Nové Zámky – Detva 3:4 (po pr.) | Miškovec – Budapešť 2:3 (po pr.)
DVTK Miškovec
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:2
MAC Budapešť
Sobota 02.03.2019, 18:00 • Miskolc Ice Hall, Miškovec • Tipos Extraliga play-off • Predkolo

MAC Budapešť vyhráva v Miškolci aj druhé stretnutie a už v pondelok bude mať doma šancu postúpiť do štvrťfinále play-off. Hrdinom sa stal Jared Brown. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:43:30)

65:39
    Budapešť dáva gól!
    JARED BROWN vystrelil spomedzi kruhov a trafil nádherne do rohu brány. Je rozhodnuté.

65:23
    Dudás poslal zľava krásnu strelu k žrdi, ale Vay sa skvele premiestnil a zasiahol.

65:12
    Glen Hanlon si zobral oddychový čas, pretože DVTK nemôže inkasovať. Inak by prehrával 0:2 na zápasy.

65:12
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nick Crawford – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

64:56
    Langkow takmer tečoval nepresné nahodenie do prázdnej časti brány, puk mu nakoniec preskočil hokejku.

64:11
    Harrison na modrej čiare vystihol rozohrávku súpera, puk mu ušiel k mantinelu, kde oň zase prišiel.

63:07
    Crawford napriahol z vrcholu kruhu, puk poslal tesne vedľa troch žrdí brány Bálisza.

62:41
    Domáci sa držia v útočnom pásme, všetky ich snahy o útok sú zastavené. Po prechode na opačnú stranu poslal krásnu strelu z kruhu Orban, trafil Vaya.

61:44
    Negrin sa dostal vedľa brány a skúsil do dať k bližšej žrdi, kde Vay s prispením šťastia uspel.

61:25
    Rasmus Kulmala dlho krúžil v útočnom pásme, až nahodil na bránu, s čím Bálisz nemal žiadny problém.

60:24
    Vas mal veľkú šancu na rozhodnutie, ale po chybe obrany MAC vystrelil spomedzi kruhov len do Bálisza.

60:01
    Začalo sa desaťminútové predĺženie 5 na 5. V prípade, že gól nepadne, tak ideme do nájazdov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Jesse Dudás z veľkého tlaku MAC Budapešť vyrovnal. Hrdinom sa mohol stať Alexis Loiseau, lenže jeho gól nakoniec neplatil. Prvýkrát v tejto sezóne tak ideme v rámci kvalifikácie do play-off alebo play-off do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:27
    Brance Orbán bol teraz úplne sám medzi kruhmi, jeho strela tesne nad ľadom si našla rýchly betón Vaya.

58:42
    MAC sa snaží v posledných sekundách niečo vymyslieť, ale defenzíva DVTK momentálne dobre odoláva.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:52
    Gól neplatí, pretože hra bola prerušená skôr.

57:52
    Už čakáme dosť dlho a stále nič.

57:52
    Aleixis Loiseau sa mohol stať hrdinom DVTK, pretože po zmätku v bránkovisku sa zorientoval v klbku hráčov najlepšie a dostal puk za čiaru. Videorozhodca pán Majling sa však hneď po góle z miesta vedľa mňa zodvihol a bežal sa pozrieť na záznam, ale gól neuznal.

57:45
    Žiga Pance dostal krásnu prihrávku vedľa brány súpera, jeho pokus k žrdi Bálisz zlikvidoval a znova posunul bránu. Vyzeralo to na úmysel, no zase sa nevylučuje.

57:00
    Zakázané uvoľnenie DVTK.

56:39
    Brown bol úplne voľný pri bráne súpera. Negrin mu aj poslal prihrávku, ale útočník MAC si puk nespracoval.

56:12
    Bálint Magosi sa veľmi pekne preštrikoval až pred bránu, jeho backhandové zakončenie chytil do lapačky gólman Bálisz.

55:20
    Dansereau to skúsil individuálne z obranného pásma, jeho snaha skončila na útočnej modrej.

54:44
    Pápa dlho držal puk za bránou Vaya, ani zo strany budapeštianskeho tímu z toho zakončenie nebolo.

53:53
    Miškolc sa drží v útočnom pásme, všetko je to pri mantineloch. DVTK si teraz nevie vypracovať šancu.

52:26
    Chris Bódo sa krásne pohral s obrancami súpera, medzi kruhy sa dostal cez troch, ale vystrelil vedľa brány.

51:56
    Zakázané uvoľnenie DVTK Jegesmedvék Miškolc.

51:03

50:50
    Budapeštianski hráči sa po pravej strane dostali do útočného pásma, zastavil ich ale ofsajd.

50:11
    MAC Budapešť hrá v plnom počte.

49:17
    Pance vo veľkej šanci, strelu po zemi vyrazil betónom Bálisz. Následne sa puk zamotal Harrisonovi, a tak nezakončil.

48:42
    Somogyi vystrelil z prvej od modrej, jeho pokus cez skrumáž tiel neprešiel. Odrazený puk si síce našiel červený dres, no Bálisz zasiahol.

48:11
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Jared Brown – 2 min., sekanie).

47:44
    Znova aktívny Chris Langkow, ktorý dorážal zblízka, ale z uhlu, iba do brankára Vaya. Ten si bližšiu žrď postrážil.

47:16
    Chris Langkow sa dostal pred bránu, pokus o zakončenie backhandom mu nevyšiel, pretože mal zablokovanú hokejku.

46:17
    Puk si zobral Nikandrosz Galanisz, lenže jeho strela švihom si našla betón brankára Bálisza, takže gól z trestného strieľania nevidíme.

46:17
    Žiga Pance sa rozbehol z vlastnej tretiny do samostatného nájazdu, pričom ho fauloval Negrin. Bude to trestné strieľanie.

45:37
    Miškolc prvýkrát v tretej tretine na dlhší čas v tretine súpera, lenže jeho hráči sa dlho ponúkali, až o puk prišli.

44:34
    Orban sa dostal k puku medzi kruhmi, jeho strela k žrdi si našla pravú ruku dnes pomerne neistého Adama Vaya.

44:24
    Majoross dostal veľmi peknú prihrávku pred bránkoviska, ktorú poslal Terbócs. Teč mladíka išiel do stredu brány a Vay zasiahol.

43:46
    Veľký tlak v podaní MAC už proste musel skončiť gólom a nakoniec sa tak aj deje, pretože poriadnu bombu poslal z vrcholu kruhu JESSE DUDÁS a Vayovi puk prepadol teplomerovo za čiaru.

43:16

42:52
    MacAulay vystrelil dobre od modrej čiary, jeho pokus však smeroval vedľa troch žrdí. MAC ostáva v pásme.

42:18
    Miškolc výborne bráni svoju modrú čiaru, čím nepúšťa hostí do útočného pásma.

41:29
    MAC Budapešť začal tretiu tretinu aktívne a snaží sa útočiť, čo to ide, no DVTK teraz dobre vykrýva priestor.

40:32
    Chris Langkow sa sprava ako nôž maslom dostal do útočného pásma, z pravého kruhu dokonca poslal puk do žrde.

40:01

Chris Langkow z pohľadu MAC Budapešť znížil a zároveň strelil už svoj tretí gól v druhom zápase kvalifikácie do play-off proti DVTK. Stav však ostáva priaznivejší pre domáci celok. Tretie dejstvo sa začne zhruba o 19:46.

40:00

39:19
    Galanisz potiahol rýchlu akciu, cez obrancu zľava aj strieľal, ale podarilo sa mu nájsť len brankára Bálisza.

38:12
    Teraz sú to hostia, ktorí sa snažia viac útočiť, lenže cez modrú čiaru Miškolcu sa dostávajú ťažko.

37:33
    Majoross sa otáčal za odrazeným pukom pred bránou súpera, to sa mu nepodarilo, nakoľko bol dobre tiesnený.

36:59
    Protiútok dvoch proti jednému síce zakončenie nepriniesol, pretože prihrávka nebola presná, ale Bálisz posunul nohou bránu. Mohlo sa vylučovať, nakoniec sa tak nedeje.

36:37
    Hájos sa po akcii spoluhráča dostal k puku pred bránkovisko. Mal naozaj obrovskú šancu, lenže kus čiernej gumy zakončil po ľade vedľa.

36:08
    Klempa strieľal z ľavého kruhu k žrdi, kde Ádám Vay bol a žrď si bez problémov postrážil.

35:32
    Terbócs poslal veľmi dobrú strelu popod ľad, ktorá prešla za Vaya, ale ten si situáciu uvedomil a zasiahol.

35:18
    Magosi poslal dobrý pokus z ľavého kruhu. Cez obrancu našiel iba Bálisza, ktorý síce nevedel ako, ale zasiahol.

34:49
    Kulmala sa krásne dostal cez súpera, ešte prihral doľava, kde bol Loiseau. Ten spravil kľučku a zakončil do Bálisza, následne obaja zrušili brány, čiže dorážka Fína prišla po prerušení.

34:27
    DVTK sa po inkasovaní snaží znova útočiť, no stále platí, že MAC v druhej tretine výborne bráni svoju modrú.

33:49
    CHRIS LANGKOW strieľa tretí gól za dva zápasy. Po prihrávke spoza brány dostal pred ňou dosť priestoru a zakončil presne povedľa Vaya.

33:32
    Keegan Dansereau síce dostal puk vedľa odkrytej časti brány, avšak bol už za čiarou a našiel lem bočnú sieť.

33:09
    Magosi nepríjemne narazil do súpera v strednom pásme, situácia ako faul posúdená nie je.

32:48
    Vay takmer prihral spoza brány súpera, puk ešte stihol po pristavení hokejkou posunúť k spoluhráčom.

32:16
    Miškolc sa snaží útočiť, lenže na útočnej modrej sa mu nedarí plynulo prejsť k zakončeniu. MAC dobre bráni.

31:33
    Kulmala sa popri mantineli dostal do útočného pásma, následne o puk prišiel a do šance sa preto nedostal.

30:52
    DVTK hrá s piatimi hráčmi.

29:58
    DVTK zvláda oslabenie veľmi dobre, znova vyhadzuje puk cez všetky čiary až k brankárovi Báliszovi.

29:29
    Crawford potiahol protiútok, sám sa dostal až pred bránu MAC, lenže v rozhodujúcom momente mu puk skĺzol z hokejky a nezakončil.

29:13
    Negrin poslal tvrdú ranu od modrej čiary, jeho pokus išiel tesne vedľa, a tak Vay zasahovať nemusel.

28:52
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Alexis Loiseau – 2 min., podrazenie).

28:06
    Langkow sa takmer dostal do šance, avšak v poslednej chvíli bol puk pri prihrávke na jeho hokejku pred bránou vypichnutý.

27:24
    MAC Budapešť hrá s piatimi hráčmi.

27:16
    Loiseau to znova spravil dobre, lenže nahodenie sprava letelo tesne vedľa priestoru troch žrdí. Následne Kanaďan dorážal spred brány vedľa.

26:59
    Domáci sa držia v útočnom pásme. Nakoniec sprava strieľal Loiseau, jeho dobrý technický pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

26:29
    DVTK hrá s piatimi hráčmi, začína presilovka domáceho tímu.

25:24
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (John Negrin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

25:08
    Galanisz sa v oslabení dostal do samostatného nájazdu, jeho pokus išiel nahor a zastavilo ho až brvno.

24:29
    Ospravedlňujeme sa za technické problémy, kvôli ktorým začíname druhú tretinu neskôr. V jej doterajšom priebehu sa ale nestalo nič dôležité.

24:29
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Márk Miskolczi – 2 min., držanie).

20:01

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Prvá tretina v Miskolc Ice Hall je už minulosťou, videli sme dva presné zásahy. O oba sa postarali domáci hokejisti, keď sa postupne presadili Galanisz a Pance a tak Miškovec vedie nad Budapešťou po prvej tretine 2:0! Podľa diania na ľadovej ploche je tento stav zaslúžený, hostia sa musia výrazne zlepšiť, ak chcú niečo s týmto výsledkom ešte spraviť.

20:00

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:10
    Hostia by určite chceli do prestávky aspoň dostiahnúť kontaktný gól, ale podľa diania na ľadovej ploche sa im to nepodarí. Nechajme sa však prekvapiť.

17:33
    Podobne si teraz domáci brankár poradil aj so zakončením Odnogu. Budapešť ešte získava buly v útočnom pásme, čas v prvej tretine sa pomaličky začína krátiť.

16:38
    Sledovali sme rýchly brejk hosťujúceho celku, ale ten kontaktný gól neprináša. Vay si poradil aj so zakončením od modrej a tak si aj naďalej drží čisté konto.

15:55
    Domáci sú teraz na koni, vedú o dva góly a ich aktivita stále pokračuje. Szirányi pálil na dvakrát, ale Bálizs bol pozorný.

14:09
    Miškovec dal gól!

Tlak domácich hokejistov teda logicky vyústil v druhý presný zásah! Tento gól však musíme zaradiť do kategórie lacných, pretože brankár Bálizs zastavil strelu a puk ostal ležať kdesi v jeho okolí, čoho ideálne využil ZIGA PANCE a doklepáva ho do siete – 2:0!
    Asistencia: Daniel Kiss.

13:16
    Fanúšikovia Miškovca sú určite zatiaľ spokojní, ich tím vyhráva a pohodlne kontroluje dianie na ľadovej ploche. Stále však ostáva do konca prvej tretiny dostatok času.

12:46
    Domáci nechali teraz hrať svojho súpera dlhšie s pukom, ale už sa postupne presúvajú do útočného pásma. Budapešť tak musí opäť prepínať na obranný režim.

11:49
    K puku sa teraz dostáva hosťujúci celok, ktorému sa však nedarí výraznejšie sa presadiť v útoku. Miškovec tak pohodlne drží svoje tesné vedenie a sme teda zvedaví, čo nám prinesie zvyšok druhej polovice prvej tretiny.

11:05
    Druhú presilovku domáci na gól nevyužili, teda rovnako ako aj tú prvú. Výrazne im to však vadiť nemusí, aj naďalej sú v tesnom vedení a momentálne aj lepším tímom na ľadovej ploche.

10:39
    Hostia v plnom počte.

09:28
    Po sérii prihrávok sa k strele odhodlal Pance, ale jeho pokus nebol presný a je zblokovaný obranou do bezpečia. Tlak Miškovca však pokračuje aj naďalej.

08:49
    Domáci teraz získavajú šancu navýšiť svoje vedenie! Hrajú v krátkom slede svoju druhú presilovku, ustoja hostia tento veľký tlak?

08:39
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pápa – 2 min., podrazenie).

08:12

Domáci hokejisti sa ujímajú vedenia v tomto zápase a môžme povedať, že to je určite zaslúžene! Síce to nebol gól počas presilovky, ale Miškovec ťažil ešte z tlaku a puk napokon končí za Bálizsom. NIKANDROSZ GALANISZ sa po prihrávke rozhodol k strele z nie moc dobrého uhla, ale puk sa od Macaulayho korčule nešťastne odráža do siete – 1:0!
    Asistencia: Bálint Magosi.

07:36
    Sledujeme veľký tlak domáceho tímu počas tejto presilovej hry. Budapešť až teraz vyhadzuje puk do bezpečia, ale bude sa musieť čoskoro opäť brániť.

06:48
    O prvé zakončenie v početnej výhode domácich sa postaral Kulmala, ale Bálizs aj napriek tomu, že mal zakrytý výhľad úspešne pokryl túto strelu. Miškovec ostáva usadený v útočnom pásme.

06:15
    Domáci tak majú ako prví možnosť hrať presilovku v tomto zápase. Uvidíme, či sa dočkáme nejakej prvej zaujímavejšej situácie pred bránkou súpera.

06:05
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., sekanie).

05:10
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, sledovali sme zakončenie od Harrisona, ale jeho pokus kryje brankár Bálizs. Obaja brankári zatiaľ predvádzajú spoľahlivé zákroky.

04:37
    Kulmala nahadzoval puk do útočného pásma, k puku sa následne dostal Pance, ale jeho strelecký pokus bol zblokovaný. Uvidíme, ako sa ujme rýchly brejk Miškovca.

04:06
    Sledovali sme spoluprácu Dansereau s Klempom. Druhý menovaný našiel presnou prihrávkou svojho spoluhráča, ale ten už lepšie nezakončil. Vay predviedol ďalší istý zákrok.

03:49
    Aj naďalej sa tak hra prelieva z jednej strany na druhú bez zbytočného prerušenia. Zatiaľ čakáme na prvú vážnejšiu šancu, ale strelecké pokusy už boli na oboch stranách.

03:10
    Stretnutie začalo vo veľkom tempe, oba tímy sa ihneď po získaní puku snažia o ofenzívne akcie. Uvidíme, či to dnes budú gólové hody, včera na tomto ľade videli diváci štyri.

02:27
    Zakončenie sme mohli sledovať aj na druhej strane, postaral sa o to Burt. Jeho pokus Vay takisto úspešne kryje a hra je prerušená. Buly v útočnom pásme hosťujúceho tímu.

02:18
    Miškovec teraz dlhšie operoval v útočnom pásme, napokon sme sledovali strelu z hokejky Ládu, ktorú brankár Bálizs úspešne kryje a Budapešť môže vyraziť do rýchleho brejku.

01:12
    K puku sa tak už dostáva aj domáci celok, ktorý sa takisto ihneď snaží usadiť v útočnom pásme. Zrejme budeme teda svedkami stretnutia, v ktorom si ani jeden zo súperov nič nedaruje.

00:31
    Vay hneď v úvode stretnutia s prvým zákrokom. Langkow potiahol puk do útočného pásma a jeho tvrdú strelu musel domáci brankár vyrážať do bezpečia.

00:10
    Prvá tretina tohto stretnutia sa už naplno rozbehla, buly v prospech hosťujúceho celku.

00:01

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, stretnutie sa tak o malú chvíľu po štátnych hymnách začne!

Prajem príjemný sobotný večer! Dnes je na programe druhé stretnutie kvalifikácie o play-off našej Tipsport Ligy medzi dvoma maďarskými mužstvami DVTK Miškovec a MAC Budapešť. Včera sa lepšie darilo možno trocha prekvapivo hosťujúcemu celku, ktorý tak vedie v sérii 1:0 a dnes môže spraviť veľmi dôležitý krok pred stretnutím doma. Miškovec tak dnes určite nastupuje s jasným cieľom, ktorým je zvíťaziť a vyrovnať stav série. Stretnutie v Miskolc Ice Hall sa čoskoro začne, prajem vám teda príjemný športový zážitok!

DVTK Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi (A), Vojtkó, Láda, Milam – Pance, Vas (A), Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi (C) – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Albert, Hajós, Ritó

MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai (C), Macaulay (A), Negrin, Dudás (A), Burt, Garát, Bugár, Vokla – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Majoross, Terbócs – Odnoga, Kreisz, Szigeti

Rozhodca: Kalina, Korba – Šoltés, Kollár

Prvý zápas série

DVTK Miškovec – MAC Újbuda 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly:
    24. Miskolczi (Galanisz, Somogyi) – 14. Langkow (Bodó), 22. Langkow (Orban, Dudás), 51. Majoross (Burt)

Tím z Miškolca je favoritom série, aj keď vo vzájomných zápasoch ťahal za kratší koniec, keďže vyhral dva a MAC tri. Oba víťazné skončili pomerom 2:0. DVTK sa v základnej časti umiestnil na ôsmom mieste so ziskom 87 bodov, mal ich až o 21 viac, ako jeho súper z rovnakej krajiny. Najproduktívnejším hráčom sa stal Bálint Magosi, ktorý získal 49 bodov, zároveň je aj najlepším strelcom tímu (27 gólov) a prvým v klubových štatistikách +/-. V asistenciách vynikal János Vas (35). Brankárske čísla celej Tisport ligy zas ovládol Ádám Vay.

MAC Újbuda

Tréner Gergely Majoross sa v úvode ročníka mohol so svojimi hráčmi tešiť len z jednej výhry počas jedenástich stretnutí, avšak mužstvo sa postupne dostávalo častejšie k lepším výsledkom, až si vynútilo postup do kvalifikácie play-off z deviateho mieste. Za sebou nechalo Žilinu, Liptovský Mikuláš aj poslednú postupujúcu Detvu. Oporou klubu je slovenský útočník Tomáš Klempa, s 25 gólmi najlepší strelec a deviatimi plusovými bodmi najlepší v hodnotení +/-. Chris Bódo zas získal až 32 asistencií a 49 kanadských bodov. Aj keď je MAC outsiderom série, tak vyhral tri z piatich vzájomných dueloch v základnej časti. Ak by to isté zopakoval aj teraz, tak by postupoval ďalej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Miroslav Revaj

Matej Kubove

Góly a asistencie: 9. Galanisz (Magosi), 15. Pance (Kiss) – 34. Langkow (Bódo, Orban), 44. Dudás (Brown, Dansereau), 66. Brown