Sparta – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Znojmo – Chodov 2:14 (kon.) | Bulldogs – Střešovice 1:6 (kon.)
Bohemians – Ostrava 3:4 (kon.) | Česká Lípa – Pardubice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Otrokovice 16:2 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Nedeľa 10.02.2019, 17:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga (CZ) • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den všem fanouškům florbalu. Vítáme vás u sledování online přenosu z Tipsport Superligy florbalu. V dnešním online přenosu vám přibližíme dění ze zápasu 24. kola mezi ACEMA Sparta Praha a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Sparta se v průběžné tabulce nachází na první pozici. Na svém kontě má 58 bodů za devatenáct vítězství v základní hrací době a jednu porážku v prodloužení. Vítkovice jsou v tabulce třetí a mají 55 bodů. V případě vítězství se tak mohou na Spartu v tabulce dotáhnout. V sezóně Vítkovice zvítězily sedmnáckrát v základní hrací době, jednou v prodloužení. Zbývající dva body si připsaly za prohru po prodloužení. Mezi Vítkovicemi a Spartou se nachází v tabulce ještě Mladá Boleslav, která má bodů 57. Naopak za Vítkovicemi v tabulce ještě číhá na šanci posunu čtvrtý Chodov, který má bodů 53.

Oba týmy se v letošní sezóně potkaly ve třetím kole na Dubině. Sparta tam tehdy těsně vyhrála 5:4 a odvezla si z Ostravy domů tři body za vítězství. Vítkovice tak mají Spartě co vracet.

Utkání budou řídit naši nejzkušenější florbalový rozhodčí – Petr Černý a Jiří Janoušek.

Utkání v Aréně Sparta začíná v 17:00 a vy jste k jeho sledování srdečně zvaní prostřednictvím našeho online přenosu.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Pažák, Svatoš, Burian – Lang, Kareš, Krejča – Časar, Pruner.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Rýpar, Hubálek – Herblich, Firda, Oborák – Sladký, Jan Šebesta, Řezanina – Černý, Hájek, Bräuer – Jastřembský, Delong, Besta.

Rozhodčí: Petr Černý a Jiří Janoušek.

Úvodní formality máme za sebou, zápas nám za okamžik začne.

00:01

00:01
    Na úvodním buly se nám hra nejprve drobně zasekla, nakonec byl úspěšnější Milan Garčar.

00:40
    Sparťanští hráči v úvodu zápasu drží míček na florbalkách a snaží se s ním kombinovat.

01:05
    Vítkovičtí dobře napadají a tak domácí mají problém s rozehrávkou.

01:40
    K míčku se teď dostali po nepřesné střele i hráči Ostravy.

02:15
    Máme za sebou dvě minuty tohoto utkání. Zatím sledujeme plno nepřesností.

02:50
    Do první větší šance se dostal teď Delong. Martin Beneš ale výborným zákrokem vytlačil míček mimo svou bránu.

03:10
    Hosté jsou teď aktivnější a drží míček.

03:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nyní už Vítkovice úvodní tlak přetavují v branku. Rychlou akci po křížné přihrávce a kličce kolem brankáře po levé straně zakončuje do prázdné brány JAN ŠEBESTA. Asistence: Ondřej Firda.
    03:37 Jan ŠEBESTA - 0:1

04:05
    Sparťanští hráči se ale nevzdávají a snaží se postupným útokem o rychlou odpověď.

04:59
    Lukáš Ujhelyi z levé strany Součka nepřekonal. Ten byl u své tyče připraven.

05:30
    Na druhé straně teď hosté o balónek přišli po nepřesné přihrávce.

06:20
    Rychlá akce domácích hráčů skončila překombinovanosti. Vítkovice dokázali míček domácím hráčům sebrat z hokejky.

07:15
    Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy. Oba týmy hrají tvrdě do těla napadají, k nějakému vážnějšímu zakončení to ale teď nevede.

07:37
    Sparťané teď budou rozehrávat z rohu hřiště volný úder.

07:40
    Ten se zopakuje, tentokráte z druhé strany hřiště.

07:50
    Od domácích přichází nepřesná rozehrávka, která přináší rychlý protiútok hostů.

08:00
    Ten dopadl ale úplně stejně jak ten od vítkovických florbalistů před malou chvíli.

08:50
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu. K vidění je stále plno nepřesností.

10:01
    První třetina se nám dostala do své druhé poloviny.

10:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané teď zaskočili vítkovické hráče. MILAN GARČAR z vlastní poloviny poslal míček směrem k bráně, kde stínovalo několik hráčů. Souček tak vůbec nic neviděl a míček zapadl do brány. Asistence: Radim Křenek.
    10:12 Milan GARČAR - 1:1

10:55
    Vítkovice se hned vzápětí snaží o rychlou odpověď.

11:58
    Souček si teď sáhnul pro míček a uklidnil hru.

12:20
    Garčar v další rychlé šanci, tentokráte proti Součkovi neuspěl.

12:50
    Sparťané teď rozehrávali volný úder, z kterého ale branku soupeře neohrozili.

13:03
    Vítkovice budou zahrávat trestné střílení!

13:03
    Lukáš Hájek proti Martinu Benešovi neuspěl!

13:59
    Hubálek po levé straně proti Benešovi neuspěl. Ten byl u tyče připraven.

15:01
    Opět sledujeme sérii nepřesnosti na obou stranách. Hra se přelévá ze strany na stranu.

16:58
    Beneš si teď došel za branku pro míček, uklidnil hru a rozehrál na své spoluhráče do rychlého protiútoku.

18:00
    Vítkovičtí to teď zkouší dopředu kombinační hrou. Ta jim ale moc teď nejde, protože domácí napadají. Hosté ale zůstavají aspoň u míčku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Dominik Bartoš prošel po levé straně až k bráně před Součka. Zkoušel ho překonat. Neuspěl.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli v Aréně Sparta dvě branky. Nejprve se prosadil po rychlé akci Šebesta, za domácí vyrovnal Garčar. Zatím sledujeme vyrovnanou hru, oba týmy si vytvořily několik šancí, víc branek ale nepadlo.

Střely na bránu v první třetině: Sparta 4 – Vítkovice 8.

Druhá třetina začne přibližně v 17:42.

Přestávka je u konce, zápas nám za chvíli bude pokračovat.

20:01

20:01
    Sparťanští hráči byli na buly znovu úspěšnější.

20:55
    Jan Marvánek si obešel bránu hostí z levé strany na pravou, otočil se s míčkem a vystřelil. Součka ale nepřekapil.

21:54
    Volný úder pro domácí z rohu hřiště. Hosté se provinili nadzvedávání hokejky.

22:30
    Souček teď převedl několik dobrých zákroků, nakonec je ale domácím pískáno hraní vysokou hokejkou.

22:49
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Lukáš Souček – 2 min., Nedovolené vrážení).

23:00
    Domácí okamžitě zaujali přesilovkové postavení a snaží se s balónkem kombinovat.

24:10
    Sparťané sice drží balónek ale zatím s ním nic vážnějšího nevymsleli.

24:47
    V samotném závěru přesilové hry menší závar před Součkem, ale nic z toho opět nevzniklo.

25:30
    Sledujeme sérii nepřesností na obou stranách. Hra se nám přesunula do středu hrací plochy.

27:00
    Obraz hry se nám nezměnil, hra se nám přelévá ze strany na stranu.

29:05
    Volný úder z rohu pro Vítkovice. Lukáš Řezanina rozehrál z pravé strany, nepřihrál přesně.

29:36
    Hosté se vrací znovu do vedení. JAN ŠEBESTA stejně jako v první třetině kličkou kolem brankáře a následně střelou do prázdné brány přidává druhou branku svého týmu. Bez asistence.
    29:36 Jan ŠEBESTA - 1:2

30:01
    Zápas se nám dostal do své druhé poloviny.

31:05
    Hostující hráči teď začínají další svou akci od vlastní brány.

31:38
    A je to komplet! Čistý hattrick pro Rytíře JANA ŠEBESTU, který po přihrávce Lukáše Řezaniny zakončuje střelou z první. Vítkovický hráč zůstal sám před bránou a dostal příliš prostoru, takže to pro něj byla snadná pozice k zakončení. Asistence: Lukáš Řezanina.
    31:38 Jan ŠEBESTA - 1:3

32:06
    Sparta trestá chybu Oboráka. Ten špatně zpracoval míček, čehož využil Pažák. Ten potáhl míček směrem k bráně přihrál na JANA KREJČU, který pohotovou střelou překonává Součka. Asistence: Michal Pažák.
    32:06 Jan KREJČA - 2:3

33:30
    Nyní teď sledujeme opět plno nepřesností.

35:03
    A máme vyrovnáno! Rychlou akci zakončuje po přihrávce Ujhelyije MILAN GARČAR. Asistence: Lukáš Ujhelyi.
    35:03 Milan GARČAR - 3:3

36:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se snaží hrát útočně.

38:00
    Nepřesná přihrávka hostujících hráčů. K balónku se tak dostali domácí.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Skončila nám druhá třetina, ve které jsme viděli čtyři branky. Nejprve se dvoubrankového vedení dostali hosté, domácí ale dokázali vyrovnat. Zápas je tak stále otevřený.

Třetí třetina začne přibližně v 18:23.

Střely na bránu ve druhé třetině 7-7.

40:01

40:01
    Sparta vyhrála i třetí buly.

41:05
    Sparta je v úvodu třetí části aktivnější.

42:45
    K vidění je teď plno nepřesností ve finálním zakončení.

43:02
    Vítkovice to teď zkouší dopředu kombinační hrou a krátkými přihrávkami.

45:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy hrají útočně.

46:14
    Po rychlé akci se domácí dostávají v zápase do vedení. Po individuální akci se prosazuje MILAN GARČAR. Bez asistence.
    46:14 Milan GARČAR - 4:3

48:00
    Hosté se teď ženou dopředu s balónkem a zkouší to kombinačně.

50:01
    Vítkovicím na vyrovnání už nezbývá už ani deset minut hry. Hosté ale jsou u míčku a kombinují na polovině Sparty.

50:58
    Jan Krejča se dostal u pravé tyče ke střele. Součka ale nepřekonal.

52:05
    Vítkovice to opět zkouší postupným útokem. Sparta ale výborně brání a nepouští hosty na dostřel své brány.

53:55
    Hosté jsou aktivnější a snaží s míčkem stále kombinovat. Sparta ale výborně brání a tak hosté mají problém se zakončením.

55:30
    Domácí se teď dostali po nepřesné přihrávce Vítkovic k balónku, zkoušeli ho podržet. Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Vítkovice se tak vrátily k míčku a opět začaly s kombinací.

56:59
    Po zmatku před domácí brankou se hosté dostali k vyrovnání. Před brankou se nejlépe zorientoval MAREK BRÄUER, který trefil míček ve vzduchu a poslal ho nad domácího brankáře do jeho brány. Asistence: Jakub Hubálek.
    56:59 Marek BRÄUER - 4:4

57:01
    Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

58:30
    Oba týmy se ještě snaží rozhodnout v základní hrací době.

59:01
    Začala nám běžet poslední minuta tohoto utkání.

60:00

Skončila nám třetí třetina, ve které jsme viděli dvě branky. Nejprve se do vedení dostali domácí, hosté ale tři minuty před sirénou před brankou zásluhou Bräuera vyrovnali. Zápas se nám tak dostane do prodloužení.

Střely ve třetí třetině: 3 – 7.

60:01

60:01
    V prodloužení úspěšnější Vítkovice. Ti to tak zkouší okamžitě ve čtyřech bez gólmana.

61:49
    Střelou z velkého brankoviště rozhoduje tohle utkání TOMÁŠ SLADKÝ. Asistence: Lukáš Řezanina.
    61:49 Tomáš SLADKÝ - 4:5

Nejlepší hráči: Milan Garčar – Jan Šebesta (Vítkovice). Oceněni tak byli dnes oba hráči s číslem sedmnáct na dresech.

Skončil nám zápas 24. kola Tipsport ligy, ve kterém vybojovali extra bod v prodloužení hráči z Vítkovic. Rozhodující branku přidal v druhé minutě nastavení střelou z velkého brankoviště kapitán Rytířů Tomáš Sladký.

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost. (19:02:12)

MCh

Góly a asistencie: 11. Garčar (Křenek), 33. Krejča (Pažák), 36. Garčar (Ujhelyi), 47. Garčar – 4. Jan Šebesta (Firda), 30. Jan Šebesta, 32. Jan Šebesta (Řezanina), 57. Bräuer (Hubálek), 62. Sladký (Řezanina)

Rozhodca: Petr Černý a Jiří Janoušek