Chomutov – Kladno 1:3 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 2:0 (kon.)
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Piatok 12.04.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Baráž o ELH (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný hokejový podvečer, baráž o Tipsport extraligu vstupuje do své druhé poloviny, v rámci 7. kola přivítá Dynamo Pardubice v ČSOB Pojišťovna ARENĚ od 18:00 Motor České Budějovice. I tento zápas může hodně napovědět o dalším osudu bojů o nejvyšší soutěž, Motor má na svém kontě totiž pouze dva body a pokud si chce ještě udržet naději na postup, potřebuje na pardubickém ledě vyhrát. To se mu nepovedlo v úvodním kole baráže, kdy nad ním Pardubice vyhrály doma 4:1 a nastartovaly svou sérii pěti výher v řadě, kterou ukončilo až v posledním zápase Kladno.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Perret – Dušek.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Z. Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, R. Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.

Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer.

00:01

00:17
    Pardubice začaly pěkně zostra stejně jako v prvním domácím utkání proti Motoru, první střelu vyslal Eklund, nemířil však přesně.

00:34
    Hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil od pravého mantinelu obránce Schaus, Kváča byl u své levé tyče připraven a přerušil hru.

01:08
    Kutlák hokejkou položenou na ledě zastavil Bubelovu nahrávku do předbrankového prostoru.

01:43
    Poulíček nahrál ze středního pásma mezi kruhy Horkému, po jeho střele vypadl Kváčovi puk a u pravé tyče mohl dorážet Poulíček, puk však za budějovického gólmana neprocpal.

02:11
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Jandus – 2 min., hákování).

02:26
    Motor se na úvod oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

03:08
    Sýkorův nástřel na bránu zblokovali jeho spoluhráči, kteří se snažili clonit brankáři Kváčovi.

04:04
    Dynamo se drží v útočné třetině, ale nedaří se mu dostat do vážnějšího ohrožení branky hostí.

04:37
    Plášil trefil z pravé strany brankovou konstrukci z vnější strany, puk se odrazil za bránu.

05:34
    Martin Novák zkusil nahodit puk na Kacetla ze středního pásma, ten rychle rozehrál, ale k puku se následně dostal Motor.

06:03
    České Budějovice se osmělily, Kacetl musel řešit problémy před svou bránou, ležel na ledě, ale celou akci ustál.

06:41
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., krosček).

07:00
    Budějovicím se nedaří usadit v pásmu, Dynamo už dvakrát poslalo kotouč ven ze svého pásma.

07:29
    Plášil přejel s pukem útočnou modrou a najel si na střed na střelu, tu zblokoval domácí hráč svou hokejkou, která mu zároveň ulétla z rukou.

08:21
    Motor je v přesilovce zatím absolutně bezzubý, Kacetl ještě ani nemusel zakročit.

09:26
    Sýkora si na pravé straně před útočnou modrou pěkně prohodil Ondřeje Kachyňu, který mu nedovolil zakončit jen za cenu faulu, dostává dvě minuty za sekání.

10:19
    Plášil se vydal ve vlastním oslabení na útočný výlet a dokonce se mu povedlo prověřit Kacetla.

10:51
    Také Dynamu se zatím přesilovka příliš nedaří, neusadilo se ještě ani v útočné třetině a z tribun zní pískot.

11:10
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., držení hole + 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., hrubost).

11:44
    Heřman jel sám na Kacetla, ale v gólové šanci vůbec netrefil bránu!

12:08
    Nyní to mohlo být nedáš – dostaneš. Pardubice se prokombinovaly do stoprocentní šance, Hovorka měl před sebou v levém kruhu prázdnou bránu, ale z první trefil jen brusli svého spoluhráče stojícího vedle brány.

13:00
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., sekání).

13:36
    Pardubicím se nedaří prokombinovat do útočné třetiny, Motor se velice dobře brání.

14:12
    Schaus nastřelil od modré příklepem před sebou stojícího Dančišina.

14:38
    Nyní už se domácí začali dostávat do zakončení, v brance ale vyniká Kváča.

14:42
    České Budějovice vyhrály vhazování před svou bránou a Kachyňa vyhodil puk po mantinelu až za bránu Kacetla.

15:48
    Hra se přelévá za strany na stranu, Hovorka dostal nahrávku do jízdy na pravou stranu, střela z první mu ale vůbec nesedla a Kváča rychle přikryl kotouč lapačkou.

16:26
    Hra je plná nepřesností na obou stranách, týmy si v této fázi zápasu nevytváří žádné větší šance.

17:51
    Motor šel střídat, Beránek tak pouze zajel s puk za červenou čáru a nahodil ho po mantinelu do útočné třetiny.

18:14
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., vysoká hůl).

18:43
    Hovorka získal puk ve skrumáži mezi kruhy a bekhendem ho vyhodil ven z pásma.

19:36
    Machala se dostal do rychlého protiútoku, na levé straně si obhodil bránícího hráče, ale už byl příliš blízko k brance a do zakončení se nedostal.

20:00

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Naopak ale nabídla velký počet vyloučení, Motor inkasoval pět dvouminutových trestů a Dynamo tři. Přestože měli pardubičtí hokejisté k dispozici i zkrácené početní výhody pět na tři, nedařilo se jim je využít. Na každé straně byla k vidění jedna stoprocentní šance, nejprve jel Heřman sám na Kacetla a mířil nepřesně a hned na druhé straně měl před sebou prázdnou bránu Hovorka, jenže ani on nepálil přesně.

Druhá třetina začne zhruba v 18:53.

20:01

20:43
    Rolinek posunul puk na levé straně do jízdy Hovorkovi, ten pálil zápěstím z levého kruhu, Kváča vyrazil kotouč ramenem do rohu hřiště.

21:38
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se zmocnili puku ve středním pásmu, při přechodu přes útočnou modrou čáru se puk odrazil od Poulíčka k Petru Sýkorovi, jenž parádní nahrávkou z pravé strany našel na druhé straně najíždějícího si PATRIKA POULÍČKA, jenž střelou z prvné na bližší tyč uklidil puk do sítě a otevírá skóre zápasu. Asistence: Petr Sýkora a Oscar Eklund.
    21:38 Patrik POULÍČEK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

22:56
    Hned po vyhraném vhazování v útočné třetině vystartoval za pukem Poulíček, jeho zakončení však skončilo nad bránou.

24:09
    Motor přišel o puk v útočném rohu hřiště a do útoku se rychle hrne Dynamo.

24:42
    Horkého nástřel z pravé strany z téměř nulového úhlu si Kváča poradil a vyrazil kotouč betonem.

25:33
    Doktorova sražená střela z pravé strany skončila v ochranné síti.

25:43
    Obránce Kutlák zkusil překvapit Kacetla střelou přes obránce z levé strany z poměrně velkého úhlu, pardubický gólman byl pozorný a přerušil hru.

26:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Miloš Bubela – 2 min., nedovolené bránění).

26:42
    Motor je pro přihrávku rukou vykázán z útočné třetiny, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:56
    České Budějovice chybovaly v rozehrávce za svou bránou, puku se ujal Hovorka, jenž nahrál mezi kruhy zcela volnému Rolinkovi, ten svou dělovkou z první ale minul bránu!

29:01
    Ihnačák mohl v předbrankovém prostoru už jen uklízet puk do odkryté brány, přepadl však přes brankáře Kváču a kotouč se mu nepovedlo zasunout mezi tři tyče.

29:39
    Motor se jen těžko prosazuje přes pardubickou obranu, Kacetl nemusí řešit žádné vážnější situace.

30:27
    Nyní už si ale České Budějovice vypracovaly pořádnou šanci a pardubický gólman musel být hned několikrát v permanenci, svými dobrými zákroky udržel domácí ve vedení.

31:17
    Hovorkovi se nepovedlo projít s pukem do pásma, následně byl navíc Dynamu odpískán ofsajd.

31:44
    Kratochvil ani nadvakrát z levé strany neprostřelil Kacetla, následně se Motoru povedlo vyvézt puk ven z vlastního pásma.

32:57
    České Budějovice se držely v útočném pásmu s pukem pouze u hrazení, kde si ho přihrávaly, ale do střelecké pozice se nepropracovaly.

34:01
    Po zakázaném uvolnění Dynama se bude vhazovat po levici Kacetla.

34:23
    Gilbert posunul puk na středu hřiště na Vydareného, který už byl v dobré střelecké pozici, ale na připraveného Kacetla nevyzrál.

35:29
    Martin Novák přejel s pukem na levé straně přes útočnou modrou čáru a najel si více na střed, střílel na hranici vrcholu kruhu, jeho střelecký pokus přes obránce však Kacetlovi nenadělal větší problémy.

35:51
    Kváča čekal, zda nebude moci rozehrát, rychle se k němu ale blížit rozjetý Kratochvíl, a tak budějovický brankář musel přerušit hru.

36:01
    Proti Ihnačákově pokusu z levého kruhu předvedl Kváča pěkný zákrok lapačkou.

36:26
    Sýkora nahrál při rychlém protiútoku z pravé strany do druhé vlny na osu hřiště Ihnačákovi, tomu zakončení vůbec nesedlo, ale přesto akce málem skončila gólem, když si hosté málem srazili puk do vlastní sítě.

37:52
    Pavel Novák pronikl s kotoučem do útočné třetiny, při zakončení to však měl na bekhend a nedokázal ohrozit Kacetlovu bránu.

38:41
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jordann Perret – 2 min., sekání).

38:59
    Hokejisté bojovali o puk v rohu hřiště u pardubické branky, rozhodčí nakonec přerušil hru a vykázal ji do středního pásma.

39:08
    Mezi třemi protihráči vybojoval puk za bránou soupeře Machala a od zadního mantinelu si s kotoučem vyjel do střelecké pozice, zakončoval však pouze do Kváči.

39:29
    Pýchovu ránu příklepem od modré srazil pardubický hráč mimo branku.

39:47
    Po nepřesné rozehrávce akce Motoru získal puk ve středním pásmu Holland, který ho jen po mantinelu nahodil zpět do útočné třetiny.

39:58
    Necelé dvě vteřiny před koncem druhé části utkání se ještě bude vhazovat po pravici Kacetla, jenž si připsal další úspěšný zákrok proti střele z levé strany.

40:00

Pardubičtí hokejisté se hned v úvodu druhého dějství ujali vedení, když nejprve ustáli oslabení a poté při rychlém útoku Sýkora nahrál z pravé strany na druhou stranu Patriku Poulíčkovi a ten z první pálil k levé tyči. Poté byl k vidění podobný hokej jako v první části, aktivnější byli sice domácí, ale do většího množství zajímavějších šancí se nedostávali. Motor dostal ve druhé dvacetiminutovce k dispozici dvě přesilovky, ale ani ty mu nepomohly k vyrovnání.

Třetí třetina začne zhruba v 19:49.

40:01

40:31
    Českým Budějovicím bylo na úvod třetiny odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

40:37
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min. pro hráčskou lavici, nesportovní chování).

41:19
    Pardubice už se usadily v útočné třetině, kde začínají kombinovat.

41:50
    Sýkora napřáhl ke střele na vrcholu pravého kruhu, jeho sražená střela skončila vedle pravé tyče.

42:12
    Machala se dostal za obranu Motoru a šel sám na Kváču, jeho zakončení zápěstím skončilo vedle levé tyče.

42:42
    Karabáček naskočil z trestné lavice a hned dostal nahrávku do samostatného úniku, měl dostatek času na zakončení, jenže puk mu trestuhodně při míchání sjel z čepele.

43:33
    Porselandovu střelu od modré tečoval mezi kruhy Bubela vedle brány.

43:56
    Kratochvíl střílenou přihrávkou od levého mantinelu vybízel k teči Sýkoru, ten však na puk ani na dlouhou hokejku nedosáhl.

45:16
    Pardubičtí se vrhli do rychlého útoku, ze kterého navyšují své vedení na dvě branky a dostávají ještě větší klid na hokejky. Machala pronikl do pásma s pukem po pravé straně, svou nahrávkou po ledě našel před branku si najíždějícího LUBOŠE HORKÉHO, jenž nastavil hokejku a možná i trochu se štěstím poslal kotouč nad rameno brankáře Kváči. Asistence: Ondřej Machala a Patrik Poulíček.
    45:16 Luboš HORKÝ - 2:0

46:37
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., podrážení).

46:48
    Budějovičtí vyhráli vhazování přes svou bránou a Kutlák poslal puk o levý mantinel přes celé hřiště.

47:47
    Rolinek nahrál na střed Sýkorovi, ten to ještě neměl na střelu, jelikož si musel puk zpracovávat, a tak ho raději poslal dále po šíři hřiště Hovorkovi. Dynamo je usazené zpět v pásmu.

48:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Rolinek – 2 min., nedovolené bránění).

48:52
    Karabáček naskočil na led, hned se ujal puku a jel s ním do útočné třetiny, Pardubicím se rychle povedlo osvobodit.

49:24
    Dynamo bylo v stoprocentní šanci, když ve vlastní oslabení ujalo do přečíslení dvou na brankáře. Machala si narazil puk s Hovorkou, jeho střelu k levé tyči dokázal rychle se přesouvající Kváča vyrazit.

50:09
    Eklund na levé straně úspěšně zblokoval střelu Pavla Nováka a domácí se hned poté osvobodili.

51:17
    Schaus pouze lehce nahodil puk po pravém mantinelu a odjel za svými spoluhráči střídat.

52:09
    Pardubičtí se drží na puku a zbytečně se nikam neženou.

52:37
    Karabáček dostal na pravé straně puk od Přikryla, mířil na zadní tyč, Kacetl vyrazil puk svým pravým betonem.

53:18
    Poulíčkova nahrávka na pravou stranu na Horkého byla příliš dlouhá, Horký ale ještě jel celou akci dohrát a aktivně napadal, čímž dovolil jeho spoluhráčům jím vystřídat.

Dnešní utkání sleduje 9185 diváků.

55:52
    Zápas už se spíše dohrává, týmy se zbytečně nikam nehrnou.

55:57
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Luboš Horký – 2 min., hrubost).

56:48
    Perret střílel přes obránce po rychlém přechodu do útočné třetiny, nemířil však přesně.

57:56
    Hovorka nebyl ve špatné střelecké pozici, místo střely ale zvolil přihrávku na levou stranu na rozjetého Rolinka, jenž už nedokázal dotáhnout svůj bekhendový blafák.

58:29
    Kváča rychle zamířil na střídačku a Motor to ještě zkouší v šesti hráčích v poli!

59:21
    České Budějovice se ještě snaží něco vymyslet směrem do útoku, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

59:39
    Domácí kouč Lubina si ještě chtěl vybrat oddechový čas, rozhodčí Lacina ale nekompromisně ukazuje na kruh pro vhazování, kde se bude vhazovat.

59:48
    Pardubičtí ještě poslali puk na zakázané uvolnění.

59:51
    Hned po vyhraném vhazování střílel z první Karabáček, jeho pokusu ale chyběla ještě větší razance, Kacetl v pohodě chytil puk do lapačky.

59:58
    Ještě necelé dvě vteřiny před koncem je přerušená hra, poté co byl Kacetl zavalen v brankovišti protihráčem.

Pardubice i potřetí v baráži poráží trápící se České Budějovice a napravilo úterní porážku od Kladna. Dynamo se touto výhrou výrazně přiblížilo záchraně, aktuálně má na svém kontě osmnáct bodů a na třetí Chomutov má pět kol před koncem náskok jedenácti bodů. Domácí poslal do vedení ve 22. minutě Poulíček, Motor mohl srovnat ze samostatného úniku, ten však Karabáček neproměnil a ve 46. minutě využil Luboš Horký přesnou nahrávku od Machaly z pravé strany k navýšení náskoku domácích, kteří si už vedení pohlídali a vítězí s čistým kontem. (20:28:50)

Adam Joska

Góly a asistencie: 22. Poulíček (P. Sýkora, Eklund), 46. L. Horký (Machala, Poulíček)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Z. Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, R. Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.

Rozhodca: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer