Boston – NY Rangers 2:3 (kon.) | Montreal – Philadelphia 2:5 (kon.) | Tampa Bay – San Jose 6:3 (kon.)
St. Louis – Ottawa 3:2 (kon.) | Dallas – Winnipeg 4:2 (kon.) | Nashville – Florida 2:4 (kon.)
Minnesota – Columbus 2:1 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 7:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:5 (kon.)
Chicago – Washington 8:5 (kon.) | NY Islanders – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Detroit 3:2 (kon.)
New York Islanders
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 20.01.2019, 21:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne! (23:41:02)

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 2 – 6

Islanders zaznamenali pátou výhru v řadě za sebou, přičemž navýšili svůj náskok na čele Metropolitní divize na tři body. Ducks třetí výhru po sobě nepřidali a zakončili pětizápasový trip s bilancí 2-2-1.
    Konečný výsledek: Islanders vs Ducks 3:0

59:51
    Ještě se píská zakázané uvolnění Kačerů.

59:42
    Diváci vstávají ze svých sedadel a děkují svým oblíbencům za předvedený výkon.

57:04
    Dvě minuty a 56 vteřin dělí Islanders od páté výhry v řadě za sebou. Na vhazování po pravici Lehnera máme Nelsona a Granta.

57:04
    V Nassau Coliseum proběhne poslední reklamní přestávka.

57:04
    Výborný Lehner! Velkou příležitost vstřelit první gól Anaheimu měl Grant.

56:13
    Fowlerova střela z levé strany byla zablokována Clutterbuckem.

55:58
    Martin z pravého kruhu pro vhazování při přečíslení 2 na 1 trefil tyč.

55:21
    O osudu utkání je velmi pravděpodobně rozhodnuto. Podaří se Ducks ještě alespoň připravit Lehnera o čisté konto?

54:56
    Střely na bránu: 28 – 17

54:37

54:23
    Leddy střílel od modré, zleva, bez přípravy, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Johnsonovo náručí.

53:38
    Polovina z trestu Lindholma je minulostí. Isles zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem od modré čáry Pulock.

52:37
    Je tu v pořadí třetí početní převaha Islanders. Vhazování po levici Johnsona.

52:37
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., sekání).

51:11
    Po chybě Rakella mohl upravit skóre na 4:0 Nelson. Johnson ovšem předvedl velmi dobrý zákrok.

50:58
    Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Lehnera.

50:58
    Ihned po vhazování vystřelil zleva Rakell, Lehner ale připraven se svou lapačkou na správné pozici. Následuje reklamní přestávka.

50:55
    Hokejisté New Yorku poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

50:34
    Pokus Getzlafa od pravého mantinelu, Lehner neměl příliš potíží touš vyrazit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:19
    Komarov to zkoušel od modré čáry, Johnson zasáhl pohodlně svou rukavicí.

50:01
    Načínáme druhou polovinu závěrečné periody. Islanders vedou nad Ducks 3:0.

49:45
    Rakell se dostal do dobré šance, Lehner ale i nadále drží čistý štít.

49:22

49:22
    Johnson znovu v akci, tentokrát zasahoval proti pokusu Beauvilliera. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

49:06
    Na opačné straně hřiště vystřelil od modré, z pravé strany, Boychuk, Johnson přitom musel vyrazit puk betonem.

48:25
    Nahození Welinskiho od modré čáry, zprava, Lehnera taktéž nezaměstnalo.

48:05
    Rakellova střela z pravé strany postrádala přesnost.

47:23
    Icing v podání Kačerů.

46:50
    Ducks se nijak nedaří ohrozit Lehnera. Ten je zatím ve třetí třetině bez zákroku.

45:21
    Střely na bránu: 19 – 13

45:13
    Vhazovalo se v obranné třetině Anaheimu, po pravici Johnsona.

45:11
    Puk si to namířil mimo hrací plochu.

44:55
    Rakell se dobře středem prokličkoval do útočného pásma, zakončit se mu ovšem následně nepodařilo.

44:22
    Eberle znovu otestoval Johnsonovu pozornost.

44:17
    Velmi pěkná individuální akce od Eberleho, Johnson byl ale připraven.

42:50
    Beauvillier se tentokrát už dostal k zakončení, Johnsona však nezaměstnal.

42:25
    Útočná akce Beauvilliera po levé straně rychle zastavena Lindholmem.

41:16
    Diváci v Nassau Coliseum jsou po celé dnešní utkání velmi hlasití.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:49
    O úvodní střelu třetí třetiny se postaral na levé straně Lindholm, puk ovšem byl zablokován Leddym vysoko nad, do ochranné sítě.

40:05
    Dokáží Ducks ještě zdramatizovat tento duel?

40:01

Oba týmy máme zpět na ledové ploše Nassau Coliseum. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začíná za malou chvíli.

39:59
    V posledních vteřinách ještě střílel od modré čáry Leddy, Johnson ale pozorný.
    39:31 Leo KOMAROV - 3:0

39:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Necelých 29 vteřin do konce druhé třetiny a Isles přidávají třetí gól! Střelecký pokus Toewse od modré, zleva, tečoval za bezmocného Johnsona LEO KOMAROV. Pro zkušeného hokejistu šestý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Devon Toews, Scott Mayfield.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:56
    New Yorku bylo odpískáno zakázané uvolnění.

37:28
    Getzlafův pokus z pravé strany byl zablokován Martinem.

37:02
    Kačeři se nyní poměrně dlouho drželi v útočném pásmu. Lehner vše vyřešil přerušením hry.

36:30
    Nahození Montoura od modré, zprava, Lehner puk pouze vyrazil před sebe.

35:40
    Také ve druhé třetině se hra příliš nepřerušuje.

34:21
    Střely na bránu: 15 – 10

34:14
    Pět minut a 46 vteřin do konce druhé třetiny. Filppula a Getzlaf na vhazování po levici Lehnera.

34:14
    Montour napřáhl na pravé straně k prudké střele, Lehner našel kotouč ve svém náručí. Je tu další z reklamních přestávek.

34:09

33:27
    Clutterbuck pálil zprava bez přípravy, avšak minul Johnsonovu svatyni.

32:37
    Eberle měl na levé straně dobrou šanci, Johnson ale jeho pokus zneškodnil.

32:09
    Bude i druhá přesilovka Isles úspěšná? Vhazování po levici Johnsona.

32:09
    Před přesilovou hrou New Yorku ale ještě proběhne reklamní přestávka.

32:09
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brian Gibbons – 2 min., podrážení).

31:56
    Signalizovaný trest pro Kačery. Domácím je zatím ponechána výhoda.

31:37
    Leddyho útočná akce po pravé straně, dobrou defenzivní práci ovšem proti němu odvedl Welinski.

30:16
    Rána Mansona od pravého mantinelu, Lehner však zasahovat nemusel.

29:50
    Krátce před polovinou utkání Islanders stále vedou nad Ducks 2:0.

29:40
    Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění v podání týmu Randyho Carlylea.

28:55
    Aktivní forčekink Islanders dnes dělá Anaheimu velké problémy.

27:53
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Lehnera se nám staví Nelson a Getzlaf.

27:53
    Lehner vyrazil střelu Welinskiho do ochranné sítě. Na řadě je reklamní přestávka.

27:37
    Zleva tentokrát zkoušel štěstí Nelson, avšak minul tři tyče.

26:47
    Nebezpečná střela Pelecha z levé strany, Johnson si nyní svým zákrokem nebyl vůbec jistý.

26:06
    Střely na bránu: 13 – 8

25:34
    Beauvillier a jeho pokus z levé strany, Johnson vyrazil touš svou vyrážečkou.

24:45
    Lindholm se na druhé straně pokoušel prosadit středem, obrana Ostrovanů byla ale dobře zorganizovaná.

24:11
    Eberleho střelecký pokus z levého kruhu pro vhazování Johnsona neohrozil.

23:52
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat by se následně mělo podle signalizace sudích v neutrální zóně.

23:20
    Leddyho střela od modré čáry, z levé strany, byla zablokována, Johnson tak zůstal bez práce.

22:41
    Na opačné straně kluziště zahrozil Filppula, Johnson si však dokázal bez větších potíží poradit.

21:41
    Manson se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, bekhendovým blafákem si ale na Lehnera nepřišel.

21:11
    Rakellův pokus z pravé strany na Lehnera neprošel.

20:18
    Getzlaf měl obrovskou příležitost hned zkraje druhé třetiny snížit na 1:2 z pohledu Ducks, avšak místo prázdné brány trefil pouze Cizikase.

20:01

Hokejisté Islanders a Anaheimu jsou zpět na ledě Nassau Coliseum. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

19:58
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:43
    Střela Getzlafa z pravé strany cíl nenašla.

19:30
    Vhazování proběhlo v obranné zóně hostů, po pravici Johnsona.

19:28
    Puk se dotkl střídačky Anaheimu, rozhodčí tak byli nuceni hru přerušit.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:49
    Zakázané uvolnění ze strany Ducks.

18:37

17:52
    Fowlerova střela od modré minula Lehnerovu bránu.

17:38
    Začíná druhá minuta z trestu Cizikase. Kačeři se zatím k ničemu nedostali.

16:37
    Tři minuty a 23 vteřin do konce první třetiny. Podaří se Anaheimu využít početní výhodu a dostat se tak na dostřel?

16:37
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Ducks.

16:37
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., sekání).

16:05
    Kačeři se zatím směrem do útoku trápí. Lehner příliš práce neměl.

15:01
    Odehráno 15 minut a Islanders vedou nad Ducks 2:0. Oba góly přitom obstaral Clutterbuck.

14:06
    Ihned po vhazování Isles poslali puk na zakázané uvolnění.

14:00
    Vhazovalo se v obranné zóně domácích, po levici Lehnera.

13:58
    Útočník Islanders se nakonec na střídačku dostal po svých a zdá se, že v utkání bude pokračovat. Před malou chvíli ale schytal do ruky střelu spoluhráče od modré čáry.

13:58
    Hra je rozhodčími přerušena, neboť se z ledu těžce sbírá Beauvillier.

13:02
    Na opačné straně ledu otestoval zprava Johnsonovu pozornost Leddy.

12:50
    Střela Lindholma od modré čáry, Lehner bez problémů kotouč vyráží pravým betonem.

12:26
    Střely na bránu: 10 – 2

12:14
    Můžeme pokračovat. Cizikas a Getzlaf v souboji na vhazování po pravici Johnsona.

12:14
    Leddyho pokus od modré skončil v lapačce Johnsona. Následuje druhá reklamní přestávka.

11:54
    Vzápětí přichází další zakázané uvolnění hostů.

11:48
    Ducks se provinili icingem.

11:19
    Střelecký pokus Granta z otočky z levé strany postrádal na přesnosti.

10:15
    Sprong útočil po levé straně, Lehnera ovšem nezaměstnal.
    09:56 Cal CLUTTERBUCK - 2:0

09:56
    Domácí jdou krátce před polovinou první třetiny do dvougólového vedení! Z mezikruží Johnsona opět překonal CAL CLUTTERBUCK. Jeho druhá trefa v dnešním utkání, 2:0! Asistence: Adam Pelech.

09:24
    Ostrá rána Boychuka od modré čáry, z pravé strany, Johnson zvládl kotouč vyrazit před sebe.

09:00
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Nelsona a Rowneyho po Johnsonově levici.

09:00
    Clutterbuck poslal touš zpoza brány do ohně, zde si jej ovšem našel rychle lapačkou Johnson. Proběhne první reklamní přestávka.

08:52
    Zakázané uvolnění v podání hostujících hokejistů. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Johnsonem.

07:15
    Šancí je ale jinak na druhou stranu pomálu. Hraje se poměrně v klidném tempu.

06:40
    Hra zatím plyne velmi rychle. Svědky jsme byli pouze dvou přerušení – při vyloučení a při gólu.

05:59
    Leddy střílel od modré čáry, zleva, z první, Johnson puk vyrazil do rohu.

05:31
    Střely na bránu: 1 – 1
    04:50 Cal CLUTTERBUCK - 1:0

04:50
    Ostrované využívají početní převahu, a na konci páté minuty tak otevírají skóre! Po pasu od Baileyho se z mezikruží trefil pěkně k levé tyči CAL CLUTTERBUCK. Jeho pátý gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Josh Bailey, Anthony Beauvillier.

04:29
    První polovina z přesilovky Isles je pryč. Johnson může být zatím naprosto v klidu.

03:28
    Polovina čtvrté minuty a Islanders si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Johnsona.

03:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Sprong.

02:36
    Boychuk pálil od modré, zprava, bez přípravy. Při střele ovšem zlomil svou hůl.

01:48
    První střelu utkání obstaral z pravého kruhu pro vhazování domácí Barzal, Johnson však zasahovat nemusel.

01:02
    Rakell se obtočil kolem brány soupeře, k zakončení se ale nakonec vůbec nedostal.

00:34
    Manson s pukem za vlastní bránou, obě mužstva poprvé střídají.

00:03
    Na buly byli úspěšnější hosté z Anaheimu.

00:01

Úvodní vhazování obstarají Cizikas a Henrique. Jdeme na to!

Hymna je minulostí, duel mezi Islanders a Ducks co nevidět začne.

Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Nassau Coliseum zazní americká státní hymna.

Zahajovací formace

NYI: Lehner – Leddy, Boychuk – Martin, Cizikas, Clutterbuck

ANA: Johnson – Fowler, Manson – Ritchie, Henrique, Sprong

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NYI: Robin Lehner – 27 let, SWE
    Z:25 REC:14-7-3 OG:50 PR:2.11 %ÚS:92.8 SO:2

ANA: Chad Johnson – 32 let, CAN
    Z:12 REC:2-8-0 OG:33 PR:3.36 %ÚS:88.8 SO:1

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Anaheim Ducks: Ch. Johnson (Gibson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Welinski – D. Shore, Getzlaf (C), Rakell – N. Ritchie, Henrique (A), Sprong – Jones, D. Grant, Terry – Gibbons, Rowney, Carrick.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Eric Furlatt – Kory Nagy, Darren Gibbs.

Příjemný nedělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy New York Islanders a Anaheim Ducks.

ANAHEIM DUCKS

Ducks se pokusí natáhnout svou vítěznou šňůru na tři zápasy. Na hřišti Islanders uzavřou pětizápasový trip.

Naposledy Kačeři porazili New Jersey Devils 3:2. O jejich góly se přitom postarali útočníci Daniel Sprong, Troy Terry a Derek Grant. Brankář John Gibson přispěl 29 úspěšnými zákroky.

NEW YORK ISLANDERS

Islanders budou večer bojovat o pátou výhru v řadě za sebou. Do utkání proti Ducks půjdou z prvního místa v tabulce Metropolitní divize.

V minulém utkání Isles zvítězili na ledě Washingtonu Capitals 2:0. Brankář Thomas Greiss pochytal všech 19 střeleckých pokusů soupeře. Střelecky se prosadili útočníci Josh Bailey, Cal Clutterbuck.
    New York Islanders vs Anaheim Ducks, 21:00 SEČ

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nedělní program v zámoří obstará celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy New York Islanders a Anaheim Ducks. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Nassau Coliseum vhozeno už krátce po 21:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 5. Clutterbuck (Jo. Bailey, Beauvillier), 10. Clutterbuck (Pelech), 40. Komarov (D. Toews, Mayfield)

Rozhodca: TJ Luxmore, Eric Furlatt – Kory Nagy, Darren Gibbs

Diváci: 13 917