SOHO Olomouc – Studénka Sledge 3:1 (kon.) | SHK Mustangové – Karlovy Vary 7:1 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Litvínov 8:0 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
HC Litvínov (sledge)
cz Nedeľa 03.02.2019, 13:30 • Škoda Icerink, Praha-Strašnice • Česká sledge hokejová liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Sparta se v sobotu utkala s Karlovými Vary, se kterými potřebovala vyhrát, aby si zajistila účast v semifinále. To se jí povedlo, když Žraloky na domácím ledě porazila 3:1.

Litvínov oproti tomu měl své celkově sedmé místo celkem jisté. V sobotu se představil na ledě pardubických Mustangů, kteří se se soupeřem ze západu Čech nijak nemazali. Krušnohorci padli 0:7.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Zapletal, Krupička, Hrbek – Raul, Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík

HC Litvínov (sledge): Bechyňský – Záluský, Štiber – Veselý, Žižka, Zikmund, Novák.

V důsledku sněhové kalamity v Praze a okolí se start utkání opozdí, neboť se čeká ještě na část týmu Litvínova.

Aktuálně je zápas posunut na 13:30.

Mužstva se rozbruslují a připravují na start zápasu. Za pár minut bychom tedy měli začít.

Jen pár okamžiků zbývá do začátku utkání, hráči se ještě pozdraví na modrých čarách.

00:01

00:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí začínají utkání gólem. Poté, co se dostali přes střední pásmo, jel sám na bránu JIŘÍ KRUPIČKA.a puk přesně namířil pod víko.

01:30
    Další ofenzivní tažení Pražanů skončilo úspěšně. Zprava si sjel před bránu JIŘÍ RAUL, který brzy zvyšuje na 2:0.

02:06
    Raul sahal po rozehrávce, ale kotouč mu vyrazil hůl z ruky a černá pryž skáče za modrou čáru.

02:22
    Rychle po buly v domácí útočné třetině pálil Novotný, jeho pokus ale skončil v rohu hřiště.

03:16
    Raul měl na hokejce další gól, když dorážel zblízka pokus Zapletala, nicméně Bechyňský se spoluhráči zakryl kotouč.

03:59
    Krupička zkoušel tečovat v mezikruží nahození od modré Zapletala, marně.

04:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (sledge) (Miroslav Hrbek – 2 min, vražení na hrazení).

05:00
    Sparta se rychle osvobodila během oslabení a ohrožuje litvínovskou bránu.

05:26
    Krupička neprocedil kotouč skrz obranu hostů před Bechyňským.

05:45
    Frolík zblízka ohrožoval hostujícího brankáře, hráč Litvínova ho ale odstavil.

06:25

07:14
    Zapletal ani Frolík teď nevyzráli na brankáře hostů, který dobře vykryl dvě šance po sobě.

07:58
    Hrbek hledal v mezikruží Novotného, jenže puk byl příliš rychlý.

08:29
    Krupička lišáckou zadovkou vypálil na bránu, jeho úmysl mu nevyšel dle představ.

10:05
    Zapletalova střela šla až moc vysoko nad horní tyč.

10:38
    Litvínov se čistě osvobodil a domácí se musejí ze své strany hřiště dostat kupředu.

11:49
    Veselý chtěl jít na Vápenku, ale na modré čáře se mu zadrhl puk.

12:41
    Litvínov teď nepouští soupeře dopředu, Sparta se musí proukousat ze svého pásma.

13:29
    Zapletal teď trefil přesně Bechyňského v souboji jeden na jednoho.

13:41
    Hrbek střílel z mezikruží, nicméně hostující gólman přikryl kotouč před případnými dorážkami.

14:21
    Nyní trefil Zapletal vnější stranu brankové sítě.

14:54
    Na závěr první třetiny icing Sparty a bude se vhazovat u Vápenky.

15:00

První třetina odstartovala dvěma rychlými góly domácího celku, když se nejprve prosadil kapitán Jiří Krupička a nedlouho poté asistent kapitána Jiří Raul. Úvodní patnáctiminutovka po většinu času probíhala v obranné třetině Litvínova.

15:01

15:11
    Tak jsme odstartovali druhou třetinu stějně jako první. Sám se před bránu prodral JIŘÍ KRUPIČKA, který zved puk a poslal ho pod horní tyčku.

15:48
    Frolík z prvaého kruhu mířil také pod břevno, jenže přestřelil.

16:54
    Raul vypálil zblízka, jenže střela skončila na hrudi gólmana hostujícího celku.

18:01
    Sparta nadále tvoří v útočné třetině, nicméně další gólovou šanci si nevypracovává.

18:39
    Nyní Bechyňský zakročil proti sparťanské střele.

18:49
    Bechyňský vytáhl pěkný semafor na pokus Hrbka. Následuje vhazování.

19:18
    Domácí zakládají novou ofenzívu od své brány.

19:32
    A rychlý průchod středním pásmem se jim vyplatil, efektně překvapil hostujícího brankáře JIŘÍ RAUL, který zakončil pod břevno.

20:27
    Pšenčík pálil z první, když obdržel nahrávku do levého kruhu, litvínovský gólman puk vyrazil.

21:07
    Jenže záhy za Bechyňského záda propadla pátá úspěšná střela domácích, tentokrát z hole JANA ZAPLETALA.

22:16
    Zapletal si pomalu sjížděl před bránu, zvedal kotouč pod víko, ale přestřelil.

23:10
    Nachtigalová byl sama v mezikruží, dostala nahrávku, napřahovala se ke střele, jenže puk se jí zadrhl.

23:52
    Pšenčík poslal puk před bránu, srážela do do sítě Nachtigalová, ale černá pryž skončila u betonu Bechyňského.

24:37
    Únik Raula a Krupičky dalším gólem neskončil, kotouč nepřešel přes litvínovského gólmana.

25:40
    Bojuje se o puk za svatyní hostů.

26:17
    Z pravého kruhu střelu zápěstím přesně do sítě namířil JAN ZAPLETAL a prostřelil vše před sebou.

27:10
    Opět Zapletal zkusil střelu z pravého kruhu, tentokrát bez úspěchu.

27:33
    Nejprve Krupička se natahoval po puku, namířil ho na branu, kotouč se ale odrazil na hul Raula, který rovněž ze všech sil chtěl černou pryž dostat do sítě.

28:44
    Frolík dojížděl puk mířící před bránu, první se k němu ale dostal Bechyňský.

29:07
    Frolík prometl vnější stranu litvínovské sítě.

30:00

Ve druhé třetině domácí přidali další čtyři góly a Vápenka ve své svatyni neměl vůbec žádnou práci. Domácí totiž měli jasnou převahu a hrálo se výhradně na straně Litvínova.

30:01

30:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (sledge) (Jan Frolík – 2 min, nedovolené bránění).

31:03
    Sparta ve vlastním oslabení zakládá útočnou akci.

31:55
    Hrbek se snažil puk dostat pod betonem litvínovského brankáře, jenže bez úspěchu.

32:10

33:17
    Frolík zkusil střelu zespodu levého kruhu, která skončila v moci brankáře.

34:16
    Zapletal objel celou hostující bránu, dostal se do mezikruží, odkud hledal na levé straně Pšenčíka.

35:09
    Přečíslení domácích gólem neskončilo, střela Frolíka byla sražena do rohu hřiště.

36:10
    Už se to ale JANU FROLÍKOVI povedlo. Dostal k levé tyči přesnou nahrávku, kterou zavěsil do litvínovské klece. Asistence? Miroslav Hrbek.

36:22
    Zakázané uvolnění Litvínova stěhuje hru zpět branku hostujícího celku.

37:22
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (sledge) (Jan Zapletal – 2 min, vražení na hrazení).

38:59
    Sparta tráví veškeré oslabení s pukem na hokejkách, brzy bude kompletní.

39:22

40:32
    Zapletal nahrával Frolíkovi, ale puk letěl příliš rychle.

41:09
    Raul mířil do prostoru u pravé tyče, litvínovský gólman vytáhl lapačku proti.

42:11
    Zapletalova dělovka od modré šla příliš vysoko nad bránou soupeře.

42:58
    Nadvakrát pálil Frolík, jenže ani odražená střela si na litvínovského brankáře nepřišla.

43:40
    Pražané zakončují poslední zápas základní části v útočném pásmu.

44:10
    U pravé tyčky byl osamocen ALEX OHAR, který namířil kotouč do mezírky mezi tyčí a betonem litvínovského brankáře.

Pražané v závěrečné třetí třetině vsítili ještě dvě branky z holí Jana Frolíka a Alexe Ohara a zakončují základní část vítězstvím 8:0. Loučím se s vámi a někdy opět na počtenou. (14:58:49)

Martina Martinková

Góly a asistencie: 1. Krupička, 2. Raul, 16. Krupička, 20. Raul, 22. Zapletal, 27. Zapletal, 37. Frolík (Hrbek), 45. Ohar

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – Zapletal, Krupička, Hrbek – Raul, Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík