Pardubice – Letohrad 3:2 (1:0 po s.n.) | Ústí n/L – Kladno 1:5 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
1:5 (0:3, 1:0, 0:2) Stav série: 0:3
HBC Kladno
cz Sobota 13.04.2019, 18:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Play-off CCM extraligy (CZE) • Štvrťfinále

Zápasy rozhodují přesilovky, Ústí musí být disciplinované

V prvním zápase rozhodla úvodní třetina, kterou vyhrálo Kladno 3:0, což mu nakonec k vítězství stačilo. Další branky už vstřelit nedokázalo, Ústí se dokázalo prosadit pouze jednou. Kamenem úrazu byla hlavně častá vyloučení Severočechů. Z jedenácti přesilovek dokázali domácí využít sice jen dvě, ale i to jim stačilo. Ani ve druhém případě se hosté nepoučili a usedali často na trestnou lavici. Poměr vyloučených se však vyrovnal, a byli to tentokrát hosté, kteří využili více přesilovek. Nakonec se ale stali domácí tím, kdo dovedl zápas do vítězného konce.

Ústečtí hokejbalisté mají nůž na krku, ve čtvrtfinále play off CROSSDOCK Extraligy prohrávají s Kladnem 0:2 na zápasy. V sobotu 13. dubna je čeká třetí utkání, které musejí vyhrát, pokud budou chtít ještě zabojovat o prodloužení sezony. ALPIQ je tak na tom mnohem lépe, ale poslední krok je vždy nejtěžší. Druhé utkání muselo rozhodnout až prodloužení, takže nás čeká ještě velmi vyrovnaný zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Balcar, Bím, Čejka, Červinka, Grus, Haken, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Poláček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Švanda, Tomáš, Gottfried, Stupka

HBC ALPIQ Kladno: Hájek(Jirotka) – Pospíšil, Soukup, Pliml, Hrabár, Dědič, Haisman, Novák – Špaček, Prokop, Pražák, Schnaubelt, Barnošák, Šícha, Kohout, Štěpáník, Procházka, Eitler, Hnízdil, Kamenář

Rozhodčí: Gráca, Martis.

00:01

00:05
    Langthaler úspěšně zvládl vhazování a přes obránce se posouvá Elba až do pásma.

00:25
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je studená sprcha pro domácí tým! Pospíšil našel v náběhu ONDŘEJE PRAŽÁKA, který rychlým blafákem mezi nohy překonal Rechtorika, který dnes dostal v brance přednost. Asistence: Jan Pospíšil.

01:30
    Tohle je pro středočechy úvod jako hrom! Po krátkém tlaku se do šance vytočil RADIM ŠTĚPÁNÍK a jeho pokus backhandem proskotačil až do branky. Asistence: Jiří Hrabár.

03:08
    Kladno stále operuje s míčkem na hokejkách, domácí tým zatím vůbec nestíhá.

03:41
    Až teď zkusil něco vymyslet Tomáš se Stupkou, ale nedostali se před branku.

05:03
    Kladno se najednou nemusí nikam hnát, což mu jistě vyhovuje.

06:12
    Hra najednou úplně ztratila parametry play off a ani jeden tým se nemůže udržet na míčku.

06:55
    Z krátkého závaru je tady třetí branka hostů! MILAN SCHNAUBELT dostal trochu víc prostoru v mezikruží a skrytou střelou pod vyrážečku slaví úspěch. Asistence: Michal Šícha.

07:51
    Sedláček zachránil svůj tým před další pohromou, když padl do střely a vyrazil míček z pásma.

09:11
    Langthaler přejel modrou čáru a zkusil rychlý švih, který skončil uprostřed branky. Pro Hájka je to vůbec první zákrok v zápase.

09:56
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., vražení na hrazení).

10:42
    Špaček vyslal tvrdou dělovku na rameno Rechtorika, který skvěle zasáhl a vytěsnil míček.

11:56

12:31
    Hrabár měl spoustu času na vyslání střely, trefil však jen klubko těl před brankou.

14:25
    Prokop se dostával do šance, ale po sporném zákroku upadl, k míčku se dostal Schnaubelt, který ale trefil jen ležícího Prokopa.

15:00

Profesorský výkon rysů znamená tříbrankové vedení. Kladno totálně ovládlo první část třetiny a pro domácí tým bude teď situace proklatě těžká. Na druhou stranu nám i na Kladně ukázali, že nic nebalí. Pro představu střely v první třetině jsou zapsány 3:8. Osobně jsem viděl jeden zákrok Hájka.

15:01

15:14
    Elba vlétla do pásma, ale Poláček nezachytil míček na červené čáře a musí spěchat dozadu.

15:52
    Míček vyhozený mimo hřiště z hole domácího obránce, avšak s lehkou tečí, takže se nevylučuje.

16:17
    Mohlo být sníženo! Stupka ve velké šanci na brankovišti trefuje beton Hájka. Elba ale vstoupila do třetiny jako úplně jiné mužstvo.

17:00
    Kladno vyhazuje až na zakázané uvolnění, Banda, který vystřídal Rechtorika nemusel zasahovat. Současně se však bude vylučovat.

17:00
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Čejka – 2 min., napadení).

17:28
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Pražák – 2 min., držení protihráče).

17:44
    Kváš nahodil do pásma, kde byli dříve protihráči a získávají míček.

18:01
    Soukup postupoval proti jedinému obránci, avšak domácí útočník si neporadil.

18:43
    Banda dvakrát neuvěřitelně zasáhl, jednou tygřím skokem vychytal Špačka, podruhé odolal sprše dorážek, následně po souboji v brankovišti posunul branku, za což zdá se, bude vyloučen.

18:43
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Banda – 2 min., zdržování hry). Trest odpyká Michajličenko.

18:59
    Další zákrok Bandy, tentokrát rychlým betonem vykopl pokus Prokopa.

19:00
    Elba ve čtyřech a Bím hned vyváží míček dopředu.

19:28

19:55
    Pospíšil to vzal na sebe a dělovkou otestoval pevnost Bandovo výstroje.

20:08
    Opět Banda skvěle zasáhl, následně ještě Kváš s Poláčkem dali hostům najevo, že dorážení na svého brankáře trpět nebudou.

20:58
    Kváš vyhodil míček z obranného pásma až nad síť za Hájkem. Vylučovat se však nebude, neboť v tomto případě má přednost zakázané uvolnění. Kladenští se sice rozčilují, ale pro příště si alespoň lépe projdou příručku pravidel pro nový ročník.

22:22
    Ústřední postava druhé třetiny je každopádně Zdeněk Banda, který se musí otáčet zleva doprava, připsal si už spoustu zákroků, některé fantastické. U Bandů zatím dnes zavřeno.

23:21
    Kváš výborně přečetl přihrávku během kladenského přečíslení.

24:09
    Smolík aktivním přístupem vybojoval útočnou buly.

24:49
    Po ostrém souboji zůstal ležet Čejka, který byl zasažen v obličeji. Zákrok byl i dobře viditelný, avšak zůstává netrestán.

26:24
    Červinka v dobré pozici natáhl ke střele, ale trefil posledního obránce.

27:54
    Hra se teď parádně přelévá z jedné strany na druhou, nepostrádá ani tvrdost, jen aby to nepřerostlo únosnou mez.

28:14
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Pospíšil – 2 min., zdržování hry).

28:30
    Tomáš už zakončoval prakticky do odkryté branky a míček následně vyplaval před Hájkem. Podle mě ani samotný kladenský brankář netuší, jak míček vytáhl.

29:04
    Po další kombinaci vypálil Červinka, jehož střelu Hájek vykopl.

29:52
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Máme sníženo a tuhle branku zápas potřeboval! JAN LANGTHALER už nic nevymýšlel a poté, co se k němu dostal míček vymetl dělovkou horní roh branky. Asistence: Vojtěch Červinka, Jiří, Tomáš.

30:00

Druhá třetina je minulostí a jako diváka mě teď hodně mrzí výpadek Elby z první třetiny, protože druhá třetina, to byla s prominutím podívaná jako prase. Tvrdý hokejbal nahoru dolů, fantastické zákroky obou brankářů, především tedy Bandy. Pokud Elba vydrží v nastoleném tempu, čeká nás zajímavá třetina, nic ještě není ztraceno. Nevím, co kouč Pavlík svým svěřencům o třetině řekl, ale fungovalo to výborně.

30:01

30:06
    Elba na nic nečeká a nahazuje do pásma.

30:22
    Hned je z toho získané vhazování.

31:16
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Růžička – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

31:31
    Těžká situace pro domácí, tohle oslabení musí zvládnout! Kladno se zatím nikam nežene.

32:30
    Bandův skvělý zákrok a Soukupovo baseballové vyhození znamená osvobození domácích.

33:08
    Tak tohle je velká komplikace pro domácí! Po sporně puštěném zakázaném uvolnění rozestavělo Kladno zámek, ze kterého vypálil DOMINIK BARNOŠÁK a přes clonu míček zapadl do sítě. Asistence: Jiří Hrabár, Milan Schnaubelt.

34:04
    MICHAL DĚDIČ vystřelil, míček se po zákroku Bandy vznesl do vzduchu a nakonec skončil po skrumáži až v síti. Bez asistence.

35:10
    Domácí to ještě nebalí a snaží se aktivně napadat, budou to mít však těžké.

35:46
    Dva kladenští unikali sami na Bandu, který bravurním skluzem vyřešil situaci!

36:19
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., zdržování hry).

37:12
    Lukáš Soukup našel Balcara, který měl velkou šanci snížit, ale Hájek teď podržel svůj tým.

37:41
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Smolík – 2 min., krosček).

38:14
    Schnaubelt v dobré pozici přestřelil branku o metr.

38:41
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Hrabár – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Schnaubelt – 2 min., napadení).

38:57
    Lukáš Soukup dostal nabito od Červinky, ale pokus mu nesedl a skončil mimo hřiště. Hra se stěhuje do středního pásma, Elba pokračuje ve hře 4 na 3.

40:08
    Kladno se osvobozuje, domácí nedokázali vytvořit gólovku.

40:41

41:23
    Zakázané uvolnění Kladna. Elba se snaží ze všech sil, ale bude to mít už obrovsky těžké.

41:49
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Grus – 2 min., naražení zezadu + 10 minut osobní trest, naražení zezadu).

42:19
    Tyč zvoní za Bandou po střele Dědiče!

43:09
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku + 10 minut osobní trest, zásah do oblasti hlavy a krku).

43:41
    Banda další zákrok z kategorie snů, když vykopl pokus Prokopa.

44:30
    Kladenští příznivci už tleskají svým svěřencům, je rozhodnuto.

Je to konec zápasu a také ústecké sezony. Vyloučení na čtyři minuty ze začátku třetiny se stalo pro domácí osudným. Kladno dvakrát udeřilo a bylo prakticky po zápase. Skvělý Banda dlouho držel naděje domácích, ale tříbranková ztráta z první třetiny byla už nad ústecké síly. Kladno postupuje do semifinále, Elba svou pouť letošní sezonou dnes končí.

Ode mě je to pro dnešek a pro celý letošní ročník z Extraligy vše, děkujeme za pozornost a sledování během celé sezony a v září zase na značkách! (19:38:07)

Jan Melicher

Góly a asistencie: 30. Langthaler (Červinka, Tomáš) – 1. Pražák (Pospíšil), 2. Štěpáník (Hrabár), 7. Schnaubelt (Šícha), 34. Barnošák (Hrabár, Schnaubelt), 35. Dědič

HBC Kladno: Hájek(Jirotka) – Pospíšil, Soukup, Pliml, Hrabár, Dědič, Haisman, Novák – Špaček, Prokop, Pražák, Schnaubelt, Barnošák, Šícha, Kohout, Štěpáník, Procházka, Eitler, Hnízdil, Kamenář

Rozhodca: Gráca, Martis