1:1 (0:1)
RCD Espanyol Barcelona
Piatok 08.03.2019, 21:00Španielska LaLiga • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Po minulej sezóne, kedy Bilbao skončilo až šestnáste, to dlho nevyzeralo dobre ani v tejto, avšak aktuálne sa to celkom dá, keďže Athletic z posledných jedenástich duelov La Ligy prehral len dvakrát, remizoval štyrikrát a vyhral až šesť stretnutí. Napríklad aj proti Betisu, Seville, Celte či s Eibarom. Naposledy však prehral vo Valencii 0:2. Bilbao sa nachádza na dvanástom mieste so ziskom 33 bodov, takže ich má rovnako, ako Espanyol. Najlepším strelcom je deväťgólový Iñaki Williams.

Katalánsky celok je trinásty a ako bolo spomenuté, tak má rovnaký počet bodov ako Bilbao a síce 33. Espanyol neprehral päťkrát po sebe, kedy porazil Rayo Vallecano a Real Valladolid, remizoval s Villarrealom, Valenciou a Huescou. Predtým však z desiatich stretnutí prehral až deväť, zvíťazil iba proti Leganés. V prípade ideálnych okolností sa víťaz tohto stretnutia môže dotiahnuť na siedmu Valenciu. Borja Iglesias strelil v tejto sezóne už úctyhodných štrnásť gólov.

Athletic Club Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Dani García – Susaeta, Raúl García, Muniain – I. Williams.
    Náhradníci: Simón – I. Gómez, Balenziaga, I. Córdoba, Beñat, Kodro, Núñez.

RCD Espanyol Barcelona: Diego López – Rosales, Naldo, Hermoso, Javi López – Granero, Roca, Melendo – H. Pérez, Ferreyra, Lej.
    Náhradníci: A. López, Roberto – Puado, Pedrosa, V. Sánchez, López..

1

1
    Athletic Bilbao nastupuje v tradičných červeno-bielych dresoch, hostia z Barcelony majú pásikavé bielo-modré.

2
    Hostia sa snažia byť na lopte od začiatku stretnutia, Bilbao zatiaľ musí behať bez nej.

3
    Iñaki Williams po jednom zo súbojov ostal otrasený a mal mierny problém so svojou pravou nohou. Nakoniec všetko rozchodí.

4
    Esteban Granero centroval do šestnástky veľmi nepresne, jeho pokus si našiel brankár Iago Herrerín.

5
    Diego López výborne zareagoval proti centru sprava, pretože Raúl García už na loptu dočahoval pred malým vápnom a mohol sa dostať do zakončenia z nebezpečnej pozície.

6
    Iñaki Williams nedostal ideálny prihrávku do šestnástky, následne sa k lopte takmer dostal aj Iker Muniain, ale včas pred ním odkopol Roberto Rosales.

7
    Domáce Bilbao začína zvyšovať agresivitu, na súpera chce vyletieť od začiatku. V poslednom stretnutí hráči baskického tímu vyhrali 1:0 gólom zo štyridsiatej sekundy.

8
    Esteban Granero teraz pritvrdil, okamžite si to s ním prichádza vysvetliť kto iný, než Raúl García.

9
    Espanyol Barcelona dala gól!
    FACUNDO FERREYRA sa zapisuje na streleckú listinu po tom, ako prihrávku vzduchom do šestnástky sklepol pred päťku Číňan Wu Lej a argentínsky útočník už nemal problém zblízka zakončiť.
    9. Facundo Ferreyra (ESB) - 0:1

10
    Situáciu ešte riešil aj systém VAR, či tam náhodou nebol ofsajd, avšak gól platí.

11
    Athletic Bilbao sa síce zdalo byť na začiatku stretnutia aktívnejšie, no Espanyol udrel z prvej šance, ktorú dostal.

12
    Bilbao kombinuje pred šestnástkou súpera, jeho snaha až do šestnástky hostí nevedie.

13
    Naldo odkopol center zľava. Espanyol výborne prehusťuje priestor a nedávajú súpera prakticky žiadny čas.

14
    Athletic Club Bilbao znova v hádzanárskom obliehaní pred vápnom protivníka, jeho akcia naďalej nevedie k ničomu.

15
    Espanyol ukončil akciu domácich odkopom až k brankárovi Iagovi, Bilbao sa preto vracia späť. Dobrý center zľava defenzíva katalánskeho tímu zvládla.

16
    Javi López zastavil na ľavej strane prihrávku do šestnástky, loptu zrazil aspoň na autové vhadzovanie.

17
    Wu Lej sa sprava do šestnástky nedostal, čínskeho ofenzívneho hráča telom zablokoval Yeray a nepustil ho k lopte.

18
    Bilbao znova na útočnej polovici ihriska, prihrávka na hrot útoku bola tečovaná tak, že Williams sa k nej nedostal.

19
    Óscar de Marcos sa nedostal ku kolmici do šestnástky, tú si dobre postrážil Roberto Rosales.

20
    Dvadsať minút za nami. Bilbao je väčšinu času na lopte, avšak Espanyol udrel z jedinej poriadnej ofenzívne akcie.

21
    Jeden z domácich bol neskoro pri lopte pred vlastnou šestnástkou a fauloval, takže Bilbao získalo priamy kop.

22
    Prudký center pred bránu zasiahol Iñaki Williams, ktorý veľmi dobre zmenil smer lopty, no nedokázal ju nasmerovať medzi tri žrde.

23
    Mario Hermoso sa dostal k lopte ako prvý, potom išiel na zem a to dosť ochotne. Raúl García sa ho ani nedotkol, aj tak sa píska jeho faul.

24
    Žltú kartu dostáva Mario Hermoso (RCD Espanyol Barcelona).

25
    Iñaki Williams si potiahol loptu v šestnástke hostí, jeho center pred malé vápno poslal do bezpečia Mario Hermoso.

26
    Markel Susaeta poslal sprava dobrý center, Roberto Rosales ho na zadnej žrdi posunul na rohový kop.

27
    Iñaki Williams dostal krásny pas pred malé vápno, kde bol úplne sám, avšak prehlavičkoval bránu. Navyše tam bol aj ofsajd.

28
    Center sprava dostali hostia do bezpečia, následne strieľal z druhej vlny iba do hráčov pred sebou Yuri Berchiche.

29
    Rohový kop hostia ubránili bez najmenších problémov, Espanyol vytiahol hru až do stredu ihriska.

30
    Marc Roca zachytil zlú prihrávku domácich a zo stredu poľa poslal kolmicu medzi stopérov, kde dobre štartoval Facundo Ferreyra. Argentínčan sa k prihrávke nedostal.

31
    Wu Lej zahral tvrdo na vlastnej polovici ihriska, jeho sklz poslal na zem kapitána Bilbaa. Tým je Markel Susaeta.

32
    Markel Susaeta sám centroval z priameho kopu a to na zadnú žrď, kde bol Iñigo Martínez, ale našiel iba brankára Diega Lópeza.

33
    Yuri Berchiche síce zachytil dlhý výkop na ľavej strane, v akcii kvôli ofsajdu pokračovať nemohol.

34
    Bilbao kombinuje na útočnej polovici ihriska, prejsť do šestnástky hostí sa mu vôbec nedarí.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dokáže sa domáci tím zapísať na streleckú listinu?

36
    Iker Muniain na seba naviazal dvoch hráčov a prihral doľava, kde Yuri Berchiche loptu stratil.

37
    Žltú kartu dostáva Dani García (Athletic Club Bilbao).

38
    Facundo Ferreyra potrebuje po tvrdo sklze Daniho Garcíu aj ošetrenie, ale mohol by byť v poriadku a pokračovať.

39
    Facundo Ferreyra je v poriadku a späť v hre. Okamžite sa zapojil do kombinácie, získal priamy kop.

40
    Wu Lej dostal krásny center z priameho kopu. Jeho hlavička išla do zeme a potom smerom na bránu, avšak zasiahol Iago Herrerín.

41
    Bilbao získalo priamy kop na pravej strane, center do šestnástky nebol zakončený na bránu Diega Lópeza.
    41. Markel Susaeta (ATB)

42
    Markel Susaeta poslal sprava veľmi dobrý strieľaný center, ktorý padal pod brvno, ale ten poslal pred hráčmi súpera nad brankár Diego López.

43
    Iker Muniain získal priamy kop, Yeray zakončoval cez Nalda nad priestor troch žrdí bránky Lópeza.

44
    Iñaki Williams sprava vnikol až do šestnástky, jeho prudký center pred bránu spoluhráčov nenašiel.

45
    Žltú kartu dostáva Marc Roca (RCD Espanyol Barcelona).

45+1
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45+2
    Žltú kartu dostáva Oscar Melendo (RCD Espanyol Barcelona).

45+2
    Žltú kartu dostáva Yuri Berchiche (Athletic Club Bilbao).

45+2

Athletic Club Bilbao bolo v prvom polčase jednoznačne aktívnejší tímom, ale hostia udreli z jedinej šance, ktorú mali, a tak po polčase vedú. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 22:04.

46

47
    Ani jeden tréner cez polčas nestriedal, oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých stretnutie začali.

48
    Dnešné stretnutie sleduje 38 453 divákov.

49
    Facundo Ferreyra mohol poslať svoj tím do dvojgólového vedenia, avšak Iago Herrerín vytiahol veľmi dobrý zákrok proti strele z hranice veľkého vápna.

50
    Druhý polčas začalo aktívnejšie mužstvo z Barcelony, Bilbao je dlžné svojej povesti z úvodného polčasu, kedy bolo herne lepšie.

51
    Kenan Kodro hlavičkoval po centri zľava, jeho hlavička cez obrancu letela nad priestor troch žrdí.

52
    Bilbao získalo rohový kop, ktorý môže byť možnosť, ako dnes zaskočiť defenzívu hostí.

53
    Center do malého vápna sa neujal, vo vzduchu kraľoval Naldo a dostal loptu do bezpečia.

54
    Dobrý center sprava si hráči Bilbaa dokázali v šestnástke prebrať a takmer aj zakončiť. Všetko prerušil ofsajd.

55
    Markel Susaeta poslal sprava prudký center, na ten nezareagoval žiadny jeho spoluhráč, iba Rosales, ktorý loptu posunul na aut.

57
    Espanyol Barcelona hrá v druhom polčase lepšie, ako v tom prvom, pretože nenecháva domáci tím tak často na lopte a sám sa snaží útočiť.

58
    Espanyol bol takmer minútu a pol nasťahovaný na útočnej polovici, jeho kombinácia ale neviedla do ničoho zaujímavého.

59
    Bilbao sa dostalo do rýchleho protiútoku, na polovici ihriska bola čisto zastavená dvojica Munian – Susaeta.
    59. Wu Lej (ESB)

60
    Wu Lej dostal krásnu loptu do šestnástky a cez obrancu sa aj dostal k strele, lenže jeho krížny pokus tesne minul priestor troch žrdí.

61
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Wu Lej, prichádza Javi Puado.

62
    Naldo posunul loptu zo svojej šestnástky, jej smer ešte zmenil Esteban Granero, takže Espanyol sa dobrému centru zľava ubránil.

63
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Dani García, prichádza Beñat.

64
    Iñaki Williams obdržal zaujímavú prihrávku do šestnástky, kde si loptu posunul a prudko vystrelil pravačkou. Jeho pokus do stredu Diego López pokryl.

65
    Athletic Club Bilbao sa momentálne ako keby vrátilo k svojej hre z prvého polčasu, pretože je hádzanársky nasťahované pred vápnom súpera.

66
    Hernán Pérez fauloval na vlastnej polovici, dokonca pred šestnástkou. Bilbao preto získalo priamy kop, avšak center odvrátil Hermoso.

67
    Bilbao okamžite späť na lopte, jeho kombinácia pokračuje bezvýsledne aj ďalej.

68
    Javi López fauluje tesne pred vlastnou šestnástkou, Bilbao získalo ďalší ideálny priamy kop.

69
    Sprava priletel center do malého vápna. Odrazená lopta šla na bránu, odkopol ju obranca Hermoso.

70
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Hernán Pérez, prichádza Víctor Sánchez.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva už len zhruba dvadsať minút a aktívne Bilbao stále čaká na gól. Dočká sa ho vôbec?

72
    Mikel San José to vyskúšal z diaľky, jeho pokus letel nejaký meter nad bránu Lópeza.

73
    Žltú kartu dostáva Esteban Granero (RCD Espanyol Barcelona).

74
    Držanie lopty: 66% – 34%

75
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Markel Susaeta, prichádza Ibai Gómez.

76
    Ibai Gómez bol faulovaný na pravom krídle. Bilbao získalo priamy kop, ale center z neho neviedol k ničomu zaujímavému.

77
    Znova v akcii Ibai Gómez, tentoraz zakončoval spred šestnástky, lenže mieril poriadne vysoko nad.

78
    Žltú kartu dostáva Iñigo Martínez (Athletic Club Bilbao).

79
    Iker Muniain to skúsil z ľavej strany, jeho ďalekonosný pokus si cestu medzi tri žrde nenašiel.

80
    Bilbao dalo gól!
    Desať minút pred koncom riadneho hracieho času sa domáci dočkali vyrovnania. Ibai Gómez poslal sprava krásny center vonkajškom, ktorý pred päťkou poslal cez Hermosa hlavičkou presne k žrdi RAÚL GARCÍA.
    80. Raúl García (ATB) - 1:1

81
    Athletic Bilbao bude určite v psychickej výhode a to by mohlo znamenať aj útok na druhý zásah a tým pádom otočenie skóre.

82
    Gól bol ešte preberaný cez systém VAR, nakoniec platí, a tak je stav oficiálne 1:1.

83
    Espanyol však mohol z ničoho nič prejsť do šance. Center sprava takmer zakončil Javi Puado, v poslednej chvíli pred ním zasiahol Iago Herrerín.

84
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Oscar Melendo, prichádza Adria Giner Pedrosa.

85
    Päť minút do konca riadneho hracieho času. Bilbao chce pridať druhý gól, zatiaľ čo Espanyol robí všetko pre to, aby už neinkasoval.

87
    Žltú kartu dostáva Víctor Sánchez (RCD Espanyol Barcelona).

88
    Domáci mali obrovskú šancu na otočenie skóre. Mikel San José sa dostal k hlavičke spred veľkého vápna, na bránkovej čiare však zareagoval Diego López.
    88. Raúl García (ATB)

89
    Z pohľadu Bilbaa je to obrovský tlak. Espanyol sa však bráni zubami-nechtami a všetky lopty odvracia.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+1
    Domáci získali roh a prudký center na prednú žrď v ťažkej pozícii poslal Diego López na ďalší. Ten odvrátili obrancovia Espanyolu.

90+2
    Domáci sa teraz veľmi hnevajú, pretože po centri z krídla sa píska ofenzívny faul. Nič na tom už ale nezmenia.

90+3
    Obrovský tlak Bilbaa pokračuje. Athletic má loptu a snaží sa posielať jeden center za druhým, ktoré defenzíva hostí zatiaľ odvracia.

90+4
    Rohy: 7 – 0

90+4

Athletic Bilbao bolo po celý priebeh stretnutia aktívnejšie, avšak hostia išli do vedenia zásahom z úvodu. Nakoniec vyrovnal Raúl García, no s bodom bude spokojnejší Espanyol. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:54:57)