizuje zdravotné problémy a podľa všetkého bude potrebovať aj ošetrenie. Potom sa uvidí, či bude môcť pokračovať v hre.

57
    Kevin Volland dostal loptu na hranicu šestnástky súpera. Tam skončil na trávniku, faul na jeho osobu neprišiel. Dvojica obrancov ho veľmi dobre postrážila.

56
    Luka Jović sa dostal do prvej šance v stretnutí. Sprava však mieril tesne vedľa brány Hradeckého. Po prechode Bayeru vpred zle vybehol Trapp, napriek tomu zakončenie Leverkusenu neprišlo.

55
    Makoto Hasebe skontroloval dlhý nákop do šestnástky hostí a loptu prepustil na svojho brankára Kevina Trappa.

54
    Lars Bender a Charles Aránguiz sa po pravej strane ďaleko nedostali. Následne prišiel pas doľava, kde neuspel ani Volland.

53
    Mijat Gaćinović si síce pekne hodil loptu okolo súpera na krídle, veľmi dobre ho telom zablokoval Kevin Volland.

52
    Almamy Touré si potiahol loptu po krídle, z diaľky aj skúsil zakončiť. Bránu Bayeru neohrozil ani omylom.

51
    Kevin Trapp zachytil prudký nákop z ľavej strany, o ktorý sa postaral Kevin Volland. Jeho spoluhráči mali k lopte ďaleko.

50
    Eintracht Frankfurt sa síce drží na lopte, avšak nedarí sa mu prejsť pred šestnástku Leverkusenu. Ten pokračuje vo výbornom výkone.

49
    Sven Bender zachytil nákop za obranu Leverkusenu a poslal loptu po krídle naspäť. Na vlastnej polovici fauloval Danny da Costa.

48
    Gélson Fernandes získal loptu v strede ihriska a dopredu ju chcel vyviesť Ante Rebić, ktorému ušla od nohy, takže hostia o ňu hneď prišli.

47
    Cez prestávku nestriedal ani jeden tréner, takže oba celky nastupujú v takých zostavách, v akých prvý polčas ukončili.

46

V úvodnom dejstve sme videli neuveriteľných sedem gólov, z toho šesť na domácej strane. Neuveriteľných 45 minút, ku ktorým sa ťažko hľadajú slová je za nami. Bayer Leverkusen predvádza skvelý výkon, zatiaľ čo Eintracht Frankfurt totálne vybuchol.

45+0

45
    Žltú kartu dostáva David Abraham (Eintracht Frankfurt).

44
    Žltú kartu dostáva Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).

44
    Almamy Touré sa dostal na pravé krídlo, prihrávka na jeho osobu už presná nebola. Včas zareagoval Wendell.

43
    Wendell potiahol loptu po ľavej strane, kde sa otočil a poslal ju dozadu. O chvíľu na to vyslal pokus z diaľky Julian Brandt. Strelu do stredu brány zachytil Trapp.

42
    Lars Bender poslal sprava niečo medzi strelou a centrom. Loptu si našiel brankár Kevin Trapp, ktorý situáciu vyriešil.

41
    Bayer Leverkusen je znova nasťahovaný na útočnej polovici ihriska, kde si loptu prihráva a snaží sa nájsť medzeru v obrane súpera.

40
    Hostia reagovali na tento šialený a nepriaznivý priebeh dvojitým striedaním. Ťažko však očakávať, že Frankfurt strelí aspoň päť gólov.

39
    Julian Brandt bol na konci ďalšej rýchlej akcie domácich hráčov. Z hranice veľkého vápna pálil niekoľko čísle nad bránu Trappa.

38
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Evan N'Dicka, prichádza Luka Jović.
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Jetro Willems, prichádza Mijat Gaćinović.
    37. Martin Hinteregger (LEV) - 6:1

37
    Bayer Leverkusen dal gól!
    MARTIN HINTEREGGER sa stáva prvým strelcom Frankfurtu v tomto zápase, ale nadviazal na svojho protivníka Taha, pretože strieľa vlastný gól. Ukážkovou rybičkou po centri Brandta. Toto je priam neuveriteľný priebeh.

37
    Makoto Hasebe fauloval pred vlastnou šestnástkou. Kevin Trapp stavia múr, ale asi to bude skôr center od Brandta.

36
    Čo vám ešte poviem. Skvelý zápas, proste výborný. Hlavne z domácej strany. Superlatívmi sa to môže len hemžiť.
    35. Lucas Alario (LEV) - 5:1

35
    Kevin Volland sa zľava dostal do šestnástky súpera. Poslal prihrávku do malého vápna. Absolútne rozobratá obrana Frankfurtu nedokázala pokryť dvoch hráčov. Do prázdnej brány tak skóroval LUCAS ALARIO.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme v šialenom prvom polčase ešte nejaký zásah?

33
    Eintracht Frankfurt sa pokúsil o dlhý pas za obranu, k lopte sa ale nedostal Ante Rebič. Zastavilo ho ofsajdové zakončenie.

32
    Jetro Willems poslal center do malého vápna, kde sa do zakončenia tlačili hneď niekoľkí jeho spoluhráči. Včas odkopol Sven Bender.

31
    Jonathan Tah zrazil zakončenie spred veľkého vápna mimo brány, bude z toho rohový kop pre Eintracht Frankfurt.

30
    Polhodina v poriadne divokom zápase je za nami. Tento futbal sa musí páčiť všetkým, okrem fanúšikov Frankfurtu. Bundesliga nám ukazuje svoju plnú krásu.

29
    Almamy Touré si v strede ihriska pomohol nedovoleným zákrokom. Hlavný rozhodca mu dohovoril, kartu nevyťahuje.
    28. Charles Aránguiz (LEV) - 4:1

28
    Čo sa to dnes deje, dámy a páni? Nemáme za sebou ešte ani polhodinu hry a už sme svedkami štvrtého gólu. CHARLES ARÁNGUIZ si potiahol loptu k malému vápnu a z jeho rohu trafil krásne ponad Hasebeho aj Trappa do rohu.

27
    Wendell sa na svojej ľavej strane dostal pod menší tlak hostí, všetko zvládol prihrávkou na stopérov. Sven Bender poslal loptu odkopom do bezpečia.

26
    Nakoniec z toho bola pekná rýchla akcia po pravej strane. Po narážačke v šestnástke strieľal k žrdi Kai Havertz, Kevin Trapp si dal pozor.

25
    Bayer Leverkusen sa po treťom strelenom góle vrátil späť na vlastnú polovicu, kde drží loptu a pomaly sa posúva dopredu.
    24. Julian Brandt (LEV) - 3:1

24
    Kevin Volland poslal zľava prudkú loptu, ktorú ešte Kevin Trapp vytlačil, ale sprava prišiel pas späť do päťky, kde nepokrytý LUCAS ALARIO hlavou zakončil za bezmocného gólmana hostí.

23
    Lars Bender si nabehol na prihrávku do šestnástky. Loptu pred ním včas odkopol mimo ihriska obranca Martin Hinteregger.

22
    Julian Baumgartlinger poslal pas za obranu súpera, ku ktorému sa dostal len brankár Kevin Trapp a situáciu vyriešil.

21
    Je priam až neuveriteľné, čo všetko sa stalo v prvých dvadsiatich minútach. Gólovú šancu vidíme takmer každú druhú minútu a navyše padli už tri góly.

20
    Julian Brandt poslal nízky center. Jeho pas do šestnástky protivníka Frankfurt odkopol až k brankárovi Hradeckému.

19
    Martin Hinteregger fauluje pri postrannej čiare. Bayer Leverkusen získal priamy kop, ktorý rozohrá Julian Brandt.

18
    Wendell poslal prudkú strelu spred šestnástky. Jeho ľavačka sa tiež chcela zapísať na streleckú listinu, no tesne minula žrď brány Kevina Trappa.

17
    Eintracht Frankfurt z rohového kopu nevyťažil nič. Bayer prešiel dopredu a už to takmer bolo znova v sieti, no strelu, ktorú z uhlu poslal Lucas Alario zastavil na čiare Makoto Hasebe.

16
    Ante Rebić sa dostal k prihrávke medzi dvoch obrancov súpera. Neporadil si so spracovaním a následne na roh odkopol Wendell.

15
    Frankfurt dal gól!
    Gólové hody pokračujú. Eintracht Frankfurt po rozohrávke poslal dlhý pas dopredu, kde sa k lopte dostal Ante Rebič a jeho prudký pokus nešťastne tečoval za bezmocného Hradeckého obranca JONATHAN TAH. Ide o vlastný gól.
    14. Julian Brandt (LEV) - 2:0

14
    Skvelý úvod domácich pokračuje! Center zľava si našiel na hranici vápna Lars Bender, ktorému síce zakončenie nevyšlo, no to sa zmenilo na prihrávku a nepokrytý JULIAN BRANDT trafil do odkrytej brány.

13
    Center sprava si našiel Almamy Touré a odvrátil loptu do bezpečia. Následne padol v šestnástke Julian Brandt, avšak pokutový kop sa nepíska.

12
    Leverkusen napriek vysokému presingu súpera drží loptu vo svojej moci. Akciu sa teraz snaží rozvinúť po pravej strane.

11
    Lars Bender zachytil loptu na pravej strane, po jeho akcii sa ale domáci do šestnástky tentoraz nedostali.

10
    Desať minút za nami a domáci Bayer Leverkusen určuje tempo stretnutia. Frankfurt sa dostáva k lopte minimálne.

9
    Filip Kostić mal otvorený priestor na krídle. Využil to iba na nepresný center pred bránu, ktorý chytil Lukáš Hrádecký. Ten dnes nastupuje proti bývalému klubu.

8
    Almamy Touré síce zastavil nákop vedľa šestnástke hostí, avšak Leverkusen sa dostal späť na loptu, čiže môže kombinovať.

7
    Jonathan Tah zastavil rodiacu sa akciu súpera na ľavom krídle. Bayer sa znova usadil s loptou na vlastnej polovici ihriska.

6
    Wendell sa zľava dostal až do šestnástky, v nej bol zastavený. Frankfurt prešiel do stredu poľa, kde o ňu hneď aj prišiel.

5
    Frankfurt stále napáda rozohrávku súpera, k lopte sa však hostia ešte poriadne nedostali ani na chvíľu.

4
    Jonathan Tah dostal ťažkú prihrávku, ktorú takmer zachytil Ante Rebić a mohol by ísť do šance, ale mladý stopér to sklzom zvládol.
    3. Kai Havertz (LEV) - 1:0

3
    Domáci sa prvýkrát dostali dopredu a hneď je z toho gól. KAI HAVERTZ dostal loptu na hranicu šestnástky, kde mal dosť času a zakončil presne k žrdi. Kevin Trapp bol bez šance.

2
    Leverkusen začína zápas držaním lopty na vlastnej polovici ihriska. Smerom dopredu sa zatiaľ nejako neponáhľa.

1
    Domáci Leverkusen nastupuje v tradičných čiernych dresoch s červenými prvkami. Hostia sú kompletne v bielom prevedení.

1

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger – Aránguiz, Brandt – Havertz, Alario, Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Jedvaj, Thelin, Kohr, Weiser, Paulinho.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hinteregger, N'Dicka – A. Touré, G. Fernandes, Hasebe, Willems – D. da Costa, Rebić, Kostić.
    Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Chandler, Jović, Paciência..

"Farmaceuti" sa nachádzajú na ôsmom mieste so ziskom 51 bodov, čo nie je práve ideálne pre tento klub, ktorý chce bojovať v Európe. Avšak, štvrtý Eintracht Frankfurt má len o tri body viac, takže v tejto časti tabuľky je to poriadne nabité. Tretie Lipsko už vlastní 65 bodov, čo je tri kolá pred koncom nedostihnuteľné. Leverkusen vyhral trikrát v rade, porazil Stuttgart, Norimberg aj Augsburg. Kai Havertz strelil sedemnásť gólov, o dva menej pridal Kevin Volland.

Frankfurt sa nachádza na štvrtom mieste, kde má 54 bodov, no rozostupy pod ním sú malé. Borussia Mönchengladbach aj VfL Wolfsburg majú po 52, siedmy TSG Hoffenheim a ôsmy Leverkusen po 51. Eintracht tak musí zlepšiť výsledky, pretože v posledných troch kolách získal len dva za remízy proti Wolfsburgu a Herthe. Navyše prehral s Augsburgom. Luka Jović strelil vo všetkých súťažiach už 26 gólov, v lete prestúpi do Realu Madrid. Sébastien Haller sa trafil devätnásťkrát. Frankfurt je inak aj súčasťou semifinále Európskej ligy. Prvý duel doma proti Chelsea remizoval 1:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Matej Kubove

Góly: 3. Havertz, 14. Brandt, 24. Alario, 28. Aránguiz, 35. Alario, 37. Hinteregger (vla.)15. Tah (vla.)

Karty:   44. Hinteregger (FRN), 45. D. Abraham (FRN), 89. G. Fernandes (FRN)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (68. Weiser), Tah, S. Bender (60. Dragović), Wendell – Baumgartlinger – Aránguiz, Brandt – Havertz, Alario (84. Paulinho), Volland.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hinteregger, N'Dicka (38. Jović) – A. Touré, G. Fernandes, Hasebe, Willems (38. Gaćinović) – D. da Costa (76. Chandler), Rebić, Kostić.
    Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Chandler, Jović, Paciência.