USA – Japonsko 4:0 (kon.) | Švédsko – Francúzsko 3:2 (kon.) | Kanada – Nemecko 5:0 (kon.)
Rusko – Švajčiarsko 3:0 (kon.) | Fínsko – Česko 3:1 (kon.)
Rusko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Švajčiarsko
cz Štvrtok 11.04.2019, 17:10 • Espoo Metro Areena 2. kluziště • MS žien • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve čtvrtfinále se proti sobě utkají týmy Rusko a Švýcarsko. Naposled se spolu tato mužstva střetla v základní skupině, kde Rusko zvítězilo 2:1.
    Ruský tým tak nakonec skončil ve skupině A na čtvrtém místě se třemi body a skóre 3:20. Jedinou výhru si připsal právě nad dnešním soupeřem. Švýcarsko se umístilo na poslední příčce bez bodu a se skóre 3:22.
    Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Rusko: Morozová (Prugová) – Ganejevová, Batalová, Pirogová, Šibanová (C), Čistjaková, Nikolajevová, Tereškinová, Savoninová – Pavlová, Sosinová (A), Vafinová – Dergačjová, Štarjová, Šokinová (A) – Kadirová, Bratiščevová, Kulišová – Kanajevová, Timofejevová, Smolinová

Švýcarsko: Brandliová (Maurerová) – Leemannová, Christenová, Bullová, Vallariová, Altmannová (C), Forsterová – Stanzová, Mullerová, Waidacherová (A) – Enzlerová, Ruediová, Rueggová (A) – Quennecová, Zollingerová, Ryhnerová – Sigristová, Wetliová, Schlegelová

Rozhodčí: Gabrielle Lortie Arianová, Maria Fuhrbergová – Jenni Heikkinenová, Julia Kainbergerová.

00:01

00:36
    Rusko se dostalo po pravé straně dopředu, ale ke střele se domácí hráčky nedostaly.

01:37
    Střela Bratiščevové skončila pouze v moci brankářky Brandliové, ale od začátku utkání je Rusko lepším týmem.

02:39
    Zatím se hraje v rychlém tempu nahoru dolů, ovšem momentálně nevidíme nějaké pokusy na bránu.

03:41
    Šokinová se ocitla v dobré šanci, když se dostala k puku před bránou Švýcarska, ale následně vypálila jen vedle svatyně soupeře!

04:56
    Opět je domácí mužstvo v útočném pásmu, ale Švýcarsko se vysvobodilo a dostalo kotouč ze své třetiny.

05:35
    Ruské hráčky se nyní dopustily ofsajdového postavení a následuje buly ve středním pásmu.

06:26
    Brandliová nevěděla, kde má kotouč po střele od modré čáry, ale nakonec jej našla pouze ve své výstroji.

06:55
    A opět musela být ve střehu švýcarská brankářka, jelikož se ke střele z pravého kruhu dostala Kadirová.

07:33
    Ruský výběr je stále v tlaku, ale zatím se mu nedaří vstřelit úvodní branku tohoto čtvrtfinále.

07:49
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zollingerová – 2 min., sekání).

08:19
    Domácí sice semkli svého soupeře, ale následné zakončení Dergačjové skončilo pouze v moci gólmanky Brandliové.

08:54
    Hostující brankářka zatím předvádí skvělé zákroky, ale v dnešním zápase to bude mít ještě hodně těžké.

09:41
    Velký závar před švýcarskou brankou, ale ani tentokrát Rusko nevstřelilo první gól tohoto zápasu a vypadá to, že první přesilovka využitá nebude.

09:49

10:31
    Nyní se Švýcarsko dopustilo jen zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před gólmanku Brandliovou.

11:31
    A další parádní zákrok hostující gólmanky, která je pod velkým tlakem.

12:57
    Pirogová se snažila dostat ke střele, ale tentokrát jí v tom zabránila švýcarská obrana.

13:19
    Následně se už rusky dostaly do zakončení z pravé strany, ale kotouč opět skončil jen v lapačce Brandliové.

14:33
    Ofsajd ruského týmu a následuje tak vhazování ve středu hrací plochy.

15:46
    Nyní se hrálo chvíli ve třetině ruského výběru, ale Švýcarsko se nedostalo do zakončení.

16:44
    Hra se poslední minuty srovnala, ale stále je to spíše Rusko, které tlačí na soupeře.

17:34
    Ganejevová se snažila nahodit kotouč na bránu Švýcarska, ale hostující obrana tento pokus zblokovala.

18:12
    Nyní je to jen další zakázané uvolnění ze strany švýcarského celku a následuje tak opět buly před bránou Brandliové.

18:37
    Další velká šance Ruska, jelikož se Šokinová dostala do zakončení z pravé strany, ale Brandliová nebyla ani tentokrát překonána!

19:13
    Švýcarska Stanzová nahodila puk na domácí svatyni, ale to nebylo nic nebezpečného.

19:40
    Posléze zkoušela své štěstí na druhé straně Batalová, ale ani ta si nevěděla rady na hostující brankářku.

20:00

První třetina tohoto čtvrtfinálového souboje je u konce, ale branky jsme se zatím nedočkali. Rusko je v tomto zápase favoritem a taky to potvrzuje velkým počtem střel, ovšem fantastická Brandliová zatím zlikvidovala všechny pokusy ruského výběru a předvádí opravdu excelentní výkon.

Další třetina začne přibližně v 17:58.

20:01

20:49
    Opět se po úvodním buly dostaly k puku domácí hráčky, ale střela nepřišla.

21:15
    Posléze už Brandliová musela předvést zákrok, což se jí povedlo a podrželo Švýcarsko.

21:36
    Domácí mužstvo se provinilo zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování ve třetině Ruska.

22:19
    Hostující hráčky se dostaly do zakončení, ovšem s tím si ruská brankářka Morozová poradila.

23:21
    Rusko se dostalo dopředu po pravé straně, ale následně přišla další střela, se kterou si Brandliová opět poradila.

23:57
    Následně to byla Sosinová, která prověřila brankářku soupeře, ale ani ona nemůže dát vedoucí branku.

24:26
    Pirogová se nedostala přes obranu soupeře a švýcarská brankářka si mohla na chvíli oddychnout.

24:44
    Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Timofejevová.

25:35
    Švýcarsko se sice dostala do útočného pásma v přesilové hře, ale střela nepřišla.

25:59
    Ganejevová se v oslabení dostala do velké šance, když zkoušela zakončit bekhendem, ovšem je z toho jen další fantastický zákrok Brandliové!

26:44

27:49
    Ne, i když je Rusko jasně lepším týmem, tak stále nemůže vstřelit branku především díky skvělé brankářce Brandliové.

28:54
    Střela od modré skončila pouze v moci gólmanky Brandliové.

29:45
    Tlak Ruska je neuvěřitelný, ale stále je to pouze 0:0.

32:04
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Nyní už domácí dávají gól a vedou 1:0! Po přihrávce Štarjové se dostala do zakončení ANNA ŠOKINOVÁ, která už dokázala překonat Brandliovou. Asistence: Alevtina Štarjová a Jelena Dergačjová.
    32:04 Anna ŠOKINOVÁ - 1:0

33:02
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stanzová – 2 min., sevření puku rukou).

35:02

36:43
    Rusky dál tlačí na svého soupeře, ale Brandliová stále blokuje pokusy soupeřek.

37:18
    Opět si domácí hráčky vytvořily velice dobrou šanci, ale ta končí jen na dalším zákroku švýcarské brankářky.

38:50
    Domácí hráčky se sice vydaly dopředu po levé straně, ale obrana Švýcarska se ubránila a získala puk.

39:40
    Po dlouhé době přišel pokus ze strany hostujícího celku, ale Morozová podržela svoje mužstvo.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Rusko vede 1:0. Domácí hráčky jsou naprosto jasně lepším týmem a nakonec se tak dočkali gólu, který vstřelila ve 33. minutě Anna Šokinová. Švýcarky to budou mít ve třetí třetině velice těžké, jelikož proti skvělým ruskám si zatím nevytvořili takřka nic.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:28
    Švýcarsko se snaží od úvodu třetí třetiny srovnat, ale pokus z pravé strany nebyl nebezpečný.

41:17
    Štarjová se snažila dostat do útočného pásma, ale obrana Švýcarska jí nepustila.

42:38
    Ruský výběr se nyní dopustil pouze ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

43:47
    Další parádní zákrok Brandliové, která si poradila se sraženou střelou Dergačjové.

43:55
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zollingerová – 2 min., podrážení).

44:54
    Už to vypadalo, že Rusko půjde do dvoubrankového vedení, ale domácí hráčce se nepodařilo trefit odkrytou bránu po skvělé přihrávce!

45:25
    Nyní už domácí přesilovou hru využívají a jdu do dvoubrankového vedení! Šokinová poslala z pravé strany parádní přihrávku před bránu soupeře, kde zakončovala do odkryté svatyně JELENA DERGAČJOVÁ. Asistence: Anna Šokinová a Anna Šibanová.
    45:25 Jelena DERGAČJOVÁ - 2:0

45:37
    Vyloučení v týmu Rusko (Kulišová – 2 min., sekání).

46:53
    Švýcarky si i v oslabení vytvořily velice dobrou příležitost, ale Morozová předvedla solidní zákrok.

47:37

48:56
    Rusko je dnes naprosto jasně lepším týmem a zápas má pod kontrolou.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a ruský výběr stále vede 2:0.

50:43
    Ruské hráčky jsou i nadále v tlaku a hraje se takřka pořád ve třetině Švýcarska.

51:54
    Hosté se posléze dostali k puku, ale ten jen vyhodili ze svého pásma.

52:32
    Štarjová se snažila projít středem kluziště, ale obrana Švýcarska jí nepustila.

53:46
    Nyní se Rusko dopustilo jen zakázaného uvolnění a hostující mužstvo může něco vymyslet v útočném pásmu a především snížit stav utkání.

54:59
    Pavlová se skvěle vyhnula protihráčce, ale následně vypálila jen do míst, kde byla připravena Brandliová.

55:44
    Pirogová to zkusila zpoza modré čáry, ale její pokus skončil opět jen v moci gólmanky Brandliové a Rusko naprosto jasně dominuje hře.

56:26
    Hra se ke konci utkání přitvrdila, ale vše bylo čisté a podle pravidel.

56:42
    Oddechový čas pro hosty.

57:22
    Švýcarsky sice měly poradu ke konci zápasu, ale opět je to Rusko, které drží kotouč na svých holích.

57:56
    Hostující mužstvo to zkouší bez brankářky!

58:09
    Následně se rusky dopustily zakázaného uvolnění a následuje tak buly v pásmu domácích.

58:22
    Je rozhodnuto! Rusky dávají třetí branku, o kterou se postarala ALEVTINA ŠTARJOVÁ, která se dostala k puku ve středu hrací plochy a následně zakončila do prázdné svatyně. Asistence: Anna Šokinová.
    58:22 Alevtina ŠTARJOVÁ - 3:0

58:32
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ryhnerová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:43
    Opět je Rusko u puku a utkání se pouze dohrává.

Je konec! Rusko postupuje do semifinále Mistrovství světa naprosto zaslouženě po výhře 3:0 nad Švýcarskem. Domácí hráčky dlouho nemohly vstřelit branku, ale nakonec se to ve 33. minutě povedlo Anně Šokinové. Ve 46. minutě zvýšila vedení na dvě branky Jelena Dergačjová. A minutu před koncem definitivně rozhodla střelou do prázdné Alevtina Štarjová.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:22:18)

Michal Raška

Góly a asistencie: 33. Šokinová (Štarjová, Dergačjová), 46. Dergačjová (Šokinová, Šibanová), 59. Štarjová (Šokinová)

Švajčiarsko: Brandliová (Maurerová) – Leemannová, Christenová, Bullová, Vallariová, Altmannová (C), Forsterová – Stanzová, Mullerová, Waidacherová (A) – Enzlerová, Ruediová, Rueggová (A) – Quennecová, Zollingerová, Ryhnerová – Sigristová, Wetliová, Schlegelová

Rozhodca: Gabrielle Lortie Arianová, Maria Fuhrbergová – Jenni Heikkinenová, Julia Kainbergerová