Gombos – Darcis sk 1:0; 2:0; 40-0 (skreč)

0
4
0
0

Sobota 02.03.2019, 16:11 • Pau, Francúzsko • Challenger Pau - Terega Open Pau Pyrenees (krytý tvrdý povrch) • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Norbert Gombos a Steve Darcis. Predbežný začiatok stretnutia je naplnánovaný na 16:00.

Cez víkend vrcholí tenisové podujatie Challenger Pau vo Francúzsku. Jeho súčasťou je aj naďalej slovenský tenista Norbert Gombos, ktorý to teda dotiahol až do semifinále. Vo Francúzsku tak teda slovenský reprezentant predvádza výborné výkony a stále je v hre o finálovú účasť. Gombos sa naposledy vo finále challengerového turnaja predstavil v júli minulého roku.

Norbert Gombos:
    28-ročný slovenský tenista sa aktuálne v rebríčku ATP nachádza na 264. mieste, ale nedávno okupoval aj vyššie umiestnenie. Po tomto turnaji by tak mohol ísť v rebríčku opäť vyššie, v novom kalendárnom roku je toto zatiaľ jeho najlepší turnaj. Veľkú bojovnosť ukázal hlavne v osemfinálovom súboji proti českému tenistovi Kolářovi, ktorého zdolal 2:1 na sety po troj hodinovej dráme.

Steve Darcis:
    34-ročný belgický tenista sa aktuálne v rebríčku ATP nachádza na 283. mieste. Od nového roka sa tento tenista pochybuje výhradne na turnajoch konajúcich sa vo Francúzsku. V Cherbourgu do dotiahol až do finále, ale tam potom podľahol Humbertovi 2:1 na sety. Stihol aj účasť v prvom kole na ATP Marseille a v Pau sa snaží pokračovať vo svojej výbornej forme.

Čo sa týka vzájomných stretnutí, tak doposiaľ sa proti sebe Gombos a Darcis stretli dvakrát. V oboch prípadoch bol úspešnejší Belgičan, takže mu má náš tenista čo vracať. Steve Darcis hrá však momentálne vo skvelej forme, a aj keď je v rebríčku postavení o čosi nižšie, bude v tomto zápase podľa stávkových kancelárii favoritom.

Prvé semifinálové stretnutie tohto turnaja medzi Barrererom a Bublikom sa skončilo víťazom druhého menovaného, takže kazašský tenista a celková štvorka turnaja sa predstaví vo finále turnaja Challenger Pau. Druhého finalistu spoznáme po skončení tohto stretnutia.

Prajem príjemné sobotné popoludnie! O malú chvíľu je na programe druhé semifinálové stretnutie tenisového podujatia Challenger Pau a to bude aj so slovenskou účasťou. Norbert Gombos predvádza vo Francúzsku výborné výkony a má šancu zabojovať o finálovú účasť, proti nemu sa však postaví belgický tenista Steve Darcis, ktorý je favoritom tohto stretnutia. Držme tak teda nášmu reprezentantovi palce, aby sa predstavil v zajtrajšom finále proti Bublikovi.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. To je už teda signál, že sa toto stretnutie o malú chvíľu začne. Ako prvý začne na servise Steve Darcis, prajem vám teda príjemný športový zážitok!

0:0

15-0
    Steve Darcis musel hneď v úvode zápasu cez druhé podanie, napokon po výmene zahral bekhend do autu.

15-15
    Teraz už bol belgický tenista na servise úspešný a ziskom prvého fiftínu v tomto zápase vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-30
    Presný return v podaní Gombosa, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.

30-40
    Je to aut z rakety slovenského tenistu po nepresnom forhende, takže tu máme gembal pre Darcisa.

40-40
    Belgický tenista ho však nevyužíva, pretože jeho úder zastavuje páska a tak hneď v úvode stretnutia pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Veľmi tesný aut po forhende Gombosa, takže Darcis získava druhý gembal.

0:1
    Norbert Gombos sa pokúsil o dropšot, ktorý však nebol úspešný a tak si Steve Darcis aj keď s menšími problémami udržal svoj úvodný servis, v prvom sete vedie 1:0!

0-15
    Ani slovenský tenista nezahájil svoj prvý servis v tomto stretnutí úspešne, loptička po výmene z jeho rakety končí v aute.

15-15
    Nasleduje však jeho prvé eso v zápase, po 15.

15-30
    Sledovali sme dlhšiu výmenu z oboch strán a na jej konci sa Gombos prezentoval iba veľmi nepresným forhendom, ktorý končí v aute.

15-40
    Úder slovenského tenistu teraz zastavuje páska a tak získava jeho súper dva bejkbaly!

30-40
    Vynikajúci prechod Gombosa na sieť, kde následne presným volejom ukončil výmenu a odvracia tak prvú hrozbu.

40-40
    Slovenský tenista odvrátil aj druhý brejkbal, keď si pomohol priamym bodom z podania a tak aj v tomto prípade pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Ďalšie kvalitné podanie od Gombosa a tretím fiftínom v rade získava gembal.

40-40
    Darcis však zahral presný úder k čiare a Gombos odpovedá len úderom do pásky. Späť na zhodu.

40-A
    Opäť nasledovala dlhšia výmena, ktorí končí nepresným úderom do autu v podaní Gombosa. Slovenský tenista tak bude čeliť tretiemu brejkbalu.

40-40
    Podarilo sa mu ho odvrátiť priamym bodom a tak druhý gem prvého setu bude ešte pokračovať.

A-40
    Po priamom bode nasledovalo druhé eso nášho tenistu, čím sa dostáva ku gembalu.

40-40
    Druhý gem prvého setu nám ešte nekončí. Norbert Gombos po nevynútenej chybe ešte dáva svojmu súperovi šancu na prípadný ďalší brejk.

A-40
    Ten však neprichádza, servis je teraz silnou stránkou nášho tenistu. Gembal.

1:1
    Druhý priamy bod z podania pre Gombosa. Slovenský tenista si tak s veľkými ťažkosťami udržal svoj úvodný servis, keď odvrátil tri brejkbaly a vyrovnáva teda na 1:1!

15-0
    Darcis nezačal svoje druhé podanie úspešne, Gombos sa prezentoval presným forhendovým returnom.

15-15
    Následne však zahral loptičku len do pásky, po 15.

15-30
    Situácia sa po dlhšej výmene zopakovala, takže Steve Darcis získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Po druhom podaní získava belgický tenista dva gembaly.

1:2
    Presný úder k čiare od podávajceho tenistu nám ukončil tento gem, Steve Darcis si bez problémov tento servis udržal a vyhráva v prvom sete 2:1!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

15-0
    Norbert Gombos odštartoval toto podanie svojim tretím esom.

15-15
    Presný skrátenie hry od belgického tenistu, po 15.

15-30
    Steve Darcis predviedol presný return a získava tak druhý fiftín v rade, čim dostáva nášho tenistu pod menši tlak.

30-30
    Norbert Gombos sa však rozhodiť nenechal, presným úderom k čiare zrovnáva stav gemu na 30:30.

30-40
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže Steve Darcis získava ďalšiu brejkbalovú šancu.

1:3
    Norbert Gombos ukončil tento gem svojou dvojchybou a tak prvýkrát v stretnutí stráca svoje podanie! Steve Darcis vedie v prvom sete 3:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

0-15
    Začína úspešne a po kvalitnom podaní si pripisuje fiftín.

15-15
    Forhend z jeho rakety teraz končí v aute, po 15.

15-30
    Prechod na sieť lepšie zvládol Darcis a tak znova vedie o jeden fiftín pri obhajobe brejku.

30-30
    Na presný return nášho tenistu odpovedá súper úderom do autu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Forhend slovenského tenistu končí v aute, gembal na potvrdenie brejku pre Darcisa.

40-40
    Brejk belgický tenista zatiaľ neobhájil, nasledoval aut z jeho rakety a tak sa presúvame na zhodu.

A-40
    Opäť presný return z rakety Gombosa, slovenský tenista má šancu na ribrejk!

40-40
    Darcis mu ju však berie priamym bodom z podania.

A-40
    Na sieti zahral teraz lepšie slovenský tenista, ktorý sa tak znova dostáva k brejkbalu!

2:3
    Pokus o skrátenie hry Darcisovi nevyšlo, takže belgický tenista brejk neobhájil a Norbert Gombos si berie späť svoje stratené podanie! Stav v prvom sete je 2:3 z pohľadu nášho tenistu, ktorý po krátkej pauze pôjde podávať na potvrdenie brejku.

2:3

2:3

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačal slovenský tenista úspešne, fiftín na konte súpera.

15-15
    Teraz už prichádza štvrté Gombosove eso.

15-30
    Darcis zahral presný return a tak opäť vedie o jeden fiftín pri podaní nášho tenistu.

30-30
    Norbert Gombos si pomáha kvalitným podaním a tak je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Slovenský tenista sa po úspešnom prechode na sieť dostáva ku gembalu na potvrdenie brejku.

40-40
    Využiť sa mu ho však nepodarilo, Darcis zahral presný úder k čiare a pôjdeme teda cez zhodu.

A-40
    Gombos predviedol opäť úspešný prechod na sieť a získava druhý gembal na potvrdenie brejku.

3:3
    Celá situácia sa opäť zopakovala, Norbert Gombos teda dokázal narozdiel od Darcisa brejk potvrdiť a stav v prvom sete je vyrovnaný 3:3!

0-15
    Belgický tenista si skúsene počkal na sieti a presným smečom získava fiftín v úvode tohto gemu.

15-15
    Na return slovenského tenistu však už teraz nestačil, po 15.

30-15
    Norbert Gombos zahral presný forhend po čiare a tak získava druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

30-30
    Pokus o skrátenie hry mu však nevychádza, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Priamy bod z podania a tak Darcis získava gembal.

3:4
    Úder slovenského tenistu zastavuje páska, takže Steve Darcis si udržal tento servis a ujíma sa vedenia 4:3 vo vyrovnanom prvom sete!

3:4

3:4

15-0
    Slovenský tenista začína priamym bodom z podania.

30-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Darcis úderom do autu, druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

30-15
    Loptu získava Darcis.

40-15
    Už piate eso slovenského tenistu, ktoré prináša gembal.

4:4
    No a na konto slovenského tenistu môžme ihneď pripísať aj šiesto eso! Stav v prvom sete je teda vyrovnaný 4:4, obaja tenisti s jedným brejkom a po jednom stratenom podaním.

0-15
    Steve Darcis zahájil toto podanie úspešne, Gombos zahral loptičku do autu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, tenisti si teraz svoje úlohy vymenili.

15-30
    Priamy bod pre belgického tenistu, ktorý teda opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Registrujeme prvú dvojchybu belgického tenistu, takže po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Napokon je z toho brejkbal pre Norberta Gombosa!

40-40
    Steve Darcis však získava ďalší priamy bod a tak pôjdeme cez zhodu v tomto geme.

A-40
    Dlhý úder belgického tenistu končí v aute, takže tu máme druhý brejkbal Gombosa v tomto geme!

5:4
    Presný prechod slovenského tenistu na sieť, odtiaľ potom prichádza úspešný volej a tak Norbert Gombos berie druhýkrát v prom sete podanie svojmu súperovi. Dostáva sa to vedenia 5:4 a po krátkej pauze bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

5:4

5:4

0-15
    Slovenský tenista musel cez druhé podanie, ktoré mu nevyšlo a úderom do pásky tak pripisujeme fiftín na konto súpera.

15-15
    Parádny smeč od Gombosa, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Pekná prestrelka z oboch strán, ktorú ukončil Darcis nevynútenou chybou a tak Gombos získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Darcis zahnal nášho tenisu do rohu a potom už nemal problém víťazne ukončiť túto výmenu. Po 30 a oboch stranách.

40-30
    Opäť presný smeč od slovenského tenistu, ktorý tak získava setbal!

6:4
    Výborne! Norbert Gombos poholdne využíva setbal, prvý set ukončil presným forhendom k čiare a získava ho pomerom 6:4! Bolo to veľmi vyrovnané dejstvo, napokon však rozhodol záver prvého setu, kde slovenský tenista získal brejk a následne ho aj potvrdil. Všetko je však ešte v druhom sete otvorené, pod väčším tlakom však bude belgický tenista Steve Darcis.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Steve Darcis.

15-0
    Darcis zahájil svojím podaním druhý set, ale po jeho dlhom údere získava fiftín náš tenista.

15-15
    Nasledovala dlhšia výmena, ktorý Gombos ukončil forhendom do autu.

30-15
    Presný return od nášho tenistu, ktorý teda znova vedie pri podaní súpera o jeden fiftín.

40-15
    A hneď v úvode druhého setu sa dostáva k dvom brejkbalom!

40-30
    Lepšie zvládol prechod na sieť Darcis, čím teda odvrátil prvý brejkbal súpera.

40-40
    Nevynútená chyba z rakety slovenského tenistu, takže aj druhý brejkbal ostane nevyužitý a v úvode druhého setu pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Norbert Gombos zahral presný forhend k čiare a tak získava tretí brejkbal!

1:0
    No a potvrdilo sa do tretice všetko dobre! Darcisov úder zastavila po returne nášho tenistu páska, takže Gombos berie úvodné podanie súpera v druhom sete a ide do vedenia 1:0!

0-15
    Len dlhým úderom do autu odštartoval Gombos cestu za potvrdením brejku.

0-30
    Po druhom podaní nasledovala dlhá prestrelka, ktorú Gombos zakončil úderom do pásky a na podaní už prehráva o dva fiftíny.

15-30
    Teraz tu je už priamy bod z podania, stále je však v lepšej pozícii Darcis.

30-30
    Môžme však konštatovať aj druhý priamy bod z podania a tak to je po 30 na oboch stranách. To by mohlo nášmu tenistovi pomôcť.

40-30
    Vyzerá to že áno, Norbert Gombos po víťaznom údere získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Využiť sa mu ho však nepodarilo, po nepresnom údere do pásky pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Po servise rýchly prechod na sieť a bol úspešný. Gombos s druhým gembalom na potvrdenie brejku.

2:0
    Druhý pokus nášho tenistu na potvrdenie brejku už bol úspešný, Norbert Gombos vyhráva v druhom sete 2:0! To je určite veľmi dobrý štart do druhého setu, ktorý môže byť aj posledným tohto stretnutia.

15-0
    Darcis zahájil toto podanie dlhým úderom do autu.

30-0
    Tento úder belgického tenistu zastavuje páska, Gombos vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

40-0
    Trápenie Darcisa na podaní pokračuje, Norbert Gombos získava tri brejkbaly!

Steve Darcis následne skrečoval toto stretnutie a tak do finále postupuje Norbert Gombos!

Druhý set začal jednoznačne ovládať slovenský tenista, ale jeho konca sme sa nedočkali, pretože Steve Darcis stretnutie skrečoval! V zajtrajšom finále na podujatí Challenger Pau tak uvidíme slovenského tenistu Norberta Gombosa, ktorý vyzve kazašského súpera Bublika.

To je už teda z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! Dočítania pri ďalších športových prenosoch. (17:18:23)