Martin – Michalovce 2:0 (kon.)
HK VITAR Martin
2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Stav série: 2:1
HK DUKLA Ingema Michalovce
Piatok 01.03.2019, 17:00 • Martinské hokejové centrum • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Účasť oboch tímov z prvých dvoch miest po základnej časti vo finále nebola veľkým prekvapením. Tým je zatiaľ vyrovnaný priebeh i jednotlivé stretnutia, ktoré sa odohrali na ľade Michaloviec. Martin tak po úvodnej prehre 3:0 a následnom víťazstve 1:2 po predĺžení odchádzal z klziska najlepšieho tímu pred vyraďovacími súbojmi za stavu 1:1.

Počas základnej časti Martin získal v súboji s Michalovcami dva body za víťazstvo v úvodnom meraní síl vďaka víťazstvu 2:1 po nájazdoch. V zostávajúcich troch na svojho súpera nestačil a postupne mu podľahol vonku 5:1, doma 1:3 a vonku 7:3.

Vzájomné zápasy vo finále play-off:

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Góly: Toma, Safaraleev, Toma

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
    Góly: Boiko – Jurášek, Markovič

HK Martin: Bernát (Riečický) – Tabaček, Šimon – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Brveník, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Pokrivčák, Brezniak – Zeliska, Urbánek, Dírer – Paulíny, Barto, Rudzan

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Tkáčik) – Kolba, Korenko – Košecký, Novický – Bdžoch, Valečko – Mesároš, Gavrik – Dvurechenskii, Piatak, Mašlonka – Giľák, Cútt, Boiko – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Rozhodca: Štefik, Vido – Číž, Jurčiak, Holomek (video).

00:01

00:23
    Dvurechenskii najskôr v súboji s Pokrivčákom. Následne pocítil aj na svojej koži ostrosť stretu.

00:54
    Cútt sa pokúsil zachytiť domácu rozohrávku. Dopredu sa však môže dostať Urbánek, ktorý je však v postavení mimo hry.

01:22
    Bdžoch za modrou čiarou. Paulíny získava puk.

01:49
    Toma z prvej. Hostia sa prezentujú strelou.

02:27
    Prihrávka na Rudzana. Ten si musí na pravej strane počkať.

02:50
    Po Langhammerovej strele vyráža puk Trenčan. Zákrok už aj na hosťujúcej strane.

03:18
    Róth odstavený od puku. Zatiaľ si oba tímy dávajú v obrane veľký pozor.

03:44
    Oravec zabojoval o puk. Prihrávka smeruje medzi kruhy.

04:08
    Dírer z pravej strany. Podporovaný zozadu Tabačekom.

04:35
    Zeliska z veľkého uhla. Domáci zostávajú v pásme.

05:01
    Rudzan spoza brániaceho Cútta. Trenčan mal zakrytý výhľad.

05:24
    Paulíny sa oprel do puku. Ten smeruje vedľa bránky.

05:34
    Mesároš za bránkou. Nachádza Bdžocha, ktorý páli smerom na bránku.

05:46
    Jurášek zastavený pre neexistujúci ofsajd. Rozhodcovia sa teraz unáhlili.

06:20
    Jurášek na Langhammera. Ten vracia puk Tabačekovi.

06:47
    Pacalaj zachytáva prihrávku. Nachádza Burzíka.

07:02
    Brezniakov pokus po ktorom Trenčan ukazuje semafor. Skvelá akcia a skvelý zákrok.

07:38
    Chalupa zachytil prihrávku na Rusinu. Hostia sa prebíjajú za modrú čiaru.

08:01
    Rusina po prihrávke od Dírera zakončil túto akciu. Trenčan bez väčších komplikácií.

08:22
    Mašlonka za bránkou domáceho tímu. Hostia nechcú prepustiť puk.

08:23
    Michal Korenko (MIC) inkasuje dve minúty za sekanie.

08:27
    Martin dal gól!
    Iba štyri sekundy stačili domácim na využitie presilovej hry. Tomáš Pokrivčák vybojoval buly, prihral dozadu na MAREKA PACALAJA, ktorý sa presnými strelami už viackrát takto prezentoval.

09:04
    Tabaček zozadu nabíjal spoluhráčom. Jeho pokus skončil vedľa bránky.

09:15
    Novický nezachytil letiaci puk. Je z toho zakázané uvoľnenie.

09:31
    Boiko to skúsil po ľavej strane. Ďaleko sa nedostal.

09:50
    Rudzan zachytil prihrávku súpera. Vracia puk dozadu na Rusinu.

10:01
    Prihrávka pred bránku na Paulínyho. Ten z prvej netrafil odkrytú bránku k čomu dopomohol aj brankár, ktorý vykorčuľoval.

10:22
    Toma odstavený od puku zásluhou Tabačeka. Puk končí v strednom pásme.

10:48
    Chalupa bojuje v strednom pásme. Zatiaľ bez prevahy na jednej či druhej strane.

11:03
    Piatak na Mašlonku, ktorý mal pred bránkou dokonalú pozíciu. Len kúsoček chýbalo k tomu, aby hostia vyrovnali.

11:27
    Cútta zakončuje do bočnej siete. Hra je prerušená.

11:54
    Rusina na Oravca. Stredným pásmom puk smeruje k Zeliskovi.

12:01
    Safaraleyevov pokus a Bernát ho musí vytlačiť nad bránku. Hostia získavajú vhadzovanie.

12:24
    Rudzan z prvej. Puk sa ešte vracia k Tabačekovi.

12:50
    Piatakov výpad zachytil Pacalaj. Dopredu môžu ísť pre zmenu domáci.

13:12
    Dvurechenskii využil zaváhanie súpera. Posiela puk pred bránku kde číhal Piatak.

13:34
    Boiko mal na pravej strane odkrytý priestor. Pekne si nakorčuľoval do streleckej pozície a ohrozuje domácu bránku.

14:02
    Valečko vedľa bránky. Skackajúci puk sa ešte odrazil od zadného mantinelu.

14:39
    Hamráček zastavený Pacalajom. Hostia zostávajú v pásme.

15:06
    Mašlonka zachytil zlú rozohrávku domáceho tímu. Napokon musel Bernát zachraňovať.

15:34
    Piatak si musel počkať na spoluhráča. Moment prekvapenia tak prepásol.

16:14
    Jurášek na Markoviča, ktorý z prvej ohrozil bránku hostí. Trenčan musel puk vyraziť.

16:22
    Cútt skončil v bránkovisku. Puk priľahol domáci brankár.

16:47
    Bdžochom nahadzovaný puk pred bránku. Domáca obrana ho upratala.

17:00
    Safaraleyev do bočnej siete. V hre sa pokračuje.

17:03
    Burzík už nestihne puk. Domáci sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

17:17
    Toma sa dostáva pred bránku. Okamžite vyhodený puk a opäť tu máme zakázané uvoľnenie.

17:36
    Kolbova strela vyrazený. Hamráček sa dostal k dorážke.

18:01
    Chalupa ďalším v poradí, ktorý strieľa. Hostia využívajú každý pokus na ohrozenie bránky.

18:12
    Barto osamotený vpredu. Skúsil zakončiť, Trenčan si s jeho pokusom poradil.

18:57
    Tabaček upratuje puk. Dostal sa až za hosťujúcu bránku.

19:17
    Vyhodený puk ku ktorému sa dostáva až Korenko. Domáci chcú v závere tretiny držať súpera čo najďalej od vlastnej bránky.

19:43
    Novický z prvej. Boiko sa dostával k dorážke.

20:00

Úvodná tretina bola bohatá na gólové príležitosti. Napokon sa presadili iba domáci hráči, ktorý vedú najtesnejším rozdielom.

V prestávke prichádza k odovzdaniu 30 hokejových výstrojí, ktoré zabezpečil bývalý hráč Martina a terajší hráč HC Slovan Patrik Bačik. Výstroje, ktoré získavajú martinskí dorastenci sú poďakovaním za dve sezóny, ktoré tu Patrik pred svojím odchodom do Slovana odohral.

20:01

20:33
    Dvurechenskii sa v úvode tretiny natlačil do zakončenia. Domáci museli vyhodiť puk i za cenu zakázaného uvoľnenia.

21:02
    Giľák v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

21:40
    Poliaček nahadzuje puk na brankára. Ten ho vyráža pred seba.

22:01
    Pokrivčák hľadajúci Dírera, ktorý bol v postavení mimo hry. Vhadzovať sa bude pred domácou bránkou.

22:30
    Chalupa v ťažkej pozícii hľadal spoluhráča. Markovič tak získava puk pre domáci tím.

23:04
    Nepresná prihrávka na Paulínyho. Ten skončil až za bránkou súpera.

23:40
    Markovič vpredu neuspel. Musí sa vrátiť späť.

24:05
    Jurášek zachytáva prihrávku. K zakončeniu sa nedostal.

24:35
    Safaraleyev z ľavej strany. Hostia zostávajú v pásme.

24:41
    Poliačekov pokus zastavený Bdžochom. Hra je prerušená.

25:21
    Dírer v súboji s Košeckým neuspel. Puk smeruje do stredného pásma.

25:49
    Markovič sa zastrájal. Jeho pokus končí na zadnom mantineli.

26:25
    Langhammer nasledovaný Jurášekom. Ani jeden nevystrelil na bránku.

26:52
    Prihrávka sa nedostala k Langhammerovi. Jurášek sa ešte snaží získať puk späť.

27:19
    Marek Kolba (MIC) inkasuje dve minúty za sekanie.

27:48
    Poliaček sa pokúsil nájsť Pokrivčáka. Skackajúci puk mu preskakuje hokejku.

28:27
    Urbánek vedľa. Domáci udržia pásmo.

28:57
    Jurášek teraz berie zodpovednosť na svoju hokejku. Na pravej strane nachádza Langhammera, ktorému servíruje prihrávku a ten tesne míňa bránku.

29:17
    Paulíny prišiel k dorážke neskôr. Hostia vytláčajú domácich do rohu klziska.

29:37
    Oravec po ľade skúša pozornosť brankára, ktorý reflexívne puk vyráža. Vhadzovanie si domáci hráči zopakujú.

30:15
    Pacalaj zachytáva prihrávku. Hľadá však Brezniaka, ktorý je v lepšej pozícii.

30:54
    Zeliska prichádza o puk i o pásmo. Súboj so Safaraleyevom.

31:28
    Giľák prichádza o puk pred bránkoviskom. Hra je prerušená.

31:46
    Paulínymu prihrávka ušla. Je tak z toho zakázané uvoľnenie na domácej strane.

32:04
    Themár za bránkou bojuje s Chalupom. Hra je prerušená.

32:04
    Samuel Chalupa (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

32:33
    Najskôr Urbánek a po ňom Langhammer. Dve zakončenia v priebehu dvoch sekúnd.

32:41
    Mašlonka sa v oslabení prezentoval streleckým pokusom. Bernátova lapačka všetko ukončila.

33:14
    Brezniak udržal pásmo. Poliaček si pýta prihrávku.

33:21
    Poliaček z prvej. Trenčan situáciu s prehľadom zvládol.

33:54
    Brezniak obišiel dvoch brániacich hráčov. Vrátil puk Oravcovi, ktorý z prvej zakončuje.

34:01
    Dírerov pokus. Paulíny sa už k dorážke nedostal.

34:16
    Barto spoza pravého kruhu. Hostia sú pod veľkým tlakom.

34:36
    Matúš Rudzan dôrazným napádaním získal puk, prihral MARTINOVI BARTOVI, ktorý prestrelil Trenčana, ktorý si ešte siahol na puk. Druhú asistenciu získava Adam Paulíny.

35:16
    Pacalaj oblúkom vyhadzuje puk z dôvodu potreby zastavenia rodiaceho sa útoku. Je z toho zakázané uvoľnenie.

35:44
    Boiko z pravej strany. Skúsil to z ostrého uhla.

36:01
    Postavenie mimo hry v ktorom sa mal ocitnúť Markovič. Opäť sa však rozhodcovia pri tomto tesnom momente upískli.

36:23
    Langhammer skúšal nadvihnúť puk. Fantastický zákrok Trenčana.

36:50
    Tabaček nezastavil puk na modrej. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

37:03
    Tabaček na Markoviča. Ten z ľavej strany zakončuje.

37:41
    Paulíny sa spred bránky nepresadil. Barto ešte bojuje o puk.

37:51
    Paulíny v strednom pásme inkasoval lakťom do tváre. Zákrok zostane nepotrestaný.

38:09
    Zeliska na Dírera. Ten míňa bránku.

38:37
    Urbánek v strete s Bdžochom. Ten mu nedovolil zakončiť.

38:50
    Pridlhá prihrávka na Markoviča. Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

39:11
    Jakub Burzík (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

39:56
    Vyhodený puk za ktorým ešte korčuľuje Markovič. Domáci záver tretiny prečkajú v tretine súpera.

40:00

Druhá tretina priniesla takisto jeden gól. Domáci vďaka nemu vedú nad svojím súperom o dva góly, je to však mimoriadne ťažké stretnutie.

40:01

40:29
    Pacalaj zrazený na ľadovú plochu. Dlhšie sa nepískalo a pokračovalo v hre.

40:29
    Pacalaj za pomoci spoluhráča odchádza na striedačku. Boiko, ktorý ho zostrelil sa prichádza ospravedlniť.

41:10
    Mašlonka zlyhal pred odkrytou bránkou. Hostia sa mohli presadiť veľmi rýchlo.

41:13
    Piatak z prvej. Hra je prerušená.

41:34
    Linet v roztržke s Urbánekom. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

42:18
    Hamráček na útočnom výlete. Šimon mu je v pätách.

42:45
    Brveník dokázal odpáliť puk do bezpečia. Aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

43:16
    Mašlonka v spolupráci s Piatakom. Pričinili sa o závar pred domácou bránkou.

43:41
    Chalupa sa prezentoval strelou hneď po buly. Triafa zadný mantinel.

43:58
    Brezniak v postavení mimo hry. Spolu s Poliačekom.

44:21
    Pacalaj už sa vrátil po zranení na ľad. Zatiaľ to len skúša.

44:56
    Rudzan sa prebíjal stredom. Napokon puk odovzdáva súperovi a odchádza striedať.

45:23
    Košecký prichádza o útočné pásmo. Vhadzovanie v strednom pásme.

45:57
    Brezniak sa prebil pred bránku súpera. Trenčan kontroloval jeho pohyb a nedovolil mu prekonať ho.

46:27
    Urbánek v útočnom pásme. Dírer v blízkosti pravého kruhu.

46:55
    Safaraleyev páliaci spoza brániaceho hráča. Pokus o dorážku v podaní Hamráčka.

47:28
    Kolba zabránil Jurášekovi v strele. Obetavým zákrokom posúva puk do stredného pásma.

47:58
    Langhammer z prvej. Valečko puk zblokoval.

48:23
    Mašlonka spolu s Piatakom skúšali prekvapiť Bernáta. Ten si s týmto pokusom poradil.

48:52
    Marek Mašlonka (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

49:24
    Tabaček vyrazil v oslabení pokus Bdžocha. Domáci teraz vyrobili obrovskú chybu pri preberaní si puku.

49:56
    Poliaček napálil puk do stredu bránky. Trenčan bol v dobrom postavení.

50:25
    Boiko sám pred bránkou. Domáci opäť nezvládli návrat späť.

50:40
    Valečko sa otáčal v strednom pásme. Získal tým niekoľko sekúnd.

51:21
    Piatak na modrej. Nepúšťa súpera k puku.

51:41
    Dvurechenskii bez hokejky v útočnom pásme. Hostia prichádzajú o výhodu.

52:11
    Vladyslav Gavrik (MIC) inkasuje dve minúty za hákovanie.

52:11
    Problémy s výstrojou v prípade domáceho brankára. Krátke zdržanie.

52:40
    Pacalaj na modrej. Odovzdáva puk Šimonovi.

53:14
    Pokrivčák trafil Trenčana do výstroje. Následne puk vyhadzuje Safaraleyev.

53:46
    Jurášek po prihrávke od Markoviča nezakončil presne. Puk sa odráža od zadného mantinelu.

54:05
    Safaraleyev zakončil do bočnej siete. Hra je prerušená.

54:15
    Damián Novický (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

54:32
    Domáce tribúny sú rozžiarené svetlami mobilných telefónov. Oslavy sa už začali.

55:01
    Jurášek spoza brániaceho hráča. Triafa plexisklo.

55:34
    Zeliska za bránkou. Súboj s Giľákom.

55:44
    Vhadzovanie v strednom pásme. Stalo sa tak po tom ako puk opustil hraciu plochu.

56:22
    Gavrik bojuje v rohu klziska o puk. Rudzan mu ho berie.

56:51
    Piatak za bránkou. Burzík v súboji s ním.

57:24
    V Martine už znie "Vstaňte kto ste z Martina". Medzitým však Piatak zakončil do Bernáta.

57:45
    Poliaček na útočnom výlete. Trenčan hru prerušil.

57:45
    Oddychový čas hostí.

58:16
    Dírer v útočnom pásme. Trenčan sa stále nemôže dostať na striedačku.

58:20
    Trenčan opúšťa bránku. Chalupa už zakladá útok.

58:56
    Gavrik za bránkou. Puk však získava Markovič a triafa pravú žŕdku hosťujúcej bránky.

59:07
    Valečko páli vedľa bránky. Domáci sa zatiaľ neúspešne snažia vyhodiť puk.

59:36
    Jaroslav Markovič prenechal prihrávku Andrejovi Jurášekovi, ktorý sa však nemôže radovať z gólu z dôvodu postavenia mimo hry.

V treťom finálovom stretnutí série si Martin zaknihoval víťazstvo nad Michalovcami 2:0. Góly: 9. Pacalaj (Pokrivčák), 35. Barto (Rudzan, Paulíny).

Vyjadrenia po zápase:

Miroslav Chudý (tréner HK Dukla Ingema Michalovce): "Dnes to bol viac boj ako hokej. Stretnutie malo určite svoju kvalitu, i keď tá hokejová bola troška v úzadí. Oba tímy pozorne bránili, nechceli urobiť chybu. Videli sme veľké množstvo osobných súbojov. Bolo to skôr o bojovnosti ako o hre. Domáci nás v tejto činnosti predčili a preto zvíťazili. Chceli viac a to rozhodlo. Príležitostí na jednej či druhej strane veľa nebolo. Domáci sa presadili počas presilovej hry, druhý gól padol po našej hrubej individuálnej chybe. Bolo 2:0 pričom sme si počas dvoch tretín nedokázali vytvoriť vyloženú príležitosť. Na začiatku tretej tretiny sme mali počas presilovej hry príležitosť znížiť. Chceli sme chytať zajaca za chvost, bolo však neskoro. Z tejto snahy pramenili fauly, mali sme troch vylúčených a času bolo čoraz menej. Dnes to bolo podľa mňa, zaslúžené víťazstvo domácich. Nemali sme šancu vyhrať, v celom zápase sme si dokázali vytvoriť prakticky len jednu príležitosť. Domácim gratulujem."

Radovan Somík (asistent trénera HK Martin): "Hráčov musím od prvého do posledného pochváliť. Od fantasticky chytajúceho Bernáta, ktorý nás podržal, po posledného, ktorý sa v zápase objavil. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, hráči mu ale išli naproti. Ukľudnil nás úvodný gól, spokojní sme boli i s dobrým pristupovaním v strednom pásme a poctivou hrou vzadu. Súpera sme nepúšťali do vyložených príležitostí. Spomenúť musím takisto aj fantastickú atmosféru. Také niečo nám všetkým, najmä chalanom na ľade neskutočne pomohlo. Verím, že zajtra v tomto móde budeme pokračovať."

Marek Mašlonka (útočník HK Dukla Ingema Michalovce): "Zápas bol z oboch strán vyrovnaný, rozhodli dve strely. Inkasovali sme góly po našej hrubej chybe a okamžite po vylúčení hráča. V takejto chvíli už len veľmi ťažko doháňate náskok súpera. Nemôžeme určite akceptovať, že sme v dvoch stretnutiach strelili jeden gól, aj dnes to ale jednoducho nešlo. Sám som mal v tretej tretine gól na palici a nepadlo to tam. Verím, že to zajtra zlomíme. Je jedno, aký to bude gól. Musíme dať aj škaredý gól, či už to bude odrazený puk, puk od hlavy či od ruky. Jedným gólom je potrebné sa chytiť, pretože vieme, že máme na to vyhrať celú súťaž. Za týmto cieľom ale treba ísť. Dnes hnali domácich za víťazstvom plné tribúny, rovnako ako u nás. K finále však takáto atmosféra patrí. Sme radi, že bavíme ľudí, dúfam, že už zajtra aj so šťastným koncom pre nás. Pred zajtrajším zápasom netreba nič meniť, iba ho vyhrať."

Matúš Rudzan (útočník HK Martin): "Michalovce sú veľmi dobrý súper a v tejto sérii to treba robiť tak, ako sme to ukázali dnes. Víťazstvo sme si jednoducho ubojovali vlastným srdiečkom na ľade. Takto ako to je, nám jednoducho sedí. Snažili sme sa strážiť si stredné pásmo, nepúšťať súpera do brejkov. Na súpera platí jednoduchá hra, rýchle odovzdávanie si pukov. Pomohol nám najmä druhý zápas, vypadli nám niektorí hráči, snažili sme sa ako tím zomknúť. Výborne nám zachytal brankár, stretnutie sme dostali až do predĺženia, v ktorom sme ho dokázali zvrátiť v náš prospech. Zajtra nám nezostáva takisto nič iné, len bojovať. Musíme rýchlo dostávať puky z pásma, Michalovce majú silných útočníkov, ktorí sa dokážu presadiť. Treba len dostať puk z pásma, možno zúročiť nejaké brejky a dúfam, že nám to tam popadá." (20:39:17)