po s.n. (2:1)
HK Nitra
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Stav série: 1:3
HC´ 05 Banská Bystrica
Nedeľa 14.04.2019, 19:00 • Nitra Arena (Nitra) • Tipos Extraliga play-off • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo 4. zápasu finálovej série Tipsport ligy. Dnes sa možno hrá posledný zápas, preto že Banská Bystrica vyhráva prekvapivo 3:0 na zápasy. Nitra sa však na domácom štadióne bude snažiť o odvrátenie prvého mečbalu.

V Banskej Bystrici sa odohrali dva vyrovnané zápasy, keď v prvom finálovom meraní síl vyhrali Barani až po predĺžení 3:2. Ďalší deň vyhrali v riadnom hracom čase, a to 3:1. Vo včerajšom prvom zápase na nitrianskom štadióne vyhrala tentokrát Banská Bystrica s prehľadom 3:7, čo má za následok tri finálové mečboly.

Najproduktívnejším hráčom doterajších zápasov playoff je Samuel Buček, ktorý rozdelil svojich 14 bodov do pomeru 4:3. O bod menej má banskobystrický Éric Faille. K 4 gólom pridal 9 prihrávok. Treba však podotknúť, že Nitra hrala v playoff o 2 zápasy viac, a preto je pochopiteľne lepšie bodujúcim hráčom hokejista z Nitry.

Stávkové kancelárie vyrovnali misky váh viac než dosť. Rozdiel medzi kurzami je do jednej desatiny, teda 2,3 na Nitru, respektíve 2,4 na Bansku Bystricu. Dnešný zápas bude však úplné iný ako tri predošlé, pretože Nitre ide o záchranu finálovej série a na opačnej strane Banská Bystrica bude chcieť držať trofej v náručí. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Rais, Versteeg, Sloboda, Štefanka – Fominykh, Slovák, Hrušík – Scheidl, Šiška, Kerbašian – Buček, Bortňák, Lantoši – Pätoprstý, Čaládi, Minárik

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Marshall, Mihalik, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Surový – Selleck, Faille, Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Zigo, Šťastný, Lamper – Matoušek, Češík, Koper

Rozhodca: Peter Stano, Vladimír Snášel – Rastislav Gajan, Peter Šefčík – Rudolf Lauff.

00:01

00:59
    Prvé vhadzovanie bude pred bránkou Nitry, kde domáci brankár musel zasahovať.

01:09
    Selleck bol síce tiesnený, avšak aj napriek tomu dokázal zakončiť.

01:50
    Fominykh sa snažil zakončiť cez jedného z obrancov, ktorého však nedokázal prestreliť.

02:23
    Zasahovať musel aj Williams. Ten si pripísal prvý a zároveň veľmi dobrý zákrok proti Scheidlovému zakončeniu.

04:13
    Úvod zápasu patrí jednoznačne Banskej Bystrici, ktorá väčšinu času trávi s pásme súpera.

07:00
    Televízna grafika nám ukázala zaujímavú štatistiku. Hra sa neprerušila už viac ako 3,5 minúty.

07:19
    Lamper sa dostal do dobrej pozície, kde zakončoval z otočky. Stroskotal na brankárovom betóne.

08:26
    Po zakázanom uvoľnení sa konečne hra prerušila. Vhadzovať sa bude pred bránkou hostí.

10:00
    Polovička prvej tretiny je úspešne za nami. Úvodný tlak Banskej Bystrice mierne pominul.

11:14
    Trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice. Čaládi pri snahe o zakončenie spoza bránky neuspel a dokonca bránku posunul.

11:55
    Zo strednej vzdialenosti vy skúšal Kerbašian, no puk skončil len na betóne Williamsa.

12:18
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min., sekanie).

13:23
    Domáci síce sú natlačení v pásme súpera, ale k priamemu ohrozeniu sa stále nedostali.

14:22
    Morrison to vyskúšal od modrej, avšak puk z jeho hokejky končí len na zadnom mantinely.

14:51
    Lamper po rýchlom prechode do útočného pásma zakončuje len mierne vedľa.

15:16
    Snaha o rýchle presunutie do útočného pásma je neúspešná. Zakázané uvoľnenie a hra sa presunie pred bránku Banskej Bystrice.

16:27
    Menšia potýčka medzi aktérmi dnešného zápasu. Uvidíme či to hlavní arbitri potrestajú nejakým vylúčením.

17:14
    Éric Faille to vyskúšal spoza obrancu, no zámorskému hokejistovi sa nepodarilo prekonať nitrianskeho brankára.

18:30
    Opäť sa hrá už viac ako 2 minúty pred prerušenia. Stalo sa to už niekoľkýkrát v dnešnom zápase.

18:41
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

19:16
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (McCormack – 2 min., hákovanie).

19:29
    K prvému vážnejšiemu zakončeniu sa odhodlal Marshall, no nedokázal prepáliť puk až do bránky.

19:59
    Záverečné sekundy boli viac než dramatické. Asselin nedokázal usmerniť puk do prázdnej bránky. Po následnej dorážke Banskej Bystrice, ktorá však prišla až po klaksóne, sa strhla na ľadovej ploche menšia potýčka.

20:00

Úvodná tretina je úspešne za nami. Gól sme v nej síce nevideli, no hostia pôjdu do prostrednej časti s výhodou o 2 mužov. Aktívnejšie sa javili práve hostia, no šance si vybojovali aj Nitrania. Všetko je stále otvorené, a preto sa máme rozhodne ešte na čo tešiť.

20:01

20:42
    Versteeg je už na ľadovej ploche, a tak početná výhoda o 2 mužov nebola využitá.

20:59
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., hrubosť).

21:20
    Češík takmer potrestal chybu v nitrianskej defenzíve. Puk napokon končí na ochrannej sieti.

22:10
    Viac ako polovička presilovej hry domáceho tímu je úspešne za nami. Momentálne sa hosťom podarilo oslobodiť sa, a teda získali cenné sekundy.

23:00
    Po dlhej dobe je na ľadovej ploche plný počet hráčov.

23:55
    Opäť ukázala grafika fakt, že sa hrá viac než dve minúty bez prerušenia.

24:09
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Minárik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

24:35
    Southorn sa výborne uvoľnil a následne chcel zmeniť stav dnešného zápasu. Proti bol však výborným zákrokom Šimboch.

25:29
    Po nepresnosti v rozohrávke sa Banská Bystrica sama vyhnala až do vlastného pásma.

26:34
    Z ničoho nič sa pred striedačkou Banskej Bystrice strhla šarvátka. Napätie a emócie sa v dnešnom zápase dajú krájať.

26:34
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matoušek – 2 min., hrubosť).

26:51
    Bortňák nakorčuľoval po pravom krídle, kde sa dostal k nebezpečnému zakončeniu. To skončilo len na betóne Williamsa.

27:41
    Šiška vybojoval puk za bránkou a následne sa ho lišiacky snažil usmerniť do bránky, avšak neúspešne.

28:02
    Aktuálne sú pri hre 4 na 4 aktívnejší hráči Nitry.

28:14
    Kerbašian páli z väčšieho uhla. Brankár Williams radšej puk chytá.

29:44
    Pekný obranný zákrok Marshalla, ktorý sa v hodine dvanástej hodil po prihrávky na Slováka. Nitriansky hráč by zakončoval do odkrytej bránky.

30:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Sloboda – trestné strieľanie, držanie).

30:14
    Higgs mohol otvoriť skóre dnešného zápasu, no to by musel využiť trestné strieľanie.
    30:14 Brock Higgs (BBY)

31:54
    V týchto fázach hry môžeme sledovať tvrdý hokej, keď si žiadnej z hráčov nič nedaruje.

32:23
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Scheidl – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Southorn – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min. – sekanie).

33:27
    Nitra je neustále v pásme súpera, no nie a nie prísť k nebezpečnejšiemu zakončeniu.

34:08
    Selleck mohol otvoriť skóre zápasu po úniku, ktorý však tiesnený nedokázal premeniť.

35:00
    Počet mužov na ľadovej ploche je už opäť vyrovnaný.

35:34
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., podrazenie).

35:49
    Kerbašian to napálil len do Scheidla a vďaka tomu sa hostia dokázali oslobodiť sa.

36:50
    Buček pálil z modrej, avšak vôbec nie presne. Nitra je však stále pri puku.

38:07
    McCormackova strela končí len v lapačke pozorného Williamsa.

38:35
    Nitra dala gól!
    Gól strelil ERIK ČALÁDI, ktorý aj s dávkou šťastia dokázal v nepríjemnej trme vrme prepasírovať puk do banskobystrickej bránky. Asistencia: Lukáš Hrušík.
    38:35 ČALÁDI - 1:0

39:09
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., nebezpečná výstroj).

40:00

Prostredná tretina je úspešne za nami. Domácim sa v nej podarilo streliť gól, a teda sú bližšie k dnešnej výhre. Stále je však pred nami 20 minút, v ktorých sa budú hostia určite snažiť finálovú sériu ukončiť. Nikam neodchádzajte a dopozerajte finálové derby v našej prítomnosti.

40:01

40:03
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., hákovanie).

41:01
    Domáci majú početnú výhodu o 2 mužov, ktorú by mali využiť.

41:46
    Nitra si vybojovali v krátkom časovom slede väčšie množstvo nebezpečnejších príležitostí, no ani jeden puk neskončil za chrbtom Williamsa.

44:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., faul lakťom).

44:53
    Branislav Mezei teraz vypálil nepríjemný projektil, ktorý aj s dávkou šťastia Williams pokrýva.

45:35
    Nitra síce drží puk v pásme, avšak k výraznejšiemu ohrozeniu súperovej bránky, okrem Mezeiovej strely, neprišlo.

46:30
    Dnešné stretnutie sleduje 3600 divákov.

48:01
    Po dlhšej dobre sa smerom dopredu vydali aj hostia, no veľa vody v útočnom pásme nenamútili.

49:02
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (McCormack – 2 min., podrazenie).

49:22
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil TOMÁŠ ZIGO, ktorý dosledoval celú situáciu, a tak mohol rýchlo zareagovať na vyrazený puk, ktorý bez problémov doklepol do bránky. Asistencia: Éric Faille.
    49:22 ZIGO - 1:1

50:00
    Polovička záverečnej tretiny je už za nami. Uvidíme či spoznáme víťaza zápasu v riadnom hracom čase.

52:22
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred bránku Banskej Bystrice.

53:11
    Aktuálne môžeme sledovať veľké množstvo tvrdých osobných súbojov. Emócie pribúdajú priamoúmerne s časom.

54:34
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Asselin.

55:18
    Kerbašian vystrelil z pravého krídla, no triafa len bočnú sieťku.

56:47
    Nitre sa však výraznejšie nepodarilo ohroziť bránku súpera, a tak je už počet mužov na ľadovej ploche vyrovnaný.

58:20
    Do konca riadneho hracieho času nám zostáva 100 sekúnd. Nitra si je vedomá, že musí skórovať či už v nasledujúcich sekundách, alebo v predĺžení.

59:10

59:37
    Buček sa snažil prekonať Williamsa spoza obrancu, no triafa len brankárov betón.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Štvrtý finálový zápas svojho víťaza ešte nenašiel. Podarí sa Bystričanom streliť v predĺžení gól a vyhrajú 4:0 na zápasy? Alebo dokáže Nitra strhnúť výhru na svoju stranu, a tak odvrátia prvý mečbol? To sa dozvieme už o pár desiatok sekúnd.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:41
    Bortňák skúšal prekvapiť súperovho brankára, no namieril len tesne vedľa.

61:52
    Aktuálne sekundy patria hráčom Nitry, ktorí sú natlačení v pásme súpera.

62:15
    Marshall tesne, ale predsa vyšiel s pukom až za modrú čiaru, a preto je odpískaný ofsajd.

63:11
    Lantoši naberal rýchlosť, avšak puk dokázal poslať len vedľa hosťujúcej svätyne.

63:54
    Slovák vypálil z prvej spomedzi kruhov, no jeho zakončenie stroskotalo na Higgsovi. Ten je už na striedačke s poriadne boľavou grimasou.

64:55
    Puk v týchto fázach hry lieta zo strany na stranu. Opäť sa hrá bez dlhšieho prerušenia hry.

65:56
    Grafika ukazuje, že sa už takmer 4 minúty hrá bez prerušenia.

66:31
    Hra je prerušená po zákroku Šimbocha. Následne sa strhol pästný súboj medzi Raisom a Marshallom.

66:31
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., hrubosť).

67:13
    Lamper dokázal vystreliť cez Šišku, no triafa len telo Šimbocha.

67:48
    Buček sa z ničoho nič rútil sám na brankára Williamsa, ktorý ho fantastickým zákrokom dokázal vychytať.

69:22
    Asselin mohol rozuzliť výsledok dnešného zápasu. Nepodarilo sa mu to, keď ho Šimboch výborne vychytal.

69:23
    Oddychový čas domácich.

69:59
    Takmer Banská Bystrica rozhodla s klaksónom. To by však musel Southorn svoju delovku umiestniť lepšie.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

Počas desiatich minút predĺženia sme gól nevideli, a teda sa môžeme tešiť na nájazdovú lotériu.