L. Mikuláš – Lipany 3:2 (kon.) | Šamorín – B. Bystrica 1:1 (kon.) | KFC Komárno – Prešov 2:0 (kon.)
Inter Bratislava – Dubnica 1:2 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
3:2 (1:0)
ŠK Odeva Lipany
Sobota 30.03.2019, 15:00 • Štadión Okoličné • MONACObet liga • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní sobotňajšieho zápasu 21. kola celoštátnej II. futbalovej ligy, kde domáci tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne ŠK Odeva Lipany. Stretnutie má výkop o 15:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš si v poslednom ligovom zápase zmeral sily s Trebišovom. Liptáci boli počas celého zápasu aktívnejším tímom, no diváci v prvom polčase gól nevideli, aj napriek viacerým veľmi dobrým gólovým príležitostiam. Prvý gól zápasu napokon strelili hostia tesne po začatí druhého polčasu, keď sa po chybe domácej obrany presadil Novák. Domáci boli otrasení, no aj napriek tomu mali zo zápasu viac. V 82. minúte nepremenil penaltu Dragan Andrić a o päť minút Zajac stanovil na konečných 0:2 pre hostí. Liptovský Mikuláš je v tabuľke na štvrtom mieste s 36 bodmi.

ŠK Odeva Lipany v 20. kole prekvapivo zdolali ašpiranta na postup do najvyššej ligy, FK Poprad. Tesne pred koncom prvého polčasu rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Ujal sa ho Sládek a poslal tak svoj tím do jednogólového vedenia. Hosťom sa podarilo svoj prvý gól streliť v 68. minúte, keď vyrovnával Acosta. O víťazstve Lipian sa v 83. minúte postaral Hovančík a domáci si tak do tabuľky pripísali veľmi dôležité body pre zotrvanie v II. Lige. Lipany sú v tabuľke na trinástom mieste s 21 bodmi.

Posledný vzájomný zápas:
    ŠK Odeva Lipany – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)
    Góly: 20. Kotora, 77. Staš
    ŽK: 48. Dlugoš – 12. Očenáš, 17. Kucharčík
    Rozhodcovia: Prešinský – Štrbo, Vician
    Diváci: 520

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec, Gerát, Žákovič, Staš, Lišivka, Kuc, Čery, Laura, R. Bartoš, Ondrek
    Náhradníci: Mikušiak, Papaj, Kačerík, S. Andrić, Václavík, Kucharčík

ŠK Odeva Lipany: P. Bartoš – Kaľovič, Dlugoš, Vysočan, M. Hovančík, Janič, Štefčák, Poremba, Miliutin, Sládek, J. Hovančík
    Náhradníci: Špak, Vilkovský, Hirka, Štroncer, Gomoľa, Šulík

Rozhodca: Ježík – Halíček, Košecký.

1

2
    Po faule na Čeryho budú domáci zahrávať priamy kop. Stašova lopta letela na vzdialenejšiu žrď, no tam ani jeden z jeho spoluhráčov nebol a lopta tak skončila mimo hracej plochy.

3
    Hostia zachytili prihrávku Ondreka na polovici ihriska. Do úniku sa dostal Kraľovič, ale ten bol napokon šikovne zastavený domácim obrancom.

5
    Center Vycočana z pravej strany zastavil Kuc. Hostia budú zahrávať rohový kop. Ujal sa ho Janič, no domáci sa ubránili a loptu odkopli mimo nebezpečenstva.

7
    Oba tímy zatiaľ hrajú rýchly futbal, no akciám chýba väčšia presnosť vo finálnej fáze.

8
    Janec sa odhodlal k strele z 20 metrov, no jeho pokus brankár hostí veľmi dobre videl a lopta skončila v jeho náručí.

8
    Prvá veľká šanca domácich. Čery perfektne v pokutovom území našiel Staša, ale jeho zakončenie vo veľmi dobrej pozícii triafa iba brankára Bartoša.

10
    Vysočan sa snažil odcentrovať z pravej strany, no bol veľmi dobre bránený Žákovičom, ktorý loptu odkopol mimo ihriska.

11
    Na ihrisku zostáva ležať pred vlastnou 16-kou Janec, ktorý už je ošetrovaný a vyzerá, že bude v poriadku.

13
    Janec sa snažil vysokou loptou po ľavej strane vysunúť Žákoviča, ale bola pridlhá a skončila za postrannou čiarou.

14
    Dobrá šanca Liptovského Mikuláša. Lopta sa dostala na hranicu pokutového územia na kopačku Richarda Bartoša, ktorý okamžite vystrelil, no brankár hostí Peter Bartoš bol dobre postavený a loptu chytá.

17
    Nádherná kombinácia domácich. Po sérii rýchlych prihrávok sa do pokutového územia dostal Žákovič, ktorý napokon z dobrej pozície vystrelil. Hostia na poslednú chvíľu dokázali loptu zblokovať a tá skončila mimo ihriska.

17
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Janec, prichádza Kucharčík.

18
    Čery sa peknou individuálnou akciou dostal až pred brankára Petra Bartoša, no ani on nebol vo veľkej šanci úspešný a k lopte sa dostávajú hostia.

20
    Liptáci sú v doterajšom priebehu zápasu aktívnejším tímom a Lipanom už v obrane párkrát poriadne zavarili.

22
    Rohový kop domácich zahrával Staš. Lopta letiaca do pokutového územia skončila na hlave Kucharčíka, no jeho zakončenie nebolo ideálne a brankár loptu chytil.

23
    Po faule na Žákoviča rozhodca nariadil priamy kop. Lopta od Žákoviča nenašla v pokutovom území žiadneho jeho spoluhráča a Lipany môžu v pokoji rozohrávať.

25
    Lipany sa dostali k lopte po nepresnej prihrávke domácich a okamžite sa nasťahovali na útočnú polovicu. Po sérii prihrávok o loptu rýchlo prišli a Liptáci ju poslali mimo nebezpečenstva.

27
    Hra sa v týchto fázach zápasu upokojila. Liptáci majú stále navrch.

28
    Ďalšia veľká šanca domácich. Po rýchlej akcii sa vp okutovom území dostal k lopte Ondrek, ktorý z prvej vystrelil. Loptu vo výbornej pozícii netrafil vôbec dobre a tá letela ďaleko od brány.

31
    Obrovská šanca Liptovského Mikuláša. Po peknej kombinácii loptu do pokutového územia odcentroval Čery. Osamotený loptu spracoval Laura, no jeho zakončenie z gólovej pozície bolo veľmi nepresné.

33
    Rýchla kacia domácich. Richard Bartoš na útočnej polovici spracoval loptu a okamžite ju poslal do úniku Laurovi. Ten pod tlakom napokon zakončiť nedokázal a lopta skončila mimo hracej plochy.

35
    Po nepresnej prihrávke hostí sa na polovici ihriska dostávajú k lopte Liptáci a môžu pokračovať v aktívnej hre.

38
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Rohový kop domácich zahrával Žákovič. Loptu si Liptáci viackrát v pokutovom území prihrali a do odkrytej brány napokon zakončoval RICHARD BARTOŠ.

40
    Hostia mali výhodu priameho kopu, no bránu Gábriša ohroziť nedokázali a domáci loptu odkopli na súperovu polovicu.

41
    Po pravej strane sa pokúsil uvoľniť Matej Hovančík, ale bol veľmi dobre bránený Kucom a lopta napokon skončila za postrannou čiarou. Liptáci môžu v pokoji rozohrávať.

43
    Pri lopte sú hostia, ale Liptáci sa dobre bránia a nechcú svojho súpera pustiť cez polovicu uhriska.

45

Liptáci si v prvom vypracovali viacero veľmi dobrých gólových príležitostí, no využiť sa im šancu podarilo až v 38. minúte, keď domácich do vedenia poslal Richard Bartoš. Lipany toho na útočnej polovici moc neukázali, uvidime, či sa im podarí ohroziť bránu Liptovského MIkuláša v druhom polčase.

46

46
    Po začatí polčasu sa po pravej strane uvoľnil Čery. Jeho ceter našiel v pokutovom území Staša, ale ten pod tlakom nedokázal zakončiť.

47
    Rozhodca po faule nariadil penaltu pre domácich.

48
    Pokutového kopu sa ujal RICHARD BARTOŠ a strelou k pravej žrdi prekoáva brankára hostí. Liptáci vedú 2:0,

49
    Žltú kartu dostáva Sládek (ŠK Odeva Lipany).

50
    Žltú kartu dostáva Kuc (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

51
    Po faule Kuca zostáva na zemi ležať Juraj Hovnčík, ktorý je práve ošetrovaný.

51
    Napokon je v poriadke, v hre sa môže pokračovať.

53
    Lipany dali gól!
    Liptáci teraz na chvíľu zaspali a hostia to okamžite využili. Janič perfektne našiel v pokutovom území osamoteného PETRA SLÁDEKA, ktorý znižuje na 2:1.

54
    Ďalšia šanca hostí, po ktorej mohli byť vyrovnané. V pokutovom území si loptu spracoval Poremba, no jeh zakončenie bolo nepresné a Gábriš bude odkopávať od brány.

56
    Hostia po strelenom góle ožili a začínajú sa tlačiť čoraz častejšie pred brankára Gábriša.

57
    Žltú kartu dostáva Ondrek (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

58
    Žltú kartu dostáva Janič (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

60
    Hostia zahrávali rohový kop, no nedokázali ohoziť bránu domácich. Liptáci môžu v pokoji rozohrávať.

62
    Pekná akcia domácich. Bartoš po pravej strane uvoľnil Čeryho. Po jeho centri ale domáci nedokázali ohroziť bránu hostí.

63
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Staš, prichádza S. Andrić.

65
    Laura dobehol dlhú loptu na súperovej polovici a odcentroval do pokutového územia. Tam nenašiel ani jedného zo svojich spoluhráčov a hostia ju odkopávajú.

66
    Dnešné stretnutie sleduje 420 divákov.

69
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza M. Hovančík, prichádza Hirka.

70
    Kombinácia Čeryho s Laurom na pravej strane ihriska končila centrom do pokutového územia, ktorý ale skončil iba na kopačkách hostí, ktorí loptu odkopávajú.

71
    Tak Liptáci si svojou nedôslednosťou vyslúžili aj druhý gól a je vyrovnané. Po centri do pokutového územia z ľavej strany gól striela SLAVOMÍR KRAĽOVIČ.

74
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Žákovič, prichádza Kačerík.

76
    Liptáci sú po vyrovnávajúcom góle poriadne otrasení a aktuálne sú na hracej ploche viditeľnejší hráči Lipian.

78
    Tempo hry poriadne upadlo a diváci na štadióne vidia len veľké množstvo faulov, súbojov a nepresností.

80
    Kačerík sa teraz pekne uvoľnil z ľavej strany a dostal sa do dobrej streleckej pozície. Jeho strela ale skončila iba v náručí brankára.

82
    Rohový kop domácich zaahrával Čery. Liptáci boli v pokutovom území veľmi dobre bránení a ani jeden z nich napokon nedokázal zakončiť.

84
    Loptu majú na útočnej polovici na kopáčkách teraz hostia, chýba tomu však finálna prihrávka.

85
    Domáci idú opäť do vedenia Kačerík z pravej strany poslal prízemný center do pokutového územia kde už stál osamotený RICHARD BARTOŠ, ktorý strieľa svoj tretí gól v zápase.

87
    Žltú kartu dostáva Gerát (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

88
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Poremba, prichádza Vilkovský.

88
    Obrovská šanca domácich. V úniku sa ocitol Richard Bartoš. Príliš ale špekuloval, čo s loptu, až napokon jeho strela skončila v rukaviciach brankára hostí.

89
    Po vysokej lopte sa sám pred brankárom ocitol Laura, jeho snaha o lob, ale nebola úspešná a trafil iba brankára, ktorý loptu vyrazil.

90+2

Liptáci na začiatku druhého polčasu navýšili svoje vedenia na rozdiel dvoch gólov, ale hostia prekvapivo dokázali vyrovnať na 2:2. Liptáci o svojom víťaszve rozhodli tretím gólom Richarda Bartoša, ktorý stanovil na konečných 3:2. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok dňa. (16:48:52)

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím ŠK Odeva Lipany. Viac informácií tu.

Góly: 38. R. Bartoš, 48. R. Bartoš (pen.), 85. R. Bartoš – 53. Sládek, 71. Kraľovič

Karty:   50. Kuc (LMI), 57. Ondrek (LMI), 58. Janič (LMI), 87. Gerát (LMI) – 49. Sládek (LIP)

Rozhodca: Ježík – Halíček, Košecký