Salzburg – Slavia 5:6 (po pr.) | Přerov – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 2:3 (kon.)
HC Litvínov – Č. Budějovice 6:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:1 (po pr.) | Sparta Praha – Hradec Králové 3:1 (kon.)
Pardubice – Liberec 2:1 (1:0 po s.n.) | Třinec – Zlín 2:5 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 3:6 (kon.)
Havířov – Olomouc 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 4:2 (kon.)
AZ Havířov
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HC Olomouc
cz Štvrtok 28.02.2019, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů (CZ) • O umiestnenie

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (20:01:31)

Zápas končí jasnou a zaslouženou výhrou Havířova, který byl lepším týmem v obranné i útočné fázi a především šel dravěji do zakončení a dokázal střílet branky. Hosté sice hodně bruslili, ale v obraně vyprodukovali hodně chyb a v útoku byli "jaloví". Hosté ještě mohou děkovat svému brankáři Mokrému, že inkasovaných branek nebylo výrazně více.

59:04
    Zákrok Mokrého přerušuje hru.

58:40
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Horký – 2 min., faul kolenem).

58:22
    Mastič sám před Mokrým, ale neuspěl.

57:54
    Zápas spěje rychle ke konci třetí třetiny. O výhře AZetu již není pochyb, ve hře je ještě čisté konto gólmana Havířova Štipčáka.

56:57

56:24
    Dajčarovu střelu od modré Štipčák viděl a tak si na ní smlsl zákrokem lapačkou.

55:49
    Rutar mířil od modré hodně vedle, následně se domácí osvobozují.

55:13
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

54:57
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., vysoká hůl).

54:08
    Ernest Bochnak to zkusil z levého kruhu, kotouč končí v lapačce olomouckého brankáře.

53:55
    Zdeňkovu střelu Mokrý vyráží holí do ochranné sítě.

53:36
    Buly před Mokrího brankou.

53:13
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matiaško – 2 min., podrážení).

52:15
    Na druhé straně zakončoval Tomajko z pravého kruhu, Štipčák pozorný.

51:26
    Další výborný zákrok Mokrého, který teď v leže na zádech udržel puk pod svým tělem před čárou.

49:25
    Matiaško sám před Štipčákem, ale nepropálil ho.

48:18
    Hosté propadli v obraně a byla z toho situace 3 na 1, ale Pindel s Bochnakem ani nadvakrát puk do branky neprocpali.

46:42
    Opět je Mokrý v permanenci – tentokrát musel vyřešit opakované pokusy Juhásze a Byčkova z blízka.

45:15
    Mastič se dostal za záda obránců a jel sám na Mokrého, ale opět puk nedostal přes beton ležícího gólmana.

44:05
    Havířov právě vstřelil branku!
    To na druhé straně se s tím kapitán domácích VOJTĚCH ŠEVĚČEK nemazal a umístil svou bombu od modré přesně do šibenice – 4:0. Asistence: Lukáš Juhász a Filip Byčkov.

43:22
    Hosté s kotoučem v útočném pásmu, ale bez střelecké příležitosti.

41:48
    Zajímavé situace na obou stranách. Nejprve Štipčák vyrazil schovanou střelu od mdré jen ojrajem lapačky a pak na druhé straně v situaci 2 na 1 nevyšla AZetu spolupráce.

40:01

Ve druhé třetině byli havířovští o něco lepším týmem a přidali další dvě branky. Tříbrankový náskok jim tak dává slušnou pozici do třetí třetiny. Uvidíme ale, jak vše dopadne.

Třetí třetina začne v cca 19:26.

40:00

39:26
    Béreš se prodral k zakončení u levé tyče a jen o kousek minul.

39:01
    Mokrý zachytil střelu od pravého mantinelu, hra přerušena.

38:24
    Hosté šli 2 na 1, ale Matiaško nedosáhl na skákavou přihrávku od spoluhráče.

37:21
    Rosecký se dostal do zakončení z pravého křídla, Štipčák má puk v lapačce.

36:39
    Rutar zkoušel vystřelit od modré, ale pokus mu vůbec nevyšel.

35:20
    Na druhé straně tlumí puk v lapačce po střele od modré čáry Mokrý.

Matěj Tomajko sice překonal Štipčáka mezi betony, ale puk zůstal před brankovou čárou! Skóre se tak nemění.

34:42
    Za faul Béreše na Tomajka je nařízeno proti Havířovu trestné střílení.

34:19

33:32
    AZ nehraje přesilovku moc dobře zatím jedinou šanci měl Pindel, ale Mokrý vyrazil.

Hrubý zákrok hostujícího hráče odnesl domácí obránce Grygar vyraženým dechem. Situace nevypadala z počátku vůbec dobře,ale už se domácí hráč po pomoci od spoluhráče a doktora přesunul po svých na střídačku.

32:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Handl – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Tichý.

31:46
    Kohouti jsou na návštěvě v útočném pásmu, ale puk honí spíše po mantinelu.

30:58
    Havířovský Béreš se prodral mezi dvěma beky do úniku, ale puk nepřehodil přes Mokrého beton.

30:31

30:18
    AZ se osvobozuje.

29:40
    Na druhé straně se Mácha tlačil za pukem na havířovském brankovišti, ale Štipčák u něj byl dříve.

29:13
    Ernest Bochnak se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale puk po ledě mezi betony neprocpal.

28:31
    Druhá přesilovka pro Olomouc. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., faul kolenem).

27:22
    Na druhé straně se do zakončení prosmýkl Juhász, Mokrý se štěstím hranou lapačky vyráží.

26:50
    Hosté po dlouhé době na krátké návštěvě v útočném pásmu, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

25:20
    Další havířovská teč střely od modré, tentorkát změnilo směr Zdeňkovo nahození, ale puk jde těsně mimo.

23:54
    Mokrý má Byčkovovu střelu v lapačce.

22:38
    A přesně po minutě vidíme třetí trefu havířovských. ONDŘEJ GRYGAR napřáhl od levého mantinelu a puk po jeho střele prošel přes klubko hráčů až do sítě – 3:0. Asistence: Maxim Mastič.

21:38
    AZ jde do dvoubrankového vedení, když ERNEST BOCHNAK ztečoval Thielovu střelu od modré přesně mezi gólmanovy betony. Asistence: Jan Thiel a Wiktor Bochnak.

20:50
    Ernest Bochnak prověřil pozornost Mokrého, ten utlumil puk ve výstroji.

20:01

Máme za sebou první třetinu, v níž byli zpočátku lepší hosté, ale AZ hru postupně vyrovnal a díky Juhászovi šel i do vedení. Své další šance ale nevyužil, a tak je jeho vedení nejtěsnější možné a o výsledku zdaleka není rozhodnuto.

Druhá třetina začne v cca 18:41.

20:00

19:58
    Hosté se v závěru třetiny usadili v útočném pásmu a Pírek ještě stihl vystřelit ne příliš nebezpečně od modré. Po podivném zákroku Štipčáka se málem dostal hostující útočník k dorážce. Nakonec mu k puku chyběl jen kousek.

18:58
    Mastič s Bérešem jeli sami na jednoho beka, několikrát si krásně vyměnili puk, ale nakonec trestuhodně tuto šanci nevyužili.

17:29
    Hra se posléze bleskově přenesla na druhou stranu, ale ani zde E. Bochnak svou velkou šanci nevyužil – Mokrý nepropustil kotouč mezi svými betony.

17:22
    Handl v gólovce netrefuje ze tří metrů branku!

17:19

16:30
    Hosté jsou opět vytlačeni z útočného pásma.

15:50
    Havířovský Pindel zachytil puk a osvobozuje svůj tým.

15:13
    A přesillovku si zahrají také Kohouti. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., sekání).

14:30
    Zdeňkova střela od modré zblokována, Grygarovu vyráží Mokrý betonem.

14:19

13:30
    Přesilovka se AZetu nedaří, opět je puk až za jeho brankou.

13:09
    Ofsajd AZetu,

12:55
    Hosté se osvobozují.

12:19
    První vyloučení zápasu. Vyloučení v týmu HC Olomouc (Horký – 2 min., pozdní dohrání).

11:59
    Štipčák svým zákrokem přerušuje hru.

10:48
    Na druhé straně se hosté snažili protlačit do zakončení, ale bojovná domácí obrana jim to nedovolila.

09:58
    Thiel se dostal ke střele v dobré pozici, Mokrý opět vyráží.

09:22
    Střelu Ernesta Bochnaka Mokrý jen betonem vyrazil, ale pak předvedl skvělý zákrok proti dorážejícímu Pindelovi.

08:24
    Domácí otevírají skóre zápasu. Zcela nebráněný LUKÁŠ JUHÁSZ dostal puk do mezikruži, posunul se k brance a bekhendovým blafákem překonal Mokrého – 1:0. Asistence: Jakub Kylnar a Filip Byčkov.

07:45
    Na druhé straně Štipčák raději pokryl u svého brankoviště puk před dotírajícím Matiaškem.

06:55
    AZeťáci v dalším útočném snažení, Grygar pálil od modré, Mokrý s problémy jen vyráží.

06:13
    Teď havířovští pěkně zakombinovali v útočné třetině, zakončení vyšlo na Pindela, který ale v dobré pozici střelou z první Mokrého nepřekonal.

04:29
    Olomoučtí jsou v úvodu o něco lepším týmem, teď se usadili v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

03:31
    Na druhé straně si Mokrý v olomoucké brance snadno poradil se střelami W. Bochnaka a Zdeňka.

01:58
    Horký vystihl rozehrávku domácích a rychle pádil na havířovskou branku, ale na Štipčáka si nepřišel, stejně jako dorážející Tichý.

00:01

Oba týmy absolvovaly předzápasové rozbruslení, rolba právě upravuje ledovou plochu, utkání za pár minut začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Ludvík) – Topolanský, Zdeněk, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Mastič, Byčkov,W. Bocnak, Kylnar, E. Bochnak, Hrček, Uhlíř

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Mader, Klesla, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Matiaško, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Kořenek, Tichý, Rosecký, Ministr

Rozhodčí: Novák – Bartek, Dohnal.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání nadstavbové skupiny o 17. – 20. místo DHL extraligy juniorů mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Olomouc.

Po skončení nadstavbových skupin o úmístění před play-off a o 13. – 24. místo vstupuje dnes nejvyšší mládežnická hokejová soutěž do své další fáze. Havířovští a olomoučtí mladíci si na základě předchozího umístění zahrají spolu s týmy Kladna a Ml. Boleslavi skupinu o 17. – 20. místo. Tedy skupinu v níž v podstatě už o "nic nejde". Do play-off se tyto týmy už nedostanou a ani nejsou ohroženy sestupem. Byť navrhovaná reorganizace juniorské extraligy ještě vše asi nějak ovlivní.

Každopádně z pohledu statistik byli v letošní sezoně zatím lepší Havířovští, kterým postup do play-off unikl na 17. příčce jen o pár bodíků. Celkem jich získali 82, zatímco olomoučtí na 20. místě 66.

Ve vzájemných zápasech se také více dařilo Slezanům. Vyhráli oba zápasy v základní hrací době, Kohouti naopak zvládli lépe obě nadstavby.
    HC Olomouc – AZ Havířov 0:5 (N 1:0)
    AZ Havířov – HC Olomouc 2:0 (N 0:1)

Kdo vyhraje tentokrát, uvidíme ve čtvrtek večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol aréně v 18:00.

Tomáš Vlček

Góly a asistencie: 9. Juhász (Kylnar, Byčkov), 22. E. Bochnak (Thiel, W. Bochnak), 23. Grygar (Mastič), 45. Ševěček (Juhász, Byčkov)

AZ Havířov: Štipčák (Ludvík) – Topolanský, Zdeněk, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Mastič, Byčkov,W. Bocnak, Kylnar, E. Bochnak, Hrček, Uhlíř

Rozhodca: Novák – Bartek, Dohnal